2023 Nisan Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    244
kızlar ikili tarama zamanımız gelmedi henüz di mi?

sizce 10+5'te mi 11+5'te mi gitmek mantıklı?
Kan için fark etmez; burun ve ense ölçümü için bu ikisinin arasında gitsen daha iyi olur. 10+5te eger hafif gerilik varsa goremediginden olcemez ama tam gunundeyse 11+5'te bebek çok hareketli olduğundan pozisyonu yakalayamazsa olcemez ben Allah izin verirse burun ve ense ölçümü için 11+1 civarı gideceğim

Hayir isin garibi normal hayatta herseye midesi bulanan surekli kusan bir insandim suan hic biseyim kalmadi bende ters etki yaratti sanirim

sen bensin , ben de öyleydim kusma olmazdı ama bir reflü ve gastritli biri olarak cennet gibi geçiyor diyebilirim
şeytan kulağına kurşun

Kafanı karistirayim mi
Eğer emin olmak istiyorsan fetal dna yaptır. Daha önce demiştim kardesim down sendromlu ve ense kalınlığı ve burun kökü basikligi kemik eksikligi yok canım. Sadece göz yapısı karakteristik. Fakat bizim ailecek göz yapımız çekik olduğu için bundan şüphelenilmedi.
Bir de down sendromunda kromozom bozukluğu tek şekilde olmuyor örneğin mozaik şekil var ve onlarda hiç ultrason bulgusu mevcut değil normalde de baktığında anlayamiyorsun. 100% emin olmak istiyorsan bence fetal dna yaptirmalisin. Doktorun kötülüğü iyiliği ile alakası olmadan bebeğin karakteristik özellikleri taşımadan down sendromlu olabileceği için

Hayir isin garibi normal hayatta herseye midesi bulanan surekli kusan bir insandim suan hic biseyim kalmadi bende ters etki yaratti sanirim
Doğum kontrol hapı mı kullaniyordun canım hamilelik öncesi. Ben kızımdan önce 7 sene kullandım ve o midemi bulandiriyormus meger hamile kalınca oh be hiç midem bulanmiyor artık diye rahatlamistim

Acaba ben mi çok çıtkırıldımım kızlar ya bende bulantı, halsizlik, kasıkta batmalar, ara ara lekelenmeler, geceleri el-ayak yanması ne ararsanız var. Olmayan semptom/belirti yok mübarek belirtiler kraliçesi gibiyim. İş yerinde burnuma değişik bi koku gelse direk öğürmeye başlıyorum. Millet anlamasın diye kendimi nasıl sıkıyorum belli değil. Bu durum kaç hafta daha böyle devam edecek yaşayanlar var mı benzer durumları?

Kızlar kış için mont almamiz lazım yani normalde oversize giymiyorduysaniz havalar soğumadan birer tane büyük beden mont kapın derim

anladım canım. neyse ben yine 11+5te gideyim o zaman cumartesiye denk gelsin diye

kafamı hiç karıştırmazsın tatlım hatta netleştirirsin
bakma sen benim doktora güvendim dememe
ben zaten fetale gideceğim bunu biliyorum, durmaz çünkü o boğa burcum yer beni biliyorum..
bakma tam zamanı gelmedi ya düşünüyorum taşınıyorum sözde
söylediklerin de benim için çok önemli deneyimine güveniyorum ipti hocam

peki ben senin kafanı biraz netleyeyim mi,
sen 30 yaşındasın ve Allah bağışlasın bir evladın var.
düşük vs kötü bir geçmişin yok
kimyasal gebelikde kısırlaşmadığını gösteriyorken
ve hala önünde genç ve sağlıklı yıllar varken
ve en önemlisi şu an korkman için hiç bir sebep/belirti yokken bu telaş niye?

Allah onu sana nasip etmediyse zaten durduramazsın ve bu kapıyı kaparsa (Allah korusun)
başka bir kapıyı açmaması için hiç bir engel yok

Merhaba ,
27.08 de dr. gittim 4 haftalık dedi , bu hafta 5.hafta içerisindeyim fakat telefondaki uygulamada 6+1 görünüyor anlamadım :) sizlerdede böyle mi ?

Merhaba ,
27.08 de dr. gittim 4 haftalık dedi , bu hafta 5.hafta içerisindeyim fakat telefondaki uygulamada 6+1 görünüyor anlamadım :) sizlerdede böyle mi ?
Merhaba, muhtemelen sat tan biraz geride çıkmış ilk ölçümde, ileriki haftalarda yakalar yada geç döllenmedir.Bazen böyle kaymalar olabiliyor birde ultrason ortalama bir değer hesaplıyor, bebeğin boyunu ölçtuklerinde tam haftasını söylerler, o zaman netleşir, şimdi sadece keseyi ölçmüştür .

Benim de 2 gundur boyle. O koltuktan o koltuga atiyorum kendimi hic enerjim yok halim yok insallah gecicidir canim. Canim hic yemek yapmak istemiyo surekli hazir onume gelse keske

Bugün bütün gün bende öyleydim kafam vücumdan daha ağır geliyor ve ağırdı baya midem karışık tuhaftı uyuya kalmışım bir ara hatta. Siz kaçıncı haftadasınız
Ben suan 9+1 im canim. Uyku da cok var boyle bi huzursuzluk midemde, basim zaten agriyo umarim gecicidir

Sagol kuzucum valla ilk defa bugün cok rahatım niquyla biz sürekli görüşüyoruz maalesef kürtaj oldu canım ya

Ahahahah dimi bende bgn ole oldum diyorum ilk defa öğürmedim karnımı yokluyorum bişeymi var diye demekki azalıyoruz artık az kalmıs canım benimde haftauya cmtsi kontrol

İşyerinde bende oleyim canım yemekhane yemek bile yiyemiyorum zaman zaman çatıya çıkıp orda yiyorum kokular flb işyerinde cok zor geçiyor tiksinmeler cok oluyo ayak yanması sorma ztn spor ayakkabı asla giyemiyorum sanki alev tutuyorlar aksamları soguk suya kosuyorum hemen ayaklarım benimde alev gibi bende 8+5 deyim ilk defa bugün ama öğürmedim

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…