2023 Nisan Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    244
Benim bu ikinci hamileliğim ben de hamile kaldığını öğrendiğim an bırakıp bı kaç haftaya tiksiniyorum hatta doğumdan sonrada hiç içmek istemedim ilk çocuğum 4 yaşına girince tekrar bir iki denedim ama çok zorlandım içmekte sonra yine alıştım bu sefer yine hamile kaldığını duyunca bıraktım ve şuan aşırı tiksiniyorum ve bir daha asla başlamayı dusunmuyorum

Canim is kanunu ortada, sen hamilesin diye seni işten çıkaramazlar, çıkarırlarsa acarsin davanı.

Evet maalesef pespese geldi herkes. Hatta ben kirilmasinlar diye gelin tabi 2-3 gun dediğim insanlar 1 hafta geldi.
Neyse Allah çocuklarıma sağlık versin bisiy diyemiyorum

Gorumcemler ve kayinvalidemler hepsi ayrı ayrı geldi kaldı sagolsunlar
Midem bulanıyor diyorum gerçekten de bulanıyor odaya geçip uzanıyorum çıktığımda onlari da uyuyorken buluyorum salonda. Kimse kalkıp bugün de ben yemek yapayım demiyor. Napayım ben de yapıyorum.
Bugün bir de benden habersiz eve başka misafir çağırdılar. Kapı çalıyor kim ki bu dedim "...'yı çağırdık " dediler. Çağırdıklari kisi de dış kapının mandalı
Bana haber verseydiniz dedim. Nolcak ya diyorlar. Ciddi sinirim bozuldu. Kalktım ona da yemek hazırladım ve ucundan bile tutmadı kimse. Bugün aşırı doluyum.
Eşimin bir şeyden haberi yoktu haklısın ama napayim annem babam diyor.
Gerçekten bi gitsinler 10 sene falan görmek istemiyorum en az ki normalde hepsini çok severdim

Evet maalesef pespese geldi herkes. Hatta ben kirilmasinlar diye gelin tabi 2-3 gun dediğim insanlar 1 hafta geldi.
Neyse Allah çocuklarıma sağlık versin bisiy diyemiyorum
Ya halini bilerek geliyorlar bari yardımcı olsalar ben hamile birine günlük oturmaya bile gitsem elimden geldiğince kaldirmamaya çalışırdım insanlar ne düşüncesiz

Kızlar yarın balık yicem hamilelikte hangi balıklar tüketilir suan mevsimi olan taze balıklar hangisidir biliyomusunuz
Yüzey balıklarını tercih et canım küçük balık olarak hamsi büyük olarak levrek çupra palamut olur. Ama Karadeniz balığı olmasına dikkat et çünkü Marmara'daki musilajdan ötürü çok tavsiye edilmiyor.

Ya halini bilerek geliyorlar bari yardımcı olsalar ben hamile birine günlük oturmaya bile gitsem elimden geldiğince kaldirmamaya çalışırdım insanlar ne düşüncesiz
Sadece eşimin hatrına bu dönemi sakin geçirmeye çalışıyorum. Daha 1 ay önce biz mecburen zaten memleketteydik 1 ayligina cenaze vardı sonra bayram derken normalde kalmayacagimiz kadar kaldık.
Ay çok bunaligim ya pff inşallah cumartesi bitiyor bu dert

Hiçbir zaman önceki başarısız gebeliklerinizi baz almayın. Her gebelik ayrı bir süreç demek. Hani 10 defa basarisiz gebelik gecirdiyseniz 11.de başarısız olacak diye bisey yok çünkü siz sıfırdan hamile kalıyorsunuz. Herseye yeniden başlıyorsunuz. Bir öncekinin devamı olmuyor. Yeryüzünde binlerce insan defalarca denenmiş başarısız gebelik sonrası evlatlarına kavusuyorlar. Mesela ne yaparsaniz yapin hic hamile kalamasaydiniz, ne yaparsanız yapın olmasaydı o zaman evet şansınız daha dusuk olurdu ama siz hamile kalabiliyorsunuz. Demek ki çocuk sahibi olabiliyorsunuz aslında ama sürecin devamı beklenildiği gibi gitmiyor. Evet olabilir. Hersey olabilir ama siz hamile kalabiliyorsunuz. Bu çok büyük avantaj. Defalarca başarısız deneme sonucu haklı olarak en ufak olumsuzluk sizi umutsuzluğa sürüklüyor. Ama en başta da dediğim gibi önceki başarısız gebeliklerinizin suanki hamileliginizle ilgisi yok. Siz yeni baştan hamile kaldınız ve yeni bir maceradasiniz. Hepsi kötü bitti diye bu da öyle olacak değil

Kızlar yarın balık yicem hamilelikte hangi balıklar tüketilir suan mevsimi olan taze balıklar hangisidir biliyomusunuz
Cıva seviyesi düşük olan suyun yüzeyine yakın yüzen ve boyut olarak da daha küçük hamsi sardalya gibi balıkları ozellikle ilk 3 ay içinde hamsi sardalya tüketmenizi öneririm cıva toleransı bebek büyüdükçe artıyor. Ama tabi hamileliğin her döneminde yüzey balıkları tercih edilmeli

Kızlar selam,

Herkes bu mesajı alintilayip son doktor kontrolleri nasıl geçmiş, doktoru neler dedi ya da onerdi yazabilir mi. Başka doktorların da fikirleri ya da dikkat edilmesi gerekenleri öğrenelim. Maksat paylaşalım bilmediğimiz bisey varsa başka doktorlardan öğrenelim

Bugun benim kontrolüm vardı. Bugun tam 9 haftalik. Hersey yolunda. Kalp atışı duyduk tekrar. Ama doktor bu defa dakikada kaç kalp atışı saymadı. 1.hamileligmde yine ayni doktordu ve saymisti. Bunda herhalde acelesi var gibiydi biraz da telaşlıydi. Ben de niyeyse soramadım ya eve geldim kızdım kendime. Neyse artik.
Hersey yolunda dedi. 3 hafta sonra 12.hafta tarama testi var. Dedi ki fetal dna isterseniz 4bin tl ve evet biraz çok ama tavsiye ederim. Keşke ücretsiz olsa herkes yaptirsa dedi. Olası hastalıkları çok yüksek oranda tespit edebiliyormus. Fetal dna yaptıracak var mi aranizda. 4 bin TL bu zamanda çok ve vermeye değer mi acaba. Evlatlarımız icin elbette değer ama bi yandan eskiden fetal dna mi vardi diyorum. Diğer yandan ya önemli bisey varsa da ve ben sırf bu testi yaptirmadim diye kacirirsak diyorum

İlave not : bir de fetal dnada bebeğin cinsiyetini kesin olarak söylüyormuş

Maşallah çok sevindim. Benim randevum 7 eylülde inşallah ben de güzel haberler veririm

Canım bence hem kendine hem bebeğine yazık, açık açık söyle kimse yardım etmiyorsa ben zaten iyi değilim bana yardımcı olur musunuz, midem kaldırmıyor de. Şu halimizle kendimizin ve eşimizin karnını doyurduğumuza şükretmemiz lazım şuan misafircilik oynama zamanı değil, ben sana şunu söyleyeyim yat çok kötüyüm kalkamıyorum de, herkeste aç kalsın, sen kimsenin hizmetçisi değilsin sonuçta. Bu hafta eşimde dedi bana annemgili yemeğe çağıralım diye, olur bakarız dedim tamam konu kapandı, çünkü kimsenin yanında durasım yok. Zaten rahat hissetmiyorum kendimi. Milleti mutlu etmek içinde kendimi ve bebeğimi üzemem sende öyle düşün, yat kalkma iyi değilim de, o kadar kalmak istiyorlarsa onlar sana hazırlasın

İstavrit mevsimiymiş canım suan taze onu tüketeyim hamsinin sezonu ekimde baslıyomus

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…