2023 Nisan Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    244
I ipti misafirler konusuna çok üzüldüm. Allah sabır versin sana. Kendine çok dikkat et. İşini de onlara yaptır. Prenses mod takılmaya çalış. Ay öldüm bittim çok ağrım var midem bulanıyor falan de. Ne bileyim ya ayıp 😢 gitsinler bi an evvel

Kızlar bir kaç gündür yoktum şöyle problem yaşıyorum yeni işe gireli 1,5 ay oldu önceki şirketimde neredeyse 3 yıldır çalışıyordum, işe girdiğimden 10 gün sonra hamile olduğumu öğrendim polikistik rahatsızlığım olduğu için planlı gebelik değildi bizimki tamamen mucize. 2 ay deneme süreci içinde olduğum İçin hemen söylemek istemedim fakat günlerdir yoğun bulantı ve halsizlik sebebiyle artık söylemek istiyorum yasal olarak nasıl bir işlem sağlarlar bilmiyorum :KK43: düşünüp kafaya taktıkça karnıma ve kasıklarıma ağrılar giriyor fakat bu ekonomik şartlar altında da işten çıkarılmak gibi ihtimalim yok :KK43: nasıl olucak nasıl karşılanır tavsiyelerinizi bekliyorum…
Canım şöyle bir durum da var saklarsan eger işverenin lehine koz verirsin saklamaktan fesih edebilirler diye biliyorum sen söyledikten sonra tabikide çıkaramazlar hakların var en azından baglı oldugun müdürüne söyle saklarsan sonradan öğrenilirse daha kötü olabilir ve en önemlisi stres yapma kendin ve bebeginden önemli hiçbişey olamaz su etapta

Sadece eşimin hatrına bu dönemi sakin geçirmeye çalışıyorum. Daha 1 ay önce biz mecburen zaten memleketteydik 1 ayligina cenaze vardı sonra bayram derken normalde kalmayacagimiz kadar kaldık.
Ay çok bunaligim ya pff inşallah cumartesi bitiyor bu dert
Ay Allah kolaylık versin kuzum valla çok zor inşallah gitsinler gelmesinler böyle yapacaklarsa ailelerimiz destek olmazsa kim olacak ne dusuncesizlik

Kızlar selam,

Herkes bu mesajı alintilayip son doktor kontrolleri nasıl geçmiş, doktoru neler dedi ya da onerdi yazabilir mi. Başka doktorların da fikirleri ya da dikkat edilmesi gerekenleri öğrenelim. Maksat paylaşalım bilmediğimiz bisey varsa başka doktorlardan öğrenelim 😇

Bugun benim kontrolüm vardı. Bugun tam 9 haftalik. Hersey yolunda. Kalp atışı duyduk tekrar. Ama doktor bu defa dakikada kaç kalp atışı saymadı. 1.hamileligmde yine ayni doktordu ve saymisti. Bunda herhalde acelesi var gibiydi biraz da telaşlıydi. Ben de niyeyse soramadım ya eve geldim kızdım kendime. Neyse artik.
Hersey yolunda dedi. 3 hafta sonra 12.hafta tarama testi var. Dedi ki fetal dna isterseniz 4bin tl ve evet biraz çok ama tavsiye ederim. Keşke ücretsiz olsa herkes yaptirsa dedi. Olası hastalıkları çok yüksek oranda tespit edebiliyormus. Fetal dna yaptıracak var mi aranizda. 4 bin TL bu zamanda çok ve vermeye değer mi acaba. Evlatlarımız icin elbette değer ama bi yandan eskiden fetal dna mi vardi diyorum. Diğer yandan ya önemli bisey varsa da ve ben sırf bu testi yaptirmadim diye kacirirsak diyorum😵

İlave not : bir de fetal dnada bebeğin cinsiyetini kesin olarak söylüyormuş 😁😁
Maşallah canım sağlıkla büyüsün minik :) ben yaptırmayı düşünüyorum fetal dna sadece ayrıntılı ultrason yaptiricam ins diğer 2 cocugumda da sırf ayrıntılı yaptirmistim

Kızlar bir kaç gündür yoktum şöyle problem yaşıyorum yeni işe gireli 1,5 ay oldu önceki şirketimde neredeyse 3 yıldır çalışıyordum, işe girdiğimden 10 gün sonra hamile olduğumu öğrendim polikistik rahatsızlığım olduğu için planlı gebelik değildi bizimki tamamen mucize. 2 ay deneme süreci içinde olduğum İçin hemen söylemek istemedim fakat günlerdir yoğun bulantı ve halsizlik sebebiyle artık söylemek istiyorum yasal olarak nasıl bir işlem sağlarlar bilmiyorum :KK43: düşünüp kafaya taktıkça karnıma ve kasıklarıma ağrılar giriyor fakat bu ekonomik şartlar altında da işten çıkarılmak gibi ihtimalim yok :KK43: nasıl olucak nasıl karşılanır tavsiyelerinizi bekliyorum…
Ne desem bilemedim canım ama illaki en kötü 1-2 aya söylemek zorunda kalacaksın. İnşallah biraz anlayışlı insanlardır da zor durumda bırakmazlar seni. Öyle olursa sorun yaşamadığın sürece sonuna kadar çalışırsın zaten

Gorumcemler ve kayinvalidemler hepsi ayrı ayrı geldi kaldı sagolsunlar😂
Midem bulanıyor diyorum gerçekten de bulanıyor odaya geçip uzanıyorum çıktığımda onlari da uyuyorken buluyorum salonda. Kimse kalkıp bugün de ben yemek yapayım demiyor. Napayım ben de yapıyorum.
Bugün bir de benden habersiz eve başka misafir çağırdılar. Kapı çalıyor kim ki bu dedim "...'yı çağırdık " dediler. Çağırdıklari kisi de dış kapının mandalı
Bana haber verseydiniz dedim. Nolcak ya diyorlar. Ciddi sinirim bozuldu. Kalktım ona da yemek hazırladım ve ucundan bile tutmadı kimse. Bugün aşırı doluyum.
Eşimin bir şeyden haberi yoktu haklısın ama napayim annem babam diyor.
Gerçekten bi gitsinler 10 sene falan görmek istemiyorum en az ki normalde hepsini çok severdim
Ya bi de gelen insanlar en yakınlar ya. En yakınlar tamam zaten gelsin kalsın ama biliyolar durumunu, insan yardım etmez mi. Daha seni oturtup kendileri yapmaları lazım işleri yemekleri. Hamile değilken bile en yakınlar kalmaya geliyosa yardım ederler insana. Ama işte herkes ince fikirli olmuyo ya bu çok sinir bozucu

İlk bebeğimi kaybettim 3,5 yaşına doğru gidiyor olacaktı (2019 nisan)
2. Oğlum 25 aylık.
Bu 3. Benimde plansız oldu.
Pek de sırası değildi ama nasibi varmış demek ki. 🥲 sağlıkla ilerlerse inşallah.
Aklımda hep bi kardeş fikri olduğu için aslında pek yadırgamadım şokum 3 max 5 saat falan sürdü benim, hızlıca adapte oldum 😬
Allah sağlıklandogurmayı nasip etsin hepimize benimki daha 9 aylık bende kara kara düşğnüyorum nasıl bakarım diye

Kızlar selam,

Herkes bu mesajı alintilayip son doktor kontrolleri nasıl geçmiş, doktoru neler dedi ya da onerdi yazabilir mi. Başka doktorların da fikirleri ya da dikkat edilmesi gerekenleri öğrenelim. Maksat paylaşalım bilmediğimiz bisey varsa başka doktorlardan öğrenelim 😇

Bugun benim kontrolüm vardı. Bugun tam 9 haftalik. Hersey yolunda. Kalp atışı duyduk tekrar. Ama doktor bu defa dakikada kaç kalp atışı saymadı. 1.hamileligmde yine ayni doktordu ve saymisti. Bunda herhalde acelesi var gibiydi biraz da telaşlıydi. Ben de niyeyse soramadım ya eve geldim kızdım kendime. Neyse artik.
Hersey yolunda dedi. 3 hafta sonra 12.hafta tarama testi var. Dedi ki fetal dna isterseniz 4bin tl ve evet biraz çok ama tavsiye ederim. Keşke ücretsiz olsa herkes yaptirsa dedi. Olası hastalıkları çok yüksek oranda tespit edebiliyormus. Fetal dna yaptıracak var mi aranizda. 4 bin TL bu zamanda çok ve vermeye değer mi acaba. Evlatlarımız icin elbette değer ama bi yandan eskiden fetal dna mi vardi diyorum. Diğer yandan ya önemli bisey varsa da ve ben sırf bu testi yaptirmadim diye kacirirsak diyorum😵

İlave not : bir de fetal dnada bebeğin cinsiyetini kesin olarak söylüyormuş 😁😁
Merhaba canım maşallah her şeyin yolunda gitmesi harika haber 😍
Benim doktor kontrolüm cuma günü. En son 6+0 da kalp atışını duyduk o yüzden yeni gelişme yok.
2 li testi yaptırıcam. Fetal dna konusunda biraz kararsızdım ama sanırım yaptırmıycam. Oğlumda da sadece 2 li yi yaptırmıştım, yine öyle devam edicem sanırım

Kızlar kıymadan etten tiksindim diyenler olmuş bende de durum şu beş dakika önce kalktım bir güzel etli patatesli yemeğim vardı bide pilav bu saatte bir güzel yedim benim gibi olanlar da var mı 😂eşim kızdı biraz kilo konusunda rahatım 45 kiloyum ama şimdilik iyi gidiyon miğdeni bozcan bari hafif şeyler ye diyo😂sabahları sadece miğdem bişey yiyene kadar bı tuhaf bulantı da diyemiyorum tam olarak öyle bir durum oluyor. Göğsüm ağrıyor bide o kadar😂

Kızlar kıymadan etten tiksindim diyenler olmuş bende de durum şu beş dakika önce kalktım bir güzel etli patatesli yemeğim vardı bide pilav bu saatte bir güzel yedim benim gibi olanlar da var mı 😂eşim kızdı biraz kilo konusunda rahatım 45 kiloyum ama şimdilik iyi gidiyon miğdeni bozcan bari hafif şeyler ye diyo😂sabahları sadece miğdem bişey yiyene kadar bı tuhaf bulantı da diyemiyorum tam olarak öyle bir durum oluyor. Göğsüm ağrıyor bide o kadar😂
Bende aynıyım sürekli yemek istiyorum ve yediğim herseyden inanılmaz zevk alıyorum 53 kilo hamile kaldım 100 kilo doğuma giricem diye korkuyorum :KK70:

Bende aynıyım sürekli yemek istiyorum ve yediğim herseyden inanılmaz zevk alıyorum 53 kilo hamile kaldım 100 kilo doğuma giricem diye korkuyorum :KK70:
Ayy maşallah diyelim de umarım sorunsuz böyle ilerler😂yok o kadar olmazsin merak etme. Benim zaten imkansız hayatım boyunca en fazla gördüğüm kilo 48 sanki benim kilo almam mümkün değil gibi geliyor bu rahatlık ondan galiba😂

Napalım sağlıkla gelsinlerinşallah benimki daha 9 aylık Allah yarfım etsin hepimize
Amin amin inşallah benim kızım 3 yaşında kardeş düşüncemiz vardı zaten ama seneye düşünmüştük kardeşimin düğünü olacağı için ertelemek istemiştim illa dayısının düğününe gelecekmis minnoş beklemedi 😅

Sizi korkutmak gibi olmasın Kızıma 58 le hamile kaldım 35 kilo aldım 36. Haftada doğum yaptım 😂 10 kilo zaten direk doğumdan sonra gidiyor doğumdan bir kaç ay sonra 75 e düştüm . Daha sonrada kilo verme çabam olmadı çünkü görenler kesinlikle verme çok yakışmış diyordu 2 sene sonrası 68 e düştüm vermek de istemiyordum çünkü boyum uzun 68 benim için ideal kilomu gostermiyorum bunda iştahım okadar çok açık değil sanırım çok fazla almam 😂

Kızlar gece uyurken bazen elimin uyuşmasıyla uyanıyorum. Parmaklarımı bikaç kez aç-kapa yapınca uyuşma dağılıyor. Aranızda yaşayan var mı bunu? Ben de kan akışında mı sıkıntı oluyo diye korkup İnternetten baktım ama gebeliğin sonlarına doğru hormonlardan dolayı sinir uçları uyuşabiliyo yazıyodu. Gebeliğin sonlarında da değilim ama Allahtan hayırlısı

X