2023 Kasım Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    269
Hiç umutsuzluğa düşme. Bir Türk doktor bulabilir misin? Branşı farketmez. Rica etsen senin için kortizon verse.hatta Türkiye’deki doktorunla görüştür.

Hiç umutsuzluğa düşme. Bir Türk doktor bulabilir misin? Branşı farketmez. Rica etsen senin için kortizon verse.hatta Türkiye’deki doktorunla görüştür.
Zaten turk doktora gittim burda iki tane turk kadin dogum uzmani var biri 14haftadan once bana randevu vermedi ki ozellikle durumumj belirtmeme ragmen digeri daha insafli cikti ki bugun gorustugum de oydu ama bana hamilelikte boyle bir tedavi burda uygulanmiyor dedi ve ultrasona gonderdi .ya bebegimin kalp atisi olmazsa kuretaj mi olacam soruma da yok onu farkli bir birim ilgileniyor oraya havale edecem dedi cidden bizim turkiyedeki kadin dogumcularin her biri eli opulesiymis onu burda net anladim

Bunlar ne işe yarıyormuş peki. Ultrason yapmıyor kürtaj yapmıyor ilaç yazmıyor.insanı çileden çıkarırlar. Allah büyüktür dur bakalım inşallah bebişte bir sıkıntı yoktur. Türkiye’ye dönme durumun yok mu en azından ilaçlarını falan yazdırırsın

Yazdıklarınızı ne diyeceğimi bilemeyerek okudum. Böyle bir durum yaşadığınız içi üzgünüm. En stressiz olunması gereken dönemler ama işte bazen mümkün olmuyor.
Ben bebeğin iyi olduğunu düşünüyorum, dünkü doktora bağlı bir sorun olduğunu hissettim. Kendisi uygulamalara baya bağlı biri demek ki.
Orda ilaçlar reçetesiz alınabiliyor mu?

Sadece ilac yazip doguma giriyorlarmissormayin sok oldum eski recetelerimi cikardim tek tek anlattim bakin 3 sefer kuretaj oldum sonra tup bebek asamasinda yine dogal gebe kaldim ve diger dusuklerimden farkli kortizon,intralipid serumaldim kan sulandirici igne yaptim ve sukur kizim dogdu dedim.turkiyedeki perinatologumla konustum yine bunlari almam gerektigini soyledi dedim dudak bukup ilk defa duymus gibi ilginc dedi banabenim malesef kisa vadede tr ye donme imkanim yok ama ordan ilac getirtip bi dahaki gebe kalisimda trdeki perinatologumun onerisiyle oyle baslayabilirm cunku avrupa gibi yakin da degil ve yol asiri maliyetli daha geleli 9 ay olmadi….esim burda calisiyor suan icin o da izin alamaz gibi duruyor

Gercekten anksiyetem var ve bu iki uc haftadir kafayi yemek uzereyim…8 saat acilde bekletildim ertesi gun sonuclar icin 5 saat bekletildim haftalardir kadin dogumdan randevu bekledim.ilac almam gerektigini bas bas bagirdim ama yok sanki burdaki doktorlar cok farkli bir dunyadan…ilac recetesiz satilmiyor malesef kortizon vs…aspirin tarzi vitamin tarzi seyler recetesiz onlari tr deki doktorumun tavsiyesiyle baslamistim ama asil onemli olanlarina ulasamadim bir turlu

İnşallah her şey yolundadır ve bu sefer o ilaçlara gerek kalmadan sağlıkla kucağınıza alırsınız
Yaşadıklarınız çok sinir bozucu, çok haklısınız ama sağlıklı bir kızınız var Ona sarılın bol bol.
Ben hala bebeğinizin sağlıklı olduğuna ve doktor kaynaklı bir problem olduğuna inanıyorum ve diliyorum

Cok tesekkur ederim zaten doktordan geldigimden beri kizima sariliyorum sukrediyorun Rabbime.Rabbim daha once annelik duygusunu tatmak isteyip tatmayan herkese nasip etsin diyoruminsallah bir mucize daha olur dediginiz gibi ama umudum cok yok nedense bugun psikolojikmen cok yiprandim burdaki doktorlar ve sistemden dolayi

Kizlar alışverişi ne zaman yapmayi planlıyorsunuz bilmiyorum ama e bebekte joie ürünlerinde %25 net indirim var. Ben bir tane pusetli bebek arabasi takip ediyordum. 3800den 2800e düştü. Aldım ben de
Güle güle kullansın kuzuCuk.. Ben 5.aydan sonra yavas yavas alırım. E bebegın subat ındırımı oluyor en buyuk ındırımı o zaman bıze ters zaman ama daha ındırımler olur. Benımde joıe bebek arabası cok memnundum.
Ben kızımda avent kullandım biberonuda emzıgıde ama sagma makınam lonsınohtu ben hıc sorun yasamadım onun bıberonunuda kullanmıstım. Emzık baska da almıstım hepsını tuttu. Ben dogdugu gun verdim emziği bıraz ebeler kızdı cok erken dıye ama ıyıkı vermısım sonra almazdı belkıde . Benım hayatımı emzık cok kolaylastırmıstı.

Umudumu kaybetme bence veren allah koruyan allah belki o kötü sistemin içinde bebeğin cok guzel yerde büyüyordur ..
Kalbını ferah tut ınsallah hersey hayırlı olana döner ..

Umudumu kaybetme bence veren allah koruyan allah belki o kötü sistemin içinde bebeğin cok guzel yerde büyüyordur ..
Kalbını ferah tut ınsallah hersey hayırlı olana döner ..
Amin öyle tabiki verene bin şükür ne gelirse hayırlısı gelsinbaşımın üzerine

Merhaba devlette 8. Haftada vajinal ultrason mu yaptı karından mı?ben de 9+4 üm bugün gidicem merak ettim

Merhabalar geçen hafta kontrolüm vardı 9+4'te doktorum testleri yaptırıp yaptırmayacağımı sordu ben de bu çocuğu istediğimi engelli olsa da evlat benim evladım dediğim için sonlandırmayacağımı söyledim o da, madem testleri yaptırmıyoruz alanında uzman bir doktora yönlendirecek detaylı utrason sırasında. Detaylıda görünecek şeyler az çok testlerle aynı oluyormuş. Bulgu var mı diye bakarız dedi. Ama aldırmayacaksanız yaptırmamak mantıklı. Bazıları öğrenip psikolojimi hazırlarım diyor ama testlerde engelli olarak yazan sağlıklı doğan birçok çocuk var. Ben aklımı bulandırmayacağım hiç.

Canım okurken şaşkınlik içinde okudum.. ama bak doktor kürtaj vs dememiş haftaya gel demiş bir umut belki hala seninle bebeğin lütfen kesinleşmeden kendini koyverme evet imkansız ama bunu bebeğin için yapmaya çalış en azından Allah'ım sana bol sabır versin

Arkadaşımız mamajoonun genel merkezinde çalışıyor. Ben onun emzik vebiberonlarını araştırdım . Anne memesiyle aynı imiş anti kolikmiş.yanlış bilmiyorsam da yerli . Bi bak istersen .

Son düzenleme:
Kizlar alışverişi ne zaman yapmayi planlıyorsunuz bilmiyorum ama e bebekte joie ürünlerinde %25 net indirim var. Ben bir tane pusetli bebek arabasi takip ediyordum. 3800den 2800e düştü. Aldım ben de
Şimdilik bebek için yaptığımız tek yatırım bu hediye geldi tabi ufak tefek yakınlarımızdan küçük şeyler onları saymıyorum .

Eklentiler

• 6BBDF28C-DDF4-4A0A-8647-F9D9DC3BD0FE.jpeg
    134,7 KB · Görüntüleme: 79
Cok tesekkür ederim

Canım philips i tutmuyolar genelde wee baby cok seviyo bebekler ben almistim oğlum hic agzina almadi banada baya büyük geliyor ucu o bibs emzik vs bakabilirsin

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…