2023 Kasım Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    269
Hiç düşüğüm olmadı gerek varmı peki buna belli ederdi heralde
Yani şimdi buna ne desem inanın bilemiyorum ben çok pişman oldum bir önceki hamileliğimde yaptırmadığıma ama inanın bu kişiden kişiye değişen bir durum ben bebeğimi bundan dolayı kaybedip kaybetmeğimi bile bilmiyorum.Ama sorun olacağini zannetmiyorum pıhtı sorunu olduğu halde hiç bir problem yaşamayanda oluyor gerçekten herşey nasip kısmet

Canım ben kendim yaşamadım görmedim ama orada çok doğum yaptı çevrem yeni açıldıgında falan çok problemler olmuş sezeryan yapan komşum da var 2 tane memnun normal doğum için hiç tavsiye etmiyorlar aynı kanuni gibi diyorlar ben değilde eşim asla oraya götürmem seni kadın doğu hanenin girişinde sedyede doğurdu dedi doğuran kadının kayın validesi de anlattı bana gelinimi çok azarladılar resmen dövüyorlar dedi bende korktum ama bu anlattıgım 2021 de oldu belki bir buçuk yılda düzelmiştir bilemem
Olumlu düşünmeye çalışıyorum. belki Kadın yetisememistir doğum başlamıştır doğum haneye girmeden. Azarlama konusu tabiki olmaması gereken bir durum ben şuna şahit oldum doğum yaparken. Ikınma gelince ıkının gücünüzü bağırmaya vermeyin ıkınmaya verin diolar bende öle boş yere hiç bagirmadim hep ıkınmaya verdim kendimi. Yan odalardan gelen sesler millet hep çığlık atıyor bağırıyor. Şöyle yap diolar hastalar bağırıp çağırıyor ebe bir laf söylese kadınlar bin laf ediyor oyuzden çok azarlama bende duydum ama bana deil yan odalarda doğum yapanlara. Devlette doktorlar deil ebeler doğum yaptırıyor. Benim ebem vardı başımda sonra bağıran kadının ebesi bana geldi dediki buda kadın hiç sesi çıkmıyor gel bende sana yardımcı olayım beraber bitirelim benim oldu iki ebem o kadında halen bağrım bağrım bağriyordu. Ebeye sordum noluyor orda çok korkuyorum ben o bağıran kadından canı cokmu yanıyor dedim. Çocuk gelmiş ıkın dioz bağırıyor çocuğu boğacak dedi. Yani anlayacagin etkiye göre tepki yapıyorlar bence. Çam sakurayi bilemem tabi ama yinede bu konuşmadan sonra cam sakura bitmiştir benim için. Yine belki ilk doğum yaptığım yere giderim refakatçi alıyorlar ise tabiki. Hayırlısı ya rabbim iyi insanlarla karşılaştırsın herkezi inşallah

Kızlar çok kötüyüm ya midem bulanıyor prilam kullanıyorum ama bir kaç gündür fayda etmiyor hiç besle nemi yorum canım hiçbirşey istemiyor birde aşırı halsizlik var vücudumda çok değişik şeyler oluyor gaz agrısıda var çarşamba devlette randevum var tahlil vermek için aldım kendi Doktorum 13 mayıs çagırdı bugün 8+2 yim
Ah sen mi ben mi hayat enerjim gitti sanki 🥹 her gün kusuyorum resmen kusmadığım zaman da midem bulanıyor zaten ağlıcam artık. Geçsin diye dua ediyorum prilam da çok bişeye yaramıyor gibi ya 😒

Haftası ileri olan kızlar, testler hakkında bilginiz var mı? Bu hafta doktorla görüşeceğim ama ilk gebelik olunca hangisi iyidir bilmiyorum. Doktor ikili test ve nipt testlerinden bahsedecek. Bilgisi olan yardımcı olabilir mi? 🤔
İkili test 11-14 hafta arası yapılan bir tarama testi, ense kalınlığı, burun kemiği vb gibi ölçümlerle ve anneden alınan kanla temel kromozom anomalilerinin çıkma riskini tarıyor ama kesin tanı koymuyor ve doğruluk oranı yüksek değil. (Genelde ikili testi riskli çıkanlar kesin tanı için amniyosenteze yönlendiriliyor ama 35 yaş üstü her türlü riskli çıkıyormuş galiba) nipt ise 10. Haftadan itibaren anne kanındaki bebeğe ait dnalardan kromozom anomalisi tespitine dayanıyor (Firmadan firmaya değişiyor kapsamı anladığım kadarıyla) ve yüzde doksan dokuza yakın sonuç verdiği söyleniyor, o yüzden doktorlar çok öneriyor ama aslında o da bir tanı değil, tarama testi. (Riskli sonuç çıkarsa yine amniyosentez öneriliyor).

İkili test 11-14 hafta arası yapılan bir tarama testi, ense kalınlığı, burun kemiği vb gibi ölçümlerle ve anneden alınan kanla temel kromozom anomalilerinin çıkma riskini tarıyor ama kesin tanı koymuyor ve doğruluk oranı yüksek değil. (Genelde ikili testi riskli çıkanlar kesin tanı için amniyosenteze yönlendiriliyor ama 35 yaş üstü her türlü riskli çıkıyormuş galiba) nipt ise 10. Haftadan itibaren anne kanındaki bebeğe ait dnalardan kromozom anomalisi tespitine dayanıyor (Firmadan firmaya değişiyor kapsamı anladığım kadarıyla) ve yüzde doksan dokuza yakın sonuç verdiği söyleniyor, o yüzden doktorlar çok öneriyor ama aslında o da bir tanı değil, tarama testi. (Riskli sonuç çıkarsa yine amniyosentez öneriliyor).
Detaylı açıklamanız için çok teşekkür ederim 🧡

Şöyle herşeyi aklında tutan insanlara bayılıyorum . Benim beynim gereksiz görüyor her bilgiyi sanırım.Bilgim dahi olsa böyle güzel anlatamıyorum . Kısa kesiyorum 😀

Şöyle herşeyi aklında tutan insanlara bayılıyorum . Benim beynim gereksiz görüyor her bilgiyi sanırım.Bilgim dahi olsa böyle güzel anlatamıyorum . Kısa kesiyorum 😀
Teşekkür ederim yorumunuz için. Aslında ben de hepsini aklımda tutamadığım için fazla özet geçtiğimi düşünmüştüm😂

Demek ki varisimiz olduğu için erkenden ağrıyor bacaklarımız🫠 eyvah eyvah gözüm epey korktu. Doktor dedi zaten muhakkak derin varisin de vardır . ama bana magnezyum vermedi canım ya kafama göre almamalıyım değil mi?
Kafana göre alma canım evet. Benim eşim eczacı olduğu halde doktora danışarak kullandırıyor. Bu arada içerik olarak magnezyum soran olursa geçmiş hamileliğimde magosit kullanmıştım çok faydasını görmüştüm. Aklınızda bulunsun.

Kızlar şimdi aramızda deneyimli anneler mutlaka vardır. Biberon ve emzik konusunda bana bı el atın kurban olayim 😅 Philips Avent in biberon seti ve emzikleri konumuz. Bu markanın biberon ve emziklerine alışan bebekler başka emzik biberon almıyor diyorlar doğru mu? ve ben üçüz annesi olucam yani benim için baya masraf demek bu. Başka önerisi olan anneler bana bi akıl verin 🥰

Kizlar alışverişi ne zaman yapmayi planlıyorsunuz bilmiyorum ama e bebekte joie ürünlerinde %25 net indirim var. Ben bir tane pusetli bebek arabasi takip ediyordum. 3800den 2800e düştü. Aldım ben de
Ben yavaş yavaş başladım artık kuzum. Şuan 11+2 yım ateş ölçer, tırnak törpüsü, prematüre bebek bezi, katlanır banyo setini aldım şimdilik. Sırada elektronik aletler listesi yaptım onlara başlicam. Süt pompası, sterilizatör, hava nemlendirici vs. Bide pişik kremi stoğu 😅

Kızlar şimdi aramızda deneyimli anneler mutlaka vardır. Biberon ve emzik konusunda bana bı el atın kurban olayim 😅 Philips Avent in biberon seti ve emzikleri konumuz. Bu markanın biberon ve emziklerine alışan bebekler başka emzik biberon almıyor diyorlar doğru mu? ve ben üçüz annesi olucam yani benim için baya masraf demek bu. Başka önerisi olan anneler bana bi akıl verin 🥰
Emzik konusu çok sıkıntı kuzum. Bazen en pahalısını alırsın sevmez gider bakkal emziğine gider. Hic almayan da var mesela. Avent soothie emzik Anne memesine en yakın emzik olarak geçer. İçi delikli. Ben ondan almayı düşünüyorum. Emerken ağzı da görünüyor ya. Ama üç tane diyorsun. Weenin çok güzel emzikleri var 2li 2li. Onlardan alabilirsin. Onları da bebekler seviyor.

Ben yavaş yavaş başladım artık kuzum. Şuan 11+2 yım ateş ölçer, tırnak törpüsü, prematüre bebek bezi, katlanır banyo setini aldım şimdilik. Sırada elektronik aletler listesi yaptım onlara başlicam. Süt pompası, sterilizatör, hava nemlendirici vs. Bide pişik kremi stoğu 😅
İkili bebek arabası+kanguru ile dışarı anca çıkabilirsin 😁 bence de al. Biz bir alırken sen üç alacaksın. Önleyici pişik kremleri de var çok güzel. Onlardan da alabilirsin istersen

Emzik konusu çok sıkıntı kuzum. Bazen en pahalısını alırsın sevmez gider bakkal emziğine gider. Hic almayan da var mesela. Avent soothie emzik Anne memesine en yakın emzik olarak geçer. İçi delikli. Ben ondan almayı düşünüyorum. Emerken ağzı da görünüyor ya. Ama üç tane diyorsun. Weenin çok güzel emzikleri var 2li 2li. Onlardan alabilirsin. Onları da bebekler seviyor.
Ay kuzu sorma valla her masraf çarpı üç 😅😍 bende aventin soothie emziğin alacaktım ama işte avent e alışan bebek başka emzik almıyor dediler. Ki emzik de kaybolan, çabuk deforme olan birşey sürekli yenilemek lazım.

Ay kuzu sorma valla her masraf çarpı üç 😅😍 bende aventin soothie emziğin alacaktım ama işte avent e alışan bebek başka emzik almıyor dediler. Ki emzik de kaybolan, çabuk deforme olan birşey sürekli yenilemek lazım.
3 tane bebiş var. Her biri farklı da kullanabilir 😁 başta wee alırsın. Deneye deneye ilerlersin istersen. Hem weeyi bulması da kolay. Her emzik kolay bulunmuyor.

Kizlar selam bi süredir giremiyorum baya sayfa birikmiş okuyamadım umarım atladığım sayfalarda kötü haber yoktur.
Ben dün kontrole gittim devlet olunca ekranı bana cevirmedi fotoğrafta vermedi göremedim yani ama bebek iyi dedi 8 haftalık olduk şükür hafif kanama alanım vardı sordum hâlâ hafif var istirahat dedi ama kızımı kucağıma indir kaldır ondan geçmiyor diye düşünüyorum. Bi sonraki kontrol 1 ay sonra ikili tarama testi dedi çok uzun bi bekleme süresi belki dayanamaz arada özele kacamak yaparım şimdilik bende haberler böyle 🤗🧿🌸

A arasorogren ne yaptınız sizi çok merak ettim muayene olabildiniz mi?
Merhaba cok tesekkur ederim merak edip sordugunuz icin🤲🏻evet dun sacma sapan bir sistem daha ogrendim…kadin dogumcumla gorustum bana vitamin ve duphaston ilac yazdiktan sonra ultrasona yonlendirdi burda kadin dogumcular ultrason yapmazmis🙄taa yarim saat yol daha gidip ultrasona girebildim…ultrason yapan kadin bebegimi karindan gordu ama vajinal de bakayim dedi ama kalp atisi dinlemedik ve gormedigini soyledi.ben gecen carsamba gunu acilde kalp atisi oldugunu ve hatta zayif oldugunu belirtmissem de bana yuzume sok olmus gibi bakip biz asla bu haftalar kalp atisi dinlemeyiz ve gormeyiz ki dedi.ben 7+3 um ama bana 6 haftalik gorunuyor dedi…hikayrmi anlattim bakin dedim bebegimin kalbi durmus olabilir cunku ben de duydum dedim kadin israrla kanadada 7 haftadan once biz kalp atisi dinlemeyiz sadece kese ve bebek varmi ona bakariz dedi ve haftaya gelmemi soyleyip beni yolladi….sanirim ben bebegimi bu kadar ihmalkarlik ve bosvermislik icinde kaybettim😞cunku kadin dogumcuma almam gerekek. Bagisiklik baskilayici serum ve ignelerimi soylerken kadin boyle ilac uygulamasinin mumkun olmadigini hatta kendisi tup bebek uzmaniymis ve hayatinda kortizon veya instralipid serum ismini ilk defa duydugunu soyledi…o kadar caresiz ve uzgunum ki….simdi gecen hafta aciline gittigim hastaneden carsamba gunu icin yeniden cagrildim oraya da gozukecegim Rabbim buyuk elbet ve bu kadir gecesinden hayirlisi ne ise Kaderimi de oyle eylesin diyorum…bende durumlar boyle bi daha hamile kalmak istermiyim veya kalirsam nasil bir yol izleyecegimi bilmiyorum

X