2023 Kasım Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    269
Yaa tam benim gibi olmuşsun. zamanla geçiyor en azından iş yerinde uyuklama halim kalmadı ama akşamları erkenden gözlerim kapanıveriyor bu seferde. sanırım seninde tansiyonun düşüyor benim gibi. 8 e5 e düşüyordu benim. tuzlu ayran içiyordum bu seferde uyku daha çok bastırıyordu. Allah yardımcın olsun. Elinden geldiğince uykun gelince bir cama çık nefes al. uyumamaya diren. ben başarılı olamadım belki sen olursun. başka çocuğun olmasa boşver uyu derim de :) onunda sana ihtiyacı var.

Evet gerçekten hiç aklıma gelmeyen şeyi burda başkası akıl edip sorunca bile bilgiden faydalanabiliyoruz . Varis çorabı giymen gerekebilir dedi yazın sıcağında kendimi varis çorabıyla düşünemedim inşallah bize kötü bir etkisi olmadan bitiririz sürecimizi

Evet ben de 1 saat ayakta kalsam bileklerimden yukarı doğru sızlıyor et kesiği derler ya öyle. Ben varisim var diyinfe konu kalp damara gitti magnezyumdan bahsetmedi . Ama iki hafta sonra sanırım folik asitim değişecek yanında destek şeyler de verecek. O zaman sorarım

Bendede varis var zaten kan sulandırıcı kullanıyorum ama hıc bacak agrısı cekmemıstım demek ondamıs . Hatta benim çok bacak agrım olur gebe kalmaya ugrasırken coraspırın kullanıyordum doktor soylemıstı. Sonra gebelıkler vs bıtınce bır bacak agrısı anlatamam bende tekrar ılaca basladım anında kestı dız kapagım bıle agrıyordu hele yolculıklarda uzatayınca cok agrırdı. Dilkenn cok dogru dedı doktorun ne dedıgını yazınca burdakılerın aklındakı soru ısareti de gıdıyor.
Maşallah bu arada

Merhaba canim ilk gebeliğimde bende aynı durumu daha ileriki haftalarda yaşadım. Sol bacağım kalçamdan itibaren ağrıyordu. Dayanamıyordum artık. Doktorum kalp damar cerrahisine yönlendirdi damarlaroma bakıldı temiz çıktı. Ardından doktor bacaklarımı kontrol etti varisin var fazla ayakta durma ve varis çorabı kullan dedi. O varis çorabı öyle iyi geldi ki bana . Sızılarımı aldı. Şimdi bu hamileliğimde yine başladı ağrılar mecburen kullanacağım varis çorabı. Bir de ben normalde de çok kramplı bir insanım o dönem sürekli magnezyum kullandım. O da işe yaramıştı. Bu hamileliğimde doktora danışıp yine kullanacağım hem magnezyum hem çorap. Ağrılarım bazen çok oluyor.

Ben diğer gebeliğimde kullanmıştım külotlu çorap gibi olanlardan. Beni mecbur tutmuştu doktor pıhtılaşmam var diye. Bunda da yavaş yavaş ağrılar başladı kalçada. Magnezyum zaten kullanıyordum ama sanırım çoraba da geçiş yapacağım günde iki saat bile kullanılsa faydası olur

Kızlar doktorunuz size hangi magnezyumu yazdı ? Bizimki oceanı yazdı ama eczacı devletin Karşıladığını niye yazmamış ki demiş kafam karıştı bende almadım

Canıım Maşallah
Benim de ara sıra bacak ağrım oluyor ben de söyleyeyim doktora.
İlişki konusunu biz sormayı unuttuk. Çıkınca da mesaj atıp soramadım ne yapacağımızı bilmiyorum hala12. Haftamın bitmesine bir hafta kaldı ama sonraki randevu bir ay sonra.

Aman Allahım varis çorabı mı aman inşallah öyle birşeye gerek kalmaz kuzum

Kızlar doktorunuz size hangi magnezyumu yazdı ? Bizimki oceanı yazdı ama eczacı devletin Karşıladığını niye yazmamış ki demiş kafam karıştı bende almadım
Magnezyumun çeşitleri var, emilmesi en iyi olan formunu devlet karşılamıyor diye biliyorum.
Ben daha başlamadım ama hamilelik öncesinde kullandığım zaman araştırıp bulmuştum.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…