2023 Kasım Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    269
Herkese günaydın, bugün 9+2 olarak kontrole geldim. Fasülye kadar olmuş, kalp atışını dinletti ilk kez. 2.5 cm ve haftasıyla uyumlu. Paylaşmak istedim. Önceki kontrollerde 3-4 gün geri çıkmıştı ama ilk haftalarda olabiliyormuş öyle şeyler (zaten üç beş günlük farklar önemli değil tabii, ben arayı açar mı diye endişeleniyordum). Bugünlerde doktor randevusu olan herkesin güzel haberlerle gelmesini dilerim.

Bana da cimsiyet tahmini yapan olur mu? Karından 9+2 (Devlet hastanesi usg netliği bu kadar oluyor 😅)

Eklentiler

• 8D49170D-43C2-4212-8024-5F29B7B351A3.png
    8D49170D-43C2-4212-8024-5F29B7B351A3.png
    190,9 KB · Görüntüleme: 113
Gunaydin kizlar 🌸
Dünden belli yataktan kafami kaldiramiyorim hiç belirtim yok çok iyiyim çok iyiyim diye herkese soyledim tam 8. Haftada geldi belirti 🥺 inanin kalkip çocuklarima bakamiyorum 6 yasinda ki kizim bulasiklari yikiyor o derce yani..
Nezaman gecer acaba bu sekilde yataklik olmam 😫
Geçmiş olsun. 10. Haftama girdim, bir aydır akşam saat 10’u zor görüyorum. Üstelik evde okul çağı çocuk olunca, ister istemez virüs de taşınıyor eve, bence onun da etkisi var.

Devlete acile giden oldumu arkadaşlar bayramda gitsem hem görsem hem kan tahlillerimi yaparmı muane ediyolar mı tersliyolar mı giden oldumu acilden ?

Devlete acile giden oldumu arkadaşlar bayramda gitsem hem görsem hem kan tahlillerimi yaparmı muane ediyolar mı tersliyolar mı giden oldumu acilden ?
Kanama ve lekelenme olmadığı sürece ultrason bakmıyorlar canım yani en azından burda öyle. Ama öyle bir bahane uydurup gidebilirsin 🤭

Kanama ve lekelenme olmadığı sürece ultrason bakmıyorlar canım yani en azından burda öyle. Ama öyle bir bahane uydurup gidebilirsin 🤭
Ayy ya sonra başıma gelirse çok korkarım 🤭 bayramda çok yoruldum ikiz bebeklerim endişe ediyorum bide kan tahlillerine baksanız falan şansımı denesem 😂

Ben geçen sene boş gebelik şüphesiyle birkaç kez gitmiştim (İstanbul, Zeynep kamil). Tersleyeceklerini sanmıyorum, endişelendiğinizi ve kontrol olmak istediğinizi söylerseniz bakarlar bence, acil bi durumunuz varsa da gerekli yönlendirmeyi yaparlar ama rutin testlerinizi yaparlar mı, bilemedim.

Ben geçen sene boş gebelik şüphesiyle birkaç kez gitmiştim (İstanbul, Zeynep kamil). Tersleyeceklerini sanmıyorum, endişelendiğinizi ve kontrol olmak istediğinizi söylerseniz bakarlar bence, acil bi durumunuz varsa da gerekli yönlendirmeyi yaparlar ama rutin testlerinizi yaparlar mı, bilemedim.
Teşekkür ederim ben esenlerdeyim esenler kadın doğuma giderim şansımı denerim, zeynep kamil çok iyi diye duydum tedbirli bi hastane o yüzden ilgili olabilirler

Selamlaaar bizde kontrolden geldikçe şükür iyiyiz herşey yolunda 🥰 haftasıyla uyumlu 10+2 yiz.ki hafta sonra ikili teste gideceğim . Bacak ağrımı söyledim şimdi böyle olmasını beklemeyiz ileriki haftalarda olağan birşeymiş bu. Ben de varisim olduğundan bahsedince o zaman 4-5 aylıkken bi kalp damara görünmemi istedi. Gerek görürse kalp damar doktoru 33 haftada kan sulandırıcı kullanabilirmişim önlem amaçlı. Ve ilişkiyi sordum ben yasak koymadıkça devam edebilirsiniz ama bi lekenle kanama olduğu takdirde ikş hafta yasak dedi. Ayda bir iki olabilir dedi 🫠😂sıklığını azaltmamız lazımmış. Böyle işte ♥️

Eklentiler

• 48A74B07-769F-45B7-83CC-E51FC074AF9D.jpeg
    48A74B07-769F-45B7-83CC-E51FC074AF9D.jpeg
    96,9 KB · Görüntüleme: 105
Selamlarr geçen bi yazdım araya kaynadı sanırım beni de ekleyebilir misiniz listeye. Vakit bulabildikçe yazıyorum buraya ama tüm mesajları takip ediyorum. 6 yıl önce yine burdaki gruplardan arkadaş edinmiştik internetten rutin olarak hala görüşüyoruz dilerim burası da aynı şekilde güzel arkadaşlıklar bırakır 😊

Sat 18 şubat
Şehir kayseri
Yaş 33
İkinci çocuk
Beklenen doğum tarihi 25 kasım

Bu yeni görüntümüz kızlar 🙈 Allah’a şükür kalp atışını duyduk. Büyümüş dedi doktor 2 cm civarıymış. Miyomum da 7 cm olmuş düşük tehlikesi şu an için yok dedi miyomlar öyle birşey yapabiliyor çünkü Allah korusun 🙏 cinsiyet tahmini yapar mısınız? 😊

Eklentiler

• 7D17D32E-A37D-46C6-8889-0C84C5D062A5.jpeg
    7D17D32E-A37D-46C6-8889-0C84C5D062A5.jpeg
    80,3 KB · Görüntüleme: 109
Bu yeni görüntümüz kızlar 🙈 Allah’a şükür kalp atışını duyduk. Büyümüş dedi doktor 2 cm civarıymış. Miyomum da 7 cm olmuş düşük tehlikesi şu an için yok dedi miyomlar öyle birşey yapabiliyor çünkü Allah korusun 🙏 cinsiyet tahmini yapar mısınız? 😊
Çok sevindim hayırlı olsun 🌺

Selamlaaar bizde kontrolden geldikçe şükür iyiyiz herşey yolunda 🥰 haftasıyla uyumlu 10+2 yiz.ki hafta sonra ikili teste gideceğim . Bacak ağrımı söyledim şimdi böyle olmasını beklemeyiz ileriki haftalarda olağan birşeymiş bu. Ben de varisim olduğundan bahsedince o zaman 4-5 aylıkken bi kalp damara görünmemi istedi. Gerek görürse kalp damar doktoru 33 haftada kan sulandırıcı kullanabilirmişim önlem amaçlı. Ve ilişkiyi sordum ben yasak koymadıkça devam edebilirsiniz ama bi lekenle kanama olduğu takdirde ikş hafta yasak dedi. Ayda bir iki olabilir dedi 🫠😂sıklığını azaltmamız lazımmış. Böyle işte ♥️
Merhaba, sorununuzu tam bilmiyorum tabii ama bende de bacak krampları ve ayağımda tendon çekilmesi vardı, doktorun önerdiği magnezyum takviyesi iyi geldi. Arada spor salonunda bacak çalışmışım gibi ağrıyor hala bir saat yürüsem ama magnezyum bayağı iyi geldi.

Selamlarr geçen bi yazdım araya kaynadı sanırım beni de ekleyebilir misiniz listeye. Vakit bulabildikçe yazıyorum buraya ama tüm mesajları takip ediyorum. 6 yıl önce yine burdaki gruplardan arkadaş edinmiştik internetten rutin olarak hala görüşüyoruz dilerim burası da aynı şekilde güzel arkadaşlıklar bırakır 😊

Sat 18 şubat
Şehir kayseri
Yaş 33
İkinci çocuk
Beklenen doğum tarihi 25 kasım
Aa kusura bakmayinn 🥺 akşam hemen ekleyeceğim 🌸

Ayy maşallah maşallah 😍🧿 benim de varislerim var ve kan pıhtılaşma yatkınlığım var bunu iyi ki söyledin 2 gün sonra tekrar kontrolüm var o zaman ben de sorayım 🤭 ne mükemmel bir şey burda yazışmak paylaşmak ya ben bunu okumasaydim hayatta doktora sormak aklıma gelmezdi belki de birşey olmaz diyecek ama aklıma takilmasin en azından, teşekkürler ❤️

X