2023 Kasım Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    269
Kızlar doktorunuz size hangi magnezyumu yazdı ? Bizimki oceanı yazdı ama eczacı devletin Karşıladığını niye yazmamış ki demiş kafam karıştı bende almadım
Bana magnorm 365 efervesan tablet yazdı. Bir kısmını devlet karşılıyor mu, bilmiyorum. 70 tl gibi bir şey ödedim. Ama şimdi düşününce ilk gebeliğimde çiğneme veya emme tableti gibi bir şey kullanmıştım sanırım.

Arkadaşlar kan pırtılaşması olup olmadığını nasıl anlıyorsunuz, araştırdım biraz sezaryan öncesi kan almışlardı orda appt bakılmış normal çıkmış sonra değişen bişey mi bu

Trombofili paneli yaptırmanız lazım orda çıkıyor yani genetik test, devlette 3 düşük sonrası yapıyorlarmış ama özel bir laboratuvarda yaptırabilirsiniz

Devlet karşılıyor onu zaten gebelikte magnorm, magvital, efermag, magosit en çok bunlar yazılır. Bunların içeriği gebelikte oluşan krampları önlemeye yeterli oluyor.

Yaaa ne çok kişi varmış şimdi varisle mücadele eden peki dediğin gibi mesela evdeyken giysem çorabı dışarı çıkacakken giymesem olur herslde günde bi kaç saat yeterli oluyor mu?

Yaaa varisim olduğu için pıhtılaşmaya yatkın mı oluyoruz acaba dış gebeliğim ondan mı oldu? Öyleyse ilk haftalarda da kan sulandırıcı kullanmam benim faydama olmazmıydı? Şuan bi aydınlanma geldi bana resmen . Benim hamile kalmam da hacamat ve sülükten sonra oldu. Üreme noktalarına ve özellikle varislerime de koydu sülüğü. Sülük biliyorsun kanı da sulandırıyor ordaki damarı açıyor. Peşine öylelikle hamile kalabildim belki de

Ayy ya sonra başıma gelirse çok korkarım bayramda çok yoruldum ikiz bebeklerim endişe ediyorum bide kan tahlillerine baksanız falan şansımı denesem
Ben acile sadece betahcg için bile gitmiştimdoktora göre değişiyor galiba benim nedenim; iş yerinden izin alamadığım için haftaiçi gündüz gidip baktıramıyordum doktor da kabul etti.

Demek ki varisimiz olduğu için erkenden ağrıyor bacaklarımız eyvah eyvah gözüm epey korktu. Doktor dedi zaten muhakkak derin varisin de vardır . ama bana magnezyum vermedi canım ya kafama göre almamalıyım değil mi?

Ben acile sadece betahcg için bile gitmiştimdoktora göre değişiyor galiba benim nedenim; iş yerinden izin alamadığım için haftaiçi gündüz gidip baktıramıyordum doktor da kabul etti.
İçim rahatladı şuan öyle yapıyım hem 8+ olucam ikiz oluşunu söylerim onun bi önceliği olur diye düşünüyorum

Kızlar doktorunuz size hangi magnezyumu yazdı ? Bizimki oceanı yazdı ama eczacı devletin Karşıladığını niye yazmamış ki demiş kafam karıştı bende almadım
Bana magvital verdi canım. Suda eriyor. Ekşi tadı var. Ama benim magnezyumum sınırda olduğu için verdi.

Kızlar ben de az önce muayeneden geldim. Çok şükür her şey yolunda hatta bir gün önde gözüküyor bebiş. Bende de varis olduğu için varis çorabı önerdi doktor ama kan sulandırıcıdan bahsetmedi hiç. Bu varis çorabını nasıl kullanacağız yahu

Eklentiler

• 1681736771615597731984815299942.jpg
    76,4 KB · Görüntüleme: 46
Yaaa ne çok kişi varmış şimdi varisle mücadele eden peki dediğin gibi mesela evdeyken giysem çorabı dışarı çıkacakken giymesem olur herslde günde bi kaç saat yeterli oluyor mu?
Benim açıkçası varisim yoktu pıhtılaşmam yoğun olduğu için kan akışı sağlansın diye verilmişti. İki üç saat bile giysen fayda görürsün mutlaka

Kızlar bende bugün ilk muayenemi sonunda oldum. Karından kese var bebek gözükmüyor dedi. Çok korktum bebek yok diye. Vajinal baktı bebek ve kalp atışını duyduk çok şükür. Kilolu da deilim ama neden bebem kendini saklıyor anlamadım. Bugün sata göre 7+2 olmamız lazımken 6+3 dedi. Neden gelişimi bir hafta geriden geliyor gelişmesine ne etken olmuş olabilir diye sordum. Gelişimiyle alakalı bir durum deil bu dollenmeyle alakalı geç döllenme olmuş dedi. 2 aralıktan 8 aralığa çıktık bakalım hayırlısı

İnşallah en erken zamanda bebişinizi görürsünüz

Bi kaç hafta sonra haftasını yakalıyor canım benim de 3 gün geriydi döllenmeden dolayı . Bugün sata göre uyumlu çıktı 10+2 yani. İçini ferah tut 1hafta 10 güne kadar normalmiş.

Bi kaç hafta sonra haftasını yakalıyor canım benim de 3 gün geriydi döllenmeden dolayı . Bugün sata göre uyumlu çıktı 10+2 yani. İçini ferah tut 1hafta 10 güne kadar normalmiş.
Ultrason kağıdına bakıp kız erkek olduğunu nasil anlıyorduk benimki vajinal ultrason sağ da

ayy kızlar gögüsüme bakıyodum gögüs ucumu sıktım süt geldi çok erken bu durum kızım 3,5 yaşında ve 3 ay emdi 6 ayına kadar sağarak vermiştim yani çok uzun zaman oldu etkilicek eşimlede ilişki olmuyo ikiz riskli diye tedbirli davranıyoruz birinin daha gelmişti başına ama emzirdiğim zamanlar tıkanmalarım falanda olmuyodu

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…