2023 Kasım Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    267
Bebeler ne alemde hanımlar. Grubun son doguranlarindan biriyim. Bu ara emekleme çalışmaları var bir hafta on güne emekler herhalde. Örümcekle yürüyor. Ek gida konusunda çorba ve meyveler puturlu onun dışında katı gidaya henüz başlamadım. 8 ay iki haftalık. Sizler neler yapıyorsunuz?
Bizim en heyecanlı etkinliğimiz sıcaklar nedeniyle küvetinde günde üç kez banyo yapmak 😁 suyu seviyor. Oyuncakları ile oynarken bile kolları bacakları ensesi ıslak oluyor 🥵

Bebeler ne alemde hanımlar. Grubun son doguranlarindan biriyim. Bu ara emekleme çalışmaları var bir hafta on güne emekler herhalde. Örümcekle yürüyor. Ek gida konusunda çorba ve meyveler puturlu onun dışında katı gidaya henüz başlamadım. 8 ay iki haftalık. Sizler neler yapıyorsunuz?
Bizim en heyecanlı etkinliğimiz sıcaklar nedeniyle küvetinde günde üç kez banyo yapmak 😁 suyu seviyor. Oyuncakları ile oynarken bile kolları bacakları ensesi ıslak oluyor 🥵
Bizimki sıralıyor koltukta desteksiz duramıyor ama hala. Yürüteçte yürüyor emekleme hala yok. Şu sıralar ateşli baya. Sanırım yeni dişler geliyor. Ek gıdaya da paldır küldür girmiştim zaten. Ne yersek onu yiyor. Ara öğünlerde meyve yoğurt vs veriyorum. Anne sütü almaya devam ediyor. Sıcaklar baya bunalttı ama 😞

Birkaç gündür aşırı huysuz benimki atak haftasına girdi ondan mıdır bilmiyorum, ayrılık kaygısı da olabilir yaşayan oldu mu? Kucağımda olmak istiyor yenidoğan gibi yatağına koyunca ağlamaya başlıyor hiç böyle değildi . Geçen hafta başladı emeklemeye önceleri hep geriye emekliyordu bi hafta öyle geçti sonra doğru yolu buldu 🤣 ek gıdaya gelecek olursak kahvaltı öğlen yemeği bi de ara öğün yapıyoruz, güzel gidiyor gibi.

Benimki de emekleyecek gibi bişiler yapıyor ama henüz sonuç yok 😄 ek gıda konusunda ben biraz tembel gibiyim memeye düşkün olduğu için ek gıdaya da aşırı ihtiyaç duymuyor sanki. Bu aralar müthiş bir huysuzluğu var canımı alıyor iki dk bi yere bırakıp iş yapmaya kalkışsam sonu salya sümük ağlamak oluyor 🤣

Kızlar merhaba bebeğimin su dolu diş kaşıyıcısını dondurup veriyorum hasta vs olmaz demi hava neredeyse 34 derece zaten

Merhaba sevgili anneler nasılsınız? Yazmayalı uzun zaman oldu 🙈 biz 8.ayımızı bu çarşamba dolduruyoruz inşallah. Ek gıda sürecinde artık ne yapabilirim diye düşünmekten kafam ağrıyo diyebilirim. Sıkılmasın diye de sürekli tarif değiştirmek istiyorum. Aranızda hiç karadut özü veren var mı? Veya bilinen yerden nasıl yapıldığından emin olduğunuz bi yerden pekmez vereniniz var mı? Karadut özü kahvaltısına katmak istiyorum ama hangi marka almalıyım bilemedim🫠🥲

He ya ek gıda tabaklarına benim de ihtiyacım var 😅 ne yedireceğime dair en ufak bi fikrim yok bugün kuzu kıyması deneyeyim dedim onda da tükürdü yemedi zalım oğlan 😄

Merhaba sevgili anneler nasılsınız? Yazmayalı uzun zaman oldu 🙈 biz 8.ayımızı bu çarşamba dolduruyoruz inşallah. Ek gıda sürecinde artık ne yapabilirim diye düşünmekten kafam ağrıyo diyebilirim. Sıkılmasın diye de sürekli tarif değiştirmek istiyorum. Aranızda hiç karadut özü veren var mı? Veya bilinen yerden nasıl yapıldığından emin olduğunuz bi yerden pekmez vereniniz var mı? Karadut özü kahvaltısına katmak istiyorum ama hangi marka almalıyım bilemedim🫠🥲
Ben 1 çk pekmez veriyorum kahvaltısında og den almıştım

Yumurtanın hiçbir halini mi yemiyor?omlet yapıp labneyi üstüne sürsen öyle de mi sevmedi
Yumurtanın beyazını da yiyor ama şöyle en fazla iki kaşık Onuda ağzında tuta tuta bazen suyla yutuyor
Muzu seviyordu artık ağzını açmıyor kafasını çeviriyor
Makarnada bizim yediğimizdense yiyor kendi makarnasını da beğenmiyor
Pankek yaptım ilk defa olduğu için saolsun bir ısırık aldı 🥹

Yumurtanın beyazını da yiyor ama şöyle en fazla iki kaşık Onuda ağzında tuta tuta bazen suyla yutuyor
Muzu seviyordu artık ağzını açmıyor kafasını çeviriyor
Makarnada bizim yediğimizdense yiyor kendi makarnasını da beğenmiyor
Pankek yaptım ilk defa olduğu için saolsun bir ısırık aldı 🥹
Ay makarnayı da seçiyor bebeye bak sen🤣 hep mi böyleydi yoksa bu ara mı iştahsız? Bazen diş çıkarırken de iştahsızlık olabiliyormuş

Ay makarnayı da seçiyor bebeye bak sen🤣 hep mi böyleydi yoksa bu ara mı iştahsız? Bazen diş çıkarırken de iştahsızlık olabiliyormuş
Hep böyleydi birşey uzatınca ucundan tadına bakıp yerdi
Yemeyen bebek çok zor ya yani bazen diyorum yağlı tuzlu yesin napıyım diye sonra da bilemiyorum ya ekmeği yemeğin suyuna banıp veriyorum çok güzel yiyor (yiyor dediğim ağzında beklete beklete )
Sağlıklı yiyeceklere karşı benim kız 😅

X