2023 Kasım Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    268
Kızlar selam..
Malum bebişler büyüdü, vakit azaldı.. Giremez olduk buraya😅 ek gıda vsvs derken zaman bulamıyorum valla..

Bizde 8 aylık olduk.. Size hipotonik diodum ya saglık ocagı da şüphelendi, ama cocuk doktoru hiçbişey yok dedi.. Cidden eskisi gibi gevşeklik göremiyorum.. Sadece oturması degısık, öne yatkın gibi.. Emekleme yok daha.. Ama komando gibi dönüyor.. Mesneviden ders almıs gibi dönüyor yavrum 🤣🤣 onun dışında ek gıda iyi gidiyor ama ben evde ne pişiosa onu verıorm tuzsuz ve salçasız.. Püre yapıp verıorum.. Şimdilik yiyor, sonrasını bılmıorm 😁🙈

Size şey sorcam.. Ben gecen ay adet oldum.. Ama bu ay olmadm.. Boyle dalgalanma yaşayan var mı aranızda? 1 hafta gecıktım.. Gecen dogumda 4.ayda olmustum hemen normal duzene dönmüştüm.. Cok korkuyorum.. Lütfen normal desin biri😬🙈

Kızlar selam..
Malum bebişler büyüdü, vakit azaldı.. Giremez olduk buraya😅 ek gıda vsvs derken zaman bulamıyorum valla..

Bizde 8 aylık olduk.. Size hipotonik diodum ya saglık ocagı da şüphelendi, ama cocuk doktoru hiçbişey yok dedi.. Cidden eskisi gibi gevşeklik göremiyorum.. Sadece oturması degısık, öne yatkın gibi.. Emekleme yok daha.. Ama komando gibi dönüyor.. Mesneviden ders almıs gibi dönüyor yavrum 🤣🤣 onun dışında ek gıda iyi gidiyor ama ben evde ne pişiosa onu verıorm tuzsuz ve salçasız.. Püre yapıp verıorum.. Şimdilik yiyor, sonrasını bılmıorm 😁🙈

Size şey sorcam.. Ben gecen ay adet oldum.. Ama bu ay olmadm.. Boyle dalgalanma yaşayan var mı aranızda? 1 hafta gecıktım.. Gecen dogumda 4.ayda olmustum hemen normal duzene dönmüştüm.. Cok korkuyorum.. Lütfen normal desin biri😬🙈
Ben bebiş 6 aylıkken oldum ilk defa bir de 9. Ayına girince ve 15 gün sürdü olabiliyor böyle dalgalar 😂

Ben bebiş 6 aylıkken oldum ilk defa bir de 9. Ayına girince ve 15 gün sürdü olabiliyor böyle dalgalar 😂

Aman dalgaya gelmeyelim de🤣🤣🤣
Bi an mı acaba dedim🙈
Öncekınde hemen normal düzene dönünce bu sefer olmayınca tedırgın oldum yav😬

Aman dalgaya gelmeyelim de🤣🤣🤣
Bi an mı acaba dedim🙈
Öncekınde hemen normal düzene dönünce bu sefer olmayınca tedırgın oldum yav😬
Ben de bi panik olmuştum ama iki korunma yöntemine rağmen kalmam herhalde diye kendimi telkin ettim 🤣 Zaten istemiyorum ikinciyi aman aman

Altif emzirdiğim halde 40ım çıkınca oldum 🫢 ama olmamak bildiğim kadarıyla 2 yıla kadar normal sayılıyor
Ben de öyle biliyorum ama ne bileyim herkes adet olmaktan falan bahsediyor bende tık olmayınca dedim bişi var herhalde 😄

Bende 1 yıl diye duymuştum ay tekrar muayene olmak istemiyorum ya bu konuda

Ay evet 40 muayenesinden sonra ben de asla gitmek istemiyorum muayeneye 🤣 şu çatal olayı beni çok geriyor ve canımı yakıyor

Ben de öyle biliyorum ama ne bileyim herkes adet olmaktan falan bahsediyor bende tık olmayınca dedim bişi var herhalde 😄

Ay evet 40 muayenesinden sonra ben de asla gitmek istemiyorum muayeneye 🤣 şu çatal olayı beni çok geriyor ve canımı yakıyor
Hep travma kaldı bunlar bizde 😅😂 inşallah oluruz yaz bitsinde 🤣

Birkaç gündür aşırı huysuz benimki atak haftasına girdi ondan mıdır bilmiyorum, ayrılık kaygısı da olabilir yaşayan oldu mu? Kucağımda olmak istiyor yenidoğan gibi yatağına koyunca ağlamaya başlıyor hiç böyle değildi . Geçen hafta başladı emeklemeye önceleri hep geriye emekliyordu bi hafta öyle geçti sonra doğru yolu buldu 🤣 ek gıdaya gelecek olursak kahvaltı öğlen yemeği bi de ara öğün yapıyoruz, güzel gidiyor gibi.
Bizim de 8. Ay ayrılık kaygısı ile geldi. Arkanı döndüğün an ağlıyor. Babaya çok bağlandı. Bu arada emeklemeye başladı oğlum 🤭

Kahvaltı yapmıyor benimki ya. Siz kahvaltıda neler yediriyorsunuz öneri alırım
Ben çok katı bir şey henüz vermedim. İrmikli yumurta yiyor. İçine ceviz ve pekmez koyuyorum. Pekmez her sabah değil ama. Labne ya da lor yer. İkisini de seviyor. Bu hafta domates rendeleyip zeytinyağı döküyorum onu kaşıkla verdim. Severek yiyor. Kahvaltıda yumurta olmayınca çok sıkıntı oluyor. Benimki doymak için yiyor artık o yüzden güzel bir menü çıkarmam gerekiyor. Omlet halini de pek beğenmedi ama yine deneyecegim

Merhaba sevgili anneler nasılsınız? Yazmayalı uzun zaman oldu 🙈 biz 8.ayımızı bu çarşamba dolduruyoruz inşallah. Ek gıda sürecinde artık ne yapabilirim diye düşünmekten kafam ağrıyo diyebilirim. Sıkılmasın diye de sürekli tarif değiştirmek istiyorum. Aranızda hiç karadut özü veren var mı? Veya bilinen yerden nasıl yapıldığından emin olduğunuz bi yerden pekmez vereniniz var mı? Karadut özü kahvaltısına katmak istiyorum ama hangi marka almalıyım bilemedim🫠🥲
Ben de kendimize yemek düşünürken sıkılırdim bir de oğlana düşünüyorum artık 😭 pekmez ya da özler veriliyor ben iki aydır her gün olmasa da veriyorum. Tarım kredi den keçiboynuzu özü aldım ama o biraz acı geliyor sanki. Ev yapımı kara üzüm pekmezi almıştım onun tadı Şahane onu yiyor. Muhallebilerinicine de bir kaşık koyuyorum ya da meyvelere.
Og natural marka olabilir. Vitma, lotus, aşçı anne, makarna lütfen in varsa olabilir. White organik markasının un aldım o da iyiydi varsa ondan da olabilir.
Bunlar benim araştırıp kiminden aldığım markalar

He ya ek gıda tabaklarına benim de ihtiyacım var 😅 ne yedireceğime dair en ufak bi fikrim yok bugün kuzu kıyması deneyeyim dedim onda da tükürdü yemedi zalım oğlan 😄
Doğrudan mi verdiniz? Ben kuşbaşı aldım, pisirdim. Rondodan geçtim, buz kalıplarına koydum. Corbalarina bir ya da iki parça atıyorum. Kemik suyu da aynı şekilde. Hiç rahatsız olmadı. Köfte ya da parça et olarak değil corbalarina böyle ince çekilmiş koyun faydasını alsın yine

Yumurtanın beyazını da yiyor ama şöyle en fazla iki kaşık Onuda ağzında tuta tuta bazen suyla yutuyor
Muzu seviyordu artık ağzını açmıyor kafasını çeviriyor
Makarnada bizim yediğimizdense yiyor kendi makarnasını da beğenmiyor
Pankek yaptım ilk defa olduğu için saolsun bir ısırık aldı 🥹
Yumurta beyazı benim oğlan da alerji yaptı. Haşlanmış olarak verdim bir tatlı kaşığı kadar vardi belki iki gün verdim her yeri kızardı sivilce oldu. Bir süre vermeyeceğim

Yumurtanın beyazını da yiyor ama şöyle en fazla iki kaşık Onuda ağzında tuta tuta bazen suyla yutuyor
Yumurta beyazı benim oğlan da alerji yaptı. Haşlanmış olarak verdim bir tatlı kaşığı kadar vardi belki iki gün verdim her yeri kızardı sivilce oldu.
Hangi şekilde makarna veriyorsunuz ben henüz vermedim. Kıvırcık burgu denenden aldım küçük mi alsaydım acaba

X