2023 Kasım Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    269
Bana doktorum zaten hareket edince daha kolay emildiğini ve işe yaradığını söylemişti 👍
Aaa şimdi tüm taşlar yerine oturuyor 😅 yanlış mı kullanıyorum hissi oluşmuştu bende. Çünkü bir kaç gün önce bayağı bı aktı sabah. Burada da normal olduğunu okuduğum için Dr'uma söylememistim. Şimdi hareket olayını da öğrendiğim iyi oldu doğru kullanıyormusum demek ki sıkıntı yokmuş 😁

Aaa şimdi tüm taşlar yerine oturuyor 😅 yanlış mı kullanıyorum hissi oluşmuştu bende. Çünkü bir kaç gün önce bayağı bı aktı sabah. Burada da normal olduğunu okuduğum için Dr'uma söylememistim. Şimdi hareket olayını da öğrendiğim iyi oldu doğru kullanıyormusum demek ki sıkıntı yokmuş 😁
Ahh ahh hayat bize neler öğretecek daha 🫣 hapı ilk kullanacağım zaman ben bunu nasıl oraya yapacağım diyordum 🤪 şimdi kendi kendimden neredeyse kan alacak seviyeye geldim. Hele pıhtılaşma iğnesini ilk yapacağımda ağlamıştım şimdi saniye sürmüyor.

Kızlar doktorunuz Folik asiti ne zamana kadar kullanmanız gerektiğini söyledi? Hangi Folik asiti kullanıyorsunuz ve doktoru Folik asit kullanma artık diyen var mı?
Folik asit çok önemli doktor kendi kesene kadar kullan canım.aslında hamile kalmadan 1sene önce başlamak lazım ben ilk gebeliğimde öyle ypmştm. Benim sağlık ocağındaki doktorun önerisi Folic iod12.
Sonra kendi doktoruma gösterince devam dedi . Bunu devlet karşılamıyordu

Kesinlikle kullan günümüzde ne yersen ye doğal olmadığı için folik asiti bunye tam alamaz ve ilk 3 ay çok önemli bir değerdir. Bebekte bel de açıklık nedeni folik asit kullanmama kaynaklı mesela yarın hemen başla hiç bir doktor neden başladın diye kızmaz merak etme hatta neden başlamadin diye kızar çünkü cidden önemli
Aynen bende belde açıklık olur diye biliyordum doktorum dedi. Hatta şuan günde iki tane içiriyor doktorum sabah akşam. Progestanda kullanıyorum günde iki tane

Kızlar iyi akşamlar bir şey soracağım sağlık ocağına siz kendiniz mi gittiniz yoksa onlar mı sizi arayp çağırdı? Beni hala arayan sorN olmadı da

Sağlık ocağından neden çağırıyorlar ki ben hiç gitmedim
Ben kan testini ilk sağlık ocağında yaptığım için sonuç alınır alınmaz gebelik kaydı açtılar. Sende mutlaka açtır canım. Belirli haftalar tahlil aşı falan oluyor. Kalp atışı dinleme falanda yapıyorlar. Kısmet olurda bebiş doğuncada bebek takip kaydı açılıyor yine aşıları tahlilleri için

Ben kan testini ilk sağlık ocağında yaptığım için sonuç alınır alınmaz gebelik kaydı açtılar. Sende mutlaka açtır canım. Belirli haftalar tahlil aşı falan oluyor. Kalp atışı dinleme falanda yapıyorlar. Kısmet olurda bebiş doğuncada bebek takip kaydı açılıyor yine aşıları tahlilleri için
Bilmiyordum. Hafta içi bir gideyim bari

Benimde kontrol haftaya , miğde bulantısı miğde yanması için ilaç soracağım elimden geldiğince ilaçsın geçiştirmeye çalışıyorum ama Şuan çok zorlanıyorum
Canım benimde bulantım vardı çok yoğun değildi ama ben doktorumdan ilaç istedim prilam yazdı her akşam 2 tane içiyorum hiç bulantım olmadı.. hiç kendini bu kadar yorma mutlaka iste doktorundan, ilaç uyku yapıyor sadece çok derin uyuyorum 🙃

Ah canım keşke keşke bizde olumlu bir haber alabilsek son ana kadar o umut içimde olucak galiba biraz rahatladım iki ihtimale de hazirladim kendimi rabbimin vardır bir bildiği dün helak ettim kendimi ama burda ve birkaç yerde bazen cihazdan dolayı görünmeyebiliyor denilince kendimi aşırı yiprattigimi fark ettim ya atıyorsa kalbi ya bebeğimi uzuyorsam gibi geldi bugün biraz toparladım kendimi lekelenmem yok ilaçları kullanıyorum umudumu kesmicem tamamen emin olana kadar doktorumda aynısını derse yapacak birşey yok takdiri ilahi mevlamin vardır bir bildiği diyicem yapacak başka hiçbirseyim yok dua etmekten başka Allah'ım yine böyle uygun gördüyse vardır elbet bir bildiği 😔
Görümcemede doktor acil kürtaj olman gerekli bebek yok gibi cümleler kullanmış kanamasida varmış tabi. Görümcem de ben kürtaj olmiycam kendi düşmesini bekliycem demiş sonra kanaması felan durmuş ve farklı bir doktora gitmiş sağlıklı bir gebelik sonunda bebesini kucağına almış çocuk şimdi 7 yaşında. Ve onun bütün hamilelikleri düşük tehlikeliymis kanamasida oluyormuş her hamileliğinde. O doktorun lafıyla kürtaj olsaydım oğlum şuan olmayacaktı. Belki seninde öyle olacak inşallah rabbim tabiki en iyisini bilendir ne gelirse ondan amenna. Biz iyi şeyler olmasını istiyoruz bütün kalbimizle. Dilerim Rabbimden kendi doktoruna gittiğinde rabbim mucizesini gösterir burda sevinçle bize yazarsın inşallah. Aksi durum olursa da bizler inançlı insanlarız tabiki kabullenmek zor rabbim kimsenin omzuna kaldıramayacağı yük vermezmis hakkında hayırlısi ne ise o olsun. Her karanlığın ardında mutlaka bir ışık vardır

Kızlar hamileyken ciğer yenmez mi neden ki
Hamilelik döneminde özellikle A vitamini günlük 10.000 IU ‘den fazla alındığında bebekte ciddi anomalilere, sakatlıklara neden olabilmektedir.Yapılan araştırmalara göre, gebelik sürecinde aşırı A vitamini almak, fetüsün büyümesini engelleyebilir. Ciğerde de A vitamini oranı çok yüksek olduğu için bebek tutunana kadar yenilmesi önerilmez. Tutunduktan sonra da belirli bir oranda yenilebilir. Sonuçta vücuda A vitamini de gerekli

Folik asit çok önemli doktor kendi kesene kadar kullan canım.aslında hamile kalmadan 1sene önce başlamak lazım ben ilk gebeliğimde öyle ypmştm. Benim sağlık ocağındaki doktorun önerisi Folic iod12.
Sonra kendi doktoruma gösterince devam dedi . Bunu devlet karşılamıyordu
İşte doktorun yazmaması beni işkillendirdi artık kullanma demedi ama reçete de etmedi. O folik asit de bi bakayım olmadı alıcam zaten

Hamilelik döneminde özellikle A vitamini günlük 10.000 IU ‘den fazla alındığında bebekte ciddi anomalilere, sakatlıklara neden olabilmektedir.Yapılan araştırmalara göre, gebelik sürecinde aşırı A vitamini almak, fetüsün büyümesini engelleyebilir. Ciğerde de A vitamini oranı çok yüksek olduğu için bebek tutunana kadar yenilmesi önerilmez. Tutunduktan sonra da belirli bir oranda yenilebilir. Sonuçta vücuda A vitamini de gerekli
Canım bi de bunun bakteri işi var. Ciğerde çok çabuk bakteri oluşuyor. Ve çıplak elle çiğ haline de dokunmamak gerekiyor.

X