2023 Kasım Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    269
Fitilde yan etki olmuyor sadece akıntısı çok oluyor 🫣 çok kötü bir durum ama sabredeceğiz artık
Evet ya başlarda çok garip gelmişti o akıntı yanlış mı yapıyorum acaba diye 😐 bir de işin ilginç tarafı sabahki fitilim o kadar gelmiyor hareket olmasına rağmen ama gece kullandığım fitil sabah epeyi akıyor 🙄

Fitilde yan etkisi olmuyo cok şükür ben bi ara yuttum da aman Allah im zombi gibiydim sagimdan soluma dönemedim öyle bir ruh hali yan etki çok kötü yutunca neyse ki fitil imkanı da varmis
Bana da doktorum fitil olarak kullanınca yan etkileri daha az oluyor o yüzden fitil olarak kullan demişti

Çok geçmiş olsun. Ben fitil olarak kullanıyorum ağızdan hiç almadım. Ağızdan evet yan etkileri olduğunu duydum ama doktor nasıl diyorsa öyle kullanman en doğrusu. Her bünyenin ilaca verdiği tepki farklı. Belki sen de anormal bir durum yaratmaz
Anladım canım parola bile alerjim oluyor inşallah yan etki yaşamam ama galiba fitil olarak kullanacagım

Tavsiyem icme fitil kullan perinatoloji doktora bana fitil daha etkili oluyor demişti bir de yutunca aşırı bas donmesi uyku kafayı kaldıramama gibi ciddi yan etki yapıyor bej yuttuğum dönem çok kötüydum . Emilim açısından fitil daha sagl8kli ve faydaliymis ama tabi sen karar ver
Öyle yapacam galiba canım bu kez Dr dinlemeyecek sanırım gerçi kanama ve lekelenme yok

Kızlar bebeklerini benim gibi kaybeden arkadaşlarıma sabır , diğer arkadaşlarıma da saglikla kucaklarina almayı canı gönülden diliyorum 🙏💜 benim bebeğim 3. Farklı doktor gördü ve artık kesinleşti. Fakat bu 3. Doktorum inatla 1 hafta daha bekle sana hiç bir zararı yok kendiliginden duserse daha iyi olur dedi. 3. Doktoruma dusmezse kurtajimi olacağım. Cok ilgiliydi gece 3 bile olsa asiri yogun kanaman olursa ara beni dedi. Allah in bir bildiği vardır peşi gür gelir sağlıkla gelir inşallah 🙏 haftaya ctesi olacaktım kurtajimi ama eşimle çarşamba perşembe gibi olmayı planladık. Çünkü diğer hafta bayramla birleştirelim yurt dışı veya yurt içi bir tatil yapalım kafa dağıtalım dedik. En azından kurtajdan 2 3 gün memlekette bekleyerek bir kanama vb birsey olacak mı bakalım dedik. Allah hepimizin hakkında hayırlısını versin. Sağlıkla evlatlarimiza en kısa zamanda kavuşmayı nasip etsin 🙏

Bir gün önceden üç bebek ölümü alıyoruz. Dalga geçer gibi kizlarrr ciğer yedim sizde de bilmem ne oluyor mu? Bu ne ya. Saygısız saygisiz konuya girdiğin yetmiyor gibi bilmiş bilmiş cevaplar. Milletin senin gribini çekmek zorunda değil. Yok doktorlarin uyarısı başkası içinmis kendin uygulamazmişsin. Yarın bir gün kanama bir şey olsa o doktorların kapısında yatarsın. Burda feryat figan çare ararsın insanlar uyarı yapınca üstten görme cevaplar. Burdaki herkes hamile herkes hassas. Milleti azarlamaya gelsiysen hadi canım başka kapıya. Ya düzgün konuş ya da yazıp da milleti strese sokup bunaltma. Tersledigin kadın da yazık düzgün düzgün cevap yazmış.
Ya sen ne kadar dil dökersen dök böyleleri laftan anlar mı sence canım ? Mesajlarına baktım profilini sadece başkalarını eleştirmek ve kendini haklı çıkartmak için açmış yazık.. bırak Allah'ından bulsun sen bebeğini ve kendini yorma bak konuştu kaçtı cevap bile veremedi boşver evet biliyorum asla kulak arkası yapamazsin- yapamayız ama bunun gibilere lafını söyleyip geçeceksin 2.ye konuşursan uzayıp gidecek cahille muhabbeti kes boşver bak gir mesajlarini oku ne demek istediğimi anlayacaksin ben kahkaha atarak okudum

Her lekelenmeden sonra kan vermek gerekiyor mu? 2 kez oldu tekrar vermeli miyim acaba
Canım doktorum bana dedi ki direkt rahime etki etsin diye o bolge rahime çok yakın olduğu için fitil olarak veriyorum ağız yoluyla alınca hem çok yan etkisi var hem de önce kana karışacak sonra rahme fayda edecek vs vs uzun sürer dedi

Ya sen ne kadar dil dökersen dök böyleleri laftan anlar mı sence canım ? Mesajlarına baktım profilini sadece başkalarını eleştirmek ve kendini haklı çıkartmak için açmış yazık.. bırak Allah'ından bulsun sen bebeğini ve kendini yorma bak konuştu kaçtı cevap bile veremedi boşver evet biliyorum asla kulak arkası yapamazsin- yapamayız ama bunun gibilere lafını söyleyip geçeceksin 2.ye konuşursan uzayıp gidecek cahille muhabbeti kes boşver bak gir mesajlarini oku ne demek istediğimi anlayacaksin ben kahkaha atarak okudum
Ay bende baktım biraz tuaf biri galiba ego tatmin ediyor

Kızlar bebeklerini benim gibi kaybeden arkadaşlarıma sabır , diğer arkadaşlarıma da saglikla kucaklarina almayı canı gönülden diliyorum 🙏💜 benim bebeğim 3. Farklı doktor gördü ve artık kesinleşti. Fakat bu 3. Doktorum inatla 1 hafta daha bekle sana hiç bir zararı yok kendiliginden duserse daha iyi olur dedi. 3. Doktoruma dusmezse kurtajimi olacağım. Cok ilgiliydi gece 3 bile olsa asiri yogun kanaman olursa ara beni dedi. Allah in bir bildiği vardır peşi gür gelir sağlıkla gelir inşallah 🙏 haftaya ctesi olacaktım kurtajimi ama eşimle çarşamba perşembe gibi olmayı planladık. Çünkü diğer hafta bayramla birleştirelim yurt dışı veya yurt içi bir tatil yapalım kafa dağıtalım dedik. En azından kurtajdan 2 3 gün memlekette bekleyerek bir kanama vb birsey olacak mı bakalım dedik. Allah hepimizin hakkında hayırlısını versin. Sağlıkla evlatlarimiza en kısa zamanda kavuşmayı nasip etsin 🙏
Canım çok çok üzgünüm.. Allah bol sabır versin ben bu konularda ne diyecegimi hiç bilemem çünkü kendimi karşıdakinin yerine koyarım ve bilirim hiç bir cümle acını yangınını hafifletmez o yüzden sadece sabır diliyorum en kısa zamanda da rabbim tekrar tattirsin inşallah 🙏 kendine çok iyi bak

Canım doktorum bana dedi ki direkt rahime etki etsin diye o bolge rahime çok yakın olduğu için fitil olarak veriyorum ağız yoluyla alınca hem çok yan etkisi var hem de önce kana karışacak sonra rahme fayda edecek vs vs uzun sürer dedi
Bu mesaj banaydı galiba canım yanlış alıntı olmuş bana sadece sarı akıntı enfeksiyon olduğu için bir hafta iç enfeksiyonu artırmasın fitil olarak kullanmayalım şimdi dedi ama muayenede etmedi alttan enfeksiyon olduğuda kesin değil bilemedim ben içemeyecem tansiyon düşük zaten

Ay bende baktım biraz tuaf biri galiba ego tatmin ediyor
Ayyynen öyle kendi aile sorunlarının acısını başkalarından çıkarmaktan başka bir amacı olduğunu düşünmüyorum. Hiç kimsenin içini bilemeyiz belki çok acılar sıkıntılar çekti ama o çektikleri yüzünden başkalarına böyle davranmaya zerre hakkı yok kimsenin. Okuduğumdan beri elim gitti gitti geldi en kibar şekilde yazmaya çalıştım ama dediğin gibi arkadaş hislerimize tercüman olmuş sağolsun.

Bu mesaj banaydı galiba canım yanlış alıntı olmuş bana sadece sarı akıntı enfeksiyon olduğu için bir hafta iç enfeksiyonu artırmasın fitil olarak kullanmayalım şimdi dedi ama muayenede etmedi alttan enfeksiyon olduğuda kesin değil bilemedim ben içemeyecem tansiyon düşük zaten
Ah pardon canım 🤭 hmm o zaman olabilir ama idrar aldı mı enfeksiyona baktı mi öyle bakmadan etmeden ağızdan iç demesi çok yanlış bence çünkü enfeksiyonun varsa ona göre de başka bir ilaç vermesi gerek değil mi ?

Ayyynen öyle kendi aile sorunlarının acısını başkalarından çıkarmaktan başka bir amacı olduğunu düşünmüyorum. Hiç kimsenin içini bilemeyiz belki çok acılar sıkıntılar çekti ama o çektikleri yüzünden başkalarına böyle davranmaya zerre hakkı yok kimsenin. Okuduğumdan beri elim gitti gitti geldi en kibar şekilde yazmaya çalıştım ama dediğin gibi arkadaş hislerimize tercüman olmuş sağolsun.
Haklısın kimin ne yaşadıgını asla bilemeyiz hiç gerek yok kendi acının hıncını başkadarından çıkarmaya birde hepimiz çok hassas zamanlar geçiriyoruz hiç birimizin hamileliği mutlu geçmiyor endişe ile korku ile yaşıyoruz inancılı insanlarız ama bizler anneyiz duygular farklı biraz garip biri olduğu mesajlarından belli ki bizleride strese sokup gitti gıcık ya 😏

X