2023 Kasım Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    269
Bu mesaj banaydı galiba canım yanlış alıntı olmuş bana sadece sarı akıntı enfeksiyon olduğu için bir hafta iç enfeksiyonu artırmasın fitil olarak kullanmayalım şimdi dedi ama muayenede etmedi alttan enfeksiyon olduğuda kesin değil bilemedim ben içemeyecem tansiyon düşük zaten
Günaydın herkese ,
Sana ve diğer benim gibi progestani fitil kullanan arkadaşlara önerim var .
Ben marketten normal hemşire eldiveni alıyorum tüm parmaklarını makasla tek tek kesiyorum. Her fitil uygulayacağım zaman o parmak eldiveni hangi parmağımı fitilde içeri itmek için kullanacaksam ona takıp yapıp ardından parmaktaki eldiveni ters çevirerek çıkarıp atıyorum bu sayede hem tek fitil için tüm eldiven atılmıyor hem de Tırnak arasında görmediğimiz mikroplar kaynaklı vajinada enfeksiyon olma riskini azaltıyor aklınızda olsun kizlar

Ahh ahh hayat bize neler öğretecek daha 🫣 hapı ilk kullanacağım zaman ben bunu nasıl oraya yapacağım diyordum 🤪 şimdi kendi kendimden neredeyse kan alacak seviyeye geldim. Hele pıhtılaşma iğnesini ilk yapacağımda ağlamıştım şimdi saniye sürmüyor.
Evet evet ben de burada sormuştum tam olarak nasıl kullancam diye 🙈 minnoşlarimiz için herşey, Allah emeklerimizi boşa çıkartmasın sağ saglim kucağımıza almayı nasip etsin inşallah 🤲🌸

Günaydın, ben yumurtlama zamanı progestana başlamıştım, 1 aydır 200 mg fitil olarak kullanıyorum, doktorum fitilde yan etki olmaz, böyle kullan ağızdan alma demişti
Gebelik olduktan sonra kanamalarım başladı, bu sefer kanaman olduğu günler ağızdan al dedi, yan etkisi çok olsa da ağızdan daha etkiliymiş
Benim sarı akıntım hep vardı ama sonra daha da arttı, onu söyledim, doktorum da akıntın varsa; fitilin etkisi kalmaz iğneye geçelim dedi, artık iğne kullanacağım
Fitil olarak kullanırken itebildiğim kadar ileriye itip 30-40 dk yerimden kalkmıyordum, 1-1,5 saatten önce de wc falan gitmiyordum, böylece dışarı çabuk akmıyordu

Benim de sürekli değişiyor açıkçası bı kız bı erkek, tabloya yazdırırken de kız bebek hamileligi daha bulantili geçiyormuş diye erkek olarak yazdırmıştim ama okudukça cinsiyetle ilgili olmadığını anladim. Sağlıkla gelsinler 🌸
Benim kızım var ve mide sıkıntılarımdan dolayı yıllardır düzenli mide ilacı almama ragmen hamilelikte midem hiç bulanmadı.mide ilacı da hiç almamama ragmen sıkıntım olmadı bence de belirtiye göre cinsiyet belirlenmez😁

Günaydın herkese ,
Ben marketten normal hemşire eldiveni alıyorum tüm parmaklarını makasla tek tek kesiyorum. Her fitil uygulayacağım zaman o parmak eldiveni hangi parmağımı fitilde içeri itmek için kullanacaksam ona takıp yapıp ardından parmaktaki eldiveni ters çevirerek çıkarıp atıyorum bu sayede hem tek fitil için tüm eldiven atılmıyor hem de Tırnak arasında görmediğimiz mikroplar kaynaklı vajinada enfeksiyon olma riskini azaltıyor aklınızda olsun kizlar
Ben ilk bebeğimde kullandığımda bormal katı sabunlar iyice ellerimi yıkar sonra o işlemi yapardım yarım saat uzanırdım kalkıp tekrar ellerimi yıkardım🤲🏻bende de cok nadiren dışarı akardı Rabbim sağlık versin tüm yavrularımıza

Benim kızım var ve mide sıkıntılarımdan dolayı yıllardır düzenli mide ilacı almama ragmen hamilelikte midem hiç bulanmadı.mide ilacı da hiç almamama ragmen sıkıntım olmadı bence de belirtiye göre cinsiyet belirlenmez😁
Evet evet hepsi hurafe 😁 etrafımda insanlar senin oğlun olacak diyorlar ama bı cümle kurarken fark etmeden kızın diyorlar Allah soyletti herhalde diyorum 😂 sağlıkla gelsinler insallah cinsiyeti hiç önemli değil 🌸

Günaydın herkese ,
Ya ben de tüm eldiveni atıyordum bunu akıl edemedim çok sağol 🌸

Kızlar Asm de ebe dr vs kalp atışını falan dinliyor mu ?ben de gidip kayıt yaptırıcam ancak doktor kontrolüme var biraz baktılar mı bebeklerin kalp atışına nabzına (asm lerde portatif fetal doppler i olanlar varmış)

Iki kızın olduğu için henüz hazır olmadan hamile kaldın diye belki ağır geliyor ya da belki psikolojik olarak bunda farklı belirti olsun ki cinsiyeti de farklı olsun diye beynin de bilinç altının bi yansıması bu belirtiler yani belli olmaz csnim sağlıklı olsun da kız erkek fark etmez elbette ki benim de kızımda çok rahattım yer içerdim bunda midem çok kötü mesela her hamilelik kendine özgü diye düşünüyorum

Dokto4 değilim yanlış yönlendirme yapmayayım ama folik asit 13. Haftaya kadar mutlaka kullanılmalı diye biliyorum kanda folik asit yüksek bırak diyen doktor hic duymadım çünkü folik asit in fazlası idrar ile atılıyor demişti doktorum yani senin kesinlikle kullanman lazım ben folidoce kullanıyorum folbiol de var ama onun mg 5 olduğu için fazla diye okudum
Canım folik asit fazlalıgı zararlıymıs folat değerin fazlaysa kullandırmayabiliyor doktorlar tanıdıgım birkaç kişide denk geldim yüksekti değerleri herseyin fazlası zarar bebek senin depodaki folatı alıyor zaten

Kızlar Asm de ebe dr vs kalp atışını falan dinliyor mu ?ben de gidip kayıt yaptırıcam ancak doktor kontrolüme var biraz baktılar mı bebeklerin kalp atışına nabzına (asm lerde portatif fetal doppler i olanlar varmış)
Kuzum ben gitmiştim 6haftaydı cihaz eskiydi duyamadı var yani ultrason cihazı ama her asm de oluyor mu bilmiyorum

X