2023 Kasım Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    268
Benim göğüs hassasiyetim hiç olmadı. Amin amin canım sağol

Selamm hayırlı olsun sağlıkla kucağınıza alın inşallah ben 3 düşük yaptım üçünde de kan sulandırıcı oxapar 4000lik kullandim homozigot gen kan pıhtılaşmam var ama bu sefer perinatolog ile ilerleyecegim dedim ve doktorum boşuna canını acitmissin eğer gerekirse zaten 8. Haftadan sonra baslatiriz dedi ve çok şükür şimdilik ignelerden kurtuldum eğer ilk defa vuruyorsan inceliklerini anlatabilirim baya tecrübeliyim o konuda çünkü heheheh

Teşekkür ederim canim..Ya bende aynı oksapar kullanıyorum bugün 10.ignyi bitirdim yarın ikinci kutuya baslicam ben kizimda iğne yapmadım hiç ilk defa bunda böyle olucak göbeğimin sağı çok şükür hiç morarmadi ama sola yapmayı beceremiyorum galiba o taraf biraz morardı benim ve gerçekten yakıyor ya 257igneeeeAllah'ım morarmadik bir yerimiz kalmicak galiba koldan daha kötü oluyormus

İlk defa yapıyorum canım. Benimde üc düşüğüm var ikisi kimyasal en son da ikiz 8haftalik düşüğüm var malesefya benimki homozigoy değil bir gen heterozigot önemli değil dedi doktor hatta ama üç tane düşük olduğu için riske atmayalım kan sulandırıcı yola ilerleyelim dedi öğrenir öğrenmez hemen başlattı bakalım pazartesi randevum var umarım bebeğimi gorebilirim kalp atışlarını da duyarım umarım erken kalp atışı için ama son gebeligimde kalp atışı yoktu o yüzden sonlandırıldı hapla dusurttuler tabi kürtaj falan...yalnız bu iğne ince iş dediğin gibi

Allah korusun inşallah olmaz da kanamaniz olursa kan sulandırıcı iğneyi kesin ve doktora görünün mutlaka. Burdan biri yazmıştı da ondan size yazayım dedim
Teşekkür ederim canim şükür şimdilik kanamam yok olmaz inşallah dusuklerden dolayı insanin aklı çıkıyor zaten kahve lekeler görmekten Allah korusun hepimiz sağ salim kucağımıza alırız yavrularımızı inşallah

İnşallah bebeğin seninledir canım iyi düşün iyi olsun duyarsın kalp atışlarını da inşallah evet iğne zor iş ben yaparken öğrenene kadar 2 kere morarttim ama sonradan alıştım iğne deliği izi bile kalmıyordu o derece profesyonellestim en son bir hemşire iki parmaginla derini ne az ne çok sık, iğneyi dik açı ile batır enjeksiyonu bir anda verme çok çok yavaş ver bitince de içinden 10 saniye say ve hemen çek uzerine bastırma sadece pamuğu koy ve çek ayrıca bir yerin morardiysa kesinlikle çevresine yapma oralar da morarir demişti ve ben de öyle yapıyordum çok büyük faydasını gördüm mesela arkadaşım da 6 aydan sonra üst bacağına yapmaya başladı bacak hiç acımıyor demişti ben hiç denemedim ama

Teşekkür ederim canim bende ilk iğneyi bir tanidigim ebe eşliğinde yaptım iki parmağımla sıkıştırıp dik açıyla yapıyorum anlamadığım şey moraran yerimde şöyle oldu iğnenin ucundan ilaç biraz çıkmışti akmisti yani aşağı doğru onun etkisi mi bilmiyorum ilacli bir şekilde girince mi oldu bilemiyorm acayip yandı ve orası mosmor oldu dediğin gibi diğerlerinde yerleri bile çok az belli böyle böyle alışıp gideceğim inşallah ya tek iyi olsun sağlıklı olsun da insan herşeye dayanıyor ya..çok teşekkür ederim canim verdiğin bilgiler için

Benşm de 13 martı dün keseyi ve yolk sacı gördük sasece

Ben pazar günü emzirmeyi sonlandırdım ve o kadar kolay oldu ki çok şükür bunu atlattık Gece bir kere uyanıyor iki gecedir, Allahım nasıl mutluyum, alışmışım gece 6 7 kez kalmaya

Ben ilk öğrendiğimde hiç mutlu olamadım hem yaşları çok yakın hem ben çalışıyorum her şeyi düzene koydum tam rahat bir nefes alcam sil baştan filan diye düşündüm. Bari 5 ay sonra olsaydı da gebelik teminatım olsaydı dedim. Ama kalp atışını da duyunca duygularım değişti. Bir şekilde artık bakıcaz, tuvalet eğitimini halledicem bu yaz yoksa çok zorlanıcaz

Bende bugun 10. Vurdum koldan bacaktan yapmadım hiç kas oranı daha yüksek oldugu için oralar daha cok acıyor dedıler . Bende denemedım 9 ay boyunca göbegimi deldim birde moraran yere vurma morarması gecene kadar öbür tarafa vur . Ben iğneyı acarken yukarıya dogru tutuyorum ıcundan akmıyor asagıya dogru acınca akıyor .

Evet yağ dokuya yaptıktan sonra morarma olmaz demisti ebe kaslara denk gelince çok morariyormus ...aa bak ben bı sağ bı sol dediler diye moraran yere biraz uzak ama o tarafa yapmıştım bunu dediğin iyi oldu sağol canim

Arkadaşlar size bir şey sormak istiyorum. Benim ilk gebeliğim oluyor. İnşallah sağlıkla kucağımıza alırız bebeklerimizi. Sadece endişeliyim, korkuyorum, acaba gerçekten hazır mıyım, yetebilir miyim gibi sorular başladı bile. 5 haftalık hamileyim. Sizde de böyle hisler oldu mu, oluyor mu

Evet bebişlerimiz iyi olsun da onlar için her şeye razıyız yeter ki bizimle olsunlar o morarmalara maalesef ben de anlam veremiyorum bazen kılcal damara fln denk getiriyoruz herhalde

Benim de ilk aynı kaygılar bende de var

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…