2023 Kasım Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    268
Arkadaşlar size bir şey sormak istiyorum. Benim ilk gebeliğim oluyor. İnşallah sağlıkla kucağımıza alırız bebeklerimizi. Sadece endişeliyim, korkuyorum, acaba gerçekten hazır mıyım, yetebilir miyim gibi sorular başladı bile. 5 haftalık hamileyim. Sizde de böyle hisler oldu mu, oluyor mu
Hayırlı olsun aynı şey bende de var ben 5 yıldır çocuk istiyorum ama daha kendime bakamiyorum diyebilirim 🤭 yani maddi olarak değil de mesela cocuksuzluğa o kadar alışmışım ki doğurduğumu ve onunla sadece bir gün geçirdiğimi hayal ediyorum beni tek yoracak şeyin uykusuzluk ve ek gıda dönemi olacağını düşünüyorum çünkü yemek yapmaktan nefret ederim ve uykusuz kalınca bağışıklığım çok düşük olduğu için direkt hastalanirim bunlar aslında hiç bir şey ama bana büyük sorumluluk geliyor belki beni yargilayanlar olacaktır ama ben dürüstçe böyle düşünüyorum bir yandan korkuyorum ama çok ağır bir yanım da o yönünü anne olunca gözümün görmeyeceğini söylüyor karmaşıgim belki de hormonlardandir 😅

Hayırlı olsun aynı şey bende de var ben 5 yıldır çocuk istiyorum ama daha kendime bakamiyorum diyebilirim 🤭 yani maddi olarak değil de mesela cocuksuzluğa o kadar alışmışım ki doğurduğumu ve onunla sadece bir gün geçirdiğimi hayal ediyorum beni tek yoracak şeyin uykusuzluk ve ek gıda dönemi olacağını düşünüyorum çünkü yemek yapmaktan nefret ederim ve uykusuz kalınca bağışıklığım çok düşük olduğu için direkt hastalanirim bunlar aslında hiç bir şey ama bana büyük sorumluluk geliyor belki beni yargilayanlar olacaktır ama ben dürüstçe böyle düşünüyorum bir yandan korkuyorum ama çok ağır bir yanım da o yönünü anne olunca gözümün görmeyeceğini söylüyor karmaşıgim belki de hormonlardandir 😅
Tam hislerime tercüman olmuşsun. Ben daha çiçek bile bakamam doğru düzgün. Bir de biz 6 aylık evliyiz. Yaşımız küçük değil aslında ve bebek sahibi olmayı da hep isterdim ama iş ciddiye binince ömür boyu sorumluluğumda olacak bir can diyorum ve kafam karışıyor benim de aynıyım 🤦🏽‍♀️ umarım hormonlardandır yaa. Belli düzeyde stres de iyidir aslında ne çok rahat ne çok kaygılı olmalı

Kese boyutu için doktor ne dedi canım. İyi miymiş
Hiç boyutuyla ilgili bişey demedi yolk saç görülüyor beta hcg ile uyumlu görünüyor dedi sadece mesela oğlumda o haftalarda görememiştik keseyi ve o zaman daha zayıftım 7+1 de direk kese kalp atışı görmüştüm

Geç döllenme olmuş olabilir ama kese boyutu da gayet iyi ya aslında ilk haftalar da böyle rakamlar oynar asıl hafta bebek görüldükten sonra çıkar sıkma canını 🥰 benim oğlum sonraki haftalarda hep önde gitti haftası keseyi baya geç görmemize rağmen M myssteryy bebeği görmek için ne zaman çağırdı

Geç döllenme olmuş olabilir ama kese boyutu da gayet iyi ya aslında ilk haftalar da böyle rakamlar oynar asıl hafta bebek görüldükten sonra çıkar sıkma canını 🥰 benim oğlum sonraki haftalarda hep önde gitti haftası keseyi baya geç görmemize rağmen M myssteryy bebeği görmek için ne zaman çağırdı
Senin bu haftalarda kesenin boyutu nasıldı? Salı günü yine gel dedi

Tam hislerime tercüman olmuşsun. Ben daha çiçek bile bakamam doğru düzgün. Bir de biz 6 aylık evliyiz. Yaşımız küçük değil aslında ve bebek sahibi olmayı da hep isterdim ama iş ciddiye binince ömür boyu sorumluluğumda olacak bir can diyorum ve kafam karışıyor benim de aynıyım 🤦🏽‍♀️ umarım hormonlardandır yaa. Belli düzeyde stres de iyidir aslında ne çok rahat ne çok kaygılı olmalı
Kusura bakma canım ama Oh tek olmadığıma inan çok sevindim 🤭🤭 ayyynen ben de yazdıklarına harfiyen katılıyorum ama bir yandan da diyorum ki yeter artık tembellik ettiğin hadi bakalım hazırlan diyorum 😅😅

Tebrik ederim canim salı günü gitmiştim sadece keseyi görmüştük pazartesiye bakalım artık belirtilerin varmı bende göğüs hassasiyeti var sadece arada kaşık ve bel ağrısı birde
Teşekkür ederim, sağlıkla kucağımıza alırız inşallah 🙏 ben de bel ağrısı ve ara ara karın ağrısı oluyor. Ekstra olarak ağız kuruluğu ve uyku hali. Onun harici iyiyim bu aralar çok şükür. Ben de dün gittim, kese boyu 11mm çıktı. Doktor 2-2.5cm olunca kalp atışı duyuluyor dedi. Hafta cuma gideceğim ben de inşallah. Senin kese boyun kaç çıktı

Ben pazar günü emzirmeyi sonlandırdım ve o kadar kolay oldu ki çok şükür bunu atlattık🙏 Gece bir kere uyanıyor iki gecedir, Allahım nasıl mutluyum, alışmışım gece 6 7 kez kalmaya😂

Ben ilk öğrendiğimde hiç mutlu olamadım hem yaşları çok yakın hem ben çalışıyorum her şeyi düzene koydum tam rahat bir nefes alcam sil baştan filan diye düşündüm. Bari 5 ay sonra olsaydı da gebelik teminatım olsaydı dedim. Ama kalp atışını da duyunca duygularım değişti. Bir şekilde artık bakıcaz, tuvalet eğitimini halledicem bu yaz yoksa çok zorlanıcaz😔
Nasıl başardınız benim kızımda gece çok uyanıyor emip hemen uykuya dalıyor vermesem ağlıyor

Teşekkür ederim, sağlıkla kucağımıza alırız inşallah 🙏 ben de bel ağrısı ve ara ara karın ağrısı oluyor. Ekstra olarak ağız kuruluğu ve uyku hali. Onun harici iyiyim bu aralar çok şükür. Ben de dün gittim, kese boyu 11mm çıktı. Doktor 2-2.5cm olunca kalp atışı duyuluyor dedi. Hafta cuma gideceğim ben de inşallah. Senin kese boyun kaç çıktı
Canim hiç bilmiyorum ki ben kimyasal olunca önce rahimde keseyi gormeye odaklandım sormadım da doktora hiç

Yarın kontrolüm var ve 8+1 olucam yarın. Kalp atışını duymam diye çok korkuyorum. Hatta eşime erteleyelim kontrolü dedim de kabul etmedi 🥺 kalp atışı duydunuz mu sizz?? Sürekli bir şeylere bakıyorum ve okuduğum şeyler de pek güzel şeyler değil.

Al benden de o kadar 🥹 Hem çok mutluyum çok istediğim birleydi hemde o kadar tedirginim ki acaba eskisi gibi kendime vakit ayırabilecek miyim doğum nasıl olacak kilom kalacak mı diye bile takıyorum kafama yani anormallik bende mi diye düşünmeye başlamıştım🫠

X