2022 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    266
Bana bu kremı önerdiler mustelayı hiç övmediler nedense bazı anneler kullananlar hep link paylaşmak için boşuna o kadar para verme dediler bende bundan alıcam .
Pişik önleyici olarak kayınvalidem kantaron yağını kullan demişti. Hiç pişik olmadı bebeğimde. Çocuk doktorumuza da onu kullandığımı söylediğimde onaylamıştı hatta iyi yapmışsın demişti..

Emziğin de en iyisini almıştım aventin şu parmak girenlerinden. Kızım asla kabul etmedi. Zaten sonra da iyi ki kullanmamışız diye düşündüm.
Çevremden duyduğuma göre emzik işi bebeğin keyfine kalmış. Kimisi aventi kabul eder kimisi wee baby'i 😂 deneye yanıla bulacaksınız illa kullanacağım bebeğimde diyorsanız.
Ay yok emzıksız olmaz ben ilk etap sütten önce emziğe alıştırmam lazım hahahah 😂😂😅 emzık dünyadaki en harika şey gece mece at agzına o değilde ben emziği 1.sınıfa kadar emmişim 🤣😂 annem artk acı bıber sürmüş djdjjddjjd

Pişik önleyici olarak kayınvalidem kantaron yağını kullan demişti. Hiç pişik olmadı bebeğimde. Çocuk doktorumuza da onu kullandığımı söylediğimde onaylamıştı hatta iyi yapmışsın demişti..
Kantaron yaği eklem ağrılarınada iyi geliyor diye biliyorum . Pürüzsüzleştiriyor cildi oda iyi evet.

Ben sadece park yatagini aldım uyguna geldiği için .Onun harici bir şey almadım henüz.Mustelanin bakım seti için sanki daha erken gibi yani doğum Ocak ayında ,son kullanma tarihi açısından sanki son ayda alınsa daha iyi gibi .
Puset içinde acele etmiyorum zira kış günü bebeyi dışarı çıkartmam herhalde 🤣🤣🤣
Park yatak olarak ne aldiniz? Su anne yani besik mi park yatak mi sorusunu 2 senedir cozemedim. Chicco next to me besikler cok hosuma gidiyo hem alti tekerlekli tum odalari gezer hem de fermuarli fln diye kullanan memnun olan varsa onlardan 2.el almayi dusunuyorm dolapta var. Park yatak da anneye ya da otele fln gidersem uygun olur ama o da surekli bi salona bi yatak odasina tasinmaz o acidan sikintili olabilir. Bi de annemde ne kdr kalicam ya da bebek okdr kucukken otele ne kdr gidicem ki

Park yatak olarak ne aldiniz? Su anne yani besik mi park yatak mi sorusunu 2 senedir cozemedim. Chicco next to me besikler cok hosuma gidiyo hem alti tekerlekli tum odalari gezer hem de fermuarli fln diye kullanan memnun olan varsa onlardan 2.el almayi dusunuyorm dolapta var. Park yatak da anneye ya da otele fln gidersem uygun olur ama o da surekli bi salona bi yatak odasina tasinmaz o acidan sikintili olabilir. Bi de annemde ne kdr kalicam ya da bebek okdr kucukken otele ne kdr gidicem ki

Esasen ben almadım eşim almış bir gece vakti hepsiburadanin gece indiriminden 🤣 Elele marka madre model ,1099 TL tutmuş ama sağlam isleketi evde kurup denedik .Tek problem renk skalası kısıtlı.Gri-siyah ya da siyah -gri şeklinde.Anne yanına da gelebiliyor,sallanıyor da 70*110 boylarında .2 kademeli . Düşündüğümüz pusette çok pahalı olmayan bir ürün olacak ya da ikinci el filan alırız diye düşündük.Markadan ziyade ergonomik olmasına dikkat ediyorum.

O değilde kızlar bana biberon emzık önersenize ya hava yutmayandan al dedıler avent falan dediler ilk gebeliğim fazla o konuda bılgım yok emzık biberon gaz yapmayandan 😂 ben şuan bile cok gazlıyım dün gece gazdan uyuyamadm gene 6 aylık karnım oldu dün gece 7 aylık 😑

Avent biberon almıştım işe başladığım zaman iyi olduydu ,sonra başlığı değiştirip su için kullandık .Emzik konusunda paşa ağızları neyi severse onu alıyorlar 🤣🤣🤣 milyon tane emzik alıp ,bakkal emzigini sevmişti mesela benim uşak 🤣🤣🤣
Bana bu kremı önerdiler mustelayı hiç övmediler nedense bazı anneler kullananlar hep link paylaşmak için boşuna o kadar para verme dediler bende bundan alıcam .

Bu kremden kullandım ,sudocrem de iyi geldi bu da iyi geldi .Bunların bile fiyatı uçmuş 🤦
Diğer ürünler konusunda da Instagramda mühendisin oğlu diye bir sayfa var orda temiz içerikli bebek ürünlerini paylaşmış kişi .Mustela bana gereksiz pahalı geliyor mesela o şekilde bakıp temiz içerikli uygun olanlardan tercih edebilirsn.Hipp iyi mesela ve de uygun.

Esasen ben almadım eşim almış bir gece vakti hepsiburadanin gece indiriminden 🤣 Elele marka madre model ,1099 TL tutmuş ama sağlam isleketi evde kurup denedik .Tek problem renk skalası kısıtlı.Gri-siyah ya da siyah -gri şeklinde.Anne yanına da gelebiliyor,sallanıyor da 70*110 boylarında .2 kademeli . Düşündüğümüz pusette çok pahalı olmayan bir ürün olacak ya da ikinci el filan alırız diye düşündük.Markadan ziyade ergonomik olmasına dikkat ediyorum.
Cok kokusu var mi? Yorumlarda bazilari oyle yazmis merak ettim. Ben esasen yoyko’nun anne yani park yatagini düşünüyordum. İlk gordugumde 999 liraydi şimdi fiyati cok artti sizin aldığınız da ayni ozellikteymis bence gayet iyi

O değilde kızlar bana biberon emzık önersenize ya hava yutmayandan al dedıler avent falan dediler ilk gebeliğim fazla o konuda bılgım yok emzık biberon gaz yapmayandan 😂 ben şuan bile cok gazlıyım dün gece gazdan uyuyamadm gene 6 aylık karnım oldu dün gece 7 aylık 😑
Trendyol'da şöyle bir emzik favorilemiştim. Yorumlar genelde iyi. Bir inceleyin isterseniz 🤗

Cok kokusu var mi? Yorumlarda bazilari oyle yazmis merak ettim. Ben esasen yoyko’nun anne yani park yatagini düşünüyordum. İlk gordugumde 999 liraydi şimdi fiyati cok artti sizin aldığınız da ayni ozellikteymis bence gayet iyi

Evet koku vardı ama aşırı rahatsız edici değil havaalanınca geçti kokusu ,zaman yaklastikca güzel bir siler havalandirirm yine

Hanımlar, her gün 1 saat tempolu yürüyeceğim artık.. bu bir motivasyon yazısıdır😂 hep öyle diyorum saat 21 gibi bir uyuklama bastırıyor, ama bu kez yenilmeyeceğim🤦🏼‍♀️ Alışkanlık haline getireceğim, başarabiliriz birlikte🤪💪

Gazan mübarek olsun yoldaş 🤣🤣🤣 ama ilk etapta 1 saat zorlamaz mi ?

Bizimki de zeytinyağı sürmüş ilk torununa hep, o da iyi geliyomuş.
Bir de her altına yaptığında poposunu yıka diyor.. o zaman hiç pişik olmaz diyor. Ama ben her seferinde yıkayacağımı hiç sanmıyorum.. günde 64 defa yıkayacak mıyım?🤷🏼‍♀️ Islak mendilleri ile güzelce temizlemek gayet de yeter. Temizlik hastası biraz.. bir de çok baskın tavrı var daha şimdiden yardırıyor🤦🏼‍♀️

Ben hala bebek arabasına karar veremedim 😔 bir sürü model baktım youtubedan video izliyorum falan. Bebek arabası konusunu naptınız? Travel mi tercih ettiniz yoksa kapsül modellerden mi? Tek araba aldıysanız puseti nasıl yapacaksınız?

Ben hala bebek arabasına karar veremedim 😔 bir sürü model baktım youtubedan video izliyorum falan. Bebek arabası konusunu naptınız? Travel mi tercih ettiniz yoksa kapsül modellerden mi? Tek araba aldıysanız puseti nasıl yapacaksınız?
Ben de surekli bebek arabasi bakıyorum 🙈 hem hafif hem travel olsun istiyorum oyle olunca da kafa bi milyon oluyor 😅

Sitede 4 tur yaklaşık 50 dkya geliyor 5000 adım falan oluyor hamiş yoldaşım😂 tempo fazla gelirse yavaşlatırım cok iyi geliyor, hele sonraki duş🤗

Ah evet bugün sabah bizzat hazzina vardım bugün duş ve kahvaltı missss yarın yine yapacam 🤣🤣🤣 4300 adımda kalmistim ama ev içinde 5 bini geçti bile

Kızlar ben instagramda gebeegitimokulu diye bir sayfa takip ediyorum. Her ay grup şeklinde online dersleri oluyor. Hemşireler çok faydalı bilgiler paylaşıyor ve dersler ücretsiz. Aklınıza takılan çok şeye cevap bulabilirsiniz. Ben Eylül ayındayım. Bundan sonraki aylar için düşünebilirsiniz. Özellikle ilk gebeliği olanlar için tavsiye ederim. Benim gibi bebek bakma ve doğum hakkında hiçbir fikriniz yoksa katılın derim 😁

1C762260-2457-404C-9183-246022913B87.jpeg

689F4739-8390-4EAC-898E-8A1CE40ADAA7.jpeg

biz geçen e-bebek’e gittik. Bu marka pratik ve hafifti. Ama kraft’ı da merak ediyorum bu haftasonu ona da bakacağız

X