2022 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    266
Bizimki de zeytinyağı sürmüş ilk torununa hep, o da iyi geliyomuş.
Bir de her altına yaptığında poposunu yıka diyor.. o zaman hiç pişik olmaz diyor. Ama ben her seferinde yıkayacağımı hiç sanmıyorum.. günde 64 defa yıkayacak mıyım?🤷🏼‍♀️ Islak mendilleri ile güzelce temizlemek gayet de yeter. Temizlik hastası biraz.. bir de çok baskın tavrı var daha şimdiden yardırıyor🤦🏼‍♀️
bizimki 1,5 yaşında ben hala her kaka yaptığında yıkıyorum suyla:KK70: 1,5 senedir en fazla iki kere pişik olmuştur (o da aşırı sıcak havalarda) çiş yaptığında ıslak mendille siliyorum ama kaka özellikle ilk zamanlar cok cok cıvık olduğu icin ıslak mendille cok daha zor geliyodu bana. öyle başlayıp öyle de devam ettim. yine öyle yaparım muhtemelen

Ben hala bebek arabasına karar veremedim 😔 bir sürü model baktım youtubedan video izliyorum falan. Bebek arabası konusunu naptınız? Travel mi tercih ettiniz yoksa kapsül modellerden mi? Tek araba aldıysanız puseti nasıl yapacaksınız?

Ben de surekli bebek arabasi bakıyorum 🙈 hem hafif hem travel olsun istiyorum oyle olunca da kafa bi milyon oluyor 😅

Onda da bu markaya karar verdik ama tabi bu set şeklinde almayacam ,zira ana kucağı var abiden kalan .Ne marka olursa olsun ön teker ikili olsun kızlar .Abiye Chicco liteway plus almıştım teker sorunu çok yaşadım .

bizimki 1,5 yaşında ben hala her kaka yaptığında yıkıyorum suyla:KK70: 1,5 senedir en fazla iki kere pişik olmuştur (o da aşırı sıcak havalarda) çiş yaptığında ıslak mendille siliyorum ama kaka özellikle ilk zamanlar cok cok cıvık olduğu icin ıslak mendille cok daha zor geliyodu bana. öyle başlayıp öyle de devam ettim. yine öyle yaparım muhtemelen
Hmmm yapan varmış demek, bana çok uzak bir fikir gibi gelmişti hiç çevremde duymamıştım😅

Ben de surekli bebek arabasi bakıyorum 🙈 hem hafif hem travel olsun istiyorum oyle olunca da kafa bi milyon oluyor 😅
Bende aynı sen gibi hafif olsun tek elle katlasın diye bakıyorum öyle bakıncada fiyat artıyor 😂
Eki Görüntüle 2915669
Eki Görüntüle 2915670
biz geçen e-bebek’e gittik. Bu marka pratik ve hafifti. Ama kraft’ı da merak ediyorum bu haftasonu ona da bakacağız
Bagi nin bu modelini internetten gördm. Travel olunca 3012 tl ye geliyor. Çok beğendim. Peki bu bebek arabasını ne kadar kullanır? Canlı görmüşsün ya o yüzden soruyorum 4 yaşına kdr kullanabilr mi? Öyle hafif mi yani?

Bende aynı sen gibi hafif olsun tek elle katlasın diye bakıyorum öyle bakıncada fiyat artıyor 😂

Bagi nin bu modelini internetten gördm. Travel olunca 3012 tl ye geliyor. Çok beğendim. Peki bu bebek arabasını ne kadar kullanır? Canlı görmüşsün ya o yüzden soruyorum 4 yaşına kdr kullanabilr mi? Öyle hafif mi yani?
Cok hafif bişeydi onu hatırlıyorum ama yalan olmasın sanırım taşıyacağı kilo yazıyordu. Onu çekmemişim

kızlar şu vitamin ilaçları konusunda cok dertliyim ya, aynı zamanda tiroid ilacı kullanıyorum ve onu kesinlikle aç karna almam gerekiyor, demir ve kalsiyum içeren bir ilaç ile arasında en az 4 saat olması gerekiyor, bi yandan maltofer kullanıyorum bi yandan imom, bir de osteocare cıktı şimdi başıma hangisini ne zaman alacağımı şaşırdım artık

Onda da bu markaya karar verdik ama tabi bu set şeklinde almayacam ,zira ana kucağı var abiden kalan .Ne marka olursa olsun ön teker ikili olsun kızlar .Abiye Chicco liteway plus almıştım teker sorunu çok yaşadım .

Ana kucağını araba dışında ilk başta hastaneye gidp gelirken bebek arabasına takıp kullanır mıyız acaba? Kafam da deli sorular.

Eklentiler

• D84542A8-A33A-417C-ACF7-C16CBD88F89F.jpeg
    D84542A8-A33A-417C-ACF7-C16CBD88F89F.jpeg
    80,7 KB · Görüntüleme: 22
  • F2CD818C-922E-46F4-BA55-10288F2798A5.jpeg
    F2CD818C-922E-46F4-BA55-10288F2798A5.jpeg
    71,1 KB · Görüntüleme: 21
  • 689BCA62-8EE0-4AAB-A269-FE77488A523F.jpeg
    689BCA62-8EE0-4AAB-A269-FE77488A523F.jpeg
    63,9 KB · Görüntüleme: 18
O değilde kızlar bana biberon emzık önersenize ya hava yutmayandan al dedıler avent falan dediler ilk gebeliğim fazla o konuda bılgım yok emzık biberon gaz yapmayandan 😂 ben şuan bile cok gazlıyım dün gece gazdan uyuyamadm gene 6 aylık karnım oldu dün gece 7 aylık 😑
Ben bunu aldım bugün geldi çok güzeller yeni doğan için grublarda kullananlar olmuş o yüzden bunu aldim

Eklentiler

• Screenshot_2021-09-13-16-20-18-182_trendyol.com.jpg
    Screenshot_2021-09-13-16-20-18-182_trendyol.com.jpg
    53,7 KB · Görüntüleme: 34
kızlar şu vitamin ilaçları konusunda cok dertliyim ya, aynı zamanda tiroid ilacı kullanıyorum ve onu kesinlikle aç karna almam gerekiyor, demir ve kalsiyum içeren bir ilaç ile arasında en az 4 saat olması gerekiyor, bi yandan maltofer kullanıyorum bi yandan imom, bir de osteocare cıktı şimdi başıma hangisini ne zaman alacağımı şaşırdım artık
Canım bu kadar ilaç karaciğerini yormasın. Benim en son enzimlerim yüksek çıktığı için ilaçları kesti doktorum. Bu hafta tekrar kontrol edilecek. Çok ilaç kullanıyorsan karaciğer enzimlerine baktırmayı ihmal etme.

Kızlar doğum izninde benim kafam karıştı ya.. şimdi 37.haftanın başında mı ayrılmalıyız yani en geç? Yoksa 37 dolup 38’e girerken mi? Herkes 37’ye kadar çalışabiliriz diyor ama Banu Çiftçi’nin uygulamasındaki gebelik çizelgesinde 37 bitince ayrılıyor olarak gözüküyorum. Biri benim için hesaplayabilir mi en son işe gidebileceğim günü :KK43: son adet tarihim 28 mart pazar’dı

Ben bebek arabası için şunları favorilemiştim.

Tabi daha pek araştırmadım. Kış bebeği olacağı için bebek arabası alma işini en sona bıraktım :)

Canım bu kadar ilaç karaciğerini yormasın. Benim en son enzimlerim yüksek çıktığı için ilaçları kesti doktorum. Bu hafta tekrar kontrol edilecek. Çok ilaç kullanıyorsan karaciğer enzimlerine baktırmayı ihmal etme.
aslında ilaç olan sadece tiroid, diğerleri takviye ama evet endişeliyim çok kullandığım icin. bakıldı en son geçen ay karaciğer enzimlerim düşük cıktı normal değerin de altında yani anlamadım doktora sordum yüksekse sorun düşükse problem yok dedi. hangisini ne zaman alıcam bilmiyorum valla iyice karıştı gitti

Kızlar doğum izninde benim kafam karıştı ya.. şimdi 37.haftanın başında mı ayrılmalıyız yani en geç? Yoksa 37 dolup 38’e girerken mi? Herkes 37’ye kadar çalışabiliriz diyor ama Banu Çiftçi’nin uygulamasındaki gebelik çizelgesinde 37 bitince ayrılıyor olarak gözüküyorum. Biri benim için hesaplayabilir mi en son işe gidebileceğim günü :KK43: son adet tarihim 28 mart pazar’dı
36+6 son iş gününüz olacak şekilde çalışabilirsiniz, 37+0da evde olmanız gerekiyor

X