2022 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    266
Ay inşaallah. Bi de perşembe tetanoz olmuştum onun etkisiyle hareketlerin azaldığını okudum burada. Perşembe çok hareketliydi ama bilemedim yine de. Belki yeni etki ediyodur da ondandır :/
İlk gebeligimde hatırlamıyorum tetanoz sonrası böyle bir etki oldu mu ,bunda henüz aşı olmadım ama çoğu kişi öyle yazmış topiklerde.Belki de ondandir hareketsizligi
Karnım sertleşiyor bir tarafı. Bazen iki tarafı birlikte. Yatınca iyi gibiyim uyuyunca geçer belki
Gaz olma ihtimali var mı acaba ? Glutensiz beslenince gün içinde hiç şişkinlik olmuyor ama az biraz glutenli bir şeyler yiyince hemen sertlesiyor karnım.
Eşim de şehir dışına çıktı iş için 15 günlüğüne.
Bir saniye bile susmayan ve hareket etmeden duramayan kızımla baş başa kaldık. O kadar çok yoruyor ki beni. Yemeği, evin temizliği diğer yandan.. hiç dinlenemiyorum..
İlk gebelik prenseslikmiş gerçekten 🙂
Benim de eşim birazdan eğitim dolayısıyla çıkacak 1 hafta yok .7 yaş bir erkek,23 haftalık bir kız ile bakalım ne yapacaz .Yorucu işlerimi yaptı eşim sağolsun.Dinleneyim diyorum olmuyor çalışınca yoruluyorum hemen gerçekten ilkinde bildiğin prensesmişim 🤣🤣🤣 hiç hareket bile etmezdim korkudan bir şey olacak diye şimdi şut çekiyorum 🤦🤦🤦

Ben 2018 de tek doz tetanoz olmuştum tekrar olmasam bi sıkıntı olur mu acaba hemşire de tek doz yapalım bence dedi kafam karıştı 🤔 hareketleri falan azaldı diyorsunuz zaten pimpiriğim hareket alamazsam iyice huylanırım heralde 🙄

Ben 2018 de tek doz tetanoz olmuştum tekrar olmasam bi sıkıntı olur mu acaba hemşire de tek doz yapalım bence dedi kafam karıştı 🤔 hareketleri falan azaldı diyorsunuz zaten pimpiriğim hareket alamazsam iyice huylanırım heralde 🙄
Ben de 2019 da olmuştum. Ama hemşire gebelikte yine de iki doz yapmamız lazım dedi. O yüzden bir doz oldum. Kendi doktoruma soracağım salı günü tek doz yeter derse bi daha olmayacağım.

Gaz olma ihtimali var mı acaba ? Glutensiz beslenince gün içinde hiç şişkinlik olmuyor ama az biraz glutenli bir şeyler yiyince hemen sertlesiyor karnım.

Tamamen glutensiz nasıl beslenilir ki. Ekmek tam buğday tabi onda da gluten var. Normalde yediklerimi yiyorum, hatta karnım eskisine göre inik. Diyet yapıyorum ya 😂😂tatlı çok yemedim.

Et, balık falan tükettim. Yoğurt gaz yapabilir. Kalsiyum eksikliği de kasılma yapar diye yoğurt bol yedim .

Bir şey var ama yediklerimden değil. Bacaklarım da çok kasılıyor. Kramp girmiş şekilde uyanıyorum gün boyunca geçmiyor.

Tamamen glutensiz nasıl beslenilir ki. Ekmek tam buğday tabi onda da gluten var. Normalde yediklerimi yiyorum, hatta karnım eskisine göre inik. Diyet yapıyorum ya 😂😂tatlı çok yemedim.

Et, balık falan tükettim. Yoğurt gaz yapabilir. Kalsiyum eksikliği de kasılma yapar diye yoğurt bol yedim .

Bir şey var ama yediklerimden değil. Bacaklarım da çok kasılıyor. Kramp girmiş şekilde uyanıyorum gün boyunca geçmiyor.
Bacaklarin kasiliyosa kesin magnezyum eksikligi cnm

Kızlar benim doktorum da 18. Haftadan önce bebeğin hareketini hissemeyeceğimi söyledi. İlk bebekte 24. Haftalarda hissedersin ama senin 2. Çocuğun 18 20 hafta arası hissedersin dedi. Düşünüyorum o pıt pıtlar gaz mıydı olamaz yani bebişimin hareketleriydi bence 🤔😁
Ben de bu hafta 17+2de kontrole gittim, hareketleri hissetmen lazım dedi. Ben de o gün bugündür hissediyorum. Biraz koşullanma ile de alakalı sanırım. Daha önce hissedilmez demişlerdi hissettiklerimi bağırsak hareketi diye yorumluyordum.
Gunaydinnn bugun 1.7 kg daha almis olarak uyandm ve kk.de karsima nutella reklami cikiyo:)
Kaç kilo aldınız başlangıçtan beri?
benim durumum da çok vahim:) tatlı yememeye özen gösteriyorum. Dün markette tatlı reyonuna bakıp gözümü doyururken görevli yardım ister misiniz diye sordu. Yok dedim alıcı degıl bakıcıyım :))
Benim de hareketlilik azaldı, bu hafta yoruldum ona bağlıyorum ama. Karnımdaki kasılma arttı, magnezyum da işe yaramıyor. İdrar yolu enfeksiyonu varmış gibi açıma var bi de.
Geçmiş olsun. Açılmayı ultrasondan mı gördü. Ben kanadadayım. Bu hafta buradaki ilk muayeneme gittim ve önce smear aldı sonra eli ile kas, kemik, açıklık muayenesi yaptı. Çok garipsedim.
Cuma yorulmuştum ama bugün iyiyim şekerli bir şeyler yiyip dinlenmeye de geçtim hareket hissetmek için ama hiç yok;(
Ben kızımı hissetmek istediğim zaman elimi üzerine koyuyorum, biraz bekliyorum, eğer hareket gelmezse biraz baskı uyguluyorum. Çok şekerli beslenmemeye özen gösteriyorum ancak yediğimde de extra bir hareketlilik gözlemlemedim sanırım, gerçi biraz az yiyor da olabilirim.

Ben de bu hafta 17+2de kontrole gittim, hareketleri hissetmen lazım dedi. Ben de o gün bugündür hissediyorum. Biraz koşullanma ile de alakalı sanırım. Daha önce hissedilmez demişlerdi hissettiklerimi bağırsak hareketi diye yorumluyordum.

Kaç kilo aldınız başlangıçtan beri?
benim durumum da çok vahim:) tatlı yememeye özen gösteriyorum. Dün markette tatlı reyonuna bakıp gözümü doyururken görevli yardım ister misiniz diye sordu. Yok dedim alıcı degıl bakıcıyım :))

Geçmiş olsun. Açılmayı ultrasondan mı gördü. Ben kanadadayım. Bu hafta buradaki ilk muayeneme gittim ve önce smear aldı sonra eli ile kas, kemik, açıklık muayenesi yaptı. Çok garipsedim.

Ben kızımı hissetmek istediğim zaman elimi üzerine koyuyorum, biraz bekliyorum, eğer hareket gelmezse biraz baskı uyguluyorum. Çok şekerli beslenmemeye özen gösteriyorum ancak yediğimde de extra bir hareketlilik gözlemlemedim sanırım, gerçi biraz az yiyor da olabilirim.

Açıklık yok dedi normal ultrasonda görünen bir şey midir bilmiyorum. Ayrıntılı ultrasonda da doktor açıklık olmadığını söyledi. Uzunluğunu ölçtü normal o yüzden progesteron vermedi. Kasılma var sadece. Magnezyum kullanıyorum . Yetmiyor sanki.

Açıklık yok dedi normal ultrasonda görünen bir şey midir bilmiyorum. Ayrıntılı ultrasonda da doktor açıklık olmadığını söyledi. Uzunluğunu ölçtü normal o yüzden progesteron vermedi. Kasılma var sadece. Magnezyum kullanıyorum . Yetmiyor sanki.
Sen acima var yazmak isterken açima yazmisn gebito gebito da acilma anlamis sanirm:) allah korusun acilma olmasin kimsede bu haftada
gebito gebito ben toplam 7.5 almis oldm, sabah o sokla eski kilomu 63.3 gibi dusundm birden 1.7 daha aldm sandm ama kendi tartimda onceden de 64.3 cikiyodm bu sabah 65 ciktm 0.7 daha almis oldm yani dedigim gibi bu haftada toplam 7.5 olms oldu 9 ay sonunda maks 16 ile bitiririm insallah

Valla kısıtlı şeyler tüketiyosun ,ekmek normalde de yemem ama onun harici her hamur işini yerim 🤣🤣🤣 glutensiz diyet yapınca hiç şişkinliğim olmuyor ,uyku basması da olmuyor.Ne zaman tatlı hamurlu şeyler yesem nirvanaya çıkıyorum 🤣

Sen acima var yazmak isterken açima yazmisn gebito gebito da acilma anlamis sanirm:) allah korusun acilma olmasin kimsede bu haftada
gebito gebito ben toplam 7.5 almis oldm, sabah o sokla eski kilomu 63.3 gibi dusundm birden 1.7 daha aldm sandm ama kendi tartimda onceden de 64.3 cikiyodm bu sabah 65 ciktm 0.7 daha almis oldm yani dedigim gibi bu haftada toplam 7.5 olms oldu 9 ay sonunda maks 16 ile bitiririm insallah
Ben de 7 kilo almışım 🤭

Valla kısıtlı şeyler tüketiyosun ,ekmek normalde de yemem ama onun harici her hamur işini yerim 🤣🤣🤣 glutensiz diyet yapınca hiç şişkinliğim olmuyor ,uyku basması da olmuyor.Ne zaman tatlı hamurlu şeyler yesem nirvanaya çıkıyorum 🤣

Hamur işi yiyince bunun neresi glutensiz oldu😂😂
Hamurdan bahsedince gözümde canlandı 😂

Bu arada , ilkokul öğretmeni arkadaşlar ya da çocuğu ilkokula giden arkadaşlar 2.sinifa geçmiş uşağım için kitap tavsiye eder misiniz? Levent serisini okudu , onun harici ne alayım 😍

Valla biontechin kendi sitesinde bile hamileler bu aşıyı tedcih etmesin yazıyo Allah aşkına merak ettigim şu hamilelikte bi mide bulantısı ilacını bile vermiyolrken nasıl böyle rahat aşı önerirler inanılmaz ya
hamileler bu aşıyı tercih etmesin mi yazıyor biontech in sitesinde? link atabilr misiniz epeyce aradım ama dunyanın hiç bi sitesinde "hamileler bu aşıyı tercih etmesin" diyen bir yer denk gelmedi de (kadınlar klubu hariç) :KK70:

Çok şahsi bir karar ama bu komplocuların sağlam bir dayanağı yok, az önce 7 aylık aşısız hamile velimin vefat haberini aldım inanın kahroldum. Bende çok kararsızdım 22 sinde 2. Doz hakkım gelecek biontech ona kadar bile bazen tereddüt eder oldum geç mi kaldım diye..
ben de sürekli hamile olup entübe olan, bebeği karnından 7. ayda alınıp annenin defnedildiği örnekler görüyorum ama bunları buraya yazıp veya haber linki atıp olmamayı tercih edenlerin yüreğine kurt düşürmek istemem, ama aşı karşıtları ne hikmetse nerdeyse yüzde 80 aşılı bi grupta bebeklerde otizm riskinden bahsediyo yok efendim hamileler biontek olmasın diyormuş biontekin kendisi bile güya. kul hakkına girmek nası bu kadar rahatça yapılıyor anlamıyorum. aşı olan birinin kafasında ya gerçekten böyleyse sorusunun oluşması ve endişeli bi dönem geçirmesi bile cok can sıkıcıyken bunu göze almadan sıfır hassasiyet klavyeye abanmak... allah akıl fikir versin.

selam kızlar herkese iyi haftasonları

spor yürüyüş yapıyor musunuz bu konuyu doktoruna danışan var mı günde ne kadar yürümeliyim vs. şeklinde
benim doktorum kendini yormadan yürüyebilirsin istediğin kadar dedi, ben yarım saatten sonra yoruluyorum. ortalama yarım saat yürütmeye çalışıyorum günde orta tempo

ben de sürekli hamile olup entübe olan, bebeği karnından 7. ayda alınıp annenin defnedildiği örnekler görüyorum ama bunları buraya yazıp veya haber linki atıp olmamayı tercih edenlerin yüreğine kurt düşürmek istemem, ama aşı karşıtları ne hikmetse nerdeyse yüzde 80 aşılı bi grupta bebeklerde otizm riskinden bahsediyo yok efendim hamileler biontek olmasın diyormuş biontekin kendisi bile güya. kul hakkına girmek nası bu kadar rahatça yapılıyor anlamıyorum. aşı olan birinin kafasında ya gerçekten böyleyse sorusunun oluşması ve endişeli bi dönem geçirmesi bile cok can sıkıcıyken bunu göze almadan sıfır hassasiyet klavyeye abanmak... allah akıl fikir versin.

Otizm yapıyor diyenler acaba çocuklarının eline ekran verirken de aynı hassasiyeti gösteriyorlar mi çok merak ediyorum.

X