2022 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    266
kızlar doğum çantanıza mama koymayı düşünüyor musunuz, hangi mamayı seçeceksiniz?

şimdi doğum çantası nerden çıktı demeyin benim ikiz olduğu için erken doğabilirler diye korkuyorum şimdiden araştırayım dedim
ben hipp organik koymuştum ilk doğumda, ilk üç gün ondan vermiştim biraz her emzirme sonrası, sarılık riskine karşı. ama yanıma almamış olsam da hastanede aptamil vardı, bu kez almayı düşünmüyorum aptamil de iyidir bence

benim doktorum kendini yormadan yürüyebilirsin istediğin kadar dedi, ben yarım saatten sonra yoruluyorum. ortalama yarım saat yürütmeye çalışıyorum günde orta tempo
Canım çok yürümek hamilelikte iyi bir şey değil zaten. Yarım saat- 40 dk yeterli. Ayrıca nefes egzersizleri ve hamileler için uygun olan spor hareketlerini yapmak da önemli.

Canım çok yürümek hamilelikte iyi bir şey değil zaten. Yarım saat- 40 dk yeterli. Ayrıca nefes egzersizleri ve hamileler için uygun olan spor hareketlerini yapmak da önemli.
ya ilk gebeliğimde bi saat falan yürüyodum, çok iyi hissediyodum ama bunda nedense kasıklarım hemen başlıyo sızlamaya.. osteocare başladım hatta bi haftadır kasık ağrısı yaşıyorum inşallah işe yarar

Merhaba hanımlar şubat annelerinden geliyorum 🥰 bu haftamda hala hafif bulantılarım var sizlerin nekadar sürdü ne zaman geçti acaba.

Günaydın herkese 😍
Biontechin kendi sitesinde hamileler doktora danışsın tarzı şeylerin yazması gayet normal. Yıllardır kullanılan, doktorun verdiği demir ilacında bile doktorunuza danışmadan kullanmayın yazıyor. Hamileler güvenli kullansın tarzı şeylerin yazılması zaten yasal değil.
Bence aşı muhabbetini kapatalım kızlar. Herkesin kendi aklı var, mantığına yatan şekilde isteyen yaptırır istemeyen yaptırmaz. Burda nasıl aşı yaptırın demek vebal olarak görülüyorsa, aşı yaptırmayın demek de vebal, Allah korusun burda yazılanlardan etkilenir aşı yaptırmaz, koronaya yakalanır hayatını bile kaybedebilir bunu nasıl göze alabiliriz.
Lütfen aşı muhabbetini kapatalım.. Kilolarımızdan falan bahsedelim 😂😂

Günaydın herkese 😍
Biontechin kendi sitesinde hamileler doktora danışsın tarzı şeylerin yazması gayet normal. Yıllardır kullanılan, doktorun verdiği demir ilacında bile doktorunuza danışmadan kullanmayın yazıyor. Hamileler güvenli kullansın tarzı şeylerin yazılması zaten yasal değil.
Bence aşı muhabbetini kapatalım kızlar. Herkesin kendi aklı var, mantığına yatan şekilde isteyen yaptırır istemeyen yaptırmaz. Burda nasıl aşı yaptırın demek vebal olarak görülüyorsa, aşı yaptırmayın demek de vebal, Allah korusun burda yazılanlardan etkilenir aşı yaptırmaz, koronaya yakalanır hayatını bile kaybedebilir bunu nasıl göze alabiliriz.
Lütfen aşı muhabbetini kapatalım.. Kilolarımızdan falan bahsedelim 😂😂

Sabah oğlanı servise bindirdim doğru yürüyüşe ve karnım aç tabi ki 🤣🤣🤣 2.92 km toplam 38 dakika yürüyüş yapıp geldim ama yokuş çıkıp indim sürekli eve zor attım kendimi 🤣🤣🤣🤣 nasıl acıkmışım ,hemen duş alıp kahvaltı ettim şimdi şekerleme yaparım misss 🤣🤣🤣🤣🤣

Gebelikte hareket iyidir, özellikle yürümek, riskli bi durum yoksa tabi.. doktor ilk gebeliğimde istediğin kadar yürüyebilirsin diyordu. Hatta son ay günde 4 saat yürüyüş yapacaksın demişti. Sabah 2 saat, akşam da 2 saat yürüyordum son ayda. Özellikle normal doğumu düşünen varsa hareket şart.
Bu gebeliğimde tek arterden dolayı çekiniyorum yarım saat anca yürüyorum..

Sabah oğlanı servise bindirdim doğru yürüyüşe ve karnım aç tabi ki 🤣🤣🤣 2.92 km toplam 38 dakika yürüyüş yapıp geldim ama yokuş çıkıp indim sürekli eve zor attım kendimi 🤣🤣🤣🤣 nasıl acıkmışım ,hemen duş alıp kahvaltı ettim şimdi şekerleme yaparım misss 🤣🤣🤣🤣🤣
Yaa senin oğlan en azından okula gidiyor, bi nefes alıyosundur o ara. Ben napim kızla 24 saat yapışığız 😂
Aç karna nasıl yürüyüş yapabiliyorsun, ben sabah kahvaltıyı hazırlarken bile bayılacak gibi oluyorum açlıktan..

Yaa senin oğlan en azından okula gidiyor, bi nefes alıyosundur o ara. Ben napim kızla 24 saat yapışığız 😂
Aç karna nasıl yürüyüş yapabiliyorsun, ben sabah kahvaltıyı hazırlarken bile bayılacak gibi oluyorum açlıktan..

Kan ilacı almıştım saat 7 gibi 2 saat sonra yemek yiyebilecegim için .8-9 arasını değerlendireyim dedim .Hava da çok ısınmadan .Ama inanılmaz iyi geldi ya yürüyüş hafifledim .Bu şekilde düzen kurmam lazım.30-45 işimi görür şimdilik.

Herkese merhabalar inslalah hepimiz bebeklerimizi sağlıkla kucağımiza alırız 21. Haftada ayrıntılı ultrasonda bebeğimin kalbinde arsa bulgusuna rastlandı ikili test sonucum normal diğer bütün herşey normal bu durumla karşılaşanlardan yardım istiyorum çok zor durumdayım içim içimi yiyor lütfen yardım edin

Kızlar alışverişte neleri sona bırakmak lazım mesela mustelanın bakım setini falan alasım var şimdiden nakiti kenara koyamıyorm harcyrm yoksa 🤣

Herkese merhabalar inslalah hepimiz bebeklerimizi sağlıkla kucağımiza alırız 21. Haftada ayrıntılı ultrasonda bebeğimin kalbinde arsa bulgusuna rastlandı ikili test sonucum normal diğer bütün herşey normal bu durumla karşılaşanlardan yardım istiyorum çok zor durumdayım içim içimi yiyor lütfen yardım edin
İlk defa duydum ama tek bulguysa genelde pek ciddiye almıyor doktorlar..

Merhaba hanımlar şubat annelerinden geliyorum 🥰 bu haftamda hala hafif bulantılarım var sizlerin nekadar sürdü ne zaman geçti acaba.
Ben 15.haftada prilamı bıraktım bir deneyeyim dedim, bulantım geçmişti. Daha erkende geçmiş olabilir ilaç kullandığım için farkedemedim :)

Kızlar alışverişte neleri sona bırakmak lazım mesela mustelanın bakım setini falan alasım var şimdiden nakiti kenara koyamıyorm harcyrm yoksa 🤣

Ben sadece park yatagini aldım uyguna geldiği için .Onun harici bir şey almadım henüz.Mustelanin bakım seti için sanki daha erken gibi yani doğum Ocak ayında ,son kullanma tarihi açısından sanki son ayda alınsa daha iyi gibi .
Puset içinde acele etmiyorum zira kış günü bebeyi dışarı çıkartmam herhalde 🤣🤣🤣

Bakım setinin içinde neler oluyor? Set diye bazen içinde kullanmayı gerektirmeyecek şeyler olabilir fiyatını yükseltmek için.
Ben sadece şampuanını kullanmıştım mustelanın.
Fiyatı uygunsa alabilirsin, bazı satıcılar son kullanma tarihini belirtiyor.

O değilde kızlar bana biberon emzık önersenize ya hava yutmayandan al dedıler avent falan dediler ilk gebeliğim fazla o konuda bılgım yok emzık biberon gaz yapmayandan 😂 ben şuan bile cok gazlıyım dün gece gazdan uyuyamadm gene 6 aylık karnım oldu dün gece 7 aylık 😑

Bana bu kremı önerdiler mustelayı hiç övmediler nedense bazı anneler kullananlar hep link paylaşmak için boşuna o kadar para verme dediler bende bundan alıcam .

Eklentiler

• BAA44794-0E13-4F36-98DA-00D239A7977D.png
    BAA44794-0E13-4F36-98DA-00D239A7977D.png
    272,4 KB · Görüntüleme: 23
O değilde kızlar bana biberon emzık önersenize ya hava yutmayandan al dedıler avent falan dediler ilk gebeliğim fazla o konuda bılgım yok emzık biberon gaz yapmayandan 😂 ben şuan bile cok gazlıyım dün gece gazdan uyuyamadm gene 6 aylık karnım oldu dün gece 7 aylık 😑
Avent anne memesine en yakın biberonmuş ben ondan almıştım ama pek de kullanmadık.
Her zaman diyorum biberona ilk etapta gerek yok bence. Bakarsın hemen sütün gelir, bebeğin cop cop emer kullanman gerekmez. Ha çok lazım olursa hemen alınır eczaneden kaynatılır kullanılır.

Emziğin de en iyisini almıştım aventin şu parmak girenlerinden. Kızım asla kabul etmedi. Zaten sonra da iyi ki kullanmamışız diye düşündüm.
Çevremden duyduğuma göre emzik işi bebeğin keyfine kalmış. Kimisi aventi kabul eder kimisi wee baby'i 😂 deneye yanıla bulacaksınız illa kullanacağım bebeğimde diyorsanız.

Avent anne memesine en yakın biberonmuş ben ondan almıştım ama pek de kullanmadık.
Her zaman diyorum biberona ilk etapta gerek yok bence. Bakarsın hemen sütün gelir, bebeğin cop cop emer kullanman gerekmez. Ha çok lazım olursa hemen alınır eczaneden kaynatılır kullanılır.
Emzik

X