2022 Mayıs Anneleri

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    91
Larisa burda kaç hafta artı kaç günlüktü

Canım hangi ildesin bilmiyorum ama riskli gebelikleri devlet hastanelernde perinataloji bölümü takip ediyor. Doktorları da çok ilgili ve bilgili oluyor. Randevu için yeşil alan açılıyor ve randevu almak da kolay oluyor. İlk gebeliğimde risk görülünce ist Zeynep kamilde perinatalojide takip edildim. Doktorum aynı zamnda adı bilinen bir özel hastanede çok aranan bir doktordu. Kafan rahat edeceği bir doktor araştır. Ama bu ihtimali de bi düşün istersen.

bence olay serum takmaya çalışması falan değil. hiç bir doktor 300 TL ye serum takarak zengin olmaz diye düşünüyorum. asıl sorun kendi doktorunuzun kanama alanı büyük diyip başka doktorun kanama alanı küçük demesi bence siz başka bir doktordan görüş alsanız iyi olacak. bu kanama alanının keseye göre oranı var onuda keseyi ölçtükleri gibi ölçüyorlar buna nasıl biri büyük biri küçük diyeblr?

Tabiki olmaz ama her gittiğimde böyle durumlarla karsilasiyorum kadın 7aylik hamile kanama alani varmış serum takiliyor 4aylik hamile 3gunde bir serum takiliyormus
Yarın ayrıntılı bir şekilde konuşacağım resmi var Atayim buraya

Bu pazartesi ultrason resmi kanama alanının
Carsamba günü üsteki bölge asagiya doğru akıp butunlesmisti
Keseden çok çok küçük tabiki

Eki Görüntüle 2945516
Bu pazartesi ultrason resmi kanama alanının
Carsamba günü üsteki bölge asagiya doğru akıp butunlesmisti
Keseden çok çok küçük tabiki
“Gestasyonel kese uzunluğunun kanama alanının lineer uzunluğuna oranı %20’nin altın- da ise küçük, %20-50 arasında ise orta, %50’ın üzerinde ise büyük olarak sınıflandırılır” diyor kaynaklar.

Kızlar merhaba. Ben bugün asi vurulmak için hastaneye gittim doktorum 12den sonra yaptır demişti. Aşı yapan hemşire 13. Haftadayım deyince bi tedirgin oldu. Sonra oradaki doktorla görüştü. Doktorun da eşi hamileymiş . Ben kendi eşim dahil 14u bitirmeden onaylamıyorum. Bebek biraz daha hareketlensin dedi. Ben de zaten endiseliydim yaptırmadım geldim. Sizin de haberiniz olsun diye yazmak istedim

Evet ya ben de 13+1 oldum bugün ama 1 hafta daha bekliyim diye düşünmüştüm tam denk geldi kafamdaki soru işaretleri için. 18 kasımda kontrolüm var zaten 15. Haftamda oluyorum direk o zaman bile vurdurabilirim hatta

Evet ya ben de 13+1 oldum bugün ama 1 hafta daha bekliyim diye düşünmüştüm tam denk geldi kafamdaki soru işaretleri için. 18 kasımda kontrolüm var zaten 15. Haftamda oluyorum direk o zaman bile vurdurabilirim hatta
Ay bende 20 kasımda gideceğim daha 2 hafta var

Ben de öyle düşünüyorum şu an canım. Risk almaya hiç gerek yok . Doktor öyle deyince hemen kaçtım zaten . Allah korusun bizi o zamana kadar

Yanlış alıntılamışım. Pembe Lotus canım seni alıntılayacaktm

Ay bende 20 kasımda gideceğim daha 2 hafta var
Ben dayanamadım bezmialemden randevu aldım uzman doktora muayene ücretsizmiş pazartesiye de randevu buldum, maksat bi bebişi göreyim
Ben de öyle düşünüyorum şu an canım. Risk almaya hiç gerek yok . Doktor öyle deyince hemen kaçtım zaten . Allah korusun bizi o zamana kadar
zaten pek bi şey kalmadı 1-2 haftacık daha idare edebiliriz umarım

Tam 11+1 di canım. Nasıl durumlar? Gittin mi başka bir doktora daha?
Msj attığım gün bir perinatoloğa gittim 2 saat muayene etti bebeğin ensesinde ödem var ve ensesi kalın inşaAllah sıkıntı yoktur geçici birşeydir
Benim vaninal bakıldığı halde cinsiyet seçilemeyecek kadar çok minikti 11+0 dım maşaallah senin 11+1 cinsiyet belli oldu
Neden sordum bşliyormusun birkaç kişi bebişin çok küçük daha fasulyeden bile çıkmamış olabilir ense haliyle kalın çıkar bizim başımıza geldi dediler hatta onların doktorları bir hafta sonra tekrar çağırmış bu araca raporumda 5mm*+* nazal kemik izlendi bu da iyi birşey galiba
Bol bol dua istiyorum

Bana doktorum 14. haftadan sonra demişti bekliyorum ben de

Kızlar tavuk dünyası menüsü yiyebilir miyiz yaa canım çekiyor

Aynen canım belki de o şekilde olabilir. Ama herkesin bebişi farklı oluyor sen benimle kıyaslama hatta benimkinin erken belli olmasının sebebi doktorun ultrason cihazının iyi olması bile olabilir o yüzden dert etme sıkıntı etme kendine Evet down sendromlarında nazal kemik görülemeyecek kadar küçük oluyormuş sanırım benim de tam bilgim yok Ama bu hamilelik süreci gerçekten bir bilinmez. O yüzden her birimiz farklı farklı yaşayıp tecrübe ediyoruz. Dualarımız da seninle tabiki

Canım dualarımız seninle inşallah her şey yolunda gidecek sen sıkma canını bizi haberdar et aklım hep sende

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…