2022 Mayıs Anneleri

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    91
Kızlar bugün devlette bir doktora gittim, erkeğe benziyor çıkıntı görüyorum ama şimdiden alışveriş yapma dedi. Pazartesi kendi doktoruma randevum var 2li test sonucu için o ne diyecek bakalım.

Kizlar 2 li testim yüksek riskli çıktı diye tekrar test yapilmisti veee nifty test sonucum bugün geldi sonuç temiz çıktı cok şükür ❤❤ sizinle de paylaşmak istedim
Gözünüz aydın sevindim temiz çıkmasına bende 34 yaşındayım hatta ay sonu 35 olucam hiç bu testleri yaptırmak istemiyorum eşim yaptıralım diyor siz kaç yaşındasınız

Gözünüz aydın sevindim temiz çıkmasına bende 34 yaşındayım hatta ay sonu 35 olucam hiç bu testleri yaptırmak istemiyorum eşim yaptıralım diyor siz kaç yaşındasınız
Çok tsk ederim 2li test bence yaptırmayın boşuna stres yaşanabiliyor benim yaşim 40 siz daha küçük sunuz gerci...
en doğru kararı alırsınız inşallah

L Larissa beni de ekler misin
Beklenen doğum tarihi: 14 Mayıs
Kese ve kalp atışı: 6+2
İlk gebelik
Aydın

Parolu içtim uyudum geçti şimdi yine başladı, şaka gibi yaa

Kızlar merhaba
Geçen haftadan bu yana yazmamıştım buraya icerde kanama alani yine büyümüş bugunki kontrolde söyledi Dr eger buyumeye devam ederse hastaneye yatisini isteyeceğim dedi bugunde serum takmak istedi ben istemedim

Özel muayenesi doktorun yarım kiloluk serum 300tl aklımı bulandıran her hastaya serum takilmasi...3gunde bir serum takılan hastalarla konustum

Öğleden sonra idrarda yanma baslayinca yakinimizdaki bi hastaneye geldik
Nöbetçi Dr kanama alanin küçük olduğunu serum tedavisinin gerek olmadığını bu haftadan sonra düşük olmaz dedi kendi Dr tam tersini söylüyor

Şimdi bu haftadan sonra doktor değiştirsem nasıl olur Özel muayene oldugu için basıt bi kan tahlili bi ücreti yüksek kafam çok karışık

Kızlar ikili test ve fetal dna testleri (sanırım nipty diye de geçiyor aynı şey mi bilmiyorum) hakkında ne düşünüyorsunuz?
Benimki geç döllenme olduğu icin sanırım buradaki pek çok kişi benim önümde 12+0 ım ben daha
Dna testleri için 3500 lira gibi bir fiyat istiyorlar açıkçası biraz pahalı, 28 yaşındayım acaba ikili test yaptırsam da eğer risk yüksek çıkarsa mı fetal dna ya dönsem diye düşünüyorum

Canım geçmiş olsunn. Yani serumun nasıl bir etkisi oluyormuşki kanama alanını küçültmediyse? Yine de belki taktırmasan da için rahat etmez acaba mı dersin. Doktorunu değiştirmeyi düşünüyorsan bence bunun için hiçbi zaman geç değil. İlerde değiştirmektense şuan daha başında sayılırız. Belki hastanenin doğum paketi falan varsa kontroller doğum falan daha uyguna gelebilir hatta.

Ben de sizin gibi 2li testi yaptırdım risk düşük çıktı ama oran beklediğim gibi 1/10.000 Falan değilde 1/2000 geldi mesela. Diyorum keşke en başından fetal yaptırsaydım içim daha rahat olurdu. Nifty sonucu pozitif negatif diye geliyor çünkü, 2li,3lü,4lü de böyle oran veriliyor sadece

Eğer içine şüphe düştüyse hiçbir şey için geç değil önemli olan senin içinin rahat olması canım. Şu durumda ben olsam bende bi acaba derdim. Nöbetçi dr değil normal bir doktora daha görün görüş al bakalım o ne söyleyecek. İkiz gebelikler genelde riskli olduğu için perinatologla da görüşebilirsin. Alacağın farklı görüşlere göre karar verebilirsin. Bu süreci en güzel şekilde atlatırsın inşallah

Merhaba bende 12+0da 2li test yaptırdım test sonucum çok şükür düşük riskli çıktı. Farklı bir sonuç çıksaydı diğer testlere yönelecektim. İçiniz nasıl rahat edecekse öyle yapabilirsiniz

Sağol canım
Nöbetçi kadin doğum doktoruda aynısını dedi serum sadece psikolojik rahatlama dedi kanama alanina fazla bi etkisi yok dedi

Bu soylediklerini kendi doktorumuda söyleyeceğim kafama takılan sürekli serum takılması yoksa iyi bir doktor
Sadece serum olayi canımı sıkıyor gereksiz yere diye düşünüyorum
Perinatoloji Dr için konusmadim hiç kendisiyle detaylı ultrasona gelen çok hastası var ultrasonu çok iyi saat kaç olursa olsun arayıp konuşabiliyorum artilarida cok

Kızlar idrar yolu enfeksiyonu çıktı
Gece yatmadan toz sase bir bardak suya içeceğim bide buscopan var doktorumla konuştum buscopani ağrın olursa ic dedi

Canim cok geçmiş olsun. Belli ki seni yoracak bu minikler ama olsun çok var böyle olan. Şükür sağlıklılar :) doktorun konusunda bence güvenilir bir doktordan daha görüş al istersen. Ve haftanda hicbir şey yok değişebilirsin gayet normal. Önemli olan içine sinen biriyle devam etmen.

Artıları çok ama serum konusunda seni tatmin edememiş canım. Kanama alanı ve serumla ilgili bir görüş daha al bakalım o ne söyleyecek. Belki de senin doktorun haklıdır.
Kızlar idrar yolu enfeksiyonu çıktı
Gece yatmadan toz sase bir bardak suya içeceğim bide buscopan var doktorumla konuştum buscopani ağrın olursa ic dedi
Benimde idrar tahlilimde enfeksiyon çıktı ama bana ilaç vermedi bol su iç dedi suyu biraz arttırdım ama pek birşey farketmedi sanki 20sinde randevum var o zaman konuşacağım bakalım. Benim ağrım, yanma, kaşıntı vs yok çok şükür ama enfeksiyon yüksek. Monurol mu verdi sana?

Evet monural verdi ictim çünkü gece saat başı wcdeyim Uyumadan 2saat dayanirim diye şimdi içtim agri var yaparken kasintim yok
Ben zaten çok su içiyorum içtiğim halde böyle oldu

Evet monural verdi ictim çünkü gece saat başı wcdeyim Uyumadan 2saat dayanirim diye şimdi içtim agri var yaparken kasintim yok
Ben zaten çok su içiyorum içtiğim halde böyle oldu
Genelde monurol veriyorlarmış. Sanada iyi gelir inşallah Ben su içemediğim için ona bağladık ama bazen su içmekte çare olmayabiliyormuş. Bizimde değerimiz normale döner inşallah

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…