2022 Mayıs Anneleri

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    91
Kızlarrr geldim hiç mesaj okuyamaadan direk yazıyorum bakıcam yazdıktan sonraa. Doktorum fetal dna testini önerdi 2li önermiyorum tedavülden kalkıcak onlar da yakında dedi. Ben de sigortam karşıladığı için yapalım dedim, 1 haftaya çıkıcak sonuç ona göre fetal yaptırırım diye düşünüyorum. Normal gelse bile yine de netlemek için yaparım heralde. Bi de sma testi de yaptırcaz 800 tl miş o da. Ultrasona göre her şey normal ve güzel çıktıı. Cinsiyetimiz %90 erkek. Şiödi size pipiyi atıyorum teyzeleri 😂 folik asiti bırakıyoruz multivitamin, d vitamini ve kan ilacına başlıyoruzz. Bizden haberler böylee 😍😍
Larisa burda kaç hafta artı kaç günlüktü

Eğer içine şüphe düştüyse hiçbir şey için geç değil önemli olan senin içinin rahat olması canım. Şu durumda ben olsam bende bi acaba derdim. Nöbetçi dr değil normal bir doktora daha görün görüş al bakalım o ne söyleyecek. İkiz gebelikler genelde riskli olduğu için perinatologla da görüşebilirsin. Alacağın farklı görüşlere göre karar verebilirsin. Bu süreci en güzel şekilde atlatırsın inşallah🙏🏻🌸
Canım hangi ildesin bilmiyorum ama riskli gebelikleri devlet hastanelernde perinataloji bölümü takip ediyor. Doktorları da çok ilgili ve bilgili oluyor. Randevu için yeşil alan açılıyor ve randevu almak da kolay oluyor. İlk gebeliğimde risk görülünce ist Zeynep kamilde perinatalojide takip edildim. Doktorum aynı zamnda adı bilinen bir özel hastanede çok aranan bir doktordu. Kafan rahat edeceği bir doktor araştır. Ama bu ihtimali de bi düşün istersen.

Kızlar merhaba
Geçen haftadan bu yana yazmamıştım buraya icerde kanama alani yine büyümüş bugunki kontrolde söyledi Dr eger buyumeye devam ederse hastaneye yatisini isteyeceğim dedi bugunde serum takmak istedi ben istemedim

Özel muayenesi doktorun yarım kiloluk serum 300tl aklımı bulandıran her hastaya serum takilmasi...3gunde bir serum takılan hastalarla konustum

Öğleden sonra idrarda yanma baslayinca yakinimizdaki bi hastaneye geldik
Nöbetçi Dr kanama alanin küçük olduğunu serum tedavisinin gerek olmadığını bu haftadan sonra düşük olmaz dedi kendi Dr tam tersini söylüyor 😑

Şimdi bu haftadan sonra doktor değiştirsem nasıl olur Özel muayene oldugu için basıt bi kan tahlili bi ücreti yüksek kafam çok karışık
bence olay serum takmaya çalışması falan değil. hiç bir doktor 300 TL ye serum takarak zengin olmaz diye düşünüyorum. asıl sorun kendi doktorunuzun kanama alanı büyük diyip başka doktorun kanama alanı küçük demesi bence siz başka bir doktordan görüş alsanız iyi olacak. bu kanama alanının keseye göre oranı var onuda keseyi ölçtükleri gibi ölçüyorlar buna nasıl biri büyük biri küçük diyeblr?

bence olay serum takmaya çalışması falan değil. hiç bir doktor 300 TL ye serum takarak zengin olmaz diye düşünüyorum. asıl sorun kendi doktorunuzun kanama alanı büyük diyip başka doktorun kanama alanı küçük demesi bence siz başka bir doktordan görüş alsanız iyi olacak. bu kanama alanının keseye göre oranı var onuda keseyi ölçtükleri gibi ölçüyorlar buna nasıl biri büyük biri küçük diyeblr?
Tabiki olmaz ama her gittiğimde böyle durumlarla karsilasiyorum kadın 7aylik hamile kanama alani varmış serum takiliyor 4aylik hamile 3gunde bir serum takiliyormus
Yarın ayrıntılı bir şekilde konuşacağım resmi var Atayim buraya

Screenshot_20211104-113716_Photos~2.jpg
Bu pazartesi ultrason resmi kanama alanının
Carsamba günü üsteki bölge asagiya doğru akıp butunlesmisti
Keseden çok çok küçük tabiki

Eki Görüntüle 2945516
Bu pazartesi ultrason resmi kanama alanının
Carsamba günü üsteki bölge asagiya doğru akıp butunlesmisti
Keseden çok çok küçük tabiki
“Gestasyonel kese uzunluğunun kanama alanının lineer uzunluğuna oranı %20’nin altın- da ise küçük, %20-50 arasında ise orta, %50’ın üzerinde ise büyük olarak sınıflandırılır” diyor kaynaklar.

Kızlar merhaba. Ben bugün asi vurulmak için hastaneye gittim doktorum 12den sonra yaptır demişti. Aşı yapan hemşire 13. Haftadayım deyince bi tedirgin oldu. Sonra oradaki doktorla görüştü. Doktorun da eşi hamileymiş . Ben kendi eşim dahil 14u bitirmeden onaylamıyorum. Bebek biraz daha hareketlensin dedi. Ben de zaten endiseliydim yaptırmadım geldim. Sizin de haberiniz olsun diye yazmak istedim

Kızlar merhaba. Ben bugün asi vurulmak için hastaneye gittim doktorum 12den sonra yaptır demişti. Aşı yapan hemşire 13. Haftadayım deyince bi tedirgin oldu. Sonra oradaki doktorla görüştü. Doktorun da eşi hamileymiş . Ben kendi eşim dahil 14u bitirmeden onaylamıyorum. Bebek biraz daha hareketlensin dedi. Ben de zaten endiseliydim yaptırmadım geldim. Sizin de haberiniz olsun diye yazmak istedim
Evet ya ben de 13+1 oldum bugün ama 1 hafta daha bekliyim diye düşünmüştüm tam denk geldi kafamdaki soru işaretleri için. 18 kasımda kontrolüm var zaten 15. Haftamda oluyorum direk o zaman bile vurdurabilirim hatta🤔

Evet ya ben de 13+1 oldum bugün ama 1 hafta daha bekliyim diye düşünmüştüm tam denk geldi kafamdaki soru işaretleri için. 18 kasımda kontrolüm var zaten 15. Haftamda oluyorum direk o zaman bile vurdurabilirim hatta🤔
Ay bende 20 kasımda gideceğim daha 2 hafta var😣🥺

Ben de öyle düşünüyorum şu an canım. Risk almaya hiç gerek yok . Doktor öyle deyince hemen kaçtım zaten . Allah korusun bizi o zamana kadar 🙏

Canım hangi ildesin bilmiyorum ama riskli gebelikleri devlet hastanelernde perinataloji bölümü takip ediyor. Doktorları da çok ilgili ve bilgili oluyor. Randevu için yeşil alan açılıyor ve randevu almak da kolay oluyor. İlk gebeliğimde risk görülünce ist Zeynep kamilde perinatalojide takip edildim. Doktorum aynı zamnda adı bilinen bir özel hastanede çok aranan bir doktordu. Kafan rahat edeceği bir doktor araştır. Ama bu ihtimali de bi düşün istersen.
Yanlış alıntılamışım. Pembe Lotus Pembe Lotus canım seni alıntılayacaktm

Ay bende 20 kasımda gideceğim daha 2 hafta var😣🥺
Ben dayanamadım bezmialemden randevu aldım 😂😂 uzman doktora muayene ücretsizmiş pazartesiye de randevu buldum, maksat bi bebişi göreyim 😂
Ben de öyle düşünüyorum şu an canım. Risk almaya hiç gerek yok . Doktor öyle deyince hemen kaçtım zaten . Allah korusun bizi o zamana kadar 🙏
zaten pek bi şey kalmadı 1-2 haftacık daha idare edebiliriz umarım 😄🙏🏼

Tam 11+1 di canım. Nasıl durumlar? Gittin mi başka bir doktora daha?
Msj attığım gün bir perinatoloğa gittim 2 saat muayene etti bebeğin ensesinde ödem var ve ensesi kalın inşaAllah sıkıntı yoktur geçici birşeydir
Benim vaninal bakıldığı halde cinsiyet seçilemeyecek kadar çok minikti 11+0 dım maşaallah senin 11+1 cinsiyet belli oldu
Neden sordum bşliyormusun birkaç kişi bebişin çok küçük daha fasulyeden bile çıkmamış olabilir ense haliyle kalın çıkar bizim başımıza geldi dediler hatta onların doktorları bir hafta sonra tekrar çağırmış bu araca raporumda 5mm*+* nazal kemik izlendi bu da iyi birşey galiba
Bol bol dua istiyorum

Bana doktorum 14. haftadan sonra demişti bekliyorum ben de

Msj attığım gün bir perinatoloğa gittim 2 saat muayene etti bebeğin ensesinde ödem var ve ensesi kalın inşaAllah sıkıntı yoktur geçici birşeydir
Benim vaninal bakıldığı halde cinsiyet seçilemeyecek kadar çok minikti 11+0 dım maşaallah senin 11+1 cinsiyet belli oldu
Neden sordum bşliyormusun birkaç kişi bebişin çok küçük daha fasulyeden bile çıkmamış olabilir ense haliyle kalın çıkar bizim başımıza geldi dediler hatta onların doktorları bir hafta sonra tekrar çağırmış bu araca raporumda 5mm*+* nazal kemik izlendi bu da iyi birşey galiba
Bol bol dua istiyorum
Aynen canım belki de o şekilde olabilir. Ama herkesin bebişi farklı oluyor sen benimle kıyaslama hatta benimkinin erken belli olmasının sebebi doktorun ultrason cihazının iyi olması bile olabilir o yüzden dert etme sıkıntı etme kendine 🙏🏼 Evet down sendromlarında nazal kemik görülemeyecek kadar küçük oluyormuş sanırım benim de tam bilgim yok 🤷🏻‍♀️ Ama bu hamilelik süreci gerçekten bir bilinmez. O yüzden her birimiz farklı farklı yaşayıp tecrübe ediyoruz. Dualarımız da seninle tabiki 🧡🧡🙏🏼

Bol bol dua istiyorum
Canım dualarımız seninle inşallah her şey yolunda gidecek sen sıkma canını bizi haberdar et aklım hep sende

X