2022 Mart Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    276
Canım kilosu da boyu da baya fazla sütten bu kadar kilo alır mı artık ya. Benimki 10.350 gr çıktı 18 ay kontrolünde. Benimki de yemeyen bi bebek emiyo ama benim süt kilo yapmıyor çok uzun zamandır Ahahhaha
Tamamen sutten evet. Yemiyor cunku ama hep emiyor. Bu saat oldu 3 de 1 armut 2 3 fındık 2 kraker uyuycak simdi aksam yemegindede 2 3 kasik yer yatarkende 2 3 kasik bu arada bu kasik dedigim tatli kasigi . Sutten kes yer diyolar ama riske atamiyorum yemezse bide diye.

Hamuru yemiyomu hic vermedim eline aslinda evde var ya yer ya heryere yapistirir sanki. Sekil filan yapabiliyomu.

Kızlaar selam . Size güzel bir haberim var . Benim memeden çektiklerimi en iyi siz biliyorsunuz . Çoğumuz aynı şeyleri yaşadığı için birbirimizi çok dinledik burada . En çok dert yandığım yer burası olduğu için bu güzel gelişmeyi de yazmak istedim
Biz 2 gündür meme sıklığını 3 e düşürdük
Sabah,öğle ve akşam . Gece meme emmiyor artık . Birkaç kez uyanıyor ama tekrar geri uyuyor . Dün gece 11 den 5 e kadar uyumuş mesela . Bu bizim için rekor diyebilirim .
Benim gibi olan arkadaşlara nasıl bu noktaya geldiğimizi anlatmak istiyorum . Biliyorsunuz benim oğlan tam bir meme düşkünüydü . Bıraktirmayi azaltmaya 2 3 kez denedim ama her seferinde yanlış yapıyormuşum meğerse . Ben hep gece emzirmesi azaltmaya çalıştım ancak benim oğlan emerek uyuduğu için buna çok tepki veriyordu. Sürecin sonunda istediğini alıyordu. Bu sefer sürece tam tersi gündüz başladım. Sabah emdikten 2 saat sonra tekrar emmek istedi . Süt bitmiş vs bir sürü dil döktüm hiç umursamadı ağlamaya başladı. Yaklaşık 10 dakika ağladı bende bu süreçte sakın kalmaya çalışarak onu anladığımı ama artık büyüdüğünüsutun bittiğini vs açıkladım . Ağlayabilirsin ben yanındayım ama bundan sonra böyle olacak dedim
Sonra sustu başka şeylerle ilgilenmeye başladı. Öğle vakti geldiğinde emdi uyudu
Akşam üzeri yine istedi yine sakın bir şekilde açıkladım yine ağladı ama bu sefer 5 dakika filan sürdü sanırım. Akşam tekrar emzirdim ve uyudu . O gece uyandığında hep emzirdim . Baktım ortalık dut liman ertesi akşam gece emzirmesi denedim. Akşam uyuduktan sonra saat 9 da tekrar kalktı meme istedi yine aynı şekilde anlattım biraz mizirdandi ama sonra tekrar uykuya daldı. O gece 2 kez daha kalktı ve yine aynı şekilde mizirdanip uyudu . Ertesi gün çok mutsuz olacağını düşünmüştüm ama tam tersi çok mutlu bi çocuk görünce bunu devam ettirmeliyim dedim ve dün gecede hiçbir şekilde emzirmedim . Saat 11 gibi uyandı ve tekrar uyudu . Saat 5 te kalktı su verdi uyudu. Bizim için çok büyük bi adımdı bu darısı diğer annelerimizin başına olsun inşallah

Merhaba gece uykusu düzene girdimi gece sütten kesince yoksa uyanıyor mu hala

Hamuru yemiyomu hic vermedim eline aslinda evde var ya yer ya heryere yapistirir sanki. Sekil filan yapabiliyomu.
Kinetik kum ve oyun hamurunu oyun grubuna gidiyor almıştım eve ama kinet kumda ne yazikki çok yaşadık ağzına alma isteğini. Hala geçmedi. Böyle olunca hamuru henüz vermedim ama çok çok güzel oyalaniyor onlarla. Sadece ağzına alma olmasa rahatça bırakırım kendi oynar ama yok.
Makarnaları gıda boyası ile renk renk boyadım oyun hazırladım ama yine sonu ağza almaya geliyor. Biraz daha zaman var sanırım tek başına oynaması için. Ama birlikte oynadığımızda baya zaman geçiriyoruz

Biz çok uzun zamandır oyun hamuruyla oynuyoruz ama yanımda çünkü ara ara hala atıyo ağzına o yüzden tek bırakmıyorum. Ama en çok oyalandığı şey hamurlar ve çıkartma kitapları ikisiyle de uzun uzun vakit geçirebiliyor. Dışarda da mama sandalyesinde oturma süresini uzatıyo kesinlikle bu ikisi. Merdane ve şekiller de aldım kendi açıp şekil yapıyo artık bazen bana açtırıyo. Kinetik kum da aynı şekilde ilgisini çekiyo ama hamur kadar değil. Gerçek kumu daha çok sevdi. Bi de kinetik kumu toparlaması çok zor oluyor benim için o yüzden çok sık çıkarmıyorum

Bizim ki patlıcan yedi.
Türlü yapınca püre yapıp corba niyetine yediriyorum.
Tarhana çorbasına da sebzeleri karıştırıp püre haline getirip yediriyorum. Kilo alsın diye kalorini yüksek olsun diye bol tereyağlı yapıyorum. Organik krema ve badem ezmesi koyuyorum.
Hipp in kaşık mamasını sabah ve akşam veriyorum.
Corbalarada sıvı vermek zor oluyor diye. Hipp in 5 tahili koyuyorum.
Böyle ite kalka 9100 gram olduk şükürler olsun.
Bezsiz ve kiyafetsiz.
Demirine almanya da bakmıyorlar. Bebeklerden olağan üstü birsey olmadıkça kan falan da almiyorlar. Vitamin d ye devam ediyoruz.

Instagramda doktoranneninblogu diye bi sayfa oradaki doktor patlıcan verebilirsiniz ama patlıcanın bi besin değeri yok demişti.

Arada minik minik yiyor ben yakalayamadan ama çok nadir oldu. Zaten daha 2-3 gün oluyor masa geleli. özellikle hamurla oynamak istiyor. şu an daha şekil çıkartamıyor ama nasıl yapıldığını anladı en azından
Merhaba gece uykusu düzene girdimi gece sütten kesince yoksa uyanıyor mu hala
düzeldi gibi gibi… kalksa bile su içip uyuyor Ki sık Uyanmıyor çok şükür. Akşam 12.10’da uyudu, bu sabah 9.30’a kadar deliksiz uyudu

Nereden aldınız? Ben de almak istiyorum ama çok pahalı sanki ya

Bizimki sandalyenin tepesine çıkıyor. O yüzden kaldırdım sandalyeyi.
Hamur oynamayı da çok seviyor.
Kucuk küçük şehriye gibi yapip etrafa atmaya ayiliyor

Benim bu üçüncü çocuk diğerlerini hatırlayamıyorum.meneyi bırakınca gece uyanmaz dıyolar ondan sordum peki neden o kadar gec yatıyor gec yattığı için mi uyanmadı acaba

Nereden aldınız? Ben de almak istiyorum ama çok pahalı sanki ya
trendyoldan aldım 621 TL’ye. çok beğendim ben. Silince hemen çıkıyor, leke tutmuyor. Pofitto marka. ben aldıktan sonra 670 TL oldu
Bizimki sandalyenin tepesine çıkıyor. O yüzden kaldırdım sandalyeyi.
Hamur oynamayı da çok seviyor.
Kucuk küçük şehriye gibi yapip etrafa atmaya ayiliyor
Benimki daha sandalye tepesine çıkmayı çözmedi onun yerine koltuk tepelerinde geziniyor sandalyeye kendi başına oturmayı beceremiyor, ben oturtuyorum. Parçalara ayırıp atma işi bizde de var. Bayılıyor parça pinçik etsin.
Benim bu üçüncü çocuk diğerlerini hatırlayamıyorum.meneyi bırakınca gece uyanmaz dıyolar ondan sordum peki neden o kadar gec yatıyor gec yattığı için mi uyanmadı acaba
Zombi çünkü hiçbir zaman 9’da yatan bir çocuk olmadı. Karnımdayken de böyleydi. Geceleri çok hareket ederdi. 2 kez uyku eğitimi aldım ben. Bi 7. Ayda bi 9. Ayda. Bizim çocuğa işlemiyor hiçbir şey. Canı ne zaman isterse o zaman yatıp kalkıyor Ama şunu anladım, kaçta yatarsın yatsın gece uykusu 9 saat sürüyor. 22.30’da yattı diyelim, sabah 7.30’da ayakta. Şöyle bi 11-12 saat uyumadı hiç deliksiz.

bu aralar normali şu şekilde:
sabah 7-7.30 arası uyanma
öğlen 13 gibi uyku
Max 15.00 gibi Uyanma (genelde 1-1.5 saat uyutuyorum)
gece 22.30’da uyuma.

mesela buna göre dersin ki 14.30’da öğlen uykusundan kalkan çocuk en geç 21’de uyur di mi? Aaaaaassssslllaaa. Uyanık kaldığı süre 9-10 saati buluyor.

dün öğlen uykusundan 15.30’da kalkmış, ben işteydim, akşam da gece uykusu geldi diye girdim odaya. Uyuması 00.30 oldu. Ben de çok yorgundum, sabah ellemedim hiç. 9.30’da kendiliğinden kalktı.

Oof çok zormuş gercekten

Merhaba hanımlar buralar çok sessiz kaldı . Arada bakıyorum yazan var mı diye . Bebisler nasıl? Hastalık dönemi mağlum umarım hasta olan bebisimiz yoktur .
Biz yaklaşık 10 gündür günde 3 kez emme düzenine geçtik . Bu arada geceleri hala uyanmaya devam ediyor 1 veya 2 kez kalkıyor ama mizirdanip tekrar uyuyor. Ben bu düzenden çok mutluyum açıkçası. Emzirdigim zamanlar çok yorgun uyaniyordum çocuk resmen içimi çekiyormuş . Şimdi sabahları saat 6 da kalkmama rağmen çok dinç ve mutluyum . Gözlemlerime göre oğlumda çok mutlu . Arada meme filan diyor ama süt gelsin emzircem diyince bırakıyor. Onun dışında yemesi düzeldi diyebilirim . En azından artık acıkınca meme değil mama diyor yani memeyi azaltmak isteyen varsa bende tavsiye hiç beklemeyin :)
Bu arada bebislerin dil gelişimleri nasıl biz tek kelimelerle devam ediyoruz . 2 yaşında kreşe başlatmak istiyorum yarım gün olacak zaten 5 gün veya haftanın 2 3 günü plabilir alışması için oğlumun uyum sağlamasina bağlı umarım oğlum uyum sağlar . Tecrübeli annelerden bu konuda yardım istiyorum . Kreş seçerken nelere dikkat etmemiz gerekir ?

Biz hastaydık ailecek. Yeni yeni geçti. Halal yenidopan dönemindeki gibi emiyor. Azaktmaya çalıştıkça daha çok düştü benimki. Salı günü doktor kontrole çağırdı kilosundan dolayı.dil gelişimi iyi 2 krlimeli hatta 3 kelimeli cümle kuruyor hatta eşim kilosu boyu çeneye gidiyor diyor. Akşama kadar sürekli muhabbet

Dil gelişimi aynı bizimde tek kelimelere devam. Emme gece gündüz tam gaz. 21 aylik olunca azaltarak keseyim diyorum son demleri duygusal davraniyorum. Ben bile üzülüyorum memeyi biŕakıcak olmasına.

Bizim gündüz sadece uyucağı zaman emiyo ama gece felaket gibi dakka başı özellikle sabaha karşı 4-5 ten sonra çok sık. Odasını ayırmayı düşünüyorum. Belki o şekilde 2 yaşına kadar bırakabiliriz ve biraz uyurum artık. Hamilelikten beri geceleri deliksiz uyumuyorum artık çıldırmal üzereyim. Uykusuzluk aşırı sinir yapıyor insan çok tahammülsüz oluyor. Onun dışında genelde tek kelime bizimde ama normal zaten. Ama cidden 18 ay itibari ile kelime haznesi çok arttı artık herşeyi söylüyo

Bizim yavru da hâlâ inatla bana baba diyor. Oysa ki anne demesini biliyor. Onun disinda bazi kelimeleri söylüyor. Basit olan iki kelimerlerde var. Altina yapinca da söylüyor. Bir iki kez tuvalete yapti. Sanirim biraz uğraşırsam bu işi kolay cözeriz.
Hafta da bir oyun grubu denedik ama pek ilgili degil. Daha cok dışarıda olmak istiyor. Kreşe 3 yas düsünüyorum.
Belki 2 bucuk ta olabilir duruma göre bakacagim.
Gecen haftan biz de hastaydik. O zaman meme ye iyice sarmisti. Benim icin uyudugu ve yemek yedigi sürece meme emmesinde sıkıntı görmüyorum.
Keyifini cikariyoruz.
Iki yaşında meme yi birakirmiyiz buna kendimi suan hic hazir görmüyorum acikcasi.
Birdaha bu duyguyu yaşayamyacagimi bildiğim icin sanirim.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…