2022 Mart Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    276
Kızlar nasilsiniz?
Benim yavru bir haftadır hasta.
Kuzumun bir haftadır atesi var. Öksürük burun akıntısı.
Ateş düşürücü başka birsey vermediler.
Ccocuk qrtik ilaç görünce çığlık atiyor.
Simdi yine doktora geldik. Bakalım ne yapacak.

Çok geçmiş olsun canım. Bizimki de yeni yeni iyileşti Sayılır.

Çok geçmiş olsun, mevsim geçişinden hepimiz nasibimizi alıyoruz sanırım. Kimle konuşsam hasta

Herkese cok gecmis olsun ben de bu hastalik doneminde kreş arastirmasina basladim. Malum genelde 3, bazilari da 2 yasinda aliyor ama 20 aylik icin kres bulmak cok zor. Sizlerden krese baslayan oldu mu? Nasil gidiyor ne dusunuyorsunuz

Herkese cok gecmis olsun ben de bu hastalik doneminde kreş arastirmasina basladim. Malum genelde 3, bazilari da 2 yasinda aliyor ama 20 aylik icin kres bulmak cok zor. Sizlerden krese baslayan oldu mu? Nasil gidiyor ne dusunuyorsunuz
Biz oyun grubu denedik. Ama hiç ilgisini çekmedi.
Iki buçuk yaşından önce kesinlikle kreşi düşünmüyorum.
Çalışma zorunlugu varsa tabi o zaman işler değişiyor.

Biz de 2 yaşında yarı zamanlı veya haftanın bir kaç günü başlamayı düşünüyoruz. Yavaştan alışması için. 2 yaşından önce kreş bulmak zor evet hatta bir çok yer tuvalet eğitimini tamamlamış çocuk istiyor .
Biz yavaştan tuvalet eğitimine başladık. Zaten her çiş ve kakası geldiğinde eliyle gosterip çiş veya kaka diyordu . Bende lazımlığa oturttup . Bazen kaka var mı diyorum kafasını salliuor mesela lazimliga oturtuyorum arada yapıyor arada yapmiyor öyle kafamıza göre takılıyor . Amacım şimdilik sadece farkındalık kazanması inşallah 2 yaşına kadar hallederiz .

Ay ne güzel ya. Bizde o kadar ilerleme yok sanki… Benim oğlan tuvaletle ilgili 2 şey yaptı geçenlerde dikkatimi çeken: bi gün kakası geldi anladım, lazımlığa ottuttum ama yapmadı tabii, biliyordum yapmayacağını neyse ben mutfağa geçtim o da lazımlığa oturmuş giyinik, çişşş çişşşş diyordu 5-6 aydır lazımlık salonda duruyor. Ben gelip gidip buraya çiş yapıcaz filan diyorum. Kendiliğinden oturması hoşuma gitti. ikincisi de dün kaka yaptı normal bezine, daha önceden diyordum oğlum kaka yapınca kaka de diye. Baktım koridorda dolaşyor kaka kaka diyerek kendince haber veriyor kakasını onun haricinde tuvalet çok ilgisini çekiyor. çöp atıyoruz sürekli çöpe, sifonu çekmek çok hoşuna gidiyor Filan. Geçenlerde ben yatak odasındayken baktım sifon sesi geldi, koştum ama artık ne attı da gitti göremedim

Merhaba neden kreş düşünüyorsunuz çalışıyor musunuz.henüz çok erken geliyor bana yas itibariyle.ama çalışıyorsanız o ayrı tabi

Çok erken değil mi.Henüz kendilerini bile ifade edemiyolar.Allah korusun öğretmen ters davransa bunu anlıcak yada anlatıcak yasta değiller.yada okulda arkafasıyla sorun yasada ki illaki yasayacak nasıl emin olacaksınız orda çocuğun iyi olduğundan.benim bi tanıdığım 2 buçuk yasında vermişti bütün gün orda çocuk.çocuğun koku kırıldı sözde çocuk düşmüş .ama bilemiyorum ki gerceğini.gercek çıkmadı bi türlü kaldı öylece.yineee sizin fikriniz tabi.

Herkesin aile dinamikleri farklı. Çalışıyorum ve tanımadığım bir bakiciya bırakmak istemiyorum . Bakıcılarda bi anlaşıyosun 1 2 ay sonra burun kıvırıyor. Ya ücreti artırmaya calisiyor ya da kocam istemiyor diyip bırakıyor. Ayrıca yarim gün kalacak yaklaşık 4 saat

Ben bu Eylül'de okula başlayacaktım yani çalışmaya ama asla ayrılmayı gözüm yemedi. Birde diş dönemiydi, bezsiz olsa direk okula verir bende işe giderdim ancak bütün gun evde gerçekten zor olacaktı onun için anane babanne ile. Oyun grubuna yaklaşık üç aydır gidiyoruz haftada iki gün birer saat ve çok faydasını gördüm. Keşke daha uzun olsa ve ebeveynsiz olsa
Artık gelecek yaza bezi halledip Eylül'de yarım günden başlarız okula, isterse tam da kalır bakalım kendi karar verir. Ama kesinlikle yaşıtları ile okulda kreşte oyun grubunda artık neresiyse olması taraftarıyım.

Toplu alinti yapmayi bilmedigim icin direkt yazayim biz bu hafta gelisim degerlendirmesi icin psikiyatriste gittik, bir de regulasyon sorunumuz vardi. Kriz anlarinda cok zorlaniyoruz, erken iki yas sendromu mu cocugun genel mizaci mi bir cozumleme ihtiyacimiz vardi. Psikiyatristin cok bir faydasini gormedik bu konuda ama cok hareketli, merakli ve gelisimi onde bir cocuk, ben kreş oneririm dedi. Olmazsa oyun ablasi veya bakici olsun ki siz de kendi kimliginizden cok uzaklasmayin diye akil verdi. Hepsi zaten farkinda oldugum seyler. Ben bakicinin bizim kizi disipline edebilecegine guvenmiyorum, ona kollektif bir ortam gerekiyor. O yuzden tercihim kreş olacak. Bir kreşle gorusme yaptik, ayi kucuk oldugu icin kabul ettirmek zor oluyor, genelde 24 ayda diretiyorlar ama iceride biraz zaman gecirdi, hocalar degerlendirdi. Gelecek ay gunde 2 saat olmak uzere bir baslangic yapicaz. Umarim isler yolunda gider.

Ne guzel ya, biz de yazin lazimlik denemistik bezden cok rahatsiz oldugu icin ama bebekleri ve pelus oyuncaklari oturtuyordu ona arada alti acik kalinca da etrafa yapti, annanesi cok azimliydi tuvalert isine ama yatti o is bizim icin simdilik. O zaman siz 2 yasta kesin halletmis olursunuz. Bez de bi yerde rahatlik aslinda. Disarida cok vakit geciren insan icin tuvalet aramak da zor ben biraz cumle kurmaya baslasin oyle baslarim tuvalet iletisimine. Bi kitapta okumustum, tuvalet eğitimine bebegin hazir olmasi icin kendi kendine merdiven cikmasi, alt giysisini kendi giyme becerisine sahip olmasi gerekir diye ama cok erken yasta da bezi birakan bebeler var, istisnalar kaideyi bozmuyor

Aynen bu konularda bebeğine göre davranmak gerekiyor .

Yok be bizimki de hazır değil bence. Merdiven kısmı tamam, eşofmanını çıkarmaya çalışıyor ama henüz giyme yok.

Anladım tabi çalışıyosanız mecbur tabi.

Çok geçmiş olsun, kimi duysam hasta bu aralar zaten. Aylardır girmiyodum herkes ne yapıyor bi bakayım dedim :)

Çok zor olmuyo aslında umumi tuvaletlerde hallediyoruz şipşak :) Ben Tuvalet İletişimi uyguluyordum doğduğundan beri 2. Ay itibariyle de yıkanabilir beze geçmiştik 16 aylıkken tamamen bıraktı bezi haber vermeye başladı

Oo masallah ben parkta portatif lazimlik kullanan bi anne gormustum, icine poset koyup yaptirmisti. O yola girince caresi bulunuyordur mutlaka.

Kızlar suluk tavsiyesi istiyorum. Damlatmayan. Yeni bi bebek cantası aldım suluk gözü yok. Onun icin yan yatsada damlatmayan birsey lazım

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…