2022 Mart Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    276
Menenjitlerin son dozu olacak, ay olmayacak mı yoksa ben mi yanlış biliyorum ya. Yoo olacak sanki kafam durdu. Sağlık ocağına gideceğiz bu hafta ordaki aşılar olacak. Özelde yok muydu ya
Menenjiti bitirdiK biz 13’te mi 15’te mi ne 🤔 Özel yok sanki bu ay kuzum. Biz bu hafta gittik ama bebito hasta diye aşı yapmadılar. Muayene olup döndük, O yüzden tam bilmiyorum hangileri var diye

Menenjitlerin son dozu olacak, ay olmayacak mı yoksa ben mi yanlış biliyorum ya. Yoo olacak sanki kafam durdu. Sağlık ocağına gideceğiz bu hafta ordaki aşılar olacak. Özelde yok muydu ya
Evet bizde 18. Aydayız son menenjiti olacağız haftaya güncel fiyatı bilemiyorum ama bundan baska özel aşı kalmadı ☺️

Bizim menenjit böyleymiş:
BF950260-FF2F-4F27-948A-008595E990DB.png

Bizim menenjitler de bitti . Ama herkesin doz ayarlaması farklı. Biz 13 aylıkken 2 menenjit asisina 2800 vermiştik sanırım. Şimdi ne kadar oldu bilmiyorum

Selam kızlar bizde tatilden döndük çok dertliyim. Rutin ev işlerine dönüş başladı ah tatil ne güzeldi. Yemek yapma derdi yok. Çamaşır bulaşık yok😂😂 ama aşkım oğlum 35555 çeşit yemekten tek bişey sürmedi ağzına şaka gibiydi tüm tatilde meme meme çıldırdım. Tatile gitmeden en azından gündüz düzene girmiştik. Sadece öğle uykusunda emziriyodum. Bakalım inşallah yeniden o düzene dönebiliriz. Gündüzü ayarlarsam geceyi de kademeli azaltmaya geçicem bende. Çünkü cidden emzirmekten bıkma geliyo insana. Emdikçe de yemiyorlar zaten bu da bi gerçek. 3 ayda 350 gr almış şaka gibi o da ayıp olmasın diye heralde sağolsun🙈🙈 boyu baya artmış diye doktor gelişimi iyi dedi takılmadı kiloya

Bi de mesela benim oğlum günde 3 öğün şeklinde beslenmiyor. Yani şöyle ki azar azar yediği için ben sık sık bişeyler veriyorum yoksa direk meme diye geliyo yapışıyo. Mesela kahvaltıda yumurtadan başka bişey yemiyo. Ben yanında meyve de veriyorum gibi. İşte 1 saatin sonra meme diyo o zaman gidiyorum başka bişey veriyorum. Öğle uykusuna kadar meme yok diyorum. Yelteniyor ama oyalıyorum. Hamurlarıyla oynuyoruz yemek yapmıyoruz ev temizliyoruz ne bileyim kitap oku geçiyo gündüz ama gece zor oluyo işte 30 defa kalkıyo bakalım onu da azaltıp komple kesmeyi düşünüyorum zaten 2 yaşlarına da pek bi zaman kalmadı

Selam kızlar bizde tatilden döndük çok dertliyim. Rutin ev işlerine dönüş başladı ah tatil ne güzeldi. Yemek yapma derdi yok. Çamaşır bulaşık yok😂😂 ama aşkım oğlum 35555 çeşit yemekten tek bişey sürmedi ağzına şaka gibiydi tüm tatilde meme meme çıldırdım. Tatile gitmeden en azından gündüz düzene girmiştik. Sadece öğle uykusunda emziriyodum. Bakalım inşallah yeniden o düzene dönebiliriz. Gündüzü ayarlarsam geceyi de kademeli azaltmaya geçicem bende. Çünkü cidden emzirmekten bıkma geliyo insana. Emdikçe de yemiyorlar zaten bu da bi gerçek. 3 ayda 350 gr almış şaka gibi o da ayıp olmasın diye heralde sağolsun🙈🙈 boyu baya artmış diye doktor gelişimi iyi dedi takılmadı kiloya
Benim oĝlanda 3 aydır hiç kilo almadı . Daha doğrusu aldı ama hasta oldu diş çıkardığı derken aldıkları gitti
Ve dediğin gibi oturup adam akıllı yemek yemeyen bir çocuk 3 ana öğün 1 ara öğün
Onda da 1 kase yese seviniyorum . Mesela geçen hafta 3 diş birden çıkardı ne yemek yedi ne uyudu kabus gibi bir haftaydı 🤨 bende gündüzleri memeyi vermemeye çalışıyorum ama gündüz en az 3 kez emiyordur bazen çok daha fazlası😐

Benim oĝlanda 3 aydır hiç kilo almadı . Daha doğrusu aldı ama hasta oldu diş çıkardığı derken aldıkları gitti
Ve dediğin gibi oturup adam akıllı yemek yemeyen bir çocuk 3 ana öğün 1 ara öğün
Onda da 1 kase yese seviniyorum . Mesela geçen hafta 3 diş birden çıkardı ne yemek yedi ne uyudu kabus gibi bir haftaydı 🤨 bende gündüzleri memeyi vermemeye çalışıyorum ama gündüz en az 3 kez emiyordur bazen çok daha fazlası😐
Aynı senin bebişle benimki işte. Hatırlıyorum zaten önceki konuşmalardan. Gündüz vermeyince acıkıyor zaten yiyo. Ama mesela bugün 4 kere kaka yaptı. Yiyince de direk kaka olarak çıkarıyor hiç tutmuyo içindeki ki kilo alsın😂😂

3 ay da 350 gram iyi annesi.
Bebeler büyüdü artık. Kilo alimida yavaşladı.

Bugün aile hekimine gittik 18 ay kontrolü ve aşılar için. Kızım 83 cm 10.4 kg çıktı. Dişten çok verdi o da. Sürekli diş ağrıları ne iştah bıraktı ne keyif zaten. Ama buna da şükür. Olacak o kadar🌸

Yemekte zorlamıyorum ben hiç ama kendim yemek bulmakta aşırı zorlanıyorum ya. Sürekli aynı şeyleri yapiyormusum hissi gitmiyor bir türlü
Bizim de öyle. Mantı makarna pilav köfte patates kızartması. Tarhana çorbası. Çorbaya sebze de koyup püre yapıyorum.
4 yaşına kadar böyle oluyor. Sonra herseyi yiyorlar. Büyük kızımda öyleydi . İnsallah Buda öyle olur.

Yemek konusunu ben çok kasmıyorum ya. Biz ne yersek ondan yiyor. Zaten güneydoğuda yaşıyoruz doğru dürüst sebze yok. Bulduğumuzda görseniz çürük çarık . Genellikle yemekler et pilav ağırlıklı, sebzeleri de çorbalarda yapıyorum. Tabiki çoğu zaman yemiyor o zamanda farklı yemek yapmıyorum . Çalışıyorum açıkçası bir de bu konuda onun gönlünü yapmak için uğraşmak istemiyorum zaten genel olarak iştahsız bir çocuktu

Vala ben yemek konusunda çok becerikli değilimdir zaten döndür dur aynı yemekleri yaparım evlendiğimden beri o yüzden aynen devamkee😂😂 anneme kayınvalideme gidince başka çeşit görüyo çocuk ama o da benim yemeklerime akıllı olduğu için yemiyo vefakâr evladım benim 😂😂

BIz baya yemiyoruz zaten istahli deildi filimle filan yerdi simdi hic yemio ogunleri 3 4 tatli kaşığı yerse. Kahvaltıyı tamamen bırakti yemiyo kiy.ali yumurta yulafli omlet filan az az yasindan once oda yok. bugun mesela 3 4 kasık kıymalı sehriyeli tarhana çorbası yedi. Köfteden 1 cay kasigi anca, yarım paket çilekli yoğurt, yarım muz. Yatarken 3 4 kasık kasık mama asla yemiyodu sans eserei yedi kasik mamayi. Bide pipetli aptamil devam sutu varya gun icinde ondan yarım. Bu yemis bir gunu 🤷🏼‍♀️ anne sutu aliyo hala. Kilosu sutten goren yiyo saniyo. 18 ayda 13 kilo 86 cm di. Anne simdi 19.5 aylik 13 kilo hala. Kiloya hic takilmiyorum sut kilosu bu demir eksikligi var. Yemiyo

BIz baya yemiyoruz zaten istahli deildi filimle filan yerdi simdi hic yemio ogunleri 3 4 tatli kaşığı yerse. Kahvaltıyı tamamen bırakti yemiyo kiy.ali yumurta yulafli omlet filan az az yasindan once oda yok. bugun mesela 3 4 kasık kıymalı sehriyeli tarhana çorbası yedi. Köfteden 1 cay kasigi anca, yarım paket çilekli yoğurt, yarım muz. Yatarken 3 4 kasık kasık mama asla yemiyodu sans eserei yedi kasik mamayi. Bide pipetli aptamil devam sutu varya gun icinde ondan yarım. Bu yemis bir gunu 🤷🏼‍♀️ anne sutu aliyo hala. Kilosu sutten goren yiyo saniyo. 18 ayda 13 kilo 86 cm di. Anne simdi 19.5 aylik 13 kilo hala. Kiloya hic takilmiyorum sut kilosu bu demir eksikligi var. Yemiyo
Canım kilosu da boyu da baya fazla sütten bu kadar kilo alır mı artık ya. Benimki 10.350 gr çıktı 18 ay kontrolünde. Benimki de yemeyen bi bebek emiyo ama benim süt kilo yapmıyor çok uzun zamandır Ahahhaha😂😂

Biz de çarşamba günü aşıya gittik. Boyunu kilosunu ölçemedik asla durmadığı için ama 2 ay kadar önce 90 cm çıkmıştı. Kilosu da evde dijital tartıda 14 çıkıyor. Yeme içme konusunda asla kasmıyorum. hatta avm’ye her gittiğimizde -yerel bir dondurmacı var- dondurmalı supangle yiyoruz ikimiz, arada boş külah da kakalıyorum karnı doysun diye 😂 bir tek patlıcan ve bakla vermicem 2 yaşa kadar.

X