2022 Eylül Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    227
Çok geçmiş olsun. Benimde oğlum 22 sinde altıaylık olucak cumartesi günü sünnet oldu. İlk gün 3 kere kaka yaptı ama ishal gibi değildi. Sonrasında devam etmedi cok şükür. İlk 2 gün ara ara 37-38-38,5 ateşi oldu akşam ve gece calpol içti 3 saat arayla 2-3 kere düştü ateş. 3. Gün iyi geçti şükür keyfi iyiydi. Bence ishal önemli tekrar doktora gitmekte fayda var. Allah şifa versin inş

Çok geçmiş olsun eğrilik dediğiniz yukarı doğru mu kıvrık nasıl düzeltiyorlar birkaç kişiden daha duymuştum. Acaba diş mi çıkartıyor o zamanda ishal oluyorlar denk gelmiş olabilir mi

Merhaba kan ve alerji testini doktorunuz mu istedi biz öyle bişi yaptırmadık merak ettim
2.ayda ben istedim, 3 hafta diyete rağmen düzelme olmamış durumdaydı, başka bişey mi diye gittim, alerji testi de yapıldı kanda.
6 aylık olunca ek gıda zamanı diye belki geçmiştir vs diye düşünerek alerji uzmanına gittim ilk kez o da bu testleri istedi..

Kızlar diyet yapan var mı aranızda ben emzirme ya da süt sağdıktan sonra inanılmaz acıkıyorum günde kaç öğün yediğim belli değil artık ek gıdaya geçtiğimiz için zayıflamak istiyorum

Kızlar diyet yapan var mı aranızda ben emzirme ya da süt sağdıktan sonra inanılmaz acıkıyorum günde kaç öğün yediğim belli değil artık ek gıdaya geçtiğimiz için zayıflamak istiyorum
Ben 1 martta start verdim hem diyetisyen hem reformer. Şu ana kadar 2 kg verebildim pcos ve insülin direncim var çünkü yaza kadar eski kiloma ineceğim inşallah. Karnım baya indi sporla destekleyince

Çok teşekkür ederim. Bizde ateş olmadı hiç. İshal de 4.gün başladı acaba antibiyotik etkisi mi diye düşündük. Bugün takip edeceğiz. Devam ederse yatış verecek doktor. Pipisinde de içe kaçma durumu oldu doktor olabilir normal dedi. Keşke bebeler hasta olmasa

Ben çalışıyorum 3. Aydan beri, ilk gün zor oldu ama sonra alıştım. Çalışmak insana iyi geliyor hiç korkmayın. Tabi yoruluyorsunuz, beyninin bin parçaya bölünüp akıyor ama ben memnunum.

Çok geçmiş olsun eğrilik dediğiniz yukarı doğru mu kıvrık nasıl düzeltiyorlar birkaç kişiden daha duymuştum. Acaba diş mi çıkartıyor o zamanda ishal oluyorlar denk gelmiş olabilir mi
Çok teşekkür ederim. Eğrilik hem biraz sola doğruydu mesela bezinde hep bu sebepten sol tarafta taşma oluyordu. Hemde uç kısmı baston gibiydi öne doğru. 3.ayında sünnet ettirmek için cerraha gittiğimizde bunları düzeltmek için küçük olduğunu 6.ayında gelmemizi söylemişti. 20.000 verdik bu işlemlere. Canı sağolsun yavrumun. Ama iştahsızlığı da var ishalle beraber. Yani o kadar para verince çocuğumun da bitkinliğini görünce üzüldüm kuzuma. Bide akşam kan aldılar serum takıldı damar yolu açıldı. Normalde ağlamam böyle şeylere mecbur olması gerektiğini bilirim mantık yönünden bakarım. Ama artık dayanamadım o ağlarken çektiği acıyı kalbimde hissettim.
Önceki yorumlarınız da okumuştum sanırım diş dolayısı ile sizin bebeğinizde de iştahsızlık vardı. Oğluma da motilium verdi doktor. Normalde de pek iştahlı bir bebek değil zaten iki gündür iyice gitti iştahı. Dişle ilgili de bişe demedi doktor. Herhangi bir kabarıklık falan yok ama emziniğinin sert kısmını inanılmaz derecede damaklarına sürtüyor. İnşallah diş dolayısı ile böyledir.
O iştahsızlık olunca bende yiyemiyorum hiç bişe. Dün tüm günü bir gofretle bitirdim. Anne olmak hem çok güzel hem çok zor.. Hepimizin bebeklerine sağlık diliyorum.

Daldan dala atlamış olabilirim. Konu bebito olunca her noktasını konuşmak istiyor insan

Ben 3.ayından beri çalışıyorum. Ben direkt bakıcıya bıraktım. Hatta bakıcının evine götürüyorum. İş yerim ile bakıcının evi 10 metre. İstediğim zaman gidip görüyorum.
Biz çok erken başladığımız için bakıcıyı ya benden çok severse diye düşünüyordum hep. Kıskanıyordum içten içe. Ama bakıcı hanımda güzel ilgilenip gözüm arkada kalmayınca o duygulardan arındım. İşe başlamak bana çooook ama çooook iyi geldi. Evde Pijamamı çıkaracak vakit bulamıyordum. Saçım başım darmadağınık geziyordum. Şimdi daha düzenli herşey. İşe gidince dinleniyorum diyebilirim. En azından çayım kahvem önüme geliyor. Annenin sosyalleşmesi, birileriyle sohbet etmesi, işine adapte olması; bebeğine, eşine, evine karşı daha pozitif yapıyor diye düşünüyorum.
Şimdiden kolaylıklar diliyorum

Yaa kıyamam büyük bir operasyon olmuş annesi iştahsızlığı normal bence vücudu huzursuzken yemek istemiyorlar genelde. İshali bilemiyorum umarım düzelir en kısa sürede bizde pek iştahlı değildik mamayı yemek istemezdi ek gıdayı sevdi ama dişten dolayı yine gitti iştahı. Şurupta daha etki etmedi bence henüz bir iştah açılması yok. Cumartesiden beri günde 3 defa kullanıyoruz. Dünden beri zorlamıyorum istediği kadar yiyiyor ne o ağlıyor ne ben üzülüp kızıyorum. Yoksa zorlayınca çok ağlıyor. Bizim yemeklerden yiyiyor biz yerken hoşuna gidiyor. Dişleri kaşınıyordur bizimkide öyle ters sokuyordu ağzına emziği diş kaşıyordu şükür biri patladı çıktı diğerininde yarısı patlamış

Anladım inş bebiş düzelir hemencik. Antibiyotik olabilir büyük ihtimalle.Vallahi şu sünnet olayı cocuk ağladıkça 2 gün benim içlerim acıdı. 3. Ve 4. Gün bay iyi oldu moral oldu şükür. Bizimde inş sünnette bir sıkıntı cıkmaz artık cıkmasın yaa inş valla çocuğum gerildi iyice tam keyfi yen gelmeye başladı çünkü. Bir hafta sonra kontrolü var inş her şey yolundadır hasta olmasın bebeler meleklerimiz

Doktoru ile görüştüm şimdi tekrardan kaka rengi nasıl dedi normal sarı dedim. Koku var mı yok dedim. Kusma var mı şuan dedi yok dedim. Testleri de temiz üşütmüş olma ihtimali çok yüksek dedi. Ameliyathaneden çıktığında titriyordu. Hemşirelere neden titriyor üşüyor mu dedim. Getirirken biraz üşümüş olabilir Ameliyathanede ufo açıktı dedi. Resmen çocuğu üşüttüler. Ben sezeryandan çıkınca üşütmüştüm 2 ay geçmemişti öksürüğüm. Biz bile etkilenirken çocuğu düşünemiyorum.

Bebeğinizin de iştahı inşallah düzelir. Yemeyen çocuk gerçekten çok zormuş

İnşallah yolundadır herşey

Aaa dikkatsizliğe bak ya küçücük bebek nasıl üşütürler yazık ya hiç umursamıyorlar düşünmüyorlar karşısındaki büyük yetişkin değil. Toparlar birkaç güne inşallah

Ahh sorma yesin diye türlü türlü şarkılar oyunlar neyseki bir şekilde kandırıp tıkıyorum ağzına.

Kızlar selaam. Ben de çalışmaya başladım. 3 gün home office, bir gün süt izni nedeniyle off, birGün de ofiste olacağım. Ofiste olacağım gün annem bakacak, home office günleri de ben anneme gidiyorum. Annem yarım gün yardımcı tuttu, bu şekilde idare edeceğiz. 7 ay ne kadar çabuk geçti, bebeklerimiz de toparlak oldular artık. Hey gidi yaa daha dün gibi hamile kalmak imkansiz gibi geliyordu masallah hepimize

Kizlar bebegim emmemeye başladi sadece sabahlari uykuluyken gösum doluyken iciyor.memeye getirince agliyor kalkmak istiyor.sutumu sagiyorum bazen 10ml cikiyor

Selam teyzelerimmm 6.aylik fotosu gelsin benden
Kızlar bebeği yumurta sevmeyip de karışım olarak veren var mı yumurta veriyorum geri çıkarıyor onun dışında herşeyi sevdi bide günlük kaç öğün olarak veriyorsunuz

Eklentiler

• IMG_20230322_123858.jpg
    86,6 KB · Görüntüleme: 70

Çalışmak insana iyi geliyor kesinlikle, 6 ay oldu bile
hala regl olmayan var mı?
Ben olmadım aktif emziriyorum.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…