2022 Aralık Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• kız

OY: 132 47,5%
  • erkek

OY: 137 49,3%
  • ikiz kız

OY: 3 1,1%
  • ikiz erkek

• ikiz kız/erkek

• üçüz/çoğul

OY: 0 0,0%

• Ankete Katılan
    278
Yok yok oyle bakma bu is kurala gore degil cocugun huyuna suyuna gore gidiyo bende oyle yapiyorum bazen sirf emerek gecirmek istiyo gunu napiyim zorla acamiyorum agzini.bende akisina biraktim illa alisacak

Bizim gece saat basi uyaniyor bi cozemedik su isi ya haliyle geceler yalan oluyo duzen karisiyo gunduzu etkiliyo gece memede cok kalinca sabah kahvalti biraz mizmizlikla geciyo

Bizim gece saat basi uyaniyor bi cozemedik su isi ya haliyle geceler yalan oluyo duzen karisiyo gunduzu etkiliyo gece memede cok kalinca sabah kahvalti biraz mizmizlikla geciyo
Benim gece sanki yetmiyor sütüm. öyle hssettiğimde biraz mama da veriyorum artık. benim oğlum ilk uykusunda biraz uyuyor. sonra belirsiz. bazen 3 saat uyuduğu da oluyor ama çoğu zaman 1.5-2 saatte bir kalkıyor. bu bile beni bitirdi. saat başını düşünemiyorum

Ben 9 aydir böyleyim asagi yukari

Düzeniniz bence çok güzel oturmuş canım
Ben bi oturtamadım çok verirsem mamayı ya da anne sütünü almıyor ne yapacağımı şaşırdım
Mızmızlıkta çoook fena

Al benden de o kadar butun gun cocugu besliyomusum gibi geliyor ona ragmen ek gida olarak iki ogun anca yiyodur o kadar cok verenler ya tadimliktir ya da sut/mama miktarinin azalmama ihtimali yok diye dusunuyorum. Bazi doktorlar sute oncelik vermiyor ama ben dogru bulmuyorum. Bir de benimki gece kalkip yemeyi sevmiyor maksimum bir kere kalkar o yuzden gunduz ek gida vereyim gece mama icsin gibi bir durum da olmuyor

Biz 2 ana 1 ara ögun olarak ilerliyoruz 6.30 da kalkiyor 8 gibi kahvalti yumurta bazen omlet peynir pekmez ceviz
9.30 10 gibi azcik emerek uyuyoruz uyaninca emzriyorum bazen istiyor bazen istemiyor
13.00 gibi meyveli yogurt, muhallebi yada tahilli karisinlardab yiyoruz
15.00 gibi 2.uykumuzu yapiyoruz uyumadan emiyoruz uyanincada 17.30 18.00 gibo corba yada sebze yemegi yiyoruz
Gecede 20.30da emziriyorum uyuyor bazende mama veriyorum gecede en az 3 kere uyanip emiyor

Aynisi benim oglum sol üst dis geliyor bizimde iyice belirginlesti uykusunda aglayarak uyaniyor sakinlesmiyor eline gecen herseyi isiriyor ben ve kendisi dahil önumuzdemi hafta asimizi olacagiz bizde korkuyorum

Arkadaslar oglum uyurken ustunu örtturmuyor uyku tulumu almak istiyorum hic bildigim bir konu degil tog filan kullananlar yazabilir mi birde onerdiginiz marka var mi

Kızlar merhaba. Oğlum 9 ayını yeni doldurdu. Son 1 haftadır çok huysuz. Sürekli ağlayıp kendini geriye doğru atıyor. Özellikle bugün sebepsiz yere ağladı defalarca. 9. Ay kızamık aşısı yaptırdık bir de tuzu biberi oldu. Ağzını da açmıyor ek gıda falan geçtim biraz şurup vereyim dedim aşı ağrı sızı yapmasın ona bile ağız kilitli. Kaç gecedir böyle krizler ve uykuya dalarken sorunlar yaşıyoruz.
son olarak bugün kucağımda emzirirken uyudu. Bir anda irkildi sıçradı ve ağlamaya başladı. Neden korktuğunu anlamadım. İşe de başladım ama son 5 gündür maksimum 4 saat ayrı kaldı benden. 2 gün de babası vardı yanında hani bu kadar etkilenmiş olabilir mi sizce?

Arkadaşlar kasık ağrısı olmadan gebeliği devam eden varmı şuan gebeyim Çok ŞÜKÜR fakat aman aman kasık ağrım olmuyor normalmi acaba

Sabah 6 da ayaktayız.anne sütü içip 7 gibi yatıyor.8 gibi kalkınca 8.30 gibi kahvaltı veriyorum.üzerine anne süt teklif ediyorum.50 cc bile olsa içiyor.sonra öğlen net bi saati yok 12-1 gibi öğle yemeği veriyorum.sebze veya etli bi yemek ne varsa.ya da çorba.üzerine yine anne sütü teklif ediyorum içiyor biraz.sonra 4 gibi falan sadece anne sütü veriyorum 100 cc. Yerse meyve ya da hipp organik bisküvi var anne sütünde ezip veriyorum.sonra 7 gibi akşam yemeği yatmadan da süt veriyorum.gece de yine 3-4 saatte bi uyanıp süt istiyor.biz böyle ilerliyoruz.doktor 3 ana öğün 1 ara öğün dedi.ben ana öğünlere dikkat ediyorum ama ara öğün bazen veremediğim oluyor.her öğün sonrası da anne sütü veriyorum. İçtiği kadar içiyor.bazen öğünü beğenmiyor çünkü aç kalmasın diye.bazen de yemeği bitirse bile sütten illaki istiyor

Arkadaslar oglum uyurken ustunu örtturmuyor uyku tulumu almak istiyorum hic bildigim bir konu degil tog filan kullananlar yazabilir mi birde onerdiginiz marka var mi
E bebekten çift katlı kollu tulum kullanıyorum canım. İnce ve kalın 2 çeşit gelmiş yeni. Gecen kışda kullandım. Soldaki daha kalın bu sezonun ürünleri. Ben 2 yaş aldım seneyede giysin diye. İçine sadece zıbın giydiriliyor.

Eklentiler

• IMG_20230821_232632.jpg
    171,4 KB · Görüntüleme: 56
Canım aynısını yaşıyoruz. Gene atak şeysi heralde sakinleşmiyor. Uyutanıyorum bile direniyor. Mamayı çok az içiyor. Çıldırmış gibi.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…