2022 Aralık Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• kız

OY: 132 47,5%
  • erkek

OY: 137 49,3%
  • ikiz kız

OY: 3 1,1%
  • ikiz erkek

• ikiz kız/erkek

• üçüz/çoğul

OY: 0 0,0%

• Ankete Katılan
    278
Amin canım Allah razı olsun sanada kolaylık diliyorum 🤲 Okulda sağamam teneffüs yok wc ye bile gidemiyorum yardımcım yok çocukları yalnız bırakamıyorum. Geceleri sağıp ne çıkarsa onu birakicam artık. Belki süt yok diye ek gıdayı daha çok yer yaşayıp göreceğiz 🤲
Doğru ya sizin öyle bi dezavantajınız var. Halledersin bir şekilde. Benim ilk gün fena geçmedi. 4 saate yakın kaldım okulda fazla mızmızlanmamış. Uykusu geldiğinde biraz huysuzluk yapmış ama sonra 1 saat 10 dk kadar uyuyabilmiş. Biberonla bıraktığım sütü istememiş. Belki süte ihtiyaç kalmaz. Bakalım.
Ay kızlar
Bugün benim ufak çaplı bir sinir krizi geçirdiğim bi gün oldu
Okadar çaresi hissettimki kendimi
8.ay atağındayız
Ve malesef hiç durmuyor
Sürekli mızır mızır mızırdanıyor
Aşırı huysuz
Uyanık kaldığı süre boyunca ne şaklabanlık yapacağımı şaşırıyorum
Bugün ek gıdasını hazırlarken çıldırttı beni
Güzelce mama sandalyesine oturtuyorum önüne oyuncak koyuyorum beni izlesin diye konuşuyorum her yaptığımı anlata anlata göstere göstere
Yok Allah yok durmuyor
Mızır mızır allahım çıldırdım
Dedim ne istiyosun neeeee
O an gerçekten o ses bazen insanın en büyük aınavı oluyor mızırdanış sesi
Ağlaya ağlaya zor hazırladım
Yedirdim sonra yine aynı
Hiçbirşeyden memnun edemiyorum
Daha atağın bitmesine de 15 gün varmış
Allahım geçermi bu günler
Biz de huzura kavuşurmuyuz be analar🙈🤗
Canım sakin ol. Ben de böyle günleri çok yaşadım. Biraz kendimizi kontrol edemediğimiz zamanlar oluyor üzülme. Tavsiye verebilecek durumdayım bilmem ama bebekle inatlaşmak en büyük hatamız. O an mızmızlanıyorsa bizim inatla susmasını beklememizle susmuyorlar. Bırak işini gücünü kapat ocağı al kucağına gezdir sakinleşsin sonra yine devam edersin. Böyle böyle büyüyecekler♥️

Doğru ya sizin öyle bi dezavantajınız var. Halledersin bir şekilde. Benim ilk gün fena geçmedi. 4 saate yakın kaldım okulda fazla mızmızlanmamış. Uykusu geldiğinde biraz huysuzluk yapmış ama sonra 1 saat 10 dk kadar uyuyabilmiş. Biberonla bıraktığım sütü istememiş. Belki süte ihtiyaç kalmaz. Bakalım.
İlk günün iyi geçmesine çok sevindim canım ben pazartesi başlayacağım bakalım inşallah bizimde güzel geçer

Hayırlı geceler diliyorum hanımlar..
Benim kızım da uzun süredir hep mızmız, hep ağlıyor ,hep huzursuz.bugunler de geçecek diye avunurken c.tesi günü rutin kontrolümüze gittik.Dr.bey gelişimi yavaşlamış,baş ölcüsü iyi ancak boy ve kilo geride dedi ve tahlil istedi .mutlaka değerleri düşük gelecek dedi.ve gerçekten demir ve b12 mız çok düşük geldi.hemen b12 iğnesi başladık.
Yani demem o ki eğer huysuzluk hiç geçmeden devam ediyorsa ,huzursuzluk atak matrak dinlemiyorsa siz de bir baktirin derim ,acižâne:)

Ay kızlar
Bugün benim ufak çaplı bir sinir krizi geçirdiğim bi gün oldu
Okadar çaresi hissettimki kendimi
8.ay atağındayız
Ve malesef hiç durmuyor
Sürekli mızır mızır mızırdanıyor
Aşırı huysuz
Uyanık kaldığı süre boyunca ne şaklabanlık yapacağımı şaşırıyorum
Bugün ek gıdasını hazırlarken çıldırttı beni
Güzelce mama sandalyesine oturtuyorum önüne oyuncak koyuyorum beni izlesin diye konuşuyorum her yaptığımı anlata anlata göstere göstere
Yok Allah yok durmuyor
Mızır mızır allahım çıldırdım
Dedim ne istiyosun neeeee
O an gerçekten o ses bazen insanın en büyük aınavı oluyor mızırdanış sesi
Ağlaya ağlaya zor hazırladım
Yedirdim sonra yine aynı
Hiçbirşeyden memnun edemiyorum
Daha atağın bitmesine de 15 gün varmış
Allahım geçermi bu günler
Biz de huzura kavuşurmuyuz be analar🙈🤗
En güzel günlerin tadını çikar 🤣 az önce 5 buçuk yaşındaki oğlunu oklava ile dövecektım ciddi ciddi o derece sınırlendırdi benı.

Kızlar desteksiz oturma falan tamam ama artık ayağa kalkmaya çalışıyor beniim Minikler ve pat pat düşüyorlar arkasına yastık gezdiriyorum ama yerinde durmadığı gibi en ufak dalmamda arkasına doğru düşüyor oturduğu yerden başının arkasını vuruyor ayy napicaz böyle hali kalın yerler parke ama yinede canım sıkılıyor

Kızlar desteksiz oturma falan tamam ama artık ayağa kalkmaya çalışıyor beniim Minikler ve pat pat düşüyorlar arkasına yastık gezdiriyorum ama yerinde durmadığı gibi en ufak dalmamda arkasına doğru düşüyor oturduğu yerden başının arkasını vuruyor ayy napicaz böyle hali kalın yerler parke ama yinede canım sıkılıyor
Sürekli kollayacağız başka çaremiz yok canım.

Kizlar disler ne alemde bizim alt 2 dis cikti ustteki zorluyo simdi gece gündüz ayaktayiz hep agliyo huysuz biseyde yemiyo agzini acamiyoruz tatile gittik geldik bide hasta oldu ateslendi iyice huyu suyu degisti cocugun sizin bidiklar ne durumda

Benimki 1 haftadır sürekli mızmız.herşeyi deniyorum yine de mızırdanması bitmiyor.ne yapacağımı şaşırıyorum.sakin gülücükler atan bebeğim gitti.huysuz sürekli memnuniyetsiz bi bebek geldi.huyu suyu değişmemiştir inşallah düzelir.9 aydır en zor günlerimizi geçiriyoruz

Canım sakin ol. Ben de böyle günleri çok yaşadım. Biraz kendimizi kontrol edemediğimiz zamanlar oluyor üzülme. Tavsiye verebilecek durumdayım bilmem ama bebekle inatlaşmak en büyük hatamız. O an mızmızlanıyorsa bizim inatla susmasını beklememizle susmuyorlar. Bırak işini gücünü kapat ocağı al kucağına gezdir sakinleşsin sonra yine devam edersin. Böyle böyle büyüyecekler♥️
Canım🌸🤗mesajın öyle iyi geldiki
Doğru diyorsun
İç dünyamızda sussun diye beklentiye girdikçe enerjimiz onlara da geçiyor ve asla durmuyorlar
Söylediğini yapacağım canım çok teşekkür ederim içimi ferahlattığın için🤗
Hayırlı geceler diliyorum hanımlar..
Benim kızım da uzun süredir hep mızmız, hep ağlıyor ,hep huzursuz.bugunler de geçecek diye avunurken c.tesi günü rutin kontrolümüze gittik.Dr.bey gelişimi yavaşlamış,baş ölcüsü iyi ancak boy ve kilo geride dedi ve tahlil istedi .mutlaka değerleri düşük gelecek dedi.ve gerçekten demir ve b12 mız çok düşük geldi.hemen b12 iğnesi başladık.
Yani demem o ki eğer huysuzluk hiç geçmeden devam ediyorsa ,huzursuzluk atak matrak dinlemiyorsa siz de bir baktirin derim ,acižâne:)
Bizim kontrolümüzde henüz bu mızırdanmalar başlamamıştı huysuzluklar yoktu bi 20 gün oldu kontrol olalı gelişim iyiydi aslında
muhtemelen bir sonraki gittiğimizde 9.ay kan alımı olacak orda mutlaka bakılır çok teşekkürler canım bu farkındalıkta olmak gerek bazen sebep sağlık sorunu da olabiliyor haklısın
En güzel günlerin tadını çikar 🤣 az önce 5 buçuk yaşındaki oğlunu oklava ile dövecektım ciddi ciddi o derece sınırlendırdi benı.
Ve bu en güzel günlerin diyen tatlış anne beni korkuttun şuan😃büyüdükçe akıllanmayacakmı bunlar🙈😅
Benimki 1 haftadır sürekli mızmız.herşeyi deniyorum yine de mızırdanması bitmiyor.ne yapacağımı şaşırıyorum.sakin gülücükler atan bebeğim gitti.huysuz sürekli memnuniyetsiz bi bebek geldi.huyu suyu değişmemiştir inşallah düzelir.9 aydır en zor günlerimizi geçiriyoruz
Canım doğum tarihlerimiz çok yakındı hatırlıyorum
Muhtemelen atak haftasındasınız
Doğması gereken tarihe göre netten hesaplama var bak mutlaka
28 gün süren ve kalıcı olmayan bir huysuzluk atağı merak etme🙈
Bizim yarısı geçti kaldı bir okadar daha😃
Sabır😅

Bizimki de öyle. Asla memnun olmuyor. Yemek yemeyi sevdiği halde bir anda kafayı geri çekip sandalyesine vuruyor ağlamalar çığlıklar. Bir şey yediği zaman ona bakarsak çıldırıyor atıyoe elimden yiyeceğini. Değişik. Çözemedim bu çocuğu anası gibi cins benimki sanırım😅😅

Kizlar disler ne alemde bizim alt 2 dis cikti ustteki zorluyo simdi gece gündüz ayaktayiz hep agliyo huysuz biseyde yemiyo agzini acamiyoruz tatile gittik geldik bide hasta oldu ateslendi iyice huyu suyu degisti cocugun sizin bidiklar ne durumda
Ah minik kuşum 😌 2 diş çıktı alttan ve üst sağ zorluyor. Aşı oldu dahada huyu mızmız oldu. Hemen sıkılıyor, ağlama krizine giriyor bir anda, uykudan uyanıp çığlık ata ata ağlıyor. 2 gündür çok bitik durumdayım.

Ah minik kuşum 😌 2 diş çıktı alttan ve üst sağ zorluyor. Aşı oldu dahada huyu mızmız oldu. Hemen sıkılıyor, ağlama krizine giriyor bir anda, uykudan uyanıp çığlık ata ata ağlıyor. 2 gündür çok bitik durumdayım.
Benimki zaten malum biliyosunuz. Basindan beri huysuz uyumaz susmaz beni bitirdi allaha emanet yaşıyorum ve cok bunaldim

Kızlar ek gıdada nasıl ilerliyorsunuz
Forumda biraz bakınayım dedim
2 ana öğün 1 ara öğün ya da 2 ana öğün 2 ara öğün şeklinde okudum hep ayımıza göre
Okadar vakit olmuyorki nasıl sığdırıyorlar güne anlamadım
Ben 2 ana öğün verebilirsem şükrediyorum
Asıl öğünümüz anne sütü ya da mama değilmi
E onların sayısı azalmayacaksa bu kadar öğünü ne ara yiyecek bu bebekler ben anlamadım yaa
Sizler nasıl yapıyorsunuz😳

Kızlar ek gıdada nasıl ilerliyorsunuz
Forumda biraz bakınayım dedim
2 ana öğün 1 ara öğün ya da 2 ana öğün 2 ara öğün şeklinde okudum hep ayımıza göre
Okadar vakit olmuyorki nasıl sığdırıyorlar güne anlamadım
Ben 2 ana öğün verebilirsem şükrediyorum
Asıl öğünümüz anne sütü ya da mama değilmi
E onların sayısı azalmayacaksa bu kadar öğünü ne ara yiyecek bu bebekler ben anlamadım yaa
Sizler nasıl yapıyorsunuz😳
Valla kuzum benim gelişigüzel gidiyorum ben ogun sayisi felan olmuyo cocugun cani istemiyo huysuz oluyo uyku saati karisiyo uyamıyorum ben onlara uyaniyo emiyo sonra iste peynir yumurta felan veriyorum yerse yatiriyorum uyaninca corba sonra yine uyku aksamda yemek yogurt felan aralarda meyve veriyorum bazen hic yemiyo agzini kitliyo ama.genelde hep meme agirlikli bu ara dislerinden dolayi iştahımız yok pek fazla

Valla kuzum benim gelişigüzel gidiyorum ben ogun sayisi felan olmuyo cocugun cani istemiyo huysuz oluyo uyku saati karisiyo uyamıyorum ben onlara uyaniyo emiyo sonra iste peynir yumurta felan veriyorum yerse yatiriyorum uyaninca corba sonra yine uyku aksamda yemek yogurt felan aralarda meyve veriyorum bazen hic yemiyo agzini kitliyo ama.genelde hep meme agirlikli bu ara dislerinden dolayi iştahımız yok pek fazla
Valla ben de anlayamadım bu işi kuzum yaa
Bende bu şekilde vereyim diyorum yani hani 2 ana öğün 1 ara öğün , e bebeğim ozaman emmiyor ya da mama da içmiyor ozaman da asıl gelişimlerine katkı olacak şekilde beslenmemiş oluyor
Ne ara yiyip içecek bu kadar şeyi bende anlamadım
Ben de kafama göre ya da açlık istek durumuna göre ilerliyordum, ama okuyunca şaşırdım acaba ben mi eksik bişeyler yapıyorum diye düşündüm

Valla ben de anlayamadım bu işi kuzum yaa
Bende bu şekilde vereyim diyorum yani hani 2 ana öğün 1 ara öğün , e bebeğim ozaman emmiyor ya da mama da içmiyor ozaman da asıl gelişimlerine katkı olacak şekilde beslenmemiş oluyor
Ne ara yiyip içecek bu kadar şeyi bende anlamadım
Ben de kafama göre ya da açlık istek durumuna göre ilerliyordum, ama okuyunca şaşırdım acaba ben mi eksik bişeyler yapıyorum diye düşündüm
Merhaba, bizim gece sık emiyor malesef biraz uyku düzeni karışık. sabah 7-7:30’da kalkıyor. 8-8.30 kahvaltı yaptırıyorum (yumurta, peynir, omlet vs tarzında), sonra uyku öncesi az emiyor.
10:30-11:30 arası uyku genelde.
uyanınca 12:30 civarı meyve, yoğurt vs tarzında ara öğün veriyorum.
2:30-3:00 gibi uyuyor. uyku öncesi yine emiyor.
Uyanınca (bazen 1 bazen 2 saat uyuyor) akşam yemeği olarak çorba veya kıymalı sebze yemeği tarzında birşey hazırlıyorum.
8:00-8:30 arası emmek istiyor yine.
Bazen burada karpuz gibi ufak bişey veriyorum bazen vermiyorum.
9:30 civarı uyuyor. (gece uykusu öncesi bazen biraz mama veriyorum)

6 diş çıktı yine mızmızlık bitmiyor. haftaya kızamık aşısı olacak bakalım bizi neler bekliyor.
Bu diş çıkma zamanları gıcırdatıyor bir de çok fena

X