2022 Aralık Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• kız

OY: 132 47,5%
  • erkek

OY: 137 49,3%
  • ikiz kız

OY: 3 1,1%
  • ikiz erkek

• ikiz kız/erkek

• üçüz/çoğul

OY: 0 0,0%

• Ankete Katılan
    278
Artık kafamıza göre hislerimize göre hareket edicez napalım , şu kadar öğün vermem lazım fikrine girince çok strese giriyorum ben

Düzeniniz çok güzel canım
Bana da fikir oldu
3 ana öğün çok geldi bana yaa
Ben okadar versem yiyemez ya da hiç süt almaz
Vakitte yetmez
Canım aynısını yaşıyoruz. Gene atak şeysi heralde sakinleşmiyor. Uyutanıyorum bile direniyor. Mamayı çok az içiyor. Çıldırmış gibi.
Ataktan çıkmalarına az kaldı kızlar
son 1 haftamız dayanın
Günaydın arkadaşlar. Bebeklere yemek neler yapıyorsunuz. Ben kıymalı kabak yemeği verip duruyorum sanki :)) yeni tariflere ihtiyacım var. Siz neler yapıyorsunuz fikirlerinizi alırım
Bende hep aynı şeyleri yapıyormuşum gibi hissediyorum
Kıymalı tarhana çorbası
Kıymalı sebze
Kıymalı kabak
Meyveli muhallebiler
Tahıllı muhallebi
Yoğurt
Yumurta
Avakdo
Labne
Bunlar arasında gidiyorum
Taneli vermeye de korkuyorum
Diş de hiç çıkmadı bizde
Kışın sebzeler değişecek bakalım ozaman daha çeşitlendiririz

Bebekler büyüyüp herkes bir düzen kurunca konuşmalar azalmış oysa ki hamileyken konuşmalara yetişemiyordum. Güzel oluyordu oysaki yalnız olmadığımızı hissetmek benzer yollardan geçmek. Hamile olduğumuz zamandanndaha güçsüz hissediyorum kendimi yardım eden kimse yok akşam bir kaç saat babasının ilgilenmesine o kadar ihtiyaç duyuyorum ki.. O da hiç istekli değil bu konu da daha da yalnız kalmış hissediyorum kendimi.. Oturduğum yere de yeni taşındım kimseyi tanımıyorum. Nasıl baş ediyorsunuz bununla

Gel sarilalim ayniyiz valla bas edemiyorum durup durup agliyorum kimi zaman ise icime kapaniyorum kabullenis iste bi nevi

Benimki 3. Olmasına rağmen aynıyım. Durup durup stres boşalması oluyor hıçkırarak ağlıyorum rahatlıyorum. Akşamı iple çekiyorum babası 2 saat ilgilenecek diye o bakarken yemek yapıyorum çok zor vallahi..

Bizimde durumlar aynı işe başladım ve bebeğim gündüz uyumuyor. Teyzesi bakıyor aslında çok iyi mutlu kalıyor ama uyumuyo. Normalde emerek uyur şuan ben gelince emse de uyutamiyorum

Bizimde durumlar aynı işe başladım ve bebeğim gündüz uyumuyor. Teyzesi bakıyor aslında çok iyi mutlu kalıyor ama uyumuyo. Normalde emerek uyur şuan ben gelince emse de uyutamiyorum
Sabah uykusu konusunda biz hep berbat durumdayız. 1 kere uyursa mutluluk, 2 kere uyursa mucize, 3ü uzun zamandır görmedik gündüzleri
Açıkçası işe başlamak benim psikolojime iyi geldi, çok daralmıştım. Eşim yardım etse de artık son zamanlarda hiç tahammülüm kalmamıştı. En ufak şeylere bile takılıp sinirleniyordum.

Aslında bende çalışınca mutlu oluyorum ama birinci sınıf okutuyorum ve oğlum uyumayinca evde de dinlenemiyorum

Keske bende is basi yapabilsem offf yaa

Yalnızım evlendiğimden beri. Hiç arkadaşım yok oturduğum yerde. Son zamanlardaki bunalım konum benim de bu. Eş dost akraba kimse yokki kapımı aralasın. Baş edemiyorum ara ara psikolojim bozuluyor. Sürekli bebekle olmakta bunaltıyor. Akşam eşim gelince yemek yeniyor ve uyku saati geliyor eşimin bir faydası yok bana. Uyku saatinde de sürekli destekliyorum uykuyu gece öyle geçip gidiyor.

Bu arada yemek konusunda akşam yemeğinde ona uyan ne varsa az tuz ekleyip ayırıyorum. Alternatif olarak çorbalar yapıp veriyorum kızlar. Ona ayrı yemek yapmak sürekli yorucu hale geliyor. Haftada bir balık veriyorum fırında pişirip. Et haşlama yaparsam ona ayırıp çorbasına ya da sebzelerin katıp yediriyorum. Kahvaltı konusunda çok iştahlı değil tadım gibi geçiyor malesef. Gün içinde meyve rendesi veriyorum içine irmik ya da prinç unu katmanı sevmiyor direkt veriyorum meyvesini..

Bebekle yabliz olmak gercekten cok zor insan birileriyle konusmaya biraz nefes almaya ihtiyac duyuyor benim esimde 20.00de eve geliyor bebegi neredeyse hic görmuyor görse zaten cok ilgilenmiyo benim kucagimda seviyor bana hic faydasi yok yani hic boyle olacagini dusunmemistim es konusu bende cok hayal kirijligi

Valla ayniyiz ,kendimi yalniz hissediyodum bi ben mi böyleyim diyordum..degilmisim..sevinsemmi buna yoksa bulundugumuz duruma uzulsem mi bilemedim gunler birbirinin ayni bombos geciyo sanki cocuk.harici hic bisey yok oda olağanüstü sekilde yoruyo uykusuzluk cabasi.. lohusa sendromu dediklerini ben halen atamadim diyorum bu dusuncelerimle

Kiz hepsi ayni galiba isten gelip yemek derken yoruldum yorgunum diyip.bi sure sonra kenara cekiliyolar biz gariban analarin kacacak hic bahanesi yok 24 saat mesai.

Merhaba bıkkın ve sıkkın anneler benimki bana yapıştı resmen yanından 2 dakika ayrılınca ağlamaya başlıyor saatlerce uyutmaya çalışıyorum üstüne yeni dişler de geliyo bana da geliyolar artık yavaştan yavaştan

ben de ben de. yapışık yaşıyoruz resmen
Ama şunu fark ettim sıkıldım dedikçe iyice zorlaşıyor işler , pozitif bakmak lazım . Sıkılsak bile onu oyuna çevirmeye çalışıyorum ya da odak noktamı değiştiriyorum çünkü onlar da küçücük ve bize muhtaçlar. Hep kendime diyorum ki şu anlarımız kameraya çekiliyo olsa ve büyüyünce izlese bana tavrı ne olur . O yüzden daha tahammüllüyüm baba konusunda da herkesinki bence aynı, istisnalara takılıyoruz ama bebekler büyüdükçe sorumluluk alacaklar, biraz daha sabır diliyorum hepimize ,sonuçta ne zorluklarla aldık kucağımıza. tahammül etmek zorundayız çünkü bizi onlar seçmedi biz bebek sahibi olmak istedik ve onları seçtik

Kendimi buldum. "Aaa ben" dedim. Ne kadar çokmuşuz. Allah yardımcımız olsun. Çocuk büyütmek uzaktan kolay görünüyordu. Yalnız büyütmek çok daha zormuş. Neyse ki bu günler geçecek. Bebelerimiz büyüyecek. Kendimize de zaman ayırabileceğiz Yeter ki sağlıklı olsun minnaklarımız

Kızlar oğlum okuldan 3. Gün hemen hastalık getirdi.2 gündür ateşi 39 du.bugün düzeldi okula geri döndü ama hepimize bulaştı.bizi geçtim kızımın ateşi de bugün 39 a çıktı ilk defa.aklım çıktı.neyseki calpol düşürdü ama içirene kadar canım çıktı.inşallah birdaha ateşi çıkmaz.bugün çok sıkkındı canım.siz calpolü nasıl içiriyorsunuz?

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…