2021 Mayıs Anneleri ve Bebekleri

Bebeğinizin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    286
Canım ben hep onlidan alıyorum 1 günde geliyor genelde. Aniden indirim oluyor lohusa geceliği falan aldım. Düz gecelik, pijama ev kıyafetleri benim çok ihtiyacım oluyor. Terlesem yada üstüm nemlense rahatsız oluyorum çok sık değiştiriyorum.
İnternetten aldığını mağazada değişim yapmıyorlarmış ona dikkat et sadece.

Off valla sütyen işi en en nefret ettiğim şey ya. Gecelikleri online aldım. Garanti olsun diye de xl aldim hep

Kızlar burda bi arkadaş göğüs kalkanı tavsiye etmişti philips avent marka aldım büyük baya garip bişey
Hastane de hemen bunu mu takıcam evde bunla mı gezecem napcam anlayamadım.

Çok kilo almayanlar olarak bebek doğunca direk eski kilomuza mi inicez acaba onu merak ediyorum
Vucut yapisi ve dogum sonrasi beslenme duzeniyle alakali biraz ben ilk hamileligimde 20 kg almistim dogum sonrasi 15 kg dustum direk daha sonrasi emzirme uykusuzluk oldu ve sut olsun diye herseye abanmadim 6 ay icinde 10 kg daha gitti 25 kg gitti totalde

Off valla sütyen işi en en nefret ettiğim şey ya. Gecelikleri online aldım. Garanti olsun diye de xl aldim hep
Mağazada beğen netten al ben sutyenleri hm den aldım yumuşaklar kuplu değiller. Benim xxl aldığımda oldu ama çok büyükmüş yıkanınca hemen çekiyorlar gerçi.

Senin doğumda 5 kilo gitmiş o zaman. Kimi 8-10kilo zayıflıyormuş doğumdan sonra. Emzirirken elin ayağın titriyor diyorlar o yüzden çok yeniyormuş

Kızlar burda bi arkadaş göğüs kalkanı tavsiye etmişti philips avent marka aldım büyük baya garip bişey
Onun ne işe yaradığını bende çözemedim çoğu kişi alıp kullanmıyor göğüs pedi aldım onu da kullandığım söylenemez çoğu şey kullanılmıyo zaten canım bence detayları sonra ihtiyacına göre al

İnternetten aldığını değişim yapıyorlar mağzada. Ama kendi sitelerinden alırsan yapıyorlar. Yani mesela trendyoldan aldıysan yapamıyorsun

Özellikle ilk zamanlarda bebek doğru emmediğinde falan yara oluyor meme uçları. Ve hava aldırmak zorunda kalıyorsun. Kıyafet değdiğinde bile acıyor. Lansinoh krem de sürsen geçmiyor. Özellikle delikli olanı taktığında hava alıyor ve çabuk iyileşmesini sağlıyor. Göğüs pedini dışarı çıktığımda kullanacağım

İnternetten aldığını değişim yapıyorlar mağzada. Ama kendi sitelerinden alırsan yapıyorlar. Yani mesela trendyoldan aldıysan yapamıyorsun
Ben hep kendi sitelerinden alıyorum. İade koşullarını okudum yazmıyordu. Öyleyse iyiymiş değiştirim bundan sonra iadeyle uğraşmamak için kalıyordu.

Hastaneye götürmeye gerek olmaz sanırım çünkü hemen öyle foşur foşur süt gelmiyor ben normal doğum yapmama rağmen üç gün sonra tam gelmişti sütüm evde kullanırsın süt geldikten sonra emzirirken diğer göğüsten akan süt ziyan olmasın diye kullanılıyor genelde birde göğüs uçlarına atlet göğüs pedi değmesin yara olmasın diye ben gümüş kapak aldım çok övülüyor kızımda çok çektim göğüs yaralarindan gümüş kapaktan umudum çok

Benimde ilk bebek herkes yara oluyor diyor o yüzden önceden alıyım dedim. Hiç meme ucumda yok emmeye çalışırken yara olabilir. Bi deniyim bakalım nasıl takılıyor

Bu dışarda takılsa belli olur dışarı çıkılmaz sanırım. Ped almadım bende onuda lazım olunca alırım artık.

Göğüs acısı çok zor diyorlar önceden alıp koyayım dedim bende. Aldım bi kere mecbur kullanıcam evde takar gezerim göğüs pedi almadım onu gerekirse alırım.

Ben mycey in almıştım avent in muadili diyeyim ilk başta garip geliyor ama sonra alışınca dışarı da bile takıyorsun. Eğer ki göğüslere tahriş, hassasiyet olursa (ki büyük ihtimal olur) kurtarıcı oluyor, göğsün atlet sütyen vs ile temasını önleyip bayağa rahatlatıyor

Nasıl basardınız ya keskee ben de o kadarcık alsamm
Hiç bişey yapmadım aslında normal devam ettim canım çok bişey istediğinde yedim onun dışında bebek için fazla yemedim zaten etinden kanimdan yiyor ben zayifliyorum o aç kalmıyor
Çok kilo almayanlar olarak bebek doğunca direk eski kilomuza mi inicez acaba onu merak ediyorum
Ay inşallah ümidim o hatta ben daha da kilo vermeyi düşünüyorum yani 61,900 dün en az 50 planım çünkü ben hamile kalmadan önce kilo da almıştım ödem de vardı normalin 48-50 araligi

Çatı muayenesi için çok erken. Son haftada yapmıştı bana doktorum. Çatı muayenesi doğumu da tetikleyebiliyor çünkü.benim öyle oldu.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…