2021 Mayıs Anneleri ve Bebekleri

Bebeğinizin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    286
Benmde erken olma riski var ama yine endişeliyim. Bebeğin 2 haftada sadece 150 gr yakın alması da tedirgin etti beni. Tansiyonum 130/80 lerde ona bağladı dr ondan beslenemşyor olabilir dedi. Riske atmamak için 37 ye kdr dayanabilirsek sezeryan olcak inş

Benim de 34te kesti ecoprini, oksapara döndük. Bu haftadan sonra bebeğim bi kalp damarı için riskli dedi ecoprin ondan kesti
Evet benimde hem perinatoloji hemde takip eden doktorum 35 te kesti. Ama bebeğin az kilo alması ona mı bağlı acaba diye düşünmedim değil

Evt rahat oluyor taytlar ben hamileligim boyunca esnek taytlardan giydim

Evet benim de hastaneden cikarken dusundugum doguma giderken giyecegim taytin aynisi olacak. Muhtemelen normal dogum olacak benim ama sezaryen durumunda da tayt olmazsa, yedek geceligin ikisi duz siyah penye, elbise gibi, sabahligiyla arabaya biniveririm artik. Depend de taytla nasil durur bilemedim, daha once hic kullanmadim. Kotu durursa diye ustune uzun yagmurluk gibi bisey dusundum. Gecen gun annemle konusmustuk, bu unluler hastaneden cikarken hep beyaz esofman takimi giyiyorlar Nedeen? Birbirlerinden etkileniyorlar herhalde. Dogum sonrasi unlu uniformasi olmus beyaz esofman takimlari. Benim yedek gecelikler bile siyah penye.

Son düzenleme:
Kızlar benim gibi doğumu düşününce ateş basıp terleyen varmı?ki ilk doğumum çok rahat geçmişti sanırım korkum bu yüzden , ya busefer öyle olmazsa diye düşünüyorum.
Gerçi nekadar korksamda o gün bi an önce gelsin artık istiyorum.
Aşırı yoruldum hamilelikten ,enazından hayırlısı ile iyileşme süreci başlamış olur.
İnşallaj sabrımızın sonu selamet olur hepimizinde
26 nisan bizim sezaryen günümüz ,belli olan varmı başka günü

Doğum yapan arkadaş ve yarın yapacak olan arkadaş vardı.Rabbim sizi de meleklerinizide korusun

Ay bende onu hiç bilmem.
Sanırım bu ünlülerin çocukları anne karnından ışınla falan alıolar,doğum sonrası iki büklüm çıkan ya da suratı kayan hiç görmedim.ben rahat bir doğum geçirsemde,şaftım kaymıştı ve yürümek 20gün çok zor oldu.
Nyse aman herkes iyi olsunda,kim ne giyerse giysin ama beyaz bilemedim benlik değil

Evet benimde hem perinatoloji hemde takip eden doktorum 35 te kesti. Ama bebeğin az kilo alması ona mı bağlı acaba diye düşünmedim değil
Senin de tansiyon sınırda sanırım, tansiyon sıkıntısı olanlarda son haftalarda bebek gelişimi yavaşlayabiliyor veya plesanta artık kireçlenme dediklerinde yaşlanma sürecine giriyor o da bebeğin gelişimini artık yavaşlatıyor ama çok ciddi bir gelişim geriliği olmadığı sürece bunlar sıkıntı değil korkma canım. Zaten öyle ciddi bi gerilim görseler hemen sezeryanla alırlar, riskli haftaları da çoktan geçtik.

Ya benim de sezeryan sonrası çok zordu, dua ediyorum inşallah bu sefer daha kolay olur hemen toparlanırım kızım için istiyorum bunu. Yazık o benim neyim var anlamazki ilgi ister, oyun ister inşallah hemen toparlanıp kuzularıma bakabilecek hale gelirim.
Benim bi aksilik olmazsa ya 37 de olacak ya da 38 de yani 2-3 hafta kaldı.

Aynı ben osteoporozlu yaşlı teyzeler gibi iki büklüm durdum haftalarca

Ay bebeğe bişey olmaz demi işte bu 36+4 te kontrolüm yine gelişim de sorun olursa sezeryan ile alır ki doktor hazır ol heran alabilirim dedi zaten.

M maralalmila teşekkürler canım. Trendyoldan sipariş ettim artık ben de, Instagram kullanmıyorum ama memnun olmana sevindim İki beden sipariş ettim hangisi uyarsa diğerini göndereceğim LC Waikiki mağazaya gittim dün, önden düğmeli siyah kisakollu takım var onu denedim bedenimi buldum en azından İnternet sitesinde farklı renkleri vari diye bakacağım veya o siyahi alacağım kumaşı çok güzeldi

Ben canım ben.. doğumu düşününce uykularım kaçıyor.. sezaryen günümüzü daha konuşmadık senin tam kaçıncı hafta kaçıncı gün olacak? Ben doktora 4 Mayıs önereceğim onun için de uygunsa bakalım

Ay bebeğe bişey olmaz demi işte bu 36+4 te kontrolüm yine gelişim de sorun olursa sezeryan ile alır ki doktor hazır ol heran alabilirim dedi zaten.
Hiş bişey olmaz hiç korkma. Zaten 36dam sonrası prematüre doğum bile sayılmıyor normal doğum zamanı sayılıyor artık. Kızım da 37+1 de sezeryanla alınmıştı onunda son zamanlar gelişimi yavaşlamıştı hatta bi kaç nst de nazbı düşük çıkmıştı ondan artık daha fazla beklemedik. Gayet sağlıkla doğdu ertesi gün birlikte taburcu olduk

Sağlıkla alın kucağınıza bu bebeiğide inşşalh. 37 yi bir doldursam inşllh bugün 35 bitiyor

Hadi gözün aydın olsun sağlıkla gelsin tüm miniklerimiz

İnşallah canım. Benim de sürekli düşündüğüm şey kızım. Hastenede refakatçi kim kalacak ona bile karar veremiyoruz çünkü asıl önemli olan evde kızım kiminle daha sakin durur. Tabi iki gün ayrılık ardından eve gelince ilgi isteyecek. Aynı şeyleri düşünüyorum.
Allah kolaylık versin hepimize

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…