2021 Mayıs Anneleri ve Bebekleri

Bebeğinizin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    286
Valla aynen öyle aşırı zor bişey insan nefsine hakim olamıyo zaman zaman.ki ben bu ara kesinlikle ne istersem yedim dayanamadım.gerçi doktorum çocugu etkilemeye ,insülin kullanmasına rağmen diyete uymayıp 200-300şeker çıkanlar var , ozaman bebek etkilenmeye başlar demişti.ama bunu bütün hamilelere anlatsan , aman demekki bişey olmuyomuş deyip ipin ucunu kaçırmasınlar diye , dikkat edilmesi gerektiği söyleniyor.ki doğru olanda bu zaten.şeker hamurişi un tuz bunlar şeker olmasa bile az tüketilmeli.ay hayırlısı ile bi tamamlasaydık süreci

Amin insallh ben yurtdisindaym burada tekli rakamlarla Turkiyedeki sistemi bilmiorum canm..mesela aclik sekerin 5.6 tokluk ise 7.8 i gecmeyecek..hergun 4 5 kere olcuyorum..ben ekmek hicc yemiyorum hamur isi patetes hic yemiyorum azicikta yesem hemen cikio diyet ekmegide ayni onu deneddim 10 gun ondada ayni cikti..genelde tavuk et salata bulgur pilavi yiyorum..bide gunluk siyah cikolata yiyorum az..cikolataya cok zor dayaniyorum sizin haftada kac kere siniri gectigi oluyor? Benim malesef haftada 2 3 kere gectigi oluyor

Benim 32. haftada 1500 gramdi ve doktor normal dedi şuan 33. haftamdayim 1950 olmamistir daha bence üzülmenizi gerektirecek bir durum yok gibi benimkide dönmedi

Ölçmeyi bıraktım.
Stres oluyorum daha çok yükseliyor.
Ölçsem hep sınır üstü çıkar eminim.
Aslında dikkat etsem iyi olacak.
Ama nasıl olcak onuda bilmiyorum

Benimde doktor bir ay önce bana şeker ölçüm cihazı yazdı ben almadım her ölctugumde daha kotu olurum stres olurum diye almadım açıkçası dikkat etmeye çalıştım bir ay önce kan verdim açlık 93 çıktı son üç aylık şeker değerim 4.9 çıktı yarın ya da diğer gün tekrar gidip kan verip bakmayı düşünüyorum buda bizim şansımız kimisinde şeker çıkıyor kimisinde çıkmıyor ama doğumdan sonra geçiyormuş genel olarak

herkese iyi aksamlar. geçenlerde yazmıştım idrar yollarımda hafif enfeksiyon ve kanda crp 11.5 cikti diye. bugün takrar test yaptırdım enfeksiyon iyice düşmüş ama crp hala ayni 11.5
kadın doğum doktorum ısrarla covid antikor testi yaptır diyor. ama bende hicbir covid belirtisi yok. zaten kimseyle görüşmüyorum ve ailem çok uzakta. siz de crp neden yüksek olabilir? akıl verin lütfen kafayı yicem

Benimde o civarlardaydi crp degerim sürekli enfeksiyon oluyor bendede ondandir demişti doktor. Hatta hiç önemsemedi yüksek bir deger degil dedi

Kadın dogum uzmanının hamılelıkte crp ın yuksek cıktıgını sana belirtmesı gerekir, ıcın rht etsin dersen yaptır ama korkma benım crp hep yuksek 20 lerde hamileliğin basında berı, artı crp karacıger fonk testlerinde alakalı olabiliyor sadece crp bkkıp covıd demek mantıksız.

Benimde o civarlardaydi crp degerim sürekli enfeksiyon oluyor bendede ondandir demişti doktor. Hatta hiç önemsemedi yüksek bir deger degil dedi
ya o kadar moralim bozuldu ki. eşim evde ben evdeyim. çocuğu mu okula yollamıyorum 1.sinif olduğu halde. neden ısrarla covid olabilirsin dedi bilmiyorum. crp iki seferdir yüksek çıkıyor doye cep beni aşar deyip duruyor. internettw de gebelikte yuksek çıkabilir yaziyor ama doktor korkuttu
sayenizde biraz rahatladim. çok tesekkurler

Keşke gelişimi önde olduğunda erken doğsa malesef öyle olmuyor.
neden öyle dediniz ki? benim öyle oldu mesela, sata göre 35 usg ölçümüne göre 37+0 da 4 kilo doğdu bebeğim. hafta olarak erken denecek hafta ama gelişim olarak maşallahı vardı sancım başladı ve doğdu. her bebek ve annede farklılık gösterir bence..

Teşekkür ederim tecrübelerini paylastigin icin

Ölçmeyi bıraktım.
Stres oluyorum daha çok yükseliyor.
Ölçsem hep sınır üstü çıkar eminim.
Aslında dikkat etsem iyi olacak.
Ama nasıl olcak onuda bilmiyorum
Canim bence dikkat et ne olur ne olmaz senin kan sekerin yukselince bebegide etkiliyor..bide olcmeyi birakma gunde 3 kere en az olc..inan bn korkumdan bir sey yiyemiyorum az az yiyorum..yuksek cikisnca vicdan azabi cekiyorum

Canim bence dikkat et ne olur ne olmaz senin kan sekerin yukselince bebegide etkiliyor..bide olcmeyi birakma gunde 3 kere en az olc..inan bn korkumdan bir sey yiyemiyorum az az yiyorum..yuksek cikisnca vicdan azabi cekiyorum
Stresinde şekeri yükselttiği kesin.
Ben ölçüm yaptığmda çok stresli oluyorum.
Doktorumda bukadar strese gerek yok dedi günde 1 kere bir öğün yeterli dedi ama o bile benim için stres kaynağı.ilk gebeliğimdede dayanamadım yedim vicdan yaptım hep , bundada aynı.sanırım dikkatli olsam iyi olcak

Ne güzel benimde 4 kilo doğdu ama 42. Haftada, işte herkesin değişiyor dediğiniz gibi.

İlk hamileliğimde kadın doğumcum 4 kere ölçtürüyordu. Bu hanileliğimde endokrin doktoru takip efiyor ve ısrarla günde bir kere ölçeceksin dedi. İlkinde daha stresliydim. Şimdi daha iyi gidiyor hamileliğim. Stres de tapmamalı brnce

Mesajı yeni görüyorum o yüzden geç cevap oldu kusura bakma evet ilk çocuk olacak. Vajinal doğum korkum olduğu için basindan beri hiç aklımdan geçirmedim normal doğumu, o yüzden sezeryan istiyorum.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…