2021 Mayıs Anneleri ve Bebekleri

Bebeğinizin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    286
Dediğiniz gibi hastanede personel yetersiz doğumdan sonra kaç kere emzirme için yardım istedim hiç oralı olmadılar kendim emzirmeye uğraşmıştım sütüm ilk gün gelmeyince mama vermeyi bile ben teklif ettim öyle ilgilenildi, ama hastane temizdi onda bişey diyemem benim hamileliğim öyle sorunlu bı hamilelik olmadığı için Sühendan Hanim doğumda adımi bile bilmiyordu o kadar çok hastası varki bilmeside imkansız benim doğum yaptığım gece iki gebesi daha doğum yaptı benim bebeğim üç kere geri kacti doğumda, benden önceki gebenin bebeği hemen doğmuş ben cataldayken onu konusuyorlardi ebeyle içimden banane benden önceki gebeden bana destek olup rahatlatsalar ya diye düşündüm sancı anında kafami kaldıramayacak kadar uyku hali geliyordu doğal olarak sancıları karsilayamadim yürüyüş falan yapamadım bende biraz rahatlamak için Epidural yaptırmıştım en azından yürüyüp doğumu kolaylaştırayim diye ama normal doğumda epidurale karsiymis tek doz epidural verdirdi sadece bir saat rahatlayabilmistim o bir saatte yürüyüş yapmak bana cok iyi gelmişti sonra hep ntsye bagliydim anestezi doktoruyla pazarlık yaparak olması gereken dozdan az verdirdi üstelik daha önce bunun için hiç bilgilendirmemisti mesela açılma için muayeneye gelince elinde serumla geldi kontrolden sonra açılma iyi diyip gitmişti elindeki suni sancı imiş bana sormadan açılma yeterli olmasa suni sanci takip gidecekti büyük ihtimal her gittiğimde onu yapma bunu yapma diye fırçamizi yiyip dönüyorduk eşim aylık fırça yemeye para veriyoruz diyordu birde saatlerce bekliyorduk şimdiki aklım olsa asla devam etmezdim o muameleye tecrübesizlik yani zaten doğum sonrası kontrolden sonra birdaha hiç gitmedim kendime baska doktor buldum rutin jinekolojik muayenelerde öğrendim ki benim rahmim biraz eğikmis bunu da bana hiç söylememişti
Şimdi Hayat'ta Naile Gökçe Akagündüz'e gidiyorum kadın hep pozitif güler yüzlü insana güven veriyor sorduğun her soruyu cevaplıyor arkadaşımda onda doğum yaptı ve çok memnun kaldı doğuma denk gelmezsek hiç öyle uzun süre beklemedikte doğum katlarinida biliyorum personel çok ilgili ve hastane ferah ve temiz

Günaydın kızlar
Ben 30. Haftanın içindeyim toplam 6 kilo almışım 25.haftadan sonra almaya başladım. Sürekli dışarda yemeninde etkisi olabilir. 30.haftadan sonra kilo artışı hızlanır mı yavaşlar mı ona göre dikkat etmeye çalışıcam.

İlk hamileligimde ilk 24 haftayı 4 kilo ile bitirmiştim sonrasında hiç farketmeden 10 kilo daha almistim asıl kilo son haftalarda alınıyor şimdi evde tartilmiyorum morelimi bozmamak için

İlk hamileligimde ilk 24 haftayı 4 kilo ile bitirmiştim sonrasında hiç farketmeden 10 kilo daha almistim asıl kilo son haftalarda alınıyor şimdi evde tartilmiyorum morelimi bozmamak için
Ben 24e kadar 1 kilo aldım nolduysa sonrasında almaya başladım. Şimdiden eğilemiyorum kalkamıyorum daha fazla alınca napıcam

Merhaba sizin bebeğinizinde kilosu düşüktü sanırım benimde öyle ölçümlerde o yüzden 3hafta kadar geriden geliyor size de doğum erken olabilir diyorlar mı acaba28. Haftadan beri korku içinde bekliyorum
Merhaba düşük değil aslında ama şekeri olanların bebekleri kilolu olma riski var ya bende öyle bir durum yok onu demek istedim. Brnim ikinci gebelik ve ilki sezaryen olduğu için 39 da alırız dedi doktorum. Ama tansiyonumda yükseliyor gibi inşallah 39 a kadar sıkıntısız gelirim

Valla tansiyonu hiç ölçmüyorum evde ne zaman gitsem hep ideal çıkıyor doktora ama dediğin gibi bi bakmak lazım evde ara aea

Ben 28. Haftada diyete başladım bir kilo bile almadım ama öncesinde alıyordum yani yemesem almiyorum bir de tam buğday ekmeğinin faydaları tabi bence oda kilo yapmıyor yani ben yersem alırım yemezsem almıyorum ama siz dikkat edin gerçi bıçak kemiğe dayanıyor bazen dayanamayip yiyiyorum tatlı istiyor canim hamileyken diyet bu hayattaki en zor şeylerden biri

Arada yükseldiği de oluyor . 140 ları geçiyor yani tokluk. Açlıkda 90 ları geçebiliyor ama genel itibariyle idare eder
Ben bu hafta çok saldım diyeti canim tatlı istiyordu yedim ama çok vicdan azabı çektim bebeğe zararı olmaz yani dimi dayanamıyorum artık hakim olamiyorum kendime

Benim canım tatlı istemez hiç. Karbonhidrat seviyorum dikkat edince alınmıyor gerçekten bende dikkat edicem. Bu halimle yatakta dönemiyorum kilo çok zor.

Kızımda Hamileyken 14 kilo almıştım doğumdan çıkışta zaten 7 kilo gitmisti bebekti eşiydi suyuydu derken doğumdan 1 ay sonra hala normal kot pantalonlarim olmuyordu ama sadece 4 kilom kalmıştı normal düzenimde yemek yemiştim sağolsun annem yanımdaydı ve abur cubura düşmek yerine hep ev yemekleri yapmıştı bununda etkisi var tabi kızım 6 aylıkken toplamda 17 kilo vermiş oldum emzirme ve uykusuzluk yüzünden doğumdan sonra tatlıya hamur işine yuklenilmezse o kilolar kalmıyor
Emzirmeyle alakali dedi galiba emzirdikce veriyor insan umarım bizde de öyle olur ya

Kızlar merhaba 32.haftalarda falan kontrole gittiğinizde rahim ağzı uzunluğunuz kaçtı doktorunuz ölçtü mü

Kızlar 33.haftada kontrole gittiğimizde dr bebeğimin minyon olacağını 2.800-3 kg civarı doğabileceğini söyledi. Zaten bel çevresi hep 2-3 gün geriden geliyordu ama bu son kontrolde bel çevresi 1-2 hafta geriye düşmüş. Kilosu 1950 gr. çıktı. Benim moralim çok bozuldu tabi. Çünkü şimdiye kadar 13 kg aldım ama artık kilo alamıyorum, iştahım da eskisi gibi değil, 2.trimesterda açlıktan gözüm dönüyordu, şimdi her zamanki gibi, kendimi zorluyorum da ama en fazla ayda 1 kg alabiliyorum artık... Süt/yoğurt bağırsaklarımı bozuyor, hiç tüketemiyorum, ancak peynir ve doktorun verdiği kalsiyum haplarıyla açığı kapatabiliyorum. Kaşar ve muz söylendi çok, ikisini de tüketiyorum bol bol ama bebeğime kilo olarak dönmedi bir türlü...
Benimle benzer durumda olanınız var mı? Bebeğe son 5-6 hafta kala nasıl kilo aldırabilirim, çok zayıf doğmasın minnoşum

Benim canım tatlı istemez hiç. Karbonhidrat seviyorum dikkat edince alınmıyor gerçekten bende dikkat edicem. Bu halimle yatakta dönemiyorum kilo çok zor.
Ben bir buçuk aydır diyetteyim artık bu son zamanlar beni zorluyor canım çok şey istiyor ama yiyemiyorum hayırlısıyla dogursaydik bende artık yatakta dönerken zorlanıyorum

İşte genelde 7 kilo falan gidiyormuş doğumda benim zaten baktığımda kilo sadece karnıma ve goguslerime gitmiş sadece karın kısmı doğumla gider göğüste emzirdikce gider diye düşünüyorum

Yakın olması çok iyiymiş. Bizimki uzak baya. Taksiyle gitmek mümkün değil. Mecbur eşimle gidiyorum zaten odaya benden başkasını almıyorlar. Oğlum küçük. Hastanede doğum açısından meşhur Bi hastane ve fiyatlarda uygun. O yüzden kalabalık hep. Aynen 36 yı Bi geçsek de nefes alsak artık

Malesef niye diyorsun hepi topu 10 kilo almışsın o da zaten doğumdan hemen sonra gidecek.bebeğin kilosu suyu falan derken. Ben 13 almıştım en son

Ben bu hafta çok saldım diyeti canim tatlı istiyordu yedim ama çok vicdan azabı çektim bebeğe zararı olmaz yani dimi dayanamıyorum artık hakim olamiyorum kendime
Valla benimde şeker var ama bende dayanamıyorum yiyorum.sonra vicdan azabı tabi.kızımdada gebelik şekerim vardı yedim dayanamadım,onda bir sorun olmadı inşallah bundada olmaz die dua ediyorum

Cnm kilosu bana normal geldi benimkide 32.haftada 1850gramdı.ki eşimde bende 175üstü uzun iri insanlarız.yani sonuç olarak doktor anormal değerler içinde demediyse endişelencek bişey yok bence , yapısı gereği öyle olcaktır.şu yapılabilir,durdurabildiğinz kadar içerde tutulup geç haftalarda doğum gerçekleşir ozamana kilo almış olur.yani 38.haftadan sonra 1 haftada 500gram civarı alabiliyormuş.ben ilk doğumumu 39+4 te yaptım 3500 doğdu.38de yapsaydım kilosu 2900dü.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…