2021 Mayıs Anneleri ve Bebekleri

Bebeğinizin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    286
Bu usg ölçümleri birebir gerçek kiloyu vermiyor. Ben 32. Haftamda başka bir doktora ultrason için gitmiştim. Bebeğin kilosu 1650 Gr çıktı. Oysa iki hafta önce 1600 gram di kendi doktorumda. 2 haftada sadece 50 Gr mi almış diye kendimi çok üzdüm. Doktora sorduğumda minyon olabilir dedi. Sonra 33+2 de kendi doktoruma gittiğimde 2200gr çıktı. Doktor söyledi zaten her doktorun kullandığı makine farklı, aynı hastanedeki doktorların bile ölçümleri farklı çıkar. Bebeğin de üç aşağı beş yukarı doğum kilosu Max. 3200 civarı olacagini söyledi ayrıca. Ben artık kilo konusuna takılmiyorum. Bebeğe giden Kordon'da kan ve oksijen akışı normal olduğu sürece bebek zaten alacağı kiloyu alacaktır. Ben de hiç iştahlı değilim mesela, kahvaltıyı bile zorla yapıyorum. 62 ile hamile kaldım şuan 69 um.

Nasıl yani sizin normal şartlarda 35. Haftanizdi bebeğiniz 4 kilo mu doğru

Valla benimde şeker var ama bende dayanamıyorum yiyorum.sonra vicdan azabı tabi.kızımdada gebelik şekerim vardı yedim dayanamadım,onda bir sorun olmadı inşallah bundada olmaz die dua ediyorum
Kizlar bnde aynıyım seker bebege rahatsizlik vermez dedi hemsire kimine irilik yapiyormus sadece anneye zararliymis

Oyle canim strws oluyor..Allahim sag saglim kucagimiza almayi nasip etsin insallh

2,3 gundur tasinma temizligi icindeyim. Krem temizleyiciden ellerimin derisi inceldi artik ve odemden taniyamiyorum bunlar benim ellerim ayaklarim mi! Hayatimda ilk defa odemden goz kapaklarim sis uyaniyorum. Temizlik sirketi hic ellememis, sikayet etsem ne olur, tekrar yapin desem ne olur zaman yok! Hayalim tasinir tasinmaz bebegin esyalarini yikayip hastane cantami hazir etmekti ama hala koli aciyorum. Esime dolap sil diyorum kirli bezi ayni yere 2. kez gezdiriyor, elinden mecbur aliyorum. Krem temizleyici hamileligimin makus talihi oldu 3. ayda da tasinmistik geciciydi, hamileligimde bu 2. tasinmamiz oldu, bu sefer son olacak o yuzden mutluyum en azindan.

Grupta bazilarinin haftalari ilerlemistir, Nisan'a girdik dogumlar iyice yaklasti, herkesin keyfi yerindedir umarim

Bizde ev taşıdık kaba temizliği yapılmıştı. İlk oturan biziz. Eşim tek tek odaları sildi. Sizde acele etmeyin oda oda yapın bitiyor bi şekilde. Havalar düzelince doğuma yakın camları sildiririz yeter.

Kızlar merhaba, epilasyon, ağda işlerini nasıl yapıyorsunuz beni şimdiden derdi sardı. İnşallah acele beklemediğim bir zamanda doğurmam
Sezaryen kesinleşirse bi kaç gün önceden ağdaya giderim diyorum. Epilasyona gitmiştim yarım kaldı tekrar çıktılar.

Sirketten ancak 2 ay oncesinden randevu ayarlayabilmistik, bundan sonra baskasiyla halletme sansim kalmadi ama yavas yavas kendim yaparim artik, doguma kadar bana egzersiz olur diye dusundum. Zaten muhtesem temiz ev beklemiyordum, bana detaylariyla sonra ugrasmam icin hazir hale getirirler dedim ama hicc ellememisler, eve dokunulmamis. Esim kaldir getir gotur yapiyor gundelik islerde iyi ama detay yok olmuyor

Kac yil once lazerle tamamen bitmisti tuylerim. Hamilelikte nedense kollarim ve ust bacagim tuylendi, genital bolgede de ayva tuyler cikti, onlari tiras makinesinin kucuk basligiyla kisaltiyorum ara ara. Tabi ki el yordamiyla oluyor, asla gorerek degil

Burdada öyle koridorlar için temizlik şirketi çağırmışlar kadınlar sabahtan akşama kadar sohbet edip telefonla konuştular. Biz bir temizlikçi bulduk kendimize ablanın kaprisinden, isteklerinden mahvoldum ben daha çok yoruldum Kendimiz az az yaparak bitirdik bi şekilde. İçindeyken daha kolay yapılıyor.

Ayva tüy olsa razıydım o kolay. Benim kıl köklerim güçlü malesef.

ben de şimdilik jilet ve ayna ile idare ediyorum. doğumdan önce ağdaya gitmek isterdim ama vaka sayıları arttığı için kaş aldırmaya bile gitmiyorum korkumdan. ben de kara kara düşünüyorum. bir de nasipse normal doğum istiyorum napıcam bilmem.
bebek kilosuna gelince, benim kızıma 6 sene önce 37 haftalıkken 3800 dedi doktor. beni aldı telaş :) sonra 38+3 te 3350 doğdu kızım. şimdi yine bebeğin önden gidiyor diyor doktor. ama ben de eşimden normalden uzunuz. sanırım ondan öyle çıkıyor bilemiyorum

ben de jiletle girişicem 35ten sonra. şimdi el yordamıyla kısaltıyorum :) ağda şu ara riskli bence. aslında ne güzel iğneli epilasyona gidiyordum araya hamilelik girdi.

ben de jiletle girişicem 35ten sonra. şimdi el yordamıyla kısaltıyorum :) ağda şu ara riskli bence. aslında ne güzel iğneli epilasyona gidiyordum araya hamilelik girdi.
Jilette çok zor hızlı çıkıyor sürekli uğraşman gerekiyor. Bende en son doğuma gidicem zaman mı ağdaya gitsem diyorum.

Nasıl yani sizin normal şartlarda 35. Haftanizdi bebeğiniz 4 kilo mu doğru
evet aynen öyle oldu. başından beri 2-2.5 hafta civarı önden gidiyordu gelişimi. ben satı dikkate almadım doktorun söylediği haftaya göre hareket ettim iri bebek olacak demişledi zaten 3 doktora gidiyordum. hatta kilolu da sayılmazdı boyuna göre 55 cm idi. işte usgye göre 37. haftada gelişimini tamamlayıp doğmaya karar verdi :) böyle de olabiliyor yani. bu bebeğim de öyle önden gidiyor. bakalım ne zaman çıkacağım diyecek :) sağlıkla doğsunlar inşallah

Bende doktor kontrolüne gitmeden yapabildiğim kadarıyla jiletle almıştım göremediğim için nasıldı bilmiyorum suni sancı oldu doğum masasında temizlemişlerdi hastanede baya uzun süre gitmişti dikiş atmadan önce temizliyorlar.

Maşallah gerçekten sizde şeker mi vardi yoksa genetik olarak mı bebekleriniz iri benimde 2 hafta önden gidiyir şuan 35. Haftamdayim desenize bende heran doğurabilirim

Bizde uzunuz bebek uzun ama kilosu normal gidiyor.
Bende aniden bişi olur sancı tutar hazırlıksız yakalanırım diye korkuyorum.

Kızlar selam,
Kontrolden geldim ,35+1 deyiz.
2800gram dedi doktorum.
Sanırım biraz yemeği abarttım.
Şekerde oldugu için bi endişelendim sanırım kalan 3 haftada dikkatli beslenicem..

Kızlar selam,
Kontrolden geldim ,35+1 deyiz.
2800gram dedi doktorum.
Sanırım biraz yemeği abarttım.
Şekerde oldugu için bi endişelendim sanırım kalan 3 haftada dikkatli beslenicem..
Kilosu masallh iyiymis canim..ben 32 ci haftada gittim kotrole 1.800 gr di..moralim bozulmustu ben 2 kg falan bekliyordum..

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…