2021 Mayıs Anneleri ve Bebekleri

Bebeğinizin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    286
Jilette çok zor hızlı çıkıyor sürekli uğraşman gerekiyor. Bende en son doğuma gidicem zaman mı ağdaya gitsem diyorum.
tüylerin daha yavaş uzadığı sihirli bir dönemdeyiz ama :) ağdayı kendim beceremiyorum, bunun için ağdaya gitmektense jiletle uğraşırım dedim napayım. siz sezeryan olacaktınız gerçi, yine tam doğum öncesi jilet olabilir sizin durumda.

Kilosu masallh iyiymis canim..ben 32 ci haftada gittim kotrole 1.800 gr di..moralim bozulmustu ben 2 kg falan bekliyordum..
Kuzum 32.haftada benim 1650gramdı.
Zaten oyüzden bugün ki kntrolden sonra endişelendim.32den sonra hızla kilo alıyorlar hele iştahın iyiyse benim gibi eve geldim valla enginar yedim hiçte doymadım

Kuzum 32.haftada benim 1650gramdı.
Zaten oyüzden bugün ki kntrolden sonra endişelendim.32den sonra hızla kilo alıyorlar hele iştahın iyiyse benim gibi eve geldim valla enginar yedim hiçte doymadım
bende surekli mutfaktayim hic doymuyorum surekli yemek yemek istiyorum ama tutuyorum kendimi yukselince vicadan azabi cekiyorum..ayy insllh kilo alir benm bebiste cok moralim bozulmustu kilosu az gelmisti bana..yesillik yiyorum cogunluk sut urunleri flan

Ayyy kıyamam yaa ben yemek bulaşık zor hallediyorum. Aman dikkat et. Çok üzüldüm valla, Allah kolaylık versin. Benim sezeryan olacak nasipse 3-4 hafta kaldı doğuma

Valla ben uzun zamandır jiletle hallediyorum. Kızımda da doğuma gitmeden sabah duşumu alıp jiletle olduğu kadar hallettim gittim. Yine aynı şekilde hallederim. Ya genital bölgede çıkan siğil ler vs yaptırılan ağdadan bulaşabiliyormuş bunu duydum iyice korktum

Bende lazerliydim aslında ama gebelikte hormonlarla beraber incede olsa çıktılar bazı yerler hatta tekrar istiyor lazer.ama ağda bende aşırı kaşıntı yapıyor.ve sivilceleniyor.jilet yapıcam mecbur yani kendi konforum şuan daha önemli.birde kaşıntı sivilce ile uğraşmak istemiyorum.ilk gebeliktede olan yerleri jiletlemiştim ,sevmiyorum ama yapcak bişey yok ,birde hassasiyet var ağda yaptırmak çok acı vercek gibi bi hisse kapıluyorum

Ayva tüy olsa razıydım o kolay. Benim kıl köklerim güçlü malesef.

ben de jiletle girişicem 35ten sonra. şimdi el yordamıyla kısaltıyorum :) ağda şu ara riskli bence. aslında ne güzel iğneli epilasyona gidiyordum araya hamilelik girdi.

Kızlar ilk doğumda ben de daha doğuma epey varken jiletle bacaklarımı halletmistim ve tüylerin çıkışı durmustu (tabi böyle bir şey hiç beklemiyordum) Evet ağda yapmış gibi tüyler çıkmıyor tertemiz bekliyordu Tabi havalar da sıcak elbise vs giyiyordum iyi oluyordu Doğuma temiz bacaklarla ve o gün aldığım duşta yine jiletle hallettiğim bikini bölgesi ile girdim. Ama o sihir doğumdan sonra bozuldu Tüyler hızla uzamaya başladı iki gün içinde, sezaryenden dolayı zaten kendimden geçmişim eğilip tekrar jilet yapacak halim yoktu. Çok zorluk çekmiştim bu yüzden şimdi doğumdan hemen önce agdaya mutlaka gitmeyi düşünüyorum

Kızlar bugün biz de kontrole gittik 34+0dayız bebişi 2550 gram civarında ölçtü ben hiç kilo almamışım son kontrolden bu yana nasıl olduysa. İki hafta sonra tekrar gideceğiz bakalım günler yaklaştıkça gerginlik oluyor ben de evde herkes bana batmaya başladı tabi kızım hariç.

bendede bugünki kntrolden sonra doğum korkusu başladı böle bi tuhafım.
26nisana gün verdi bakalım dahada sanki 30ay var gibi doğuma.sabırr diliyorum kendimede hepimizede..

Kızlar selam,
Kontrolden geldim ,35+1 deyiz.
2800gram dedi doktorum.
Sanırım biraz yemeği abarttım.
Şekerde oldugu için bi endişelendim sanırım kalan 3 haftada dikkatli beslenicem..
Aslında çok değil bence ideal yani doktor bir sıkıntı gormediyse sorun yoktur bence peki doğum için bişey dedi mi

Kızlar selam,
Kontrolden geldim ,35+1 deyiz.
2800gram dedi doktorum.
Sanırım biraz yemeği abarttım.
Şekerde oldugu için bi endişelendim sanırım kalan 3 haftada dikkatli beslenicem..
Bende bugün pırasa ve meyve yedim. Güya dikkat edicem bakalım. Hergün kuruyemiş yiyorum ondan kısmıyorum bebeğe faydası olur diye.

Bende makineyle alıyorum ama o zaman geldiğinde yapamam benim göbeğim ikiye katlanmıyor eğilemiyorum artık herkeste öyle mi acaba?

Bende bugün pırasa ve meyve yedim. Güya dikkat edicem bakalım. Hergün kuruyemiş yiyorum ondan kısmıyorum bebeğe faydası olur diye.
Kuru incir çok yükseltiyomuş benden duymuş olmada yada ben pokunu çıkardımda yedim.ondan öle çıktı şekerim.

Merhaba msjınız içime su serpti. Ben şuan 36+4 üm bebeğim 3400 boyu da 53. Doktor beni çok korkuttu yemek yeme meyve yeme deyip kızdı. Şekerim falan yok. Tüm gebelik boyunca 7.800 gr almışım. Sezaryen olacağım halde sen herhalde 4 kilo doğuracaksın deyip duruyor. 4 kilo çocuk için kötü bir kilo mu zararı mı var anlamadım. Şimdi ne yiyeceğimi şaşırdım

Evet canım ya şuan bu koca göbişlerle ne kadar olursa o kadar artık doktorum kadın hemşireler kadın halden anlarlar herhalde

Maşallah gerçekten sizde şeker mi vardi yoksa genetik olarak mı bebekleriniz iri benimde 2 hafta önden gidiyir şuan 35. Haftamdayim desenize bende heran doğurabilirim
yok şeker filan yoktu çok şükür bunda da yok. genetik galiba. oğlum babasının kopyası o da uzun ve yapılı. küçük de onlara benzeyecek heralde :) elbette her anne bebek farklı süreçten geçer ama hazırlıklı olmanızda fayda var zaten 35 de az değil telaş etmeyin ama çantanız hazır dursun bence

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…