2021 Mayıs Anneleri ve Bebekleri

Bebeğinizin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    286
Kızlar 33.haftada kontrole gittiğimizde dr bebeğimin minyon olacağını 2.800-3 kg civarı doğabileceğini söyledi. Zaten bel çevresi hep 2-3 gün geriden geliyordu ama bu son kontrolde bel çevresi 1-2 hafta geriye düşmüş. Kilosu 1950 gr. çıktı. Benim moralim çok bozuldu tabi. Çünkü şimdiye kadar 13 kg aldım ama artık kilo alamıyorum, iştahım da eskisi gibi değil, 2.trimesterda açlıktan gözüm dönüyordu, şimdi her zamanki gibi, kendimi zorluyorum da ama en fazla ayda 1 kg alabiliyorum artık... Süt/yoğurt bağırsaklarımı bozuyor, hiç tüketemiyorum, ancak peynir ve doktorun verdiği kalsiyum haplarıyla açığı kapatabiliyorum. Kaşar ve muz söylendi çok, ikisini de tüketiyorum bol bol ama bebeğime kilo olarak dönmedi bir türlü...
Benimle benzer durumda olanınız var mı? Bebeğe son 5-6 hafta kala nasıl kilo aldırabilirim, çok zayıf doğmasın minnoşum :KK43:
Bol protein tüketmenin faydası oluyor. Bir de bu boy kilo olayında genetik de etkili, genetik olarak minyon olabilir. Hiç bebeğe kilo aldırıcam diye sen gereksiz kilo alma, alacak olan bebek anneyi sömürür yine kilo alır. Sağlıklı dengeli beslen yeter. Ben kızımda toplam 9 kilo almıştım iri bir bebek ti 2 hafta önde gidiyordu gelişimi, bu bebekte daha şimdiden 13 kilo aldım ama bu bebek haftası ile uyumlu gidiyor kızım gibi iri değil. Yani aldığım kilo ile bebeğin kilosu doğru orantılı olmadı.

Kızlar bi de doğumdan sonra kilo hemen gidiyor sanmayın. Herkeste hemen gitmiyor sonra benim gibi şok olmayın. Hastaneden eve geldim hevesle bi tartıldım ki hala aynı kilodayım. Ya diyorum 3250 bebek doğdu, suyu gitti, plesantası gitti niye tartıda aynı çıkıyorum ben hastanede kilo mu alıp geldim yoksa 😅 ama 2 hafta sonra yaklaşık 7-8 kilo gitti. Sanırım zamanla kanama oldukça, ödemler gittikçe, rahim küçüldükçe kilo gidiyor.

Kızlar 33.haftada kontrole gittiğimizde dr bebeğimin minyon olacağını 2.800-3 kg civarı doğabileceğini söyledi. Zaten bel çevresi hep 2-3 gün geriden geliyordu ama bu son kontrolde bel çevresi 1-2 hafta geriye düşmüş. Kilosu 1950 gr. çıktı. Benim moralim çok bozuldu tabi. Çünkü şimdiye kadar 13 kg aldım ama artık kilo alamıyorum, iştahım da eskisi gibi değil, 2.trimesterda açlıktan gözüm dönüyordu, şimdi her zamanki gibi, kendimi zorluyorum da ama en fazla ayda 1 kg alabiliyorum artık... Süt/yoğurt bağırsaklarımı bozuyor, hiç tüketemiyorum, ancak peynir ve doktorun verdiği kalsiyum haplarıyla açığı kapatabiliyorum. Kaşar ve muz söylendi çok, ikisini de tüketiyorum bol bol ama bebeğime kilo olarak dönmedi bir türlü...
Benimle benzer durumda olanınız var mı? Bebeğe son 5-6 hafta kala nasıl kilo aldırabilirim, çok zayıf doğmasın minnoşum :KK43:
balık yağı kullan günde 2 kapsül, bir de buğday kavur çok faydası olur.

Yakın olması çok iyiymiş. Bizimki uzak baya. Taksiyle gitmek mümkün değil. Mecbur eşimle gidiyorum zaten odaya benden başkasını almıyorlar. Oğlum küçük. Hastanede doğum açısından meşhur Bi hastane ve fiyatlarda uygun. O yüzden kalabalık hep. Aynen 36 yı Bi geçsek de nefes alsak artık
Hakkımızda hayırlısı olsun inşaAllah 🤲🏻 valla bende o yüzden yakın yer seçtim hayırlısı ile gelsinler de temennimiz o

Valla benimde şeker var ama bende dayanamıyorum yiyorum.sonra vicdan azabı tabi.kızımdada gebelik şekerim vardı yedim dayanamadım,onda bir sorun olmadı inşallah bundada olmaz die dua ediyorum😫
Gebelik sekeriniz gecti mi dogumdan sonra?bndede var gebelik sekeri bazen korkuyorum dogumdan sonra gecmezse diye..

Günaydın kızlar
Ben 30. Haftanın içindeyim toplam 6 kilo almışım 25.haftadan sonra almaya başladım. Sürekli dışarda yemeninde etkisi olabilir. 30.haftadan sonra kilo artışı hızlanır mı yavaşlar mı ona göre dikkat etmeye çalışıcam. 😅
Benim yavaşladı. Nerdeyse hiç almadım. Belki 1 kilo falan ama o da bebeğin kilosu diye düşünüyorum. Öncesinde birden kilo almıştım ben de.

Benim de bebeğim minyon gidiyor ama ben de minyonum ve zaten küçük doğmuşum yani fazla olmasını beklemiyorum açıkcası. Doktor bana da maksimum 3 kg olur üstünü bekleme dedi. Bunu endişelenerek söylemedi ama demek annesine çekmiş ufaklık dedi gülerek. Sağlıklı olsun da gerisi hiç önemli değil diye kafama hiç takmadım açıkcası.
Bahsettiğiniz kilo çok zayıf bir kilo değil ki sağlıklı olsun bebeklerimiz kilo doğunca da alınır bence hiç takmayın kafanıza.

Malesef niye diyorsun hepi topu 10 kilo almışsın 😊 o da zaten doğumdan hemen sonra gidecek.bebeğin kilosu suyu falan derken. Ben 13 almıştım en son
Ben ilk dört ay çok kontrolsüz gittiğim için maalesef dedim aslında bünye meselesi kimisi tatlıları yer bişey olmaz ben garibim yedim kilo oldu neyse bebislerimiz sağlıklı olsunda kilo verilir 😊

Valla benimde şeker var ama bende dayanamıyorum yiyorum.sonra vicdan azabı tabi.kızımdada gebelik şekerim vardı yedim dayanamadım,onda bir sorun olmadı inşallah bundada olmaz die dua ediyorum😫
Oh ne biraz içim rahatladı gerçekten beni bir sen anlarsın seni de ben çok zor bir durum 😭 Allah kısmet ederse doğumdan çıktığım da eşime dedim ki odaya yaş pasta getir 😀😀 tatlılar getir şuan onların hayali ile yaşıyorum

Kızlar bi de doğumdan sonra kilo hemen gidiyor sanmayın. Herkeste hemen gitmiyor sonra benim gibi şok olmayın. Hastaneden eve geldim hevesle bi tartıldım ki hala aynı kilodayım. Ya diyorum 3250 bebek doğdu, suyu gitti, plesantası gitti niye tartıda aynı çıkıyorum ben hastanede kilo mu alıp geldim yoksa 😅 ama 2 hafta sonra yaklaşık 7-8 kilo gitti. Sanırım zamanla kanama oldukça, ödemler gittikçe, rahim küçüldükçe kilo gidiyor.
2 hafta sonra da gitse razıyız canim 😀 ama kimisinin doğumdan sonra gidiyormuş bakalım bizde nasıl olacak

Oh ne biraz içim rahatladı gerçekten beni bir sen anlarsın seni de ben çok zor bir durum 😭 Allah kısmet ederse doğumdan çıktığım da eşime dedim ki odaya yaş pasta getir 😀😀 tatlılar getir şuan onların hayali ile yaşıyorum
Ben o dediklerinide yiyorum ya 🤕
Valla çok zor gebelikte diet.
Hele insülin kulllanıp hala yüksek şekeri olanlar var onların işi dahada zor 🙁

Gebelik sekeriniz gecti mi dogumdan sonra?bndede var gebelik sekeri bazen korkuyorum dogumdan sonra gecmezse diye..
Canım bende de çıktı gebelik şekeri bugün şeker kontrolüm vardı dr.sordum doğumdan sonrada şeker ölçümü yapacakmıyım diye hayır dedi Allahın izniyle doğumdan sonra geçiyormuş

Valla bakmadım ki..
Baksam kesin devam ediodur.
Ben ilk ogrendigimde sordum diyabet doktoruna dedim hamilelikten sonra geciyor mu dedim..onu dogumdan sonra kontrol edicez dedi..ama %99 gecio dedi..insallh gecerr gercekten zor seker..dogru duzgun bir sey yiyemiyorsun..az fazla kacirsan hemen siniri geciyor😕

Canım bende de çıktı gebelik şekeri bugün şeker kontrolüm vardı dr.sordum doğumdan sonrada şeker ölçümü yapacakmıyım diye hayır dedi Allahın izniyle doğumdan sonra geçiyormuş
Ayy insallh yaa bana haziranda dogumdan sonra gel bakalim dediler..benm babamda dayimda amcamda halamda seker var korkuyorum genetik olur diye..insan basina gelmeyince bilmiyor zormus seker hastaligi..

Ayy insallh yaa bana haziranda dogumdan sonra gel bakalim dediler..benm babamda dayimda amcamda halamda seker var korkuyorum genetik olur diye..insan basina gelmeyince bilmiyor zormus seker hastaligi..
Benim babamda halamda amcamda var hatta ablamda da çıktı ama bana öyle bişey demedi bende aynı senin gibi korkuyordum ama gebelik şekeri doğumdan sonra geçiyor dedi inşallah öyle olur
Evet ya çok zor Rabbim bu hastalığı olanlara sabır ve kolaylık versin

Senin yediklerinle bebegin kılo alması arasında dogru orantı yok ben 32. Haftadayım hıc kılo almadım ama bebek benden besleniyor ki katı diyet uyguluyorum, bebegin dogma kilosu tamamen genetik oyle muz yedim kasar yedim bebek kılo alır bunların kanıtlanmış bir yeri yok, aksine anne alıyor bilginiz olsun. Protein agırlık lı beslenin cıg kuruyemıs tuketin, minyon olsun 2500 kg den itibaren bebek normal kabul ediliyor

Benim babamda halamda amcamda var hatta ablamda da çıktı ama bana öyle bişey demedi bende aynı senin gibi korkuyordum ama gebelik şekeri doğumdan sonra geçiyor dedi inşallah öyle olur
Evet ya çok zor Rabbim bu hastalığı olanlara sabır ve kolaylık versin
Aynn haklisinz zor..aminnn🤲

X