2021 Eylül Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    302
Kızlar herkese selam:) Bugün benim de kontrolüm vardı normalde 11. Haftadayız 12+3 çıktı, gidene kadar doğru dürüst bir şey hissetmiyordum yani bulantılar, ikinci çocuk nasıl olacak endişeleri fln sarmıştı.. ama bugün ultrasonda öyle net gördük ki kıpır kıpır hareketliydi parmaklarına kadar görebildik:) cinsiyeti göremedim dedi ya da görüp söylemedi bilmiyorum, ikili için ölçüm yapıldı üzerine hastaneye gidip kan verdim orada da muayene oldum kan verebilmek için erkeğe benzettim ben dedi... bir oğlum var gönül ister ki ikinci kız olsun ama yeter ki sağlıklı olsunlar zaten öğrenene kadar sürüyor bu heyecan öğrendikten sonra hepsi bir :) Bizden haberler böyle dilerim güzel haberler aldığımız bir hafta olur hepimizin

Erkek daha ileride oluyor gününden diyorlar bide canım o yuzden okurken erkek geçti içimden sağlıklı hayırlı yavrularımız olsunda gerisi önemli değil

Böyle bir ayrım yok zannımca cinsiyeti bu dönemde söylüyorlar tahmini diyorlar ama cogunlukla dogru çıkıyor

Daha önce kürtaj yaşadıysanız ondan olabiliyor diye biliyorum. Oğlumda da Dr söylemişti elini ayağını boğabilir diye çok şükür oğlum 4 yaşında sapasağlam.
Daha önce kalp atışları başlamadığı için 3 kere kürtaj oldum bir de düşüğüm var sizin yeri hakkında bir şey söylemişler miydi? Çok şükür iyi ki dolanmamış bir yerine inşallah bize de dolanmaz.Doktorlar o zaman ne tavsiye etmişti yapacak bir şey var ya da yok sıkı mı takip ettiler sizi

Benim de kalbi durduğu için kürtaj oldum. Detaylıca Dr bant var deyince çok endişelendim. Kendi Dr umu aradım çook nadir bir ihtimal bişey olması içinizi ferah tutun demişti. Zannımca kürtaj işlemi bittikten sonra kanama olmaması için bu bandı uyguluyorlar. 4 ay önce yine kürtaj oldum bakalım bu sefer bişey çıkacak mı..

Mesajınızı yanlış anlamadıysam amniyotik band doktorların uyguladığı bişey değil, bir sendrom. Umarım sorunsuz ilerler hamileliğiniz. F fatmaecem Zana_zana

merhaba kızlar bende inşallah Allah nasip ederse 1 eylülde doğum yapacağım. Şuan 13 haftalık gebeyim 2li tarama yaptırdım. Ama bebeğimin durusu nedeniyle cinsiyetini öğrenemedik sırtı dönük ve yüzüde gözükmüyor bu durusu nasıl değişir 2 hafta sonra tekrar gideceğim doktor yarım saat öncesinde cikolata yememi söyledi

Eklentiler

• 0D686C4A-F105-49B6-871C-D53D30ACFAF5.jpeg
    89 KB · Görüntüleme: 80
İnşallah 1 eylül annesi olacağım İlk bebeğim

Maşallah kocaman olmuş. Bacak arası açık aslında görmesi lazım ama belki emin olamamıştır. Çikolata bende çok işe yarıyordu. Ama çok yeme bu sefer yerinde durmuyor yine görünmüyor

Hanımlar tekrar merhaba
Bugün vücudumda döküntüler var diye bi doktora gittim(kendi doktorum kan testleri istedi diye eve yakın bi özel hastaneye gittim). Doktor bişi dokunmuştur devam ederse cildiyeyede git bi önemli bişi görünmüyo dedi. Gitmişken ultrasonda bakalım dedim en son 2hafta önce gördük ve haftasonu stresli bi zaman yaşadım diye.
Doktor baktı 9+1miş(sat a göre 2gün geri gidiyo normal bu) boyu 2,44 cm olmuş ve hafif hareketleri başlamış gördüm onuda. Kalp atışıda baktı doktor ve anlam veremediğim bi şekilde kalp atışı olması yeterli bunun azı çoğu yok falan bişiler demeye başladı. Kaç peki dedim inatla bi rakam söylemedi atması yeterli az atsana arttırma yolu yok çok atsada azaltma yolu yok falan bişiler geveledi sordum 3defa rakam söylemedi benzer laflar söyledi. Ben muayenelerde hep ses kaydıda alıyorum sonra aklıma takılan bişi olursa dinliyorum insan telaştan o anda bazen gözden kaçırıyo ilaç kullanımı falan diye. Neyse bugün aniden gidince eşime de yolladım kaydı. Hem kalp atışı seside duyuluyordu dinleme arasında diye. Onunla aklına takılmış kalbimi yavaş yani ne diyo anlamadım falan dedi. Tabi bende zaten evham İçin bahane bekliyormuşum içime kurt düştü şimdi. Netten baktım düşük riski artıyo diyen yerler falan var. Kendi doktoruma haftaya salı gidicem o zaman dinleyince yorum isterim tekrar ama hiç böyle bişi yaşayan duyan var mı? Bide bu ultrason kağıdı resmim kalp atışı nerde yazıyo anlayan var mı? Netten baktım ama direk orda yazan kalp atımı göremedim bnm kağıtta. Bilen yardımcı olursa sevinirim

Eklentiler

• 7BA4A48A-907B-4CBB-A705-D14287F6DE44.jpeg
    68,4 KB · Görüntüleme: 78
  • FDCA83E6-11C2-462A-A927-CF51A650C978.jpeg
    65,4 KB · Görüntüleme: 74
Maşallah kocaman olmuş. Bacak arası açık aslında görmesi lazım ama belki emin olamamıştır. Çikolata bende çok işe yarıyordu. Ama çok yeme bu sefer yerinde durmuyor yine görünmüyor
Tamam zaten hamileliğimin başında beri cikolata tatlı yiyemiyorum bulantımdan dolayı ogün bebişim için yiyeceğim inşallah gösterir

İlk kalp atışı duyunca çok hızlı oluyor sonra yavaşlıyor. Belki panik olursun diye açıklama yapmıştır ama açıklama yapayım derken kendi panik olmuşbiraz telaşlı bi yapısı vardır belki. Kalp atışını da kaydetmemiş çıkmamış kâğıtta

KIZLAR BANA Bİ AKIL VERİN LÜTFEN
Geçen hafta özele gittim bebek 11+3 günlüktü 4.72 mm cm çıktı usgye göre 11+4 çıktı doktor gayet güzel dedi yolladı.
Bugün devlet hastanesine gittim kızlar 12+3 günlüğüm doktor ölçtü 4.93 cm çıktı usgye göre 11+3 günlük çıktı doktor kalp atımı normal iyi dedi yolladı.
Acaba bu devletteki farklı pozisyonda yanlışmı ölçtü bu bebek 1 haftada 20 mm mi büyüdü yani lütfen fikirlerinizi eksik etmeyin usgden usgeye değişirmi

Bence bu kadar milimlik ölçümlerdeki farklar önemli degil, düşünsene hcg testinin bile ayni hastanede tekrarlanmasi isteniyor ki okuyan cihazlae farklılık gösterebilir diye, ultrason cihazlarının kalitesi, doktorun elinin hafifce bi titremesi veya o an senin nefes aliyo veriyo olman bile bu kadar ufak farklar yaratabilir, önemli bişey degildir diye düşünüyorum

Canim CRL ölçülülürken doktorun eline dikkat edersen mouse'u gezdiriyor tiklayip boyu yakalayinca elini cekiyor. Orda bir mm bile eli kaysa azicik daha buyuk veya kucuk cikabilir bebek. Yani ayni gun icinde 5 farkli hastaneye gitsen besinde de farklar olabilir. Sakın canını sıkma bos yere

Anladığım kadariyla sen kalp atimindan cinsiyet tahmini yapmak icin sordun doktorlar bunu bilip, bilimsel olmadigini savunduklarindan pek soylemek istemiyorlar. Bazi doktorlar da malesef üstten konusup anlamayacagimizi düşünüp gecistiriyorlar sen ısrarla rakam isteyince soylemek istememis.. yavaş atiyor dememis bence. Zaten oyle bir sıkıntı olsa muhakkak soyler, Allah korusun kalbi yavaş atiyor hazirlikli ol vs gibi uyarabilir. Bu bebegine saglikla kavus inşallah

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…