2021 Eylül Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    302
Arkadaslar merhaba, birkac gundur kasiklarimda ve belimin yaninda bobreklerimin oldugu yerde agri var. Geceleri cok sik tuvalete gidiyorum ve idrarimi yaparken soylemesi ayip ikinmak zorunda kaliyorum sanki gelmiyormus gibi hissediyorum ve o an kasiklarim cok agriyor. Gunduz daha fazla su ictigim icin zorlanmiyorum. Idrar yollarimi usutmus olabilir miyim acaba? Bazi arkadaslar bu konuyla ilgili yazmisti sikayetler bunlarmiydi hatirlayamadim. Doktora cuma gunu randevum var sikintili bir durumsa erken giderim. Tesekkurler🌸

Bence bu kadar milimlik ölçümlerdeki farklar önemli degil, düşünsene hcg testinin bile ayni hastanede tekrarlanmasi isteniyor ki okuyan cihazlae farklılık gösterebilir diye, ultrason cihazlarının kalitesi, doktorun elinin hafifce bi titremesi veya o an senin nefes aliyo veriyo olman bile bu kadar ufak farklar yaratabilir, önemli bişey degildir diye düşünüyorum
Teşekkür ederim biraz telaş oldum içimi rahatlattınız

Canim CRL ölçülülürken doktorun eline dikkat edersen mouse'u gezdiriyor tiklayip boyu yakalayinca elini cekiyor. Orda bir mm bile eli kaysa azicik daha buyuk veya kucuk cikabilir bebek. Yani ayni gun icinde 5 farkli hastaneye gitsen besinde de farklar olabilir. Sakın canını sıkma bos yere😊
Sağol gülüm gerçektenn evlat deyince insan deliriyo :))

KIZLAR BANA Bİ AKIL VERİN LÜTFEN
Geçen hafta özele gittim bebek 11+3 günlüktü 4.72 mm cm çıktı usgye göre 11+4 çıktı doktor gayet güzel dedi yolladı.
Bugün devlet hastanesine gittim kızlar 12+3 günlüğüm doktor ölçtü 4.93 cm çıktı usgye göre 11+3 günlük çıktı doktor kalp atımı normal iyi dedi yolladı.
Acaba bu devletteki farklı pozisyonda yanlışmı ölçtü bu bebek 1 haftada 20 mm mi büyüdü yani lütfen fikirlerinizi eksik etmeyin usgden usgeye değişirmi 🙁🙁🙁🙁
Hayır öyle düşünme 20mm olmuyor. 4,93 cm 49,3 mm dir. 49,3-47,2=2,1 mm büyümüş 20 değil. Metre gibi düşünme. Hem cihazdan cihaza da fark eder. Boyutu büyüdüğü halde haftası aynı kalmış

Arkadaslar merhaba, birkac gundur kasiklarimda ve belimin yaninda bobreklerimin oldugu yerde agri var. Geceleri cok sik tuvalete gidiyorum ve idrarimi yaparken soylemesi ayip ikinmak zorunda kaliyorum sanki gelmiyormus gibi hissediyorum ve o an kasiklarim cok agriyor. Gunduz daha fazla su ictigim icin zorlanmiyorum. Idrar yollarimi usutmus olabilir miyim acaba? Bazi arkadaslar bu konuyla ilgili yazmisti sikayetler bunlarmiydi hatirlayamadim. Doktora cuma gunu randevum var sikintili bir durumsa erken giderim. Tesekkurler🌸
Üşütmeyi bilmiyorum ama enfeksiyon vardı bende sadece yanma ve sık idrara çıkma oldu. O da çok su içiyorum diye diyordum enfeksiyon gelmemişti aklıma. Ama o idrarını tam yapamıyor hissi enfeksiyon belirtisi. Doktoruna muhakkak söyle bol su iç. Klozet kullanıyorsan biraz öne eğilerek yap. Bi de 10 sn bekle kalanı da yapmaya çalış tekrar. O iyi geliyormuş

Hanımlar tekrar merhaba
Bugün vücudumda döküntüler var diye bi doktora gittim(kendi doktorum kan testleri istedi diye eve yakın bi özel hastaneye gittim). Doktor bişi dokunmuştur devam ederse cildiyeyede git bi önemli bişi görünmüyo dedi. Gitmişken ultrasonda bakalım dedim en son 2hafta önce gördük ve haftasonu stresli bi zaman yaşadım diye.
Doktor baktı 9+1miş(sat a göre 2gün geri gidiyo normal bu) boyu 2,44 cm olmuş ve hafif hareketleri başlamış gördüm onuda. Kalp atışıda baktı doktor ve anlam veremediğim bi şekilde kalp atışı olması yeterli bunun azı çoğu yok falan bişiler demeye başladı. Kaç peki dedim inatla bi rakam söylemedi atması yeterli az atsana arttırma yolu yok çok atsada azaltma yolu yok falan bişiler geveledi sordum 3defa rakam söylemedi benzer laflar söyledi. Ben muayenelerde hep ses kaydıda alıyorum sonra aklıma takılan bişi olursa dinliyorum insan telaştan o anda bazen gözden kaçırıyo ilaç kullanımı falan diye. Neyse bugün aniden gidince eşime de yolladım kaydı. Hem kalp atışı seside duyuluyordu dinleme arasında diye. Onunla aklına takılmış kalbimi yavaş yani ne diyo anlamadım falan dedi. Tabi bende zaten evham İçin bahane bekliyormuşum içime kurt düştü şimdi. Netten baktım düşük riski artıyo diyen yerler falan var. Kendi doktoruma haftaya salı gidicem o zaman dinleyince yorum isterim tekrar ama hiç böyle bişi yaşayan duyan var mı? Bide bu ultırason kağıdı resmim kalp atışı nerde yazıyo anlayan var mı? Netten baktım ama direk orda yazan kalp atımı göremedim bnm kağıtta. Bilen yardımcı olursa sevinirim
Kalp atışı olması gerektiğin altında olsa söylerdi çünkü doktorlar her ihtimali söylüyorlar sonrasında haklı olmak için bebeğin kalbinin durma ihtimali var diye söyler) benim görüşüm bu yönde 140-160 arasında atıyorlar benim gittiğim perinatologlar kalp atış hızına çok önem veriyorlar hatta takibimi yapan doktorda mutlaka söyler hatta takip notlarında yazar bilgisayarına daha önce gittiğin doktor kalp hızını demiş miydi

Cok haklisin☺️ ben bir devlete bir ozele giderdim ve cok yasardim bu durumu. Hatta ozelde genelde daha buyuk cikiyor ne hikmetse 😅
Devletteki doktor göremiyor çünkü net 😄bende oğlumda öyle yaptım çok farkederdi özel devlet. Bi de özeldeki doktor çok dikkatli ölçüyor devletteki öyle olmuyor acelesi var gibi ölçüyor

İdrar yolları enfeksiyonu olabilir evet. Bol bol su ile atabilirsiniz eger oyleyse ☺️

İdrar yaparken sancı yoksa sıkıntı yok gibi ama yinede az su içince bu dediklerin olur devam ederse suyu artırmazsa yaparkende sızı olur suyu çogaltman lazım bende de o dediklerin oluyor artırıyorum birde rahim yükselmeden sık tuvalete gitme ve uzun süre gitmeyincede sancı oluyor böbreklerde

Bulantısı azalan yada iştahsızlık yaşarken iştahı azda olsa gelen varım? Günde 3 tane prilam içiyorum iştah sıfır kusma yok ama bulantı aynen devam ya 9 ay sürerse diye çok korkuyorum

Bulantısı azalan yada iştahsızlık yaşarken iştahı azda olsa gelen varım? Günde 3 tane prilam içiyorum iştah sıfır kusma yok ama bulantı aynen devam ya 9 ay sürerse diye çok korkuyorum
Benim azalıyor gibi oldu sevindim ama artışa geçti. Yemek yiyebiliyorum ayakta duracak kadar ama herşeyi yiyemiyorum herşey kokuyor öğürme çok oluyor bende bi de. Günde 2 prilam içiyorum arttırmakta istemiyorum bağımlılık yapar diye ama zor böyle de 😒

Aah ah dört gözle bekliyorum o günleri 🙁 burda haftasi bizden ileri olanlar yazsin da umudumuz yeşersin biraz 😢

Canım bana da ara ara geliyor sonra geçiyor ilk çocuk olacaklar için bu his normal bence çünkü bundan sonra tüm hayat akışın değişecek mecburen ama şunu düşünüyorum hep doğduktan sonra onun kokusu, bakışı falan her şeye yeter bence
Çoook sağol canım sayenizde bugün iyiyim.. İnşallah bir çırpıda Eylül olur🌺

Herkese Merhaba, bugün 11+3 de Perinatoloji Uzmanı ile kontrolümüz vardı . Çok şükür her şey yolunda 🤗doktor ense kalınlığına, burun kemiğine, bebeği besleyen damarlara vs baktı. Hepsinin ölçüsünün iyi olduğunu söyledi. İleri yaş gebelik nedeniyle İkili ve üçlü test yerine biz NIPT testi yaptırdık sonuçları on gün sonra çıkacak. Gebeliğin en önemli aşamalarından birini atlattık çok şükür 🙏 Darısı zamanı gelen tüm arkadaşların başına olsun. Sizlerde durumlar nasıl?

Benim azalıyor gibi oldu sevindim ama artışa geçti. Yemek yiyebiliyorum ayakta duracak kadar ama herşeyi yiyemiyorum herşey kokuyor öğürme çok oluyor bende bi de. Günde 2 prilam içiyorum arttırmakta istemiyorum bağımlılık yapar diye ama zor böyle de 😒
Ufff yaa sorma burda bicak gibi kesildi diye hava atan ben havam 2 gun surdu simdi resmen eskiyi arar oldum daha beter durumdayim durmadan kusuyorum bu seferde niye oyle oldu anlamadim gitti

merhaba kızlar bende inşallah Allah nasip ederse 1 eylülde doğum yapacağım. Şuan 13 haftalık gebeyim 2li tarama yaptırdım. Ama bebeğimin durusu nedeniyle cinsiyetini öğrenemedik sırtı dönük ve yüzüde gözükmüyor bu durusu nasıl değişir 2 hafta sonra tekrar gideceğim doktor yarım saat öncesinde cikolata yememi söyledi😁
Maşallah canım çikolata ile hareketlendiklerini duymuştum.. Yalnız bu bebekler niye bu kadar tatlı 😂 sırtını dönmüşmüş, sen büyüdün de sırt mı dönüyorsun😂

Benim de kalbi durduğu için kürtaj oldum. Detaylıca Dr bant var deyince çok endişelendim. Kendi Dr umu aradım çook nadir bir ihtimal bişey olması içinizi ferah tutun demişti. Zannımca kürtaj işlemi bittikten sonra kanama olmaması için bu bandı uyguluyorlar. 4 ay önce yine kürtaj oldum bakalım bu sefer bişey çıkacak mı..
Çıkmaz inşallah. Bu bandı kürtajda mı uyguluyorlarmış ben kendiliğinden olyşmuş sandım.Benim son kürtajım 1 buçuk sene önce idi ama 1 ay arayla 2 kere kürtaj olmuştum ondan 1 yil önce de kürtaj olmuştum kalp atışları başlamadı diye.En son bu hamileliğimden 3 ay önce yine kalbi başlamayan hamileliğim oldu o da kendi düştü

X