2021 Eylül Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    302
Öncelikle geçmiş olsun iyi olmana sevindim Allah bağışlasın sağlıcakla kucağına al ben de çok merak ediyorum cinsiyeti ama henüz çok erken bana
İnsan merak ediyor gerçekten yeter ki sağlıklı olsunlar
Evet ilk bebeğimiz olacak inşaAllah ben şu 4-5 ayı atlatsak diyorum rahatlıcam sanki.. inşaAllah daha iyi olursun kuzum sende
Kızlar bugün doktora gittik 10+4 dedi doktorumuz. Ve cinsiyet söylemem gerekirse erkek dedi Oğlumuz gelecek
Erkek senesi sanırım

Yok hayır zaten 8 haftalık içeride üzüm büyüklüğünde karnım büyümedi şaşırdım doğrusu şimdilik badem yağı sürdüm bakalım
umarım iyi gelir
Kızlar aranızda doppler fetal alan var mı?
Almadım ama alsam mı diye düşünüyorum. İşin ehli olmadığımız için kalp atıyor diye belki önemli bir durumda doktora geç başvurma riskimiz olabilirmiş, yanıltabilirmiş. Deli evhamım ile kendimi telkin edip etmemek arasında gidip geliyorum karar verme sürecinde 16. Haftadan itibaren kullanılabiliyor değil mi?

Yaptırdım geldim canım tok gittim herşey yolunda çok şükür.kan bir hafta sonra dedi cinseyeti 16 haftadan sonra söylüyoruz dedi öğrenemedim hayırlısı inşallah
İnşallah kan sonucuda çok güzel çıkar. Bizimde kan sunucumuz cuma çıkacak heyecanla bekliyoruz. Ultrasonda herşey yolundaydı o içimi rahatlattı biraz. Doktorun garantici demekki öyle de olmalı aslında. Bizim iki farklı doktor büyük ihtimalle erkek dedi ama bakalım değişecek mi sağlıklı olsun da gerisi hiç önemli değil.

Evet sıra bulursam devlette yaptırıcam bulamazsam başka özellere fiyat almak için araştırıcam.
İstanbuldamısınız bilmiyorum ama eğer istanbuldaysanız eğitim araştırma hastanesi olarak bakırköy dr sadi konuk hastanesi yapıyormuş bende az önce hastaneleri arayıp yapıyormusunuz diye soruyordum. Ama malesef ki randevular çok dolu. Şuan 10 haftanın içindeyim 1 2 hafta sonraya randevu alabilşrsem oradan kadın doğuöcuya kontrole gidip ikili test yaptırıcam kısmet olursa.
Normalde bende özel hastaneye gidiyorum ve doktorum sırf tanıdık ve çok memnunum diyemtercih ettim. Kan tahlillerimi istediği zaman çoğunu sağlıkocagında yaptırdım birdek kan daki vitaminlere bakılmıyor diye geri kalan testleri gittiğim özel hastanede yaptırdım 400 küsür fiyat verdiler. İkili teste allah bilir nekadar isterler. telefondam fiyat bilgisi vermediler malesef ki 1 hafta sonra kontorlüm var gittimde sorucam muhasebeye fiyatı.
Bir soru da benden gelsin merak ediyorum ikili testi ilk kontole gittiğibizde ultrasonda ense ve burun kemiğine bakıp riskli görürsemi kan istiyor yoksa ultrasondan bakmayıp dirrek kan mı isitiyorlar bu ikilş test muanesimde?

İstanbul'dayım ben de araştırma hastanesi ile şansımı deneyeceğim . Önce ense ve buruna bakıyorlar ondan sonra kan veriliyor diye biliyorum .Çünkü ense ve burunda ayrı ,kanda ayrı, yaşta ayrı ihtimallere bakılıyor

İllaki kan istiyor. Herkesten istiyor

Ya zorlamiyim diyorum ama 10-10,5 olması gerekirken 9 kilo kuzum çok üzülüyorum o yemedikçe kendimi kötü bir anne gibi hissediyorum. arayı kapatmam lazım diye mecbur sıkıştırıyorum biraz. ama böyle bir açık kapanması için durmaksızın yemesi lazımcinsiyeti ben bile aşırı merak ediyorum biliyor musuunn ki sen gitsen öğrenirsin şuan ama ikili yaptırmayacağın için biraz daha zaman var sanki gitmene değil mi :) ben bile bu haldeysem iki erkeğin üstüne senin öğrenme isteğini düşünemiyorumm, Allah yüzümüze gülsün ne diyim hayırlısını versin hepimizeee

ayy çok heyecanlı ramzi teorisine uydu mu acaba merak ettim

Merhaba arkadaşlar ben de bugün 11 hafta 2 günlük hamileyim.Geçen çarşamba kontrolümüz vardı.10 hafta 4 günlükken ultrasonda o zaman 11 hafta 3 günlük göründük.Ben ikili test yaptırmayacağım Allah korusun olumsuz ćıksa aldırmayacağim için test yaptirip kafamı karıştırmayacağım.Etrafımda çok insan var ikili testi kötü çıkıp sağlıklı doğum yapan.Ama ben de kesede amniyotik band göründü beni çok tedirgin ediyor ben de bilmiyordum amniyotik bantin ne olduğunu o gün öğrendim de çok riskli dua edi inşallah

Canım aynıymışız bir de burada pek bahsedilmeyince herkes çok hevesli annelik duygusu ile bekliyor sanıyordum.. Aslında üzüldüm ama normal ve herkesin yaşadığı bir durum olması rahatlatıcı sen de böyle düşün.. vücudum bozuldu, ben sanırım burda en çok alanım 6 kiloya yaklaştı. Çatladım daha krem kargodayken. Aynı şekilde göreyim diye ultrason resmini buzdolabına yapıştırmıştım. Dün içtiğim sigaradan anladığım kadarıyla o ultrasona da alıştım herhalde yeni fotoğrafı lazım
İnşallah 1 ay içinde kurtuluruz bu duygulardan.

Bu meditasyonu kesinlikle denicem canım çok teşekkür ederim. İnşallah geçici ve hormoneldir. Burada kıyısından köşesinden benzer yaşayan kişileri duydukça içim de rahatladı.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…