2021 Eylül Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    302
Yaa bırsey sorcam 10+2deyım. Gobegım cıktığı. Zaten göbegınde yag vardı 57 kiloydum ama kiloda almadım gıbgem cok cabuk cıktı benım gıbı olan varmı

Canim beniimm askin cok tatli ama nasil da zor bir surecten geciyoruz
Kimimiz yedikce yiyo simdiden kiyafet degistiriyo kimimiz açlıktan ölüyoruz
Kimimiz kocaya sardı kimimiz bebege kızdı havaya toz uçsa delleniyoruz
Sen bebegini aldırmadın canına kastetmedin sadece insaniz biz zaaflarimiz var nefsimiz var hicbirimiz dort dortluk degiliz ki o yuzden bebege zararlı olan her seyi yavas yavas birakacagina eminim ben eger bebegi gercekten istemeseydin aldirirdin olur biterdi
Ama sen zoru sectin anne olmayi sectin
Bugun hissetmezsin o duyguyu yarin dibine kadar yasarsin ertesi gun umrun olmaz bunlar cok normal ama hepsi gececek bence senden cok guzel bir anne olacak :anneadayı:
Çok güzel anlatmışsın canım ya 😂 hepimiz farklı yollardayız ama anladığım kadarıyla en ortak noktamız 'gel git'lerimiz😄

Kızlar ya gerçekten iyi ki varsınız😊 iç ferahlatıcı tim😂

İstanbuldamısınız bilmiyorum ama eğer istanbuldaysanız eğitim araştırma hastanesi olarak bakırköy dr sadi konuk hastanesi yapıyormuş bende az önce hastaneleri arayıp yapıyormusunuz diye soruyordum. Ama malesef ki randevular çok dolu. Şuan 10 haftanın içindeyim 1 2 hafta sonraya randevu alabilşrsem oradan kadın doğuöcuya kontrole gidip ikili test yaptırıcam kısmet olursa.
Normalde bende özel hastaneye gidiyorum ve doktorum sırf tanıdık ve çok memnunum diyemtercih ettim. Kan tahlillerimi istediği zaman çoğunu sağlıkocagında yaptırdım birdek kan daki vitaminlere bakılmıyor diye geri kalan testleri gittiğim özel hastanede yaptırdım 400 küsür fiyat verdiler. İkili teste allah bilir nekadar isterler. telefondam fiyat bilgisi vermediler malesef ki 1 hafta sonra kontorlüm var gittimde sorucam muhasebeye fiyatı.
Bir soru da benden gelsin merak ediyorum 🙂 ikili testi ilk kontole gittiğibizde ultrasonda ense ve burun kemiğine bakıp riskli görürsemi kan istiyor yoksa ultrasondan bakmayıp dirrek kan mı isitiyorlar bu ikilş test muanesimde?
Ultrasonda sonuç ne çıkarsa çıksın kan alıyorlar

umarım iyi gelir ☺️

Almadım ama alsam mı diye düşünüyorum. İşin ehli olmadığımız için kalp atıyor diye belki önemli bir durumda doktora geç başvurma riskimiz olabilirmiş, yanıltabilirmiş. Deli evhamım ile kendimi telkin edip etmemek arasında gidip geliyorum karar verme sürecinde 😁 16. Haftadan itibaren kullanılabiliyor değil mi?
Evet o şekilde yazıyor 16. Haftadan itibaren diyorlar. Bende deli evhamlıyım. Doktor randevusunu bekleyemiyorum :KK43:

Kızlar merhaba bir şey sorucam pıhtılaşmam olduğu için iğne kullanıyorum dün nette gördüm kan cıvıtıcı kullanıldığı için normal doğum değil sezeryan olunuyormuş her türlü bilgisi olan var mı bir de bebeğinizin cinsiyetini ne zaman öğrendiniz 12+3 deyim yarın doktora gideceğim görebilir miyiz ki yada tahmin falan

Kızlar merhaba bir şey sorucam pıhtılaşmam olduğu için iğne kullanıyorum dün nette gördüm kan cıvıtıcı kullanıldığı için normal doğum değil sezeryan olunuyormuş her türlü bilgisi olan var mı bir de bebeğinizin cinsiyetini ne zaman öğrendiniz 12+3 deyim yarın doktora gideceğim görebilir miyiz ki yada tahmin falan
Kan sulandırıcı kullanmıyorum. Ama benim kanım doğuştan sulu o yüzden ilk doğumumda aşırı kan kaybettim 13 olan kan değerim 5e düştü zangır zangır titredim kansızlıktan zor kendime getirdiler. Bence doğru olabilir en iyisi doktorla görüşmek tabi. Ben oğlumda 11+3te öğrenmiştim cinsiyeti ama erkek erken gösterir derler belki erkekse tahmin yürütebilir doktorun

Ya zorlamiyim diyorum ama 10-10,5 olması gerekirken 9 kilo kuzum çok üzülüyorum o yemedikçe kendimi kötü bir anne gibi hissediyorum. arayı kapatmam lazım diye mecbur sıkıştırıyorum biraz. ama böyle bir açık kapanması için durmaksızın yemesi lazım:KK45:cinsiyeti ben bile aşırı merak ediyorum biliyor musuunn ki sen gitsen öğrenirsin şuan ama ikili yaptırmayacağın için biraz daha zaman var sanki gitmene değil mi :) ben bile bu haldeysem iki erkeğin üstüne senin öğrenme isteğini düşünemiyorumm, Allah yüzümüze gülsün ne diyim hayırlısını versin hepimizeee:KK200:
Doktora danisdin mi hic? Belki bir istah acici flan verir. İlk oglumda cok pesinden koştum. Ay ay ne yemesi gerekiyor ne yememesi gerekiyorsa birebir uyguladim. Asla yemegi seven bir cocuk olmadi. Simdi bes yasinda cok sukur bir suredir pek bisey ayirt etmiyor. İkinci oglumda tamamen saldım 😅 hic extra biseyler yapma derdim olmadi bu sefer o istiyor yemek yemek. Yani bu iste biraz ters orantı var galiba. Arkadaslarimdan da biliyorum, pesinden kosunca aman yesin biraz kilo alsin deyince olmuyor. Ve o az yedi diye sen kotu bir anne olmuyorsun tabiki😊 oyle dusunme. Buyudukce de duzeliyorlar. Onemli olan saglikli olsunlar🙏☺️ takma cok annesi.
Yarin gideceğim insallah yaa.cunku artık belli olur gibi geliyor. 12.hafta bitmek uzere. Düşün düşün yeter artik kafayi yedim🤪

Kan sulandırıcı kullanmıyorum. Ama benim kanım doğuştan sulu o yüzden ilk doğumumda aşırı kan kaybettim 13 olan kan değerim 5e düştü zangır zangır titredim kansızlıktan zor kendime getirdiler. Bence doğru olabilir en iyisi doktorla görüşmek tabi. Ben oğlumda 11+3te öğrenmiştim cinsiyeti ama erkek erken gösterir derler belki erkekse tahmin yürütebilir doktorun
Evet doktora da gittiğimde sorcam en iyisini doktorlar bilir elbette sağlıklı olsunlar da teşekkür ederim cevabınız için bakalım yarın görür müyüz görmez miyiz artık bi tahmin de olsa bekliyorum doktorumdan inşaAllah sağ salim alırız kucaklarımıza 😊

hareket etmeye başlayınca umarım biraz daha rahat ederiz :KK19:
Kesinlikle daha rahat olunuyor ama bu seferde hareket sayma başlıyor 😄ama en azından hareket ettiğini görüyorsun için rahat oluyor. Şimdi içimizde neler dönüyor haberimiz yok

Herkese merhaba. Covid sürecini çok şükür ki hafif atlattım. Bu süreçte bebeğimin sağlığı hakkında çok endişeliydim. Buraya sürekli olumsuz şeyler yazmak istemediğimden karantina sürecinde olabildiğince uzak kaldım. Bugün doktora gittim çok şükür herşey yolunda dedi. Adet tarihine göre 11+2 olması gerekirken ultrasonda 12+2 çıktı. 10 güne kadar sapmaların normal olduğunu söyledi doktor. İkili test için ense ölçüsünü alamadı çünkü bebeğin pozisyonu çok ters dedi. 1 saat yürüdüm geri geldim ama bu sefer ölçüm için daha da zor bir hale gelmiş dedi:) çok güldüm bu duruma. Israr etmeyelim, yarın tekrar bakarız dedi. Çok şükür ki bebeğimin sağlıklı olduğunu gördüm. Sizinle mutluluğumu paylaşmak istedim. Hepinize sevgiler.

Merhaba arkadaşlar ben de bugün 11 hafta 2 günlük hamileyim.Geçen çarşamba kontrolümüz vardı.10 hafta 4 günlükken ultrasonda o zaman 11 hafta 3 günlük göründük.Ben ikili test yaptırmayacağım Allah korusun olumsuz ćıksa aldırmayacağim için test yaptirip kafamı karıştırmayacağım.Etrafımda çok insan var ikili testi kötü çıkıp sağlıklı doğum yapan.Ama ben de kesede amniyotik band göründü beni çok tedirgin ediyor ben de bilmiyordum amniyotik bantin ne olduğunu o gün öğrendim de çok riskli dua edi inşallah
Daha önce kürtaj yaşadıysanız ondan olabiliyor diye biliyorum. Oğlumda da Dr söylemişti elini ayağını boğabilir diye çok şükür oğlum 4 yaşında sapasağlam.

Bir de sorum olacak size, özellikle nipt testi yaptıranlara. Down ve trizomi başta olmak üzere sma hastalığına da baktırmak mümkün müdür? Paket paket oluyor sanırım. Sma nın içinde olduğu paketi bileniniz duyanınız oldu mu?

Kesinlikle daha rahat olunuyor ama bu seferde hareket sayma başlıyor 😄ama en azından hareket ettiğini görüyorsun için rahat oluyor. Şimdi içimizde neler dönüyor haberimiz yok
hahaha gerçekten dünyadan haberimiz yok :KK45:
Herkese merhaba. Covid sürecini çok şükür ki hafif atlattım. Bu süreçte bebeğimin sağlığı hakkında çok endişeliydim. Buraya sürekli olumsuz şeyler yazmak istemediğimden karantina sürecinde olabildiğince uzak kaldım. Bugün doktora gittim çok şükür herşey yolunda dedi. Adet tarihine göre 11+2 olması gerekirken ultrasonda 12+2 çıktı. 10 güne kadar sapmaların normal olduğunu söyledi doktor. İkili test için ense ölçüsünü alamadı çünkü bebeğin pozisyonu çok ters dedi. 1 saat yürüdüm geri geldim ama bu sefer ölçüm için daha da zor bir hale gelmiş dedi:) çok güldüm bu duruma. Israr etmeyelim, yarın tekrar bakarız dedi. Çok şükür ki bebeğimin sağlıklı olduğunu gördüm. Sizinle mutluluğumu paylaşmak istedim. Hepinize sevgiler.
geçmiş gitmiş olsun, her şeyin yolunda olmasına sevindim. umarım bundan sonra çok rahat bir süreç geçirirsiniz :KK19:
o minik minnoş halleriyle bir de değişik pozisyonlara mı giriyorlar ya :)

X