2021 Eylül Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    302
Arkadaslar merhaba, birkac gundur kasiklarimda ve belimin yaninda bobreklerimin oldugu yerde agri var. Geceleri cok sik tuvalete gidiyorum ve idrarimi yaparken soylemesi ayip ikinmak zorunda kaliyorum sanki gelmiyormus gibi hissediyorum ve o an kasiklarim cok agriyor. Gunduz daha fazla su ictigim icin zorlanmiyorum. Idrar yollarimi usutmus olabilir miyim acaba? Bazi arkadaslar bu konuyla ilgili yazmisti sikayetler bunlarmiydi hatirlayamadim. Doktora cuma gunu randevum var sikintili bir durumsa erken giderim. Tesekkurler

Teşekkür ederim biraz telaş oldum içimi rahatlattınız

Sağol gülüm gerçektenn evlat deyince insan deliriyo :))

Hayır öyle düşünme 20mm olmuyor. 4,93 cm 49,3 mm dir. 49,3-47,2=2,1 mm büyümüş 20 değil. Metre gibi düşünme. Hem cihazdan cihaza da fark eder. Boyutu büyüdüğü halde haftası aynı kalmış

Üşütmeyi bilmiyorum ama enfeksiyon vardı bende sadece yanma ve sık idrara çıkma oldu. O da çok su içiyorum diye diyordum enfeksiyon gelmemişti aklıma. Ama o idrarını tam yapamıyor hissi enfeksiyon belirtisi. Doktoruna muhakkak söyle bol su iç. Klozet kullanıyorsan biraz öne eğilerek yap. Bi de 10 sn bekle kalanı da yapmaya çalış tekrar. O iyi geliyormuş

Kalp atışı olması gerektiğin altında olsa söylerdi çünkü doktorlar her ihtimali söylüyorlar sonrasında haklı olmak için bebeğin kalbinin durma ihtimali var diye söyler) benim görüşüm bu yönde 140-160 arasında atıyorlar benim gittiğim perinatologlar kalp atış hızına çok önem veriyorlar hatta takibimi yapan doktorda mutlaka söyler hatta takip notlarında yazar bilgisayarına daha önce gittiğin doktor kalp hızını demiş miydi

Cok haklisin ben bir devlete bir ozele giderdim ve cok yasardim bu durumu. Hatta ozelde genelde daha buyuk cikiyor ne hikmetse
Devletteki doktor göremiyor çünkü net bende oğlumda öyle yaptım çok farkederdi özel devlet. Bi de özeldeki doktor çok dikkatli ölçüyor devletteki öyle olmuyor acelesi var gibi ölçüyor

İdrar yolları enfeksiyonu olabilir evet. Bol bol su ile atabilirsiniz eger oyleyse

İdrar yaparken sancı yoksa sıkıntı yok gibi ama yinede az su içince bu dediklerin olur devam ederse suyu artırmazsa yaparkende sızı olur suyu çogaltman lazım bende de o dediklerin oluyor artırıyorum birde rahim yükselmeden sık tuvalete gitme ve uzun süre gitmeyincede sancı oluyor böbreklerde

Bulantısı azalan yada iştahsızlık yaşarken iştahı azda olsa gelen varım? Günde 3 tane prilam içiyorum iştah sıfır kusma yok ama bulantı aynen devam ya 9 ay sürerse diye çok korkuyorum

Bulantısı azalan yada iştahsızlık yaşarken iştahı azda olsa gelen varım? Günde 3 tane prilam içiyorum iştah sıfır kusma yok ama bulantı aynen devam ya 9 ay sürerse diye çok korkuyorum
Benim azalıyor gibi oldu sevindim ama artışa geçti. Yemek yiyebiliyorum ayakta duracak kadar ama herşeyi yiyemiyorum herşey kokuyor öğürme çok oluyor bende bi de. Günde 2 prilam içiyorum arttırmakta istemiyorum bağımlılık yapar diye ama zor böyle de

Aah ah dört gözle bekliyorum o günleri burda haftasi bizden ileri olanlar yazsin da umudumuz yeşersin biraz

Çoook sağol canım sayenizde bugün iyiyim.. İnşallah bir çırpıda Eylül olur

Herkese Merhaba, bugün 11+3 de Perinatoloji Uzmanı ile kontrolümüz vardı . Çok şükür her şey yolunda doktor ense kalınlığına, burun kemiğine, bebeği besleyen damarlara vs baktı. Hepsinin ölçüsünün iyi olduğunu söyledi. İleri yaş gebelik nedeniyle İkili ve üçlü test yerine biz NIPT testi yaptırdık sonuçları on gün sonra çıkacak. Gebeliğin en önemli aşamalarından birini atlattık çok şükür Darısı zamanı gelen tüm arkadaşların başına olsun. Sizlerde durumlar nasıl?

Ufff yaa sorma burda bicak gibi kesildi diye hava atan ben havam 2 gun surdu simdi resmen eskiyi arar oldum daha beter durumdayim durmadan kusuyorum bu seferde niye oyle oldu anlamadim gitti

Maşallah canım çikolata ile hareketlendiklerini duymuştum.. Yalnız bu bebekler niye bu kadar tatlı sırtını dönmüşmüş, sen büyüdün de sırt mı dönüyorsun

Çıkmaz inşallah. Bu bandı kürtajda mı uyguluyorlarmış ben kendiliğinden olyşmuş sandım.Benim son kürtajım 1 buçuk sene önce idi ama 1 ay arayla 2 kere kürtaj olmuştum ondan 1 yil önce de kürtaj olmuştum kalp atışları başlamadı diye.En son bu hamileliğimden 3 ay önce yine kalbi başlamayan hamileliğim oldu o da kendi düştü

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…