2021 Eylül Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    302
Ya bana bir şey çok saçma geldi aslında. Şimdi ben gittiğimde 12 haftalık olacağım perinatologa muayene ücreti ödeyeceğim tamam ikili test parası ödeyeceğim doktor bir de diyor ki bir hafta sonra da bana gel ona da muayene ücreti ödeyeceğim. Yani parasını düşünmüyorum ama kendi bakıp riskli bir durum görüp (Allah saklasın) perinatologa gönderseydi daha doğru olmaz mıydı böyle para tuzağı gibi geldi bana düşününce. Süreci böyle benim gibi ilerleyecek olan var mı merak ettim
Ben en son 8+3 de dr kontrolüne gittim ( şu anda 10+6 yım). o zaman bana 11+3 ile 13. Hafta arasında perinatolog uzmanına gitmemi söyledi şimdi pazartesi günü gideceğim. Uzmandan sonra raporu göreceğini belirtti kontrol sonrası perinatolog raporunu götüreceğim.

Ben en son 8+3 de dr kontrolüne gittim ( şu anda 10+6 yım). o zaman bana 11+3 ile 13. Hafta arasında perinatolog uzmanına gitmemi söyledi şimdi pazartesi günü gideceğim. Uzmandan sonra raporu göreceğini belirtti kontrol sonrası perinatolog raporunu götüreceğim.
Anladımm, teşekkür ederim 🥰

Bugün muayenenin sonunda doktor iki hafta sonra perinatologa gideceksin ikili testin için o muayene edecek dedi. Ben kendi doktorum yapacak sanıyordum ama yapmıyormuş daha önce sorulmuştu sanırım
Her doktor yapmıyor sormak lazım. Ben daha önce aynı doktora gitmiştim doğuma kadar. O yüzden biliyordum tekrar sormadım. Her doktor bakmıyor

Kızlar bu haftalarda cinsiyetini öğrenmemiz normal mi sizce? Doktor kalça yapısına göre bir tahmin yapıyorum dedi ama sizce kesinliği ne kadardır? 💃🏻
Kemik yapısına göre bakıyorlar genelde tutuyor ama yanıldığı da oluyor. İri kemikli kız ya da ince yapılı erkek olabiliyor 🤷🏻‍♀️kesin değil ama dediğim gibi yüksek oranda tutuyor

Kızlar bugün kontrolüm vardı. 11+5 teyim. İkizlerden birinin ense kalınlığı 2.7. Dr ikizlerde oluyor bazen böyle dedi. Sınır 3mm dedi. Sınıra yakınmışım. 2 hafta sonra tekrar gel ek bulgular olursa nifty testini yapacaz dedi. Moralim çok bozuk çok üzülüyorum.
Burnuna baktı mı

Merhaba kızlar öncelikle hayırlı kandiller . Bir şey sormak istiyorum dün tsh t3,t4 baktırdım tsh: 4.40 çıktı. Doktor ilaç kullanmasan da olur çok yüksek değil dedi. İlacı ben değiş dahiliye başlayacak dedi. İlaç kullanan arkadaşların ilaçlarını kadın doğum doktoru mu yazdı dahiliye mi acaba
Merhaba benim TSH değerim 3,21di ve endokrinoloji uzmanına gittim. Euthyrox 50 mg başladık. Bence en kısa zamanda endokrinoloji uzmanına gidin!

Kızlar alakasız olucak biliyorum ama iç çamaşırlarınızın ağ kısmı tam vajinaya denk geliyor mu? Ben pentiden alıyorum o ağ kısmına denk gelmiyor ön arka kısmı dantel olan modeller de bile akıntı varsa dantele denk geliyor çok pis ve sinir olduğum bir durum ama başka marka önerisi olan veya böyle bir durumu yaşayan varsa çözüm önerisi alabilirim..yoksa bende mi sorun acaba vajinam çok mu önde?
Dikimiyle alakalıdır. Hamile külodu alabilirsin artık dantel zaten iyi değil pamuklu olması lazım. A101de 3'lü bato külotlar var. Hamile külodu gibi önden arkadan sarıyor doğuma kadar da giyilebilir esneyen bi yapısı var ön kısmı da geniş. Tavsiye ederim fiyatı da çok makul. Doğumdan sonra çöpe atsan bile zoruna gitmez😬

Merhaba kızlar öncelikle hayırlı kandiller . Bir şey sormak istiyorum dün tsh t3,t4 baktırdım tsh: 4.40 çıktı. Doktor ilaç kullanmasan da olur çok yüksek değil dedi. İlacı ben değiş dahiliye başlayacak dedi. İlaç kullanan arkadaşların ilaçlarını kadın doğum doktoru mu yazdı dahiliye mi acaba
Benim 4.78 çıkmıştı. Dahiliye ya da endokronoji uzmanına sevk etti. İlaç kullanınca hemen düştü. Merak etme düşer seninde

Hayır onunla ilgili bir şey söylemedi. Telaşla ben de sormadım. Ama burunla ilgili bir sorun olsaydı onu da belirtmez miydi
Sosyal medyada takip ettiğim bir doktor 3 e kadar normal kabul ediyoruz demişti. Siz yine de çok telaş yapmayın o da etkiler bebişleri. Bu mübarek gecede duamdasın inşallah bir dahaki muayenede azalmış çıkar 🤲

Sosyal medyada takip ettiğim bir doktor 3 e kadar normal kabul ediyoruz demişti. Siz yine de çok telaş yapmayın o da etkiler bebişleri. Bu mübarek gecede duamdasın inşallah bir dahaki muayenede azalmış çıkar 🤲
İnşallah. Ağlaya ağlaya mahvoldum zaten. Allah razı olsun ❤️

Belki onda sorun yoktu o yüzden olumlu konuştu. Bilemedim
Ben de sizin gibi düşünüyorum. Zaten tek bulguyla teşhis olmaz dedi şimdi hatırladım takip rdrcez dedi. Ben de akşam dayanamadım aradım Dr u. 2 hafta bekleuip her şeyi kendime zehir edecem testi yapalım dedim. O da tamam dedi. İnş temiz çıkar da içim rahatlar. Bu gecenin hatırına..

Ben de sizin gibi düşünüyorum. Zaten tek bulguyla teşhis olmaz dedi şimdi hatırladım takip rdrcez dedi. Ben de akşam dayanamadım aradım Dr u. 2 hafta bekleuip her şeyi kendime zehir edecem testi yapalım dedim. O da tamam dedi. İnş temiz çıkar da içim rahatlar. Bu gecenin hatırına..
Amin inşallah🤲

Kemik yapısına göre bakıyorlar genelde tutuyor ama yanıldığı da oluyor. İri kemikli kız ya da ince yapılı erkek olabiliyor 🤷🏻‍♀️kesin değil ama dediğim gibi yüksek oranda tutuyor
Hayırlısıyla sağlıkla sıhhatle gelsin, ömrü uzun olsun da inşAllah 🤲🏻 Çok erken olduğu için baya şaşırttı ama beni 😂

X