2021 Eylül Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    302
Yok hiç birşeyin yararı aynen ilaç kullanıyorum hiç bir etkisi yok sabah akşam midem bulanmasin diye yatıyorum ne ağrı ne sizi hiç birşeyim yok ama bu bulantı sorunu beni yaklaşık iki haftadır bitirdi

2.gebelik benim de durumum aynı. Kafamı kaldırdığım an bulantı başlıyor. Hiçbir şeyin faydası yok limonlu su içiyorum ve çok fazla yemek yemiyorum. Temiz hava da iyi geliyor bana camı açıp derin derin nefes alıyorum bu kadar. Zaten çıksa daha iyi saatlerce bulantı çekmek çok zor. Bu arada gece bulantı oluyor mu? Benim gece 11 de tekrar başlıyor

Kızlar bugün çok kötü bir rüya gördüm. Içim de çok kötü bir sıkıntı var. Acaba bazen evham yapıyorum onun etkisi mi sizlerde rüya görüyor musunuz
Canım bende dün gece rüyamda bebeğimi kaybediyordum. Her yer kan içinde olmuştu. Korkularımız rüyalarımızda beliriyor işte

Kızlar bu haftalarda cinsiyetini öğrenmemiz normal mi sizce? Doktor kalça yapısına göre bir tahmin yapıyorum dedi ama sizce kesinliği ne kadardır? 💃🏻

Kızlar bugün çok kötü bir rüya gördüm. Içim de çok kötü bir sıkıntı var. Acaba bazen evham yapıyorum onun etkisi mi sizlerde rüya görüyor musunuz
Bende sigarayı bıraktım duyduğum gibi ama her gece rüyamda içiyorum korkma hiç öyle şeylerden ilk günler de hep düşük yaptığımı görüyordum şimdi çok şükür kafamı rahatlattıkça hiç bişey görmüyorum 😄

Bugün muayenenin sonunda doktor iki hafta sonra perinatologa gideceksin ikili testin için o muayene edecek dedi. Ben kendi doktorum yapacak sanıyordum ama yapmıyormuş daha önce sorulmuştu sanırım

Bugün muayenenin sonunda doktor iki hafta sonra perinatologa gideceksin ikili testin için o muayene edecek dedi. Ben kendi doktorum yapacak sanıyordum ama yapmıyormuş daha önce sorulmuştu sanırım
Bazı doktorlar yapıyorlar ikili testi. Ama benim geçen hamileliğim anomali sonucu sonlandığı için doktorum önce ben bakacağım ense ve burun kemiğine ardından içimiz rahat etsin diye detaylı inceleme için perinatologa yönlendireceğini söyledi. Çok heyecanlıyım stresliyim tekrar aynı şeyleri yaşamaktan çok korkuyorum randevumuz yarın inşallah bu sefer güzel şeyler duyarız 🙏

Bazı doktorlar yapıyorlar ikili testi. Ama benim geçen hamileliğim anomali sonucu sonlandığı için doktorum önce ben bakacağım ense ve burun kemiğine ardından içimiz rahat etsin diye detaylı inceleme için perinatologa yönlendireceğini söyledi. Çok heyecanlıyım stresliyim tekrar aynı şeyleri yaşamaktan çok korkuyorum randevumuz yarın inşallah bu sefer güzel şeyler duyarız 🙏
Ben öyle bir şey yaşamadım şükür ama perinatolog bakıyor dedi. Daha iyi olur diye düşündüm daha detaylı bakar

Kızlar merhabalar bende dün doktor randevum için hastanedeydim. Son adet tarihime göre 11+3 olmam gerekirken 12+2 çıktı. 6 gün önde gidiyoruz☺️ Burun ve ense ölçümü zamanı gelmiş dedi her şeyin çok güzel olduğunu söyledi. Burun kemiğini gördü enseyide 0.8 olarak ölçtü ve çok iyi dedi. 1-1,5 iyi deriz dedi senin 1in altında maşallah dedi. İnşallah sizlerde güzel haberlerle gelirsiniz. Kanama alanım varmış progestana devam dedi halbuki kanama ya da lekelenmem yok. O yüzden 3. Hafta sonra tekrar gel dedi. Cinsiyetle ilgilide bu haftalarda azınlık cinsiyeti gösterir çoğunluk göstermez sen çoğunluğa giriyorsun dedi ama önden gitmesi ve kemik yapısı erkek gibi ama dediğim gibi farklılaşılabiliyor dedi. Birde bakteri çıkmıştı idrarda antibiyotiğe başlattı gebelikte risk oluşturur bakteri dedi riske atmayalım dedi. Şimdilik benden haberler bu kadar🎈
Merhaba ne güzel sonuçlarınız,alttan mı muayene etti acaba

Merhaba kızlar öncelikle hayırlı kandiller . Bir şey sormak istiyorum dün tsh t3,t4 baktırdım tsh: 4.40 çıktı. Doktor ilaç kullanmasan da olur çok yüksek değil dedi. İlacı ben değiş dahiliye başlayacak dedi. İlaç kullanan arkadaşların ilaçlarını kadın doğum doktoru mu yazdı dahiliye mi acaba

Ben de normalde 10+4 teyim 11 çıktı haftası bana da çat diye erkek dedi ama güvenelim mi bilemedim kafam karışık 😂❤️
Yarın kendi doktorum da kontrolüm var ikili test yapacak hem de bakalım bişey diyecek mi cinsiyet hakkında ama şuan önceliğim tabiki sağlıklı olması ve tüm ölçümlerin normal çıkması🙏 erkek erken belli olurmuş ama 😊

Kızlar bugün kontrolüm vardı. 11+5 teyim. İkizlerden birinin ense kalınlığı 2.7. Dr ikizlerde oluyor bazen böyle dedi. Sınır 3mm dedi. Sınıra yakınmışım. 2 hafta sonra tekrar gel ek bulgular olursa nifty testini yapacaz dedi. Moralim çok bozuk çok üzülüyorum.

Merhaba kızlar öncelikle hayırlı kandiller . Bir şey sormak istiyorum dün tsh t3,t4 baktırdım tsh: 4.40 çıktı. Doktor ilaç kullanmasan da olur çok yüksek değil dedi. İlacı ben değiş dahiliye başlayacak dedi. İlaç kullanan arkadaşların ilaçlarını kadın doğum doktoru mu yazdı dahiliye mi acaba
Dahiliye başladı canım. Benim 4.80 çıkmıştı başladık hemen. Gebelikte 2.50 altında olmasını isteriz dedi iki doktor da

Kızlar bugün kontrolüm vardı. 11+5 teyim. İkizlerden birinin ense kalınlığı 2.7. Dr ikizlerde oluyor bazen böyle dedi. Sınır 3mm dedi. Sınıra yakınmışım. 2 hafta sonra tekrar gel ek bulgular olursa nifty testini yapacaz dedi. Moralim çok bozuk çok üzülüyorum.
Ense kalınlığı birkaç hafta içinde değişebiliyormuş. Güzel haberlerle gelirsiniz inşallah. Bu gece dua edelim birbirimize, hepimiz sağlıkla kavuşalım yavrularımıza 💐

X