2021 Eylül Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    302
Selam, bende hep yuz ustu yatardim. Yuz ustu yatmadan uykuya dalamam. Bel fitigim var sirt ustu yatinca belim agriyor. Karnimiz iyice buyuyene kadar rahatsiz olmuyorsak yuz ustu yatabiliyormusuz bebege bir zarari yokmus. Eger karin agrim yoksa yine yuz ustu yatiyorum ama dedigin gibi tedirgin olup yan yatmaya calisiyorum. Sabaha kadar donmekten tam uykuya dalamiyorum :/

Ben 5 ay falan kullandım sonra gebelik olmayınca ara verdim 1 ay, ara verdiğim ay hamile kaldim, adet günü gelmeden öğrendim ve öğrenir ögrenmez tekrar basladim. Hatta folik asitim bitti yenisini aldım doktora gidene kadar kullanicam, sonra o multivitamin vermek isteyebilir ama su aralar bebeğin omurga sistemi olusuyor bence ihmal etme, markası çok önemli degil 400 mcg folik asit içeren bisey kullanmalisin

5. Aya kadar yüzüstü dahil her şekilde uyuyabilirsin. 5. Ay civarında sırt üstü yatmamak gerekiyor, karındaki ağırlık omuriliğe baskı uyguluyor (Dr Banu Çiftçi videolarına bakabilirsin)
Şu an nasıl rahatsan öyle uyumakta fayda var.

Canım devlette yaptırmak için doktor randevusu almamıza gerek var mı biliyor musunuz yoksa direk kan testi yaptıracağım deyip laboratuvarda mı sıra alıyoruz?
Aile hekimliginde de yapılıyor temel testler tsh vs randevusuz ama toksoplazma ve diğer 2 test için kadın doğum doktorunun yazması gerekiyor galiba. Yukarıda bi arkadaş yazmıştı hangi testler olduğunu. Aile hekimliği veya devlet hastanesinde test yaptiracaksaniz mutlaka barkod numarasını çekin. Enabiza düşmedi benim aile hekimliği testim, barkod ile labimden baktım. Diğer testleri yaptırdığım hastane de enabiza entegre olmamış vs. Yani elimde sonuçlarım yok, sadece doktordan duydum o öyle bu böyle diye.
Bu arada gittin mi doktora bugündü randevun di mi

Çok teşekkür ederim gerçekten rahatladım

O zaman karnimiz büyüyene kadar istediğimiz gibi yatalım

Bana oglumda doktorum follidoce vermisti. Devlet karsilamiyor. Devletin verdiginin mg.i cok yuksek oldugu için artık onerilmiyor. Kendiniz de alabilirsiniz.

Merhaba Öncelikle hayırlı olsun hepimiz sağlıkla kucağımıza alalım inşallah benim de ovulasyon 1 ocak erken doğmazsa eğer doğum tarihimiz de aynı olur inşallah :) Keseyi görebildiniz mi Bende 14 ocakta öğlen tahlil yaptm Beta 200 çıktı 16 ocakta sabah 600 değerim yüksek geldi bana inşallah ikiz olur tabi önce sağlıklı olsun da

Gittim Şükür keseyi gördük canım ama tabi kalp için tekrar gideceğim...Ben evhamlıyım inşallah kalbi de duyarsam rahatlıcam biraz... Kan tahlilleri bir dahakine kadar yaptırmamı istedi o yüzden sormuştum . Çok güzel anlatmışsın canım ekran görüntüsünü aldım unutursam diye teşekkür ederim

Merhaba Eylül annişleriFolik asitlerinizi ne zaman alıyorsunuz sabah mı akşam mı iki domtor farklı şekilde söyleyince kafam karışmadı değil

Merhaba Eylül annişleriFolik asitlerinizi ne zaman alıyorsunuz sabah mı akşam mı iki domtor farklı şekilde söyleyince kafam karışmadı değil
Ben sabah kahvaltıdan sonra 1 tane alıyorum canım doktora sordum bugün olur devam et dedi.. Sanırım fark etmiyor.

Canım yumurtlama günlerimiz aynı :) muhtemel doğum tarihi de rabbim sağlıcakla ilerleyip kucağına almayı nasip etsin inşallah

Ayy yaşasın Gözün aydın, sirada kalp atışı heyecanı var. Bu arada ben amirimle konuştum, olacak sanırım izin işi. Biraz işim var gitmem gerekecek ama bakalım ne olacak sonrası.

6+6 şuan bende de iğne var hergün kan sulandırıcı 3 günde 1 de proluton coraspin prograf,estrofem,lutınus,gevitamax ta ilaçlarımm
Banada pluretex igne hepor kan sulandiri igne coraspirin estrofem gevitamax verdi 13.haftaya kadar kullanacam gobegim cok agriyo mor hep 12.hafta sonra estrofemi bırakacakmışım digerleri de doktora kalmis

Ben de öyle düşünüyorum ya malum pandemi var doktorlarin canı burnunda, ben özelde muayene oldum ama kanları burda yaptırcam desem sorun etmeden yazar mi diye düşünüyorum
Canım direk randevu alıp gidersin.Hamileyim dersin.zaten rutin tahliler olduğu için onlarda isteyecekler senden.

İlk gebeliğimde ozeldeki istenen tahlilleri göstermiştim.Doktor git ozelde yaptır gibi imada bulunmuştu bana

Canım maşallah Rabbim kucağına sağlıklı bi sekilde almanı nasip etsinSadece kese mi göründü seninde yoksa keseyle birlikte bebekte göründü mü?

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…