2021 Eylül Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    302
Herkese Günaydin. Yaa geceleri nasıl yatıyorsunuz sizler. Sağa ya da sola mi yoksa sırt üstü mü.ben normalde hep sağa yatarım ama şimdi korkumdan sırt üstü yatiyorum. Sabah uyandığımda da belim sırtım ağrımis oluyor 🤔

Arkadaşlar merhaba.
İnşallah bnde Eylül annesi olacağım ☺️
2. Gebeliğim.
Oğlum 4.5 yaşına gidiyor ☺️
Ben şuan 7+5 teyim ama karnım sanki 3 aylık gibi.
Şuan tüm programlarda hamileliğiniz dışarıdan anlaşılmaz diyor ama beni gören direk anlıyor.
Açıkçası bu durum beni düşündürüyor. Şimdiden böyleyse sonu nasıl gelecek diyorum.
İlk hamileliğimde 16-17 kilo almıştım.
2.ci bebekte göbek zaten genişler dediler ama şimdiden kocamanim 😥
Varmı böyle olan
Siskinlik canim benimde oyle kendimi kotu hissediyorum. Ikihamileligimdede 14 kilo aldim bunda insallah az alirim

Sağlık ocağı hepsini yapmıyor.Banada doktor yapılacak tahlillerin listesini verdi.Bnde devlette yaptırmayı düşünüyorum.2 kere uğraşmayayim hepsini yaptırayım orda😅
Canım devlette yaptırmak için doktor randevusu almamıza gerek var mı biliyor musunuz yoksa direk kan testi yaptıracağım deyip laboratuvarda mı sıra alıyoruz?

Kizlar merhaba😊 araniza yeni katildim. O kadar tuhaf bir durumdayim ki..sayfalarca yazi vardi hepsini okuyamadim. Belki benim durumumda olaniniz vardir. Benim suan yeni 12 aylik olan bir bebegim var. Adetlerim doğumdan beri duzensizdi. Ben yine adetim gecikti diye dusunurken birsey beni dürttü ve test yaptim birkaç saat önce. Ve çift cizgiyi gordum. Gercekten hayatimin en büyük şokunu, saskinligini yasiyorum. Hala emziriyorum. 😪 Doktora da gitmedim.kan testi de yapmadım. Sat 27 kasimdi. Zaten dogumdan beri 3 veya 4 kez adet olmusumdur. Gecen hafta cuma gunu pempemsi bir akinti geldi. Hih regl oldum dedim hatta. Fakat devami gelmemisti. Acaba yerlesme kanamasi mi gordum ben. Eger o yerlesme kanamasiydi ise ben o zaman henuz 5 haftalik flan miyim acaba😂 gercekten kafamda deli sorular...
Emziriyorum bir yandan hamileyim.. sabah doktoruma mesaj atacagim belki bir ilac onerir multivitamin flan.. benim gibi kucuk bebegi varken hamile kalan var mi😪
Ben kalmadim ama kalan arkadaslarim hatta kiz kardesim var. Allah hayirli etsin dogana kadar 2 yasina yaklasir.hic dert etme.hosgeldin aramiza

Kızlar bugün Allah’a çok şükür kalp atışını gördüm. Doktor bu haftalarda ben kalp atışını dinletmiyorum çünkü az da olsa bir ısı vermemiz lazım dinletmek için doğru bulmuyorum önemli olan kalp atışını görmemiz ve görünüyor dedi. Normalde 7+2 diye tahmin ediyordum doktor 7+3 dedi. Demir eksikliğim vardı ondan bahsettim ve folik asit kullanmamın gerekli olup olmadığını sordum. Ben genelde vitamin öneriyorum dedi ve bir vitamin verdi bunu kullan folik asite gerek yok dedi. Bir sürü kan testi istedi. Bunları yaptır 1 ay sonra gel dedi. Kalp atışını henüz duymayan arkadaş inşallah sağlıklı bir şekilde sizde kalp atışını görürsünüz. Allah hepimizin bebişlerini sağlıklı bir şekilde kucağımızı almamızı nasip eder inşallah
Oğlumda da doktor ilk başta dinletmemişti. İlk 11. haftada dinlenmişti. O da çok az, zarar veriyor diye 😊

Çok sevindim bunu duyduğuma. Biz doktor fotoğraflarına bakıp Mine Hnm. Deneyelim demiştik 😃 o zaman 9. Hafta kontrolünde oradayım.
Aslında başka bir doktora gitmiştim. Geçen sefer düşük yaptığımda nöbetçi doktor mine hanımdı kürtajımı o yaptı sonrasında da ilgilendi ilgisi hoşuma gitti bu sefer onu tercih ettim :)

Kızlar kalp atışından veya keseden sonra doktor fazlaca kan tahlili idrar tahlili istiyor ya, orda nelere bakılıyor yani asıl sormak istediğim doktorun istediklerini bir dahiliye doktoru da yazabilir mi? Hani mesela TSH hem dahiliye hem kadın dogum isteyebiliyor ya o tarz seyler mi? Muayenemi özelde yaptırıp tahlilleri devlette dahiliyeci arkadasima yazdırmayı düşünüyorum da onun icin sordum
Ben tüm tahlillerimi daha doktorum istemeden sağlık ocağında yaptırdım. Hamile olduğumu söyleyince aile hekimi de tüm testleri istiyor

Kızlar size bir şey soracağım. Anladığım kadarıyla sağlık ocağına gidip kan tahlili yaptırıyorsunuz sık sık ☺️ Tsh için gitmem lazım iki hafta sonra. Randevu alıp mı gidiyorsunuz yoksa direkt gidince tahlil yapıyorlar mı?
Randevu alıp gittim ben. Sabah Saat 11 e kadar kan alımı var. Sabahın ilk saatinde gittim çok beklememek için. Zaten 9 buçuktan sonra kimseyi almadılar ordaki kalabalık anca 11 de biter diye. Bu nedenle erkenden randevu alıp git. Önce aile hekimi görecek ve kan alımına yönlendirecek

Peki kac hafta önceydi? Suan kac haftaliksiniz? Ben gecen hafta cuma günü gordum. Henuz dr.a gitmediğim icin kendimce hesap yapmaya calisiyorum da😅 tabi yerlesme kanamasi miydi yoksa o gun cok ayakta kaldigim ve yoruldugum icin mi gordum bilemiyorum. Bir sefer gördüm o da kirmizimsi akinti gibiydi. Bir daha olmadi🤷
Suan 6+0 oldum, bat 15 ocakti iste 14 ünde gördüm ama herkesinki bir olmaz ki nasıl hesap yapiyosun

Ankaradayım bende sağlık ocağı çoğu testi yapmıyor arayıp sormuştum 2 hafta önce. Devlet hastanesinde arkadaşınız varsa süper direk gidip orada yaptırabilirsiniz
Var ama dahiliyeci kendisi, kadın dogumun isteyecegi tüm tahlilleri yazabilir mi acaba bazısı onlarin sisteminde çıkmıyor

Suan 6+0 oldum, bat 15 ocakti iste 14 ünde gördüm ama herkesinki bir olmaz ki nasıl hesap yapiyosun
Benim Bat 27 aralikti. Sat 29 kasimdi. Yerlesme kanamasi genelde 4.5 -5 haftalik iken oluyor diye biliyorum da teyit etmek istedim. Benim tarihlere bakarsak 8 haftalik olmam gerekiyor ama bana yeni olustu gibi geliyor. Bakalim bu sorularin hepsini doktora gittigimde öğreneceğim. Randevu bulamadim henuz.😪

Benim Bat 27 aralikti. Sat 29 kasimdi. Yerlesme kanamasi genelde 4.5 -5 haftalik iken oluyor diye biliyorum da teyit etmek istedim. Benim tarihlere bakarsak 8 haftalik olmam gerekiyor ama bana yeni olustu gibi geliyor. Bakalim bu sorularin hepsini doktora gittigimde öğreneceğim. Randevu bulamadim henuz.😪
Karışıkmıs hakkaten ama yerlesme kanamasi 4.5-5 haftalikken olur diye bilinse de bundan haric lekelenme yasayan arkadaşlar cok oldu. Benim kuzenimin de tarihleri sizinki gıbi karışıktı doktora rastgele bi tarih söylemişti ama dr kesenin durumuna göre size bişey söyler stres yapmayın

Sağlık ocağı hepsini yapmıyor.Banada doktor yapılacak tahlillerin listesini verdi.Bnde devlette yaptırmayı düşünüyorum.2 kere uğraşmayayim hepsini yaptırayım orda😅
Ben de öyle düşünüyorum ya malum pandemi var doktorlarin canı burnunda, ben özelde muayene oldum ama kanları burda yaptırcam desem sorun etmeden yazar mi diye düşünüyorum 🤦

Herkese Günaydin. Yaa geceleri nasıl yatıyorsunuz sizler. Sağa ya da sola mi yoksa sırt üstü mü.ben normalde hep sağa yatarım ama şimdi korkumdan sırt üstü yatiyorum. Sabah uyandığımda da belim sırtım ağrımis oluyor 🤔
Yüz üstü değilde sağ sol yatabilirsin sorun olacağını düşünmüyorum. Ben sağ sol dönüşümlü yatıyorum😊

Sadece benim bulunduğum yerde sağlık ocağında kan verilmiyor sanırım. Ne tuhaf ya her defasında ya özele ya da devlete gitmem gerekiyor

Ben yüz üstü yatmaya alışık olduğum için hala yüz üstü yatıyorum. İlerleyen zamanlarda zaten yatamicam diye şimdiden keyfini çıkartıyorum 😂 ilk zamanlar yatış etkilemiyor diye biliyorum

Merhaba, ben de Melek. Tahmini olarak 20-25 Eylül arasında anne olacağım Allah nasip ederse. Ovülasyonda kendisi tam da yılbaşını tercih edenlerden. :) Bat 17 Ocak'tı 20 Ocak'ta kan verdim ve sonuç 1400+ hcg sonucu aldım. :)
Benimkinin de ovulasyon 31 Aralık ve 1 ocakti 😊 bat 15 ocakti ve hcg 202 ydi. Nasıl oluyo anlamiyorum valla 18inde 748di

Kızlar günaydın ben doktora henüz gitmedim yarın tam 5 haftalık olacağın. Folik asit kullanmıyorum uzun xamandır isteyip olmadığı için bırakmıştım. Hangi folik asit markasını kullanıyorsunuz? Kendim alsam mı yoksa doktora gidip mi alsam

X