2021 Eylül Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    302
Kızlar bende yeniyim Allah nasip ederse inş eylülde bebeğimi kucağıma alacağım. Bat : 18 ocaktı 19 ocakta kan verdim hcg:72.5 , 21 ocakta hcg : 193 çıktı daha kese görünmeyeceği için doktora gitmedim. SDece yanma tarzında bulantım oluyor. Sizler kaç günde bir hcg için test verdiniz ?
Hayirli olsun saglikla gelsin ins🤗 ben biraz zaman gecmesi taraftarıyım. İlk gebeligimde defalarca kan tahlili, karından ultrason..bebek gorulmedi vajinal ultrason flan sonra bebek var kalp atisi henuz yok dendi tekrar tekrar gidip kalp atisini gorene kadar cok yipranmistim. O sebeple ikinci bebegimde 7+4 de gittim tek seferde hem kalp atisini duydum hem tahlillerimi yaptirdim. Tabi biraz sabir gerektiriyor😄

Kızlar var mı benim gibi bulantısı olmayan sadece geçen haftalarda hafif bir bulantı hissi oldu sabahları. öğlene o da kalmıyordu. 8. Haftadan sonrada başlayabilir mi. Çok güzel bu durum tek olumsuz tarafı acaba iyi mi bebeğim kalbi atıyor mu diyorsun 🤷‍♀️
Benim de çok az bulantım
Rabbim insallah saglikla kucagina almayi nasip eder canim. Dualarim seninle
Allah razı olsun çok şükür kalp atışını duyduk bugün teyzesi 🤲🥰❤️

Kızlar kalp atışından veya keseden sonra doktor fazlaca kan tahlili idrar tahlili istiyor ya, orda nelere bakılıyor yani asıl sormak istediğim doktorun istediklerini bir dahiliye doktoru da yazabilir mi? Hani mesela TSH hem dahiliye hem kadın dogum isteyebiliyor ya o tarz seyler mi? Muayenemi özelde yaptırıp tahlilleri devlette dahiliyeci arkadasima yazdırmayı düşünüyorum da onun icin sordum
Sadece hormon değil bulaşıcı hastalıklara da bakılıyor toxoplazma rubella vs gibi. Dahiliye bakar mı bilemedim. Doktorun liste verir zaten bunları yaptır diye baya uzun bi liste

Benim oldu bat gününden 1 gün önceydi tek seferlikti kahverengi leke seklinde. Ertesi gün de cok belli belirsizdi yok gibiydi yani bi daha olmadi
Peki kac hafta önceydi? Suan kac haftaliksiniz? Ben gecen hafta cuma günü gordum. Henuz dr.a gitmediğim icin kendimce hesap yapmaya calisiyorum da😅 tabi yerlesme kanamasi miydi yoksa o gun cok ayakta kaldigim ve yoruldugum icin mi gordum bilemiyorum. Bir sefer gördüm o da kirmizimsi akinti gibiydi. Bir daha olmadi🤷

Kızlar kalp atışından veya keseden sonra doktor fazlaca kan tahlili idrar tahlili istiyor ya, orda nelere bakılıyor yani asıl sormak istediğim doktorun istediklerini bir dahiliye doktoru da yazabilir mi? Hani mesela TSH hem dahiliye hem kadın dogum isteyebiliyor ya o tarz seyler mi? Muayenemi özelde yaptırıp tahlilleri devlette dahiliyeci arkadasima yazdırmayı düşünüyorum da onun icin sordum
Doktor bana hepsini sağlık ocağında yapıldığını sadece bu 3 testin hastanede yapıldığını söyledi.

Eklentiler

• 1D957492-3225-43E3-A43A-6E635ACA4B60.jpeg
    1D957492-3225-43E3-A43A-6E635ACA4B60.jpeg
    108,4 KB · Görüntüleme: 45
Günaydın anneler ☺️ Ne kadar şanslı insan var aramızda. Mide bulantıları beni mahvetti, sürekli bulanıyor midem. Annemi çağırdım biraz bana destek olsun diye. Her şeyin yolumda olduğunu bilmek güzel tabi de, gerçekten bunu yaşamaya hiç gerek yoktu bunun için 😃

Kızlar size bir şey soracağım. Anladığım kadarıyla sağlık ocağına gidip kan tahlili yaptırıyorsunuz sık sık ☺️ Tsh için gitmem lazım iki hafta sonra. Randevu alıp mı gidiyorsunuz yoksa direkt gidince tahlil yapıyorlar mı?

Kızlar size bir şey soracağım. Anladığım kadarıyla sağlık ocağına gidip kan tahlili yaptırıyorsunuz sık sık ☺️ Tsh için gitmem lazım iki hafta sonra. Randevu alıp mı gidiyorsunuz yoksa direkt gidince tahlil yapıyorlar mı?
Direkt gidebilirsin ac susuz.Saat 8,5 -10 arasi veriliyor genellikle sonrasinda almiyolar

Evet canım bende öyle hesaplamıştım ama demekki hızla artıyor ilk haftalarda. Ayy sağlıklı olsun yeter ki😌Ben tek hissediyorum çünkü batma hissi tek bi yerde. Olsa dediğin gibi görürdü heralde yani😂 Sonra tüm gerekli tahlilleride istedi dr. Onlarda iyi çıktı çok şükür 🤲🏻 Sana da yapar dr inşallah seninkilerde iyi çıkar canım🥰
Merhaba , benim de beta hcg değerim iki günde 4 katına çıkmıştı.Üç embrio transfer ettikleri için dedk heralde ikiz yanda belki üçüz. O iki hafta ( ilk kontrole kadar geçen süre) ahh me hayaller ne hayaller 🤗 Ama aynı sizde olduğu gibi hep tel bir yerde batma oldu hep sol tarafımda bir takım çalışmalar hareketler oldu. Hala öyle. Sonra kontrole gittik tek gebelik ve gayet iyi görünüyor dedi🙏 Ne yalan söyliyim biraz rahatladım çünkü hem çoğul gebelik benim yaşta çok sıkıntılı ben ilk gebeliğimde preklampsi olmuştum zor bir süreç olabilirdi.hem de o kadar çok seyahat etmeyi seviyorum ve ediyorum ki ikiz ve üçüzle çok zor olurdu. Şimdi inşallah kangurusuna koyup koyup gezmeye devam 🤗 sizin kaç haftalıktı kaçırmış olabilirim 🙈 benim 7 oldu

Merhaba güzel anneler 🤗Benim de hiç bulantım olmadı . İlk hamileliğimde de ne bulantım oldu ne aşerdim ne tiksindim kustum. Şimdi aradan 17 yıl geçti. Bu miniğimde de öyle şeyler yok. 7+0 ız bugün. Yani endişemetmeyin hiiç olmayabilir her bünye farklı bemce yaşamadığımız için şanslıyız. Ama ben de ki belirtiler sol yanımda arada batma hissi (bazen yoğun oluyor) , göğüslerim çok hassas dokununca acıyor, halsizlik uyku hali, bir de sıfır tatlı çekiyor canım ki ben tatlıyı çok severim. 3 haftadır hiç yemedim. Çikolata alıyorum o şeker tadı aklıma gelince geri bırakıyorum ama bu durumdan çok mutluyum çünkü bebeğe yararı sıfır🤗 şu sıra muzlu yulaflı kaju, badem olan sütlü smoothie ye taktım her sabah kızım yapıyor içiyorum 🙈 ağzım sulanıyor resmen , bir de acayip şalgam içesim oluyor annemler ev yapımı gönderdi tarsusdan her gün bir bardak içiyorum🤗 Ve arada duygusallaşıyorum mutlu bir sahnede ağlıyorum 😂 böyle işte umarım tek konuşacağımız şeyler bunlar olur ve testlerimiz falan herşey su gibi akar 🙏

Gunaydin arkadaslar ben reglinin gecikmesinin 2.gunu saglik ocagina gittigimde
-HBsAg
-Anti HIV
-Anti HCV
-Anti HBS
-Glike hemoglobin(HbA1C)
-Hemogram
-Glukoz
-Kan ure azotu bun
-kolestrol
-Trigliserid
-HDL kolestrol
-LDL kolestrol
-Aspartat transminaz
-Alanin aminotransfenaz
-Demir(serum)
-Demir baglama kapasitesi
-Beta-hCG(total hCG)
-SerbestT4
-TSH
-Vitamin B12
-Folat
-Ferritin
Bunlara bakildi
Kadin dogum doktorumda 7/10hafta icinde
-Anti CMV IgM
-Anti CMV IgV
-Anti toxoplazma IgG
-Anti toxoplazma IgM
-Anti rubella IgG
-Anti rubella IgM
Bunlara bakildi
###alttaki tahlilleri saglik ocagi yapmiyor.
###usttekileri saglik ocaginda yaptirabilirsiniz
###yardimci olmak istedim canim anneler😘❤️😍

Evet ben hepsini devlet hastanesinde yaptirdim hamileyim diye gittim zaten rutin tahlillermis hepsini yaptirdilar

Ayy iyiymis Ankara'da sağlık ocakları bircok vitamine bile bakmiyo, orda yapılabileceğini sanmıyorum da en azından dahiliye yazabiliyosa arkadasa yazdırırım diye düşünüyorum bakalim
Ankaradayım bende sağlık ocağı çoğu testi yapmıyor arayıp sormuştum 2 hafta önce. Devlet hastanesinde arkadaşınız varsa süper direk gidip orada yaptırabilirsiniz

Evet ben hepsini devlet hastanesinde yaptirdim hamileyim diye gittim zaten rutin tahlillermis hepsini yaptirdilar
Sağlık ocağı hepsini yapmıyor.Banada doktor yapılacak tahlillerin listesini verdi.Bnde devlette yaptırmayı düşünüyorum.2 kere uğraşmayayim hepsini yaptırayım orda😅

Yani bir kaç hafta içinde programdaki haftayla beraber gitmeye başladı hatta bı ara öne bile gecti
Ay cok ilginc gercekten ben de diyorum yumurtlama tarihim belli neden geriden geliyor. Korktum doktorum bir sorun yok dedi. Demekki boyle oluyomus☺

X