2021 Eylül Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    302
Kızlar kalp atışından veya keseden sonra doktor fazlaca kan tahlili idrar tahlili istiyor ya, orda nelere bakılıyor yani asıl sormak istediğim doktorun istediklerini bir dahiliye doktoru da yazabilir mi? Hani mesela TSH hem dahiliye hem kadın dogum isteyebiliyor ya o tarz seyler mi? Muayenemi özelde yaptırıp tahlilleri devlette dahiliyeci arkadasima yazdırmayı düşünüyorum da onun icin sordum

Benim doktorum direkt tahlil yapılacak parametrelerin yazılı olduğu kağıt verdi sağlık ocağında yaptırın diye. Bence doktorunuza söyleyin versin nelere bakılacağını.

Benim doktorum direkt tahlil yapılacak parametrelerin yazılı olduğu kağıt verdi sağlık ocağında yaptırın diye. Bence doktorunuza söyleyin versin nelere bakılacağını.
Daha hic gitmedim Çarşamba ilk kez gidicem kese ve kalp atışı icin insallah, biraz bekledim. Sağlık ocağında yapılabilecek seyler mi yani şaşırdım

Benimdr dun basladi bulantilarim

Kızlar bugün Allah’a çok şükür kalp atışını gördüm. Doktor bu haftalarda ben kalp atışını dinletmiyorum çünkü az da olsa bir ısı vermemiz lazım dinletmek için doğru bulmuyorum önemli olan kalp atışını görmemiz ve görünüyor dedi. Normalde 7+2 diye tahmin ediyordum doktor 7+3 dedi. Demir eksikliğim vardı ondan bahsettim ve folik asit kullanmamın gerekli olup olmadığını sordum. Ben genelde vitamin öneriyorum dedi ve bir vitamin verdi bunu kullan folik asite gerek yok dedi. Bir sürü kan testi istedi. Bunları yaptır 1 ay sonra gel dedi. Kalp atışını henüz duymayan arkadaş inşallah sağlıklı bir şekilde sizde kalp atışını görürsünüz. Allah hepimizin bebişlerini sağlıklı bir şekilde kucağımızı almamızı nasip eder inşallah

Mesela dusuge sebep olan bitkiler yazin cikiyor. Dogrudur mu bilmem

Daha hic gitmedim Çarşamba ilk kez gidicem kese ve kalp atışı icin insallah, biraz bekledim. Sağlık ocağında yapılabilecek seyler mi yani şaşırdım
Sağlık ocağından devlet hastanesi laboratuvarına gidiyor zaten testler. Yani Kayseri'de öyle daha önceki gebeliklerimde doktorumun olduğu hastanede yaptırmıştım. Acıbademde testler çok pahalı, genel talep olduysa Dr da böyle bir uygulamaya gitmiştir diye düşündüm.

Ayy iyiymis Ankara'da sağlık ocakları bircok vitamine bile bakmiyo, orda yapılabileceğini sanmıyorum da en azından dahiliye yazabiliyosa arkadasa yazdırırım diye düşünüyorum bakalim

Arkadaşlar doktoruma folik asiti sordum multivitamin verdi ismi prenatal life daha önce kullanan var mi içinde folik asit felan her şey varmış

Kızlar bende yeniyim Allah nasip ederse inş eylülde bebeğimi kucağıma alacağım. Bat : 18 ocaktı 19 ocakta kan verdim hcg:72.5 , 21 ocakta hcg : 193 çıktı daha kese görünmeyeceği için doktora gitmedim. SDece yanma tarzında bulantım oluyor. Sizler kaç günde bir hcg için test verdiniz ?

Benim uykum yok hic. Oglumdada boyledim. Evet canim dr kendisi istedi

Rabbim insallah saglikla kucagina almayi nasip eder canim. Dualarim seninle

Benim de bulantım yok canım 6+6’dayım çok şükür Bizi korkutup durdukları için mide bulantısı hakkında ondan böyle paranoyak gibi olduk. Benim ablam da hiç bulantı yaşamamış, şu an maşAllah 12 yaşında bir kızı var. Allah hakkımızda hayırlısını versin inşAllah Yüreğini ferah tut

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…