2021 Eylül Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    302
Kizlar bişey soracaktım.istanbul Anadolu yakasında bildiğiniz memnun kaldığınız bı doktor var mı özellikle Pendik taraflarında.Bana yardımcı olursanız çok sevinirim 🤗
Bende aynı bölgedeyim. Medipol’de eşimin indirimi var, muhtemelen orayı deneyeceğiz. Memnun olanlar da var ama ben daha gitmedim. Haberleşelim, benim de desteğe ihtiyacım var 😳

Merhaba tekrar, yaş beni de korkutuyordu.Hata ikinci eşimle sevgiliyken ( neredeyse 10 yıl) elimizi çabuk tutalım ben anneliği tattım ama baba olmak istiyorsan acele edelim derdim ama o yırtdışında yaşadığı için onun türkiyeye dönmesini bekledik. Evleneli 3 yıl oldu ilk yıl hamile kaldım maalesef kalbi durduğu için kaybettik. Sonrasında ki aşılama tüp bebek denemeleri başarısız oldu. Çünkü doktorum bana sürekli yaştan ve yumurta kalitesizliğinden bahsedip durdu. Ben de buna o kadar çok inandım ki kendimi kötü hissettim 1 yumurtam zor oluyordu. Daha önce de yazmıştım belki tekrar gibi olabilir ama önce düşünce yapımı değiştirip sürekli kendime ben doğurgan bir kadınım bedenim harika çalışıyor ve tekrar anne olmaya hazırım bunu hakediyordum dedim. Beslenmemde bir kaç değişiklik yaptım. Ve en önemlisi doktorumu hastanemi değiştirdim. Labaratuvara embriyoloğuna çok dikkat ettim. Bana o kadar iyi geldiki.Daha ilk tedavide 5 yumurtam oldu.3 ü olgun çıktı ve 3 ü gelişti. Doktor ve embriyologlarımız 3 embriyoyuda transfer ettiler. Çok şükür biri tutundu 🙏 Şimdi her şey iyi gidiyor tabi ki korkularım oluyor kötüyü aklıma getirmemeye çalışıyorum ama biliyorum ki umut var. Ve bu yolculukta en önemli şey motivasyon enerji ve umut.Neden olmadığına değil neler yapabileceğimize bakmak. Ve bu yolculukta eşlerimiz yanımızda bile olsa ( ki benim eşim gerçekten hiç yalnız bırakmadı üzerime titredi hala öyle) herşeyi göğüsleyen o motivasyonu sağlayacak olan yine kendimiziz her şey içimizde 🤗 Dilerim ki hepimiz için güzel sonuçlar olsun birbirmize destek olalım güç verelim çünkü bizi bizdenbaşka kimse anlayamaz.
Kesinlikle çok haklısın.Ben de 42 yaşındayım,bir sürü sorular var kafamda.İnşallah hayırlısı olur hepimiz için🙏🏻

İyi akşamlar. Ben geçen cuma günü yumurta takibi için doktora gittim daha çok var dedi. Ertesi günde gitmek istedim içim rahat değildi. Gittim tekrar baktı yumurta göremedi. Daha önce çok var dediği için olsa gerek baya bastırdı evirdi çevirdi aleti canımı çok acıttı. Ve çatlamış demekki dedi. Bende eve gelip çocuk için deneme yaptım. Ama kasığım fena ağrıyordu. 1 hafta oldu hala çok ağrıyor. Çocuk tuttu mu bilmiyorum. Neden bu kadar ağrıyor korkuyorum ya birşey olduysa. Doktor kurbanı olmaktan korkuyorum. Sizce ne olabilir?

Kızlar var mı benim gibi bulantısı olmayan sadece geçen haftalarda hafif bir bulantı hissi oldu sabahları. öğlene o da kalmıyordu. 8. Haftadan sonrada başlayabilir mi. Çok güzel bu durum tek olumsuz tarafı acaba iyi mi bebeğim kalbi atıyor mu diyorsun 🤷‍♀️

8 aralik yanlis hatirlamiyorsam yani 6+2 ama bebek vajinalden görünmedi :'(
Belki geç döllenmedir.Kese görülmese Allah korusun dış gebelikte de bchgde hızlı yükseliş oluyor ama sende kese görülmüş. Bence farklı bi doktora daha görün

Bende aynı bölgedeyim. Medipol’de eşimin indirimi var, muhtemelen orayı deneyeceğiz. Memnun olanlar da var ama ben daha gitmedim. Haberleşelim, benim de desteğe ihtiyacım var 😳
Tamam canım.Doktor 10 gün sonra gelirsin dedi.Bende o zamana başka doktor bulup direk ona devam etmek istiyorum.

Kızlar var mı benim gibi bulantısı olmayan sadece geçen haftalarda hafif bir bulantı hissi oldu sabahları. öğlene o da kalmıyordu. 8. Haftadan sonrada başlayabilir mi. Çok güzel bu durum tek olumsuz tarafı acaba iyi mi bebeğim kalbi atıyor mu diyorsun 🤷‍♀️
Forumda okuduğum kadarıyla şu anda bulantı o kadar yaygın değil. çok şaşırıyorum bu duruma. tabi arkadaşlar yanılıyorsam düzeltsin beni :)
geçen hafta 3 gün sık sık baş dönmesi ve mide sıkıntılarım vardı bu hafta halsizlik ve yoğun uyku haline döndü. yediğim şeyler de çok çabuk ağır gelebiliyor. ben de sizinle paralel düşünüyorum bulantı olmayınca bebeğim iyi mi diye şüphe ediyoruz ama dert etmeyelim :)

Merhaba benim yaklaşık on gündür midem çok kötü. Yoğurt çubuk kraker haşlanmış patates en iyi gelen şeyler oldu. Doktorum rennie duo şurup ve prilam Dr isimli bit hap verdi. Çok zorda kalmadan kullanmak istemiyorum ama sanırım yakında kullanırım. İnşallah bir an önce kurtuluruz mide derdinden.
Çubuk kraker hayatımı kurtardı resmen. Haşlanmış patatesi de denedim bugün gerçekten o da çok iyi geldi.

Bende aynıyım sabah kahvaltıya kadar hafif bulantım oluyor yiyince geçiyor. Bazı günler o da olmuyor. Gün içinde de uzun süre aç kalırsam oluyor biraz yiyince yine geçiyor

Selam canim. Bende 8+2 deyim suan. Bir kere bile bulantim olmadi 🙈 ilk zamanlar kasik agrisi vardi simdi ufak ufak karnim cikiyor ve arada kasiklarim agriyor. Baska hic bir belirtim olmadigi icin hic hamileymisim gibi gelmiyor 😊

Ben canim👆👆cok sukur bulantim yok arada hafif oluyo geciyo iyikide yok eger bulanti yoksa sansli %25lik arasina giriyormusuz, sukredelim halimize🙏🙏

Benim de bulantım yok, kasık ağrım falan da yok, hamileliğe dair sadece baş dönmesi baş bulanıklığı gıbi tansiyon düşmesi gibi biseyler yaşıyorum gün içinde 1-2 kez, bide biraz göğüs ağrısı. Kasık ağrılarım 1 haftadir yok, ben de senin gibi tedirgin olmuyo değilim, hic kontrole de gitmedim ama bi aksilik olsa lekelenme kanama gibi seyler olurdu heralde dimi

Forumda okuduğum kadarıyla şu anda bulantı o kadar yaygın değil. çok şaşırıyorum bu duruma. tabi arkadaşlar yanılıyorsam düzeltsin beni :)
geçen hafta 3 gün sık sık baş dönmesi ve mide sıkıntılarım vardı bu hafta halsizlik ve yoğun uyku haline döndü. yediğim şeyler de çok çabuk ağır gelebiliyor. ben de sizinle paralel düşünüyorum bulantı olmayınca bebeğim iyi mi diye şüphe ediyoruz ama dert etmeyelim :)
Baş dönmesi bir kere bende de oldu ama çok kötüydü tansiyonum düşmüş. Kasık ağrıları vardı o da geçti 8. Haftada her şey bitti bende😅 salı günü doktor kontrolünde doktoruma söyledim şanslısın dedi.

Benim de bulantım yok, kasık ağrım falan da yok, hamileliğe dair sadece baş dönmesi baş bulanıklığı gıbi tansiyon düşmesi gibi biseyler yaşıyorum gün içinde 1-2 kez, bide biraz göğüs ağrısı. Kasık ağrılarım 1 haftadir yok, ben de senin gibi tedirgin olmuyo değilim, hic kontrole de gitmedim ama bi aksilik olsa lekelenme kanama gibi seyler olurdu heralde dimi
Benimde oldu baş dönmem senin haftlarında tansiyon düşmüş sen de ölçtür hastaneye gittiğinde. Tabi ki lekelenme değilde kanama olmaması önemli. Allah korusun kalp durması akabinde yaşanıyor kanama galiba.

X