2021 Eylül Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    302
Doktor yok yok dedikçe biz hiç yeltemedik öyle şeylere. En kötü biz doğuma giderken annem yapar dedim ama prova yapmak da iyi bir kafaymış biz de yavaştan bursak mı acaba
Ay kurun valla kurulu kalsın annen gelinecekse yatağını yaparsınız mis gibi Biz kurduk ama yatağını yapmadım hala yıkamadım da . Çünkü evde temizlik olacak temizlik olunca mis gibi yıkıyım daha toz olmaz diyorum 10 gün sonra falan annem gelecek işte onunla yaparım diyorum bebeğin kıyafetlerde ütülenecek çanta hazırlanacak hepsinin ayın 15 i gibi yapalım dedim umarım ben doğurmam o zamana kadar doktor ayın 25 i diyor başka birşey demiyor inşallah değişmez

Ay çok güzel maşallah dağlıkla büyüsün

Dün dr sakin ağlıyo diye yenilme dedi bırak ağlaya ağlaya alışın dedi bugün evde gezerek emzirmeyi denedim alana kadar ise yaradı sanki sende dene istersen
Ben birde bebeği yatağa uzatıp üzerine doğru memeyi veriyordum o zaman alıyordu. Birde annenin sakin olması çok önemli. Duşa girin eşiniz bebeği kucağınıza versin. Duşta çıplak olduğunuz için hem siz hem bebek gevşiyor ve ten tene temas olduğu için bebek daha rahat olup memeyi alıyor. Hepsini denemiş biri olarak hepsi işe yaradı bende.

AYnen canım bende şaşırdm tam 38 de bile giren arkdşlarm var ne kadar beklerse o kadar iyi düşüncesinde doktor bende biley demedm yeterki iyi olsun sağlıklı olsn ne yapalm az kaldı
Aslında anne karnında ne kadar kalırsa o kadar iyi tabi. Ama benim ikinci doğumda da bekleyecekti gece nişan geldi 37 haftada aldı bebeği. Magnezyum verdi şimdi ağrılarına sancılarına iyi gelir dedi. Son zaman kullanılması doğumu da geciktiriyorya. Bakalım bekliyoruz. Allah sağlıkla kucağımıza almayı nasip etsin hepimize inşallah.

İnşallah doğum zamanına kadar öksürük geçer 3 yıl önce ki sezaryen yerlerim ağrıyor öksürdükçe. Birde bacaklarımı sıkıyorum sanki akıntı oluyor sürekli psikolojik belki de.
İnşallah geçer. Sezeyan ağrısı zor Allah yardımcın olsun. Akıntı normal ama olabilir. Benimde oluyor.

O herkes arasina giremeyen ben merdiven çikiyorum çömeliyorum geziyorum sıcak duş aliyorum hergün bana mısın demiyor
Valla bende artık yatmayı bıraktım ufak basit temizlikler yapıyorum bu saatten sonra gelse de sorun değil düşüncesindeyim inşallah çok bekletmeden gelir ya senin inatçı

Gelir inşallah ya birden doğurucan sen gibi geliyor bana doktor uzan dedi ama yapamam alışmamış vucudum oturmaya bahçede volta atıyorum bunaltı geldi. Son ay keyif yaparım diyordum ama bunun keyfi olmuyormuş
Valla yatmakta sıkıyor insanı. Hoş ben yattım da noldu 1 haftada 5 mm kısalma olmaya devam etti bende kalktım bugün ufak tefek işler yaptım valla ocagi temizlemek banyoyu yıkamak vs gibi artık gelse de sorun değil bence ya. Bakmışsın temizlik yaptım diye bu gece gelmiş birden

Biz yıkadık, her şey hazır ama yerine koymamıştık. Ben çantayı 30’lu haftalara girince hazırladım, ne olur ne olmaz diye. Şimdi de sürekli bir şey ekliyorum, bu da olsun, bu lazım olur diye diye doktor nasıl o kadar kesin konuşuyor ya çok iyiymiş. Bizim doktor sadece bir hafta daha gelmez diyor, ama kendisi karar verecek diyor

Valla bende artık yatmayı bıraktım ufak basit temizlikler yapıyorum bu saatten sonra gelse de sorun değil düşüncesindeyim inşallah çok bekletmeden gelir ya senin inatçı
Okuduklarından hatırladığım kadarıyla Siz bebek erken gelecek diye korkuyordunuz , nişanınız bile gelmişti, maşallah bebek hala gelmemiş. Nişandan en fazla 2-3 gün sonra bebek gelir iddiası da doğru değil demek ki.. sanırım sizin bebek 40-41 de doğacak

Aman olmasın biraz daha dursun miniş
Kız valla robot gibi yaşamaktan sıkıldım ya ocagi bile 1 haftadır temizlemedim öyle basit şeyleri bile yapmıyordum ama yine rahim ağzı 5 mm kısaldı demek ki olmayınca olmuyor bugün ufak tefek temizlik yaptım bence bugün yarın pat diye gelir, zaten sabah penguen gibi yürüyordum pelvik kelimelerim aşırı agiriyor bugün

Evet baya erkenden gelmeye çalıştı ama ben progestan kullandım 1 hafta, açılmam 2 cmde kaldı ilerlemedi. Nişanım geleli neredeyse 10 gün oldu heralde rahim ağzı uzunluğu da sınıra dayandı ama bu sefer de bebek gelmiyor kesinlikle öyle ya kimisinde nişan geliyor peşine sancı başlıyor kimisinde de benim gibi 1 ay bile bekliyormuş bakalım ben ne zaman doğurcam çok iyi dayandı valla bizimki

Kız ben zaten işlerimden dolayı geç kaldım hazırlamaya hep erteledim şimdide ev temizlensin öyle hazırlayayım diyorum bişey olsa ortada kalcam ben kalp atışı duymaya gittiğimde 6+5dim. Bana sezeryan tarihin 25 eylül demişti hala öyle diyor ama tabi belli de olmaz şimdilik gidişat öyle diyor umarım değişmez

Kızlar ben sabah epidural sezeryan ile kızıma kavuştum. Ancak yazabiliyorum, küçük hanım çok cazgır. epidural çok rahatmış çok kolaymış. Gözünde benim gibi büyüten varsa büyütmesin. Uyusmam geçti ama hâlâ ayağa kaldırmadılar. Sonda uyusukken takıldı, bir şey hissetmedim. Onu da daha çıkarmadılar. Isin garibi daha bebeğin boyu ve kilosunu ogrenemedim. Onlar söylemedi, ben de sormayı unuttum. Sabah bir iki damla süt geldi, yavrum güzelce çekti. Şimdi süt yok, olmayınca bebiş de sinirli ve çekemiyor. Sürekli ağlıyor. Rabbim isteyen herkese nasip etsin inşallah. Hepiniz sağlıcakla kucağınıza alın

Aman yapma boşver biraz daha dayan annen falan yanına gelme durumu var mı evle o ilgilensin

Aman yapma boşver biraz daha dayan annen falan yanına gelme durumu var mı evle o ilgilensin
Annem yegenime bakıyor aramızda 5 saat var öyle çok büyük şeyler yapmıyorum ya, artık detaylı temizliği annemle kv doğuma gelince yaparlar o kadarını gözüm kesmiyor daha

Gözün aydın canım gelmiş bebiş ne güzel onun cazgır halini sevsinler ya maşallah kuzucuga. Insalalh en kısa sürede hem bol bol sütün olur hem ayağı kalkarsın ❤

İnşallah doğum zamanına kadar öksürük geçer 3 yıl önce ki sezaryen yerlerim ağrıyor öksürdükçe. Birde bacaklarımı sıkıyorum sanki akıntı oluyor sürekli psikolojik belki de.
pekmez tereyağı veya bal zencefil dene. netten araştır ikisi de çok iyi geliyor. ama gebelikte zencefil miktarını artırmamak lazım diye hatırlıyorum sanki. Geçmiş olsun.
canım gözün aydın. sağlıkla büyütün. bol su iç ve lütfen sakin kal o zaman süt yağ gibi geliyor. kolaylıkla yani
darısı başımıza.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…