2021 Eylül Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    302
Valla bence de son çağrı bunlar artık 😁 ama artık hiç enerjim yok yaa ayakta ufak bir iş yapsam birden elim ayağım kesiliyor sanki tonlarca yük kaldırmışımda öyle bi yorgunluk oluyo 😅 bu geçici olsun lütfen doğumdan sonra enerjik olmamız lazım
Valla bunu ben de düşündüm. Umarı geçicidir 🤣 yoksa yandık.

Merhabalar arkadaşlar dün suyun geldi ve sabah namazına karşı ben de doğum yaptım bi kez daha annemin kıymetini anladım 36+2 de doğum yaptım normal oldu şükğr kızım Eylül de ben de iyiyiz dua edin bizlere benim dualarım sizlerle Allah kolay doğumlar nasip etsin bebeklerinizi sağlıkla kucaklarınıza alın inşallah🤍

Merhabalar arkadaşlar dün suyun geldi ve sabah namazına karşı ben de doğum yaptım bi kez daha annemin kıymetini anladım 36+2 de doğum yaptım normal oldu şükğr kızım Eylül de ben de iyiyiz dua edin bizlere benim dualarım sizlerle Allah kolay doğumlar nasip etsin bebeklerinizi sağlıkla kucaklarınıza alın inşallah🤍
Gözünüz aydın 🥰 çok mutlu, sağlıklı bir ömrü olsun miniğin 🙏

Masallah analı babalı büyüsün kac kilo doğdu kuvoze girdi mi acaba ?

Ay maşallah maşallah 🧿 bence de tadını çıkaralım zaten yeterince uyumayacağız 🤩 anne yanı beşiği bizim yatağın kenarına kurduk elimi uzattığım gibi oracıkta geçen prova yapıyorum kendi kendime bebek ağlarsa bi yandan uyuyup bi yandan beşiği sallayabiliyorum 🤣
Doktor yok yok dedikçe biz hiç yeltemedik öyle şeylere. En kötü biz doğuma giderken annem yapar dedim ama prova yapmak da iyi bir kafaymış 😃 biz de yavaştan bursak mı acaba 🤨

Evet kızlar kendime nazar değirdim ağrım yok diye dün akşam saat 6’da yemek yaparken bir kasılma başladı ve kasıklarımda ağrı. Genelde ayaktayken çok şiddetli hissediyordum ama uzanıncada geçmiyordu.Aynı doğum gibiydi. Düzenli değil ama çok sık kasılmalarım vardı. Ebe geldi baktı hastaneye yönlendirdi derken gece 3 te eve geldik. Açılmam yok bebek kanala inmeye başlamış yalancı doğum sancısıymış. Doktor müdahale etmicem daha erken 3 gün daha kalsın içerde yat dinlen dedi. Ama sancınıda kesmicem pazartesi doğsada olur dedi. Bundan sonra ne zaman gelecekse bebek karar verecek dedi ☺️ Benimki ev süpürüp siliyor şimdi 😂😂😂
Aaa çok heyecanlı. Hadi bakalım, darısı başımıza. Yemek mi yapsam acaba kalkıp 🤣
Sağlıkla gelsin bebiş. Haberlerini bekliyoruz 🥰

Bu kadar çıkması çok normal daha yeni doğum ettiniz. Emzirdikten sonra sagip 30 çıkıyorsa cok mutlu olabilirsiniz. Ben pompalama konusunda malesef cok deneyimli biriyim. Kızım inatla 4 ay boyunca beni emmek istemedi. Ben de inatla pompalayip vermistim. Daha sonra 2 yasina kadar emdi şükürler olsun. Sabırlı olun daha yeni doğum ettiniz. Bebek emdikce süt çoğalacak inşallah. Pes etmeyin ve stres yapmayin yeterki.
Benim bebeğimde de meme reddi oluştu iki gündür ben de sağıp veriyorum inşallah emer sizinki gibi

Ben de yaşıyorum şuan meme reddi 🙁
Benim ablamin oglan da 3 aylıkken meme reddine başladı, çok araştırdık en son süt alerjisi olabilir dedik yani süte alerjisi var değil, anne sütünden gecen bi besine alerjisi var ama neye var bunu bulana kadar ablam tüm et ve süt ürünlerini yemeyi bıraktı. Tereyağ, süt, yogurt, tavuk, yumurta vs hayvansal tüm gıdaları kesti, bir iki hafta sonra cocuk emmeye başladı. Cok zor bi süreçti yiyecek çeşit kalmamıştı, makarna, sebze, recel zeytin ve zorlu bi diyet yapti ama ancak böyle çözebildi. Sonra yavas yavas bazi yasak seylerden yeyip denedi birer hafta, bakti sorun yok devam etti ta ki yumurtaya kadar. Meger ona alerjisi varmis bebegin ama bebekte kızarıklık vs hicbisey olmuyodu sadece memeyi istememe ve sık kaka yapma vardi o kadar. Alerji deyince hep akla kızarıklık döküntü vs gelir ya o yüzden dedim

Aaa çok heyecanlı. Hadi bakalım, darısı başımıza. Yemek mi yapsam acaba kalkıp 🤣
Sağlıkla gelsin bebiş. Haberlerini bekliyoruz 🥰
😂 bence ben hamilelikte çalışmıştım belki ondan böyle etken oldu. Çünkü 8 saat ayakta çalışıyordum. 3 hafta oldu doğum iznine ayrıldım ama her akşam 1 saat yürüyüş yapıyordum. Sürekli hareket ediyordum. Bence çalışmanın çok etkisi var gibi geldi. 🤷‍♀️ Sağlıkla gelsinlerde ne zaman isterse o zaman gelsinler. 🥰🥰

😂 bence ben hamilelikte çalışmıştım belki ondan böyle etken oldu. Çünkü 8 saat ayakta çalışıyordum. 3 hafta oldu doğum iznine ayrıldım ama her akşam 1 saat yürüyüş yapıyordum. Sürekli hareket ediyordum. Bence çalışmanın çok etkisi var gibi geldi. 🤷‍♀️ Sağlıkla gelsinlerde ne zaman isterse o zaman gelsinler. 🥰🥰
Muhtemelen çok önemli hareket. Ben çalışırken tuvalete kalkmaya vakit bulamıyordum 😕 bütün gün de stres, yoğunluk akşama pertim çıkıyordu. İzne çıktıktan sonra ancak hareket etmeye başlayabildim ben. Yapacak bir şey yok, olan oldu artık 😏 bir şekilde gelecek artık 😬 ama doğumu başlayanları okudukça çok heyecanlanıyorum 🤩🤩

Evet kızlar kendime nazar değirdim ağrım yok diye dün akşam saat 6’da yemek yaparken bir kasılma başladı ve kasıklarımda ağrı. Genelde ayaktayken çok şiddetli hissediyordum ama uzanıncada geçmiyordu.Aynı doğum gibiydi. Düzenli değil ama çok sık kasılmalarım vardı. Ebe geldi baktı hastaneye yönlendirdi derken gece 3 te eve geldik. Açılmam yok bebek kanala inmeye başlamış yalancı doğum sancısıymış. Doktor müdahale etmicem daha erken 3 gün daha kalsın içerde yat dinlen dedi. Ama sancınıda kesmicem pazartesi doğsada olur dedi. Bundan sonra ne zaman gelecekse bebek karar verecek dedi ☺️ Benimki ev süpürüp siliyor şimdi 😂😂😂
Aaaa sonunda sende kasılmaları sancıları yaşadın demek 😅 kutsal 20ye yaklaştık biliyorsun 20de doğurmaya başladı herkes 🤣 benimkide gelmiyor ya küstü bize heralde 😅

Aaaa sonunda sende kasılmaları sancıları yaşadın demek 😅 kutsal 20ye yaklaştık biliyorsun 20de doğurmaya başladı herkes 🤣 benimkide gelmiyor ya küstü bize heralde 😅
O herkes arasina giremeyen ben 😂😂😂 merdiven çikiyorum çömeliyorum geziyorum sıcak duş aliyorum hergün bana mısın demiyor

Gelir inşallah ya birden doğurucan sen gibi geliyor bana 😂 doktor uzan dedi ama yapamam alışmamış vucudum oturmaya bahçede volta atıyorum bunaltı geldi. Son ay keyif yaparım diyordum ama bunun keyfi olmuyormuş ☹️

X